Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2014., 16:14   #6661
Quote:
Maritoma kaže: Pogledaj post
A kad pise da moze 150 ml? Mozda mu treba vise, ovo mozda nije vise dovoljno?
Napravim uvijek mjericu vise da ne vuce bas zrak ali uvijek mu ostane u bocici taman ta razlika. On ima po tablici i br obroka i ml, ali precesto si nagura tokom dana to me brine..
SunshineBay is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 22:49   #6662
Mame starijih beba, kad ste prešle na dvojku? Odmah sa 6 mj? I jel postepeno?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 23:38   #6663
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Mame starijih beba, kad ste prešle na dvojku? Odmah sa 6 mj? I jel postepeno?

Ja sa 7 mjeseci i to postepeno. Jedan dan jedna bocica, drugi dvije, treci sve (ponestalo mi jedinice).
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:05   #6664
Citala sam i one verzije "zamjena mjerice po mjerice unutar jedne bocice". Al ne znam, to mi je malo upitno,u istu bocicu mijesati jedinicu i dvojku...pojma nemam
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 00:30   #6665
Da, i ja sam to citala, ali mi nema smisla to mijesati. Dva praha razlicitog sastava. Ne znam, ovo mi se cinila bolja varijanta, a sad...
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2014., 04:09   #6666
Ja odmah presla...ionako popije jednu bocicu ad-a dnevno (ako)...
Ped rekla postepeno kod zamjene adaptiranog...
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2014., 11:42   #6667
Quote:
black kitten kaže: Pogledaj post
Znam da nije bas pravo mjesto ali pretpostavljam da ce ovdje najprije biti uočeno - dakle- poklanjam kome treba 7*450 ml Tetrapak gotova formula Hipp pre bio combiotik i 9*200 ml tetrapak istog mlijeka.

Naime nama nije na kraju odgovaralo a opskrbila sam se sa istim jer je taman bila nestašica u dm-u, pa mi sad stoji u frižideru a ne koristimo ga jer smo prešli na novalac.

Mlijeko je neotvarano, od kupovine u frižideru, potpuno novo, jedino sto nama nije odgovaralo.

Jedino sto molim je da kome treba dođe po to jer mi je nezgodno zbog malca ici negdje to nositi. Dakle- preuzimanje kod mcdonaldsa na krugama.


Sent from my iPhone using Tapatalk

I dalje ponuda stoji



Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Viktore, moj Viktore
black kitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 17:07   #6668
Starost 4 mjeseca...
nama je isto obrok oko 120-140ml, ali ih imamo 6-7 u 24h!

Mene zanima kad su vaši prespavali noć?
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 17:59   #6669
Što smatraš pod prespavati?

Moj od drugog mjeseca ide spavati oko 22, 22:30, i spava do negdje 6. Onda jede i spava još do 8-9

Al zna se za jelo probuditi i oko 7 čak, ili poslije 5. No uglavnom je to oko 6
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 20:05   #6670
Adaptirano mlijeko

Moja od 7 i pol mj pojede oko 20 ili 21 h i obavezno se i dalje budi oko 3 i pojede cijelu bocicu. Onda opet oko 6-7 ujutro kada opet pojede cijelu bocicu i to je budjenje. Ne zelim joj ukidati nista jer jede jako malo preko dana, a i te bocice su 150 ml maximalno.
Maritoma is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 22:36   #6671
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Što smatraš pod prespavati?

Moj od drugog mjeseca ide spavati oko 22, 22:30, i spava do negdje 6. Onda jede i spava još do 8-9

Al zna se za jelo probuditi i oko 7 čak, ili poslije 5. No uglavnom je to oko 6
upravo ovo smatram pod "prespavati"!

Stariji je prvi put noć prespavao malo prije 3 rođendana.
ivana0906 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 22:50   #6672
Ja sam se iznenadila kad je počeo tako spavati. Prvo je izbacio hranjenje oko ponoći-1, a onda je ono od 4-5 ujutro pomaknuo.

E što se tiče prelaska na dvojku, on ni jedinice ne jede količinu koja bi bila po kutiji (npr. onu od 210, mi smo na 150 još ). I mršavko je ionako. Jel bi mu onda prelazak na dvojku s 6 mj bio dobar, možda više kalorija pa bi bilo i dobro održavanje prirasta kilaže?
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2014., 23:33   #6673
Ivana, mozda da probas da mu dajes da jede kad god je gladan preko dana (ako to vec ne radis)? Mislim na ono da ne cekas da prodje 4h i slicno, ako dete trazi ranije? Mozda ce tako biti vise sito i nece traziti preko noci dva puta.
__________________
I too once thought I was owed something.
columna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2014., 08:29   #6674
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
E što se tiče prelaska na dvojku, on ni jedinice ne jede količinu koja bi bila po kutiji (npr. onu od 210, mi smo na 150 još ). I mršavko je ionako. Jel bi mu onda prelazak na dvojku s 6 mj bio dobar, možda više kalorija pa bi bilo i dobro održavanje prirasta kilaže?
Hi, moja prvorođena je bila do 12 mjeseci na jedinici, po preporuci pedijatra. Razlog je bio da je bila mršavko.
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:03   #6675
Bok svima!
Imam pitanje u vezi ad, nadam se da će mi netko moći pomoći:
moj bebolinac će sad u petak 6 tj i na ad-u je - jede svaka 4h 150ml nan1 hrane, ali po noći i nekad po danu ga moram budit za klopu...pa sam mu mislila umjesto 6 obroka dnevno po 150 davat 5 obroka po 180, znači količinski isto samo bi papao svakih cca 4,5-5 sati... i da, to je inače količina za bebu 3-4mj po onom kaj piše na kutiji od nana al dr nam je rekla ako traži nek mu slobodno damo papati više...pitala bi dr i sad kaj da radim al je na godišnjem...
inače ima jednu obilnu stolicu dnevno žute senfaste boje i 6 potpuno mokrih platnenih pelena dnevno, vjerojatno piški i više puta ali prematam ga prije obroka jer se ne buni kad se upiški...
Puno hvala!
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:23   #6676
Zašto ga s 6 tj moraš buditi za hranu? Pa beba se budi ako i kad je nedonošće i ako ima žuticu, i mislim ispod 3 kile. S 6 tj će ti sam reći kad je gladan

Jel bi ti htio pojesti više, a rjeđe? Mislim, nisu bebe programirane

Ja sam prvih par mjeseci malcu davala ad svaka 2 sata, a noć je skoro cijelu prospavao. Sad jede količinu za valjda 3-4 mj, a ima 6 mj. Uopće ne gledam više kutiju. I meni je pedica rekla da mu dam jesti kada traži

Do dohrane je imao i po 7-8 bočica dnevno, sad ima 5-6. Ono što piše na kutiji je kao neka preporuka, nemoj se toga skroz čvrsto držati
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:27   #6677
Snow Fairy, jesi prešla na Nan2? Ja sam sad kupila jednu kutiju. Malac je 6 mjeseci i 8 dana i polako ga uvodim - skup s dohranom. Jedan ili 2 obroka mu dajem broj 2. Polako....
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 13:45   #6678
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Zašto ga s 6 tj moraš buditi za hranu? Pa beba se budi ako i kad je nedonošće i ako ima žuticu, i mislim ispod 3 kile. S 6 tj će ti sam reći kad je gladan

Jel bi ti htio pojesti više, a rjeđe? Mislim, nisu bebe programirane

Ja sam prvih par mjeseci malcu davala ad svaka 2 sata, a noć je skoro cijelu prospavao. Sad jede količinu za valjda 3-4 mj, a ima 6 mj. Uopće ne gledam više kutiju. I meni je pedica rekla da mu dam jesti kada traži

Do dohrane je imao i po 7-8 bočica dnevno, sad ima 5-6. Ono što piše na kutiji je kao neka preporuka, nemoj se toga skroz čvrsto držati
Budim ga jer sam mislila da mora imat fiksan ritam...
mogao bi jesti više i rjeđe, znala sam mu povremeno tak davat kad bi ja zaspala i zaboravila ga zbudit...
kaj, da mu dajem onda na zahtjev ili? i koju količinu, 150 kolko sad jede ili 180?
jooooj, blago curama koje doje, gurnu sisu i šlus
V the fabulous is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:10   #6679
Ja sam davala kad je trazio. Svaka 2, 3 sata - kako kad. Ako nakon sto popije 150 jos par puta potegne zrak, ja bi mu radila 180. Ali ako ostane par ml, onda bi radila 150. Prati bebu pa bus vidla.
Edit: i ja ga ne bi budila, nek spava.
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2014., 14:46   #6680
Moj pije Aptamil, evo sutra 6mj i muž kupio kutiju dvojke Neki kažu da se pređe, neki ostaju na jedinici Imam još 2 kutije jedinice, mislim da ćemo preći

@V - daj mu na zahtjev. Moj ima eto 6 mj i jede 170 ml max Više neće pojesti. Rijetko kad se dogodi da traži malo više
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:42.