Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2017., 18:21   #61
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
To nije točno. Realni filmovi današnjice nisu samo "drame", već i:

- komedija
- politički film
- "sudski film"
- krimić
- "obiteljski film"
- ratni film
- erotski film
...

Čak i akcići (ako nema nadnaravnog) i tzv "romantične komedije" (koje uopće nisu komedije, ali nisu niti drame) spadaju u današnje i realno.

Problem je što netko za sve te žanrove mora napisati scenarije. Ne možeš pustiti video-igricu da se odigra, pa ju prikazati kao film.

Zato danas više uopće ne postoje gledljive komedije. Postoje li uopće?
Zapravo je točno što sam rekao,to si sam potvrdio u drugoj rečenici dodavši još žanrova koji mogu biti "realni" filmovi.Znači barem sam djelomično u pravu
No kad malo proanaliziraš žanrove koje si ti naveo oni ustvari mogu biti u realnim okvirima ali mogu biti i "fantastični".Kad neki film ima predikat drama najmanje je mogućnost da ima primjesa fantastike u tom filmu.Dobro i politički film takođe.
Mene osobno ne smetaju primjese fantastike i smatram naprimjer "Beskrajni dan" jednom od najboljih komedija uopće a naravno znamo da je ta komedija "fantastična".
Al naprimjer ako promatraš takozvane realne filmove oni su zapravo takođe "fantastični" ako govore o izmišljenim događajima.Jedina garancija da je neki film zaista "realan" jest ako je snimljen po stvarnom događaju.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2017., 18:55   #62
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Kako objašnjavaš da su od 30 filmova o kojima se na ovom Forumu priča (30 zadnjih naslova filmova o kojima ste vi ovdje pričali) samo 6 ili 7 realni. Dakle, preko 75% filmova o kojima govorite, koje gledate, koje komentirate, koji su popularni, koji se prikazuju, filmovi su o nerealnom. O superjunacima, SF, crtići, ljudi s nadnaravnim moćima i sl.

Jesam li JA "zaostao u vremenu" ako VI o tome pričate? Gdje su razgovori o tim silnim "drugim" filmovima, kvalitetnijam, realnima..? Koliko dobrih komedija iz 2017. ste na ovom forumu prokomentirali, koliko ih ima vlastitu temu?
dvije stvari:

prvo, na forumu se uglavnom otvaraju teme o filmovima koji se mogu pogledati u kinima. riječ je o dominantno američkoj produkciji, uz nešto europe tu i tamo. svi se slažu da je kvaliteta američkih filmova od sedamdesetih u slobodnom padu, tako da se hrvatskim gledateljima uglavnom nudi nekvalitetan proizvod. imo, kvalitetom najkonzistentnija i najinovativnija kinematografija u zadnjih dvadesetak godina jest ona južne koreje, ali skoro ništa od toga ne dođe ovdje kod nas u redovnu distribuciju. tako da netko osuđen isključivo na hrvatski kino-repertoar nema nikakve šanse za dobiti kompletan uvid u suvremenu svjetsku filmsku produkciju.

drugo, ovaj tvoj dualistički pristup, gdje postoji nekakva objektivna, 'realna' stvarnost izvan koje stoji film i gdje je funkcija filma biti ogledalo tj. reprezentacija stvarnosti, je jako zastario. tu se film u startu stavlja u inferioran položaj naspram stvarnosti i vrijednost mu se određuje po stupnju uspjeha reprodukcije izvanjske stvarnosti. tako se teoretiziralo prije 50-60 godina, ali je i filmska teorija, kao i filmska tehnika, u međuvremenu napravila nekoliko velikih koraka unaprijed.

danas je ipak prihvaćen stav da je film neodvojivi dio stvarnosti u kojoj čovjek živi i ljudsko iskustvo gledanja filma je neodvojivo od takve stvarnosti. posljedično i superheroji, crtići i sf spadaju pod 'današnji realni film'.
__________________
Ptica bi pružila čovjeku ruku da je ima, ptica tako hoda i tako stoji.
androlog is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:42.