Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 19:23   #9101
Quote:
isabellle kaže: Pogledaj post

I još jedno pitanje ima li kakve veze kada se montiraju pvc prozori/klizne stijene i sl. Ono jel može biti zima ili bolje pričekati proljeće?
To se i ja pitam. Koliko sam istraživala jedini problem može biti PUR pjena koja se kakti nanosi do 5C. Ima i nekih zimskih varijanti ali čisto sumnjam da se pri montažis time zamaraju. Stave kaj god i što bude. Mene zanima kolika šteta je s takvom zimskom instalacijom?
__________________
...pričekajmo da zatutnje kopita...
ZelenaKomarčica is offline  
Old 20.09.2017., 22:01   #9102
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
odnosno, da li se isplati stavljati 3-struko staklo zbog bolje izolacije kada ćeš primati manje sunčeve radijacije nego sa 2-strukim staklom? +/-?
evo sa linka prije - 3 struko otprilike prima 32% sunčeve energije, a dvostruko 49%:




onako otprilike, koliko dobiješ na izolaciji, toliko gubiš na suncu, trebalo bi detaljno izračunati i uzeti u obzir da su trostruka teža, provode manje vidljivog svjetla itd...

Quote:
crvena ruža!! kaže: Pogledaj post
Platili sve unaprijed, a vađenje otvora je 800 kuna.
nažalost većina traži unaprijed, što zbog cijene, što zbog naroda koji je navikao da novce i trpi. Sretno s vještačenjem!

Quote:
ZelenaKomarčica kaže: Pogledaj post
To se i ja pitam. Koliko sam istraživala jedini problem može biti PUR pjena koja se kakti nanosi do 5C. Ima i nekih zimskih varijanti ali čisto sumnjam da se pri montažis time zamaraju. Stave kaj god i što bude.
navodno zimski pur jednako drži. A netko je i spominjao da treba staviti i vodonepropusni mort kod obrade špaleta.
9009 is offline  
Old 21.09.2017., 09:54   #9103
nova ponuda

Evo složili su mi novu ponudu, pa šaljem na provjeru

Staklo IZO lamistal 3.3+12+4+12+3.3 lamistal LOW-E + argon
Salamander SL76
5komorni profil: Uf=1,3W / m2 K
zaštita od buke 47 dB
I hvala što ste mi napomenuli na foricu do farbanja, jer sam ih sad tražila da mi uključe baš sve do farbanja. Divni ste

Molim vas sve ako još nešto treba javite mi
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Old 21.09.2017., 13:36   #9104
Heh, 'foricu' do farbanja, heh lijepo to zvuči, ALI to nije ista cijena ko i bez. Obično to u 'paketu' pun racku previše naplaćuju, a kvaliteta je tako tako...

Da se razumijemo: Kad se postavi prozor, vrata, što već, ta pur pjena nije baš 100 'stisla' za 30 minuta, treba to malo dulje stajati. Pa ako se krene odmah sa 'ravnanjem', po meni, nastaje problem.

'Forica' je i u tome, da gips, ne valja niš, pa ako to misle tako to riješiti, to je bezveze.
Knauf, također, ako mene pitate, u ovom slučaju, gdje je zvuk prioritet, također ne valja niš.

Osobno, ako, cijena nije problem, ja bi radije RAL Montažu, ali onako, prav pravu. Bez obzira kaj se radi o zamjeni prozora.
Kako se radi o samo jednom 'otvoru' tak sam barem shvatio, e onda se to da 'izvesti' makar je sad svakim danom sve hladnije i hladnije. (Par dana biti bez vrata, onako, sa najlonom, stiroporom ili čime već 'zečepljeno')

Meni da je toliko bitan zvuk, trebalo bi sljedeće. 'Izvaditi' postojeća vrata i 'očistiti' otvor do 'zdravog', cigla, betona ili čega već. Vidjeti jel treba nešto poravnati, popraviti. kako se radi o vratima, ne dozvoliti da vrata budu 'niža' od podloge jer bude voda kad tad našla put u kuću. Danas, tko zna, može napraviti odlične stvari, pogotovo ako se radi o malo starijoj kući.

Kad je otvor 100% sređen, poravnat kak se spada, tek onda zvati majstora na izmjeru i zamoliti ga da vrata budu gotova što je prije moguće, za 1-2 dana.!

Znam, zvuči ko 'Nemoguća misija' ali hebat ga, tako bi to trebalo napraviti ako želite da je to 100%

Naravno kad je ta RAL montaža gotova, 'naći' nekog zidara koji bude to napravili onak kak treba, nemam pojma kakva je fasada, podloga u pitanju, pa se tome treba 'prilagoditi'. Zidari ma kako 'mrmljali' oko tih obrada, to dosta brzo naprave, naravno ako je majstor majstor a ne neki bezveze muž koji nema blage veze o zidariji.
mranderson is offline  
Old 21.09.2017., 14:04   #9105
Quote:
limee kaže: Pogledaj post
Rehau prema Gealanu ?
da
DeeJay Dee is offline  
Old 21.09.2017., 14:45   #9106
Quote:
mranderson kaže: Pogledaj post
Heh, 'foricu' do farbanja, heh lijepo to zvuči, ALI to nije ista cijena ko i bez. Obično to u 'paketu' pun racku previše naplaćuju, a kvaliteta je tako tako...

Da se razumijemo: Kad se postavi prozor, vrata, što već, ta pur pjena nije baš 100 'stisla' za 30 minuta, treba to malo dulje stajati. Pa ako se krene odmah sa 'ravnanjem', po meni, nastaje problem.

'Forica' je i u tome, da gips, ne valja niš, pa ako to misle tako to riješiti, to je bezveze.
Knauf, također, ako mene pitate, u ovom slučaju, gdje je zvuk prioritet, također ne valja niš.

Osobno, ako, cijena nije problem, ja bi radije RAL Montažu, ali onako, prav pravu. Bez obzira kaj se radi o zamjeni prozora.
Kako se radi o samo jednom 'otvoru' tak sam barem shvatio, e onda se to da 'izvesti' makar je sad svakim danom sve hladnije i hladnije. (Par dana biti bez vrata, onako, sa najlonom, stiroporom ili čime već 'zečepljeno')

Meni da je toliko bitan zvuk, trebalo bi sljedeće. 'Izvaditi' postojeća vrata i 'očistiti' otvor do 'zdravog', cigla, betona ili čega već. Vidjeti jel treba nešto poravnati, popraviti. kako se radi o vratima, ne dozvoliti da vrata budu 'niža' od podloge jer bude voda kad tad našla put u kuću. Danas, tko zna, može napraviti odlične stvari, pogotovo ako se radi o malo starijoj kući.

Kad je otvor 100% sređen, poravnat kak se spada, tek onda zvati majstora na izmjeru i zamoliti ga da vrata budu gotova što je prije moguće, za 1-2 dana.!

Znam, zvuči ko 'Nemoguća misija' ali hebat ga, tako bi to trebalo napraviti ako želite da je to 100%

Naravno kad je ta RAL montaža gotova, 'naći' nekog zidara koji bude to napravili onak kak treba, nemam pojma kakva je fasada, podloga u pitanju, pa se tome treba 'prilagoditi'. Zidari ma kako 'mrmljali' oko tih obrada, to dosta brzo naprave, naravno ako je majstor majstor a ne neki bezveze muž koji nema blage veze o zidariji.
Jaooooooo nikad kraja mojoj zamijeni prastarih blakonskih vrata moram priznati da nisam znala koliko tu postoji "faktora". A sad kad čitam šta si napisao, više ne znam ni kak se zovem Puno puno puno ti hvala na svim odgovorima, neću ja tako lako odustati
Malo pomalo sve ću naučiti i imati super nova vrata/stijenu šta god
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Old 21.09.2017., 20:27   #9107
Firme za PVC stolariju

Dobio sam ponude od Palus ,kod Ivanić Grada i Homex iz Zg.
Homex je u stvari od Alu Ben iz Vrata,Gorski kotar.
Da li netko ima iskustvs od ove dvije firme ?

Hvala
limee is offline  
Old 22.09.2017., 08:02   #9108
Quote:
limee kaže: Pogledaj post
Dobio sam ponude od Palus ,kod Ivanić Grada i Homex iz Zg.
Homex je u stvari od Alu Ben iz Vrata,Gorski kotar.
Da li netko ima iskustvs od ove dvije firme ?

Hvala
Palus

Gazda je malo " težak" na telefonu, ali ostatak ekipe je OK. Znaju šta rade.
MaestroD is offline  
Old 22.09.2017., 13:00   #9109
Moje iskustvo s Palusom je ovakvo:
Kako je njihova ponuda bila najpovoljnija odlučio sam ih angažirat. Dogovorimo se za izmjeru u subotu. Čekam, ajd dobro jave se oni u subotu da ne mogu taj dan doć, da će doć ponedjeljak ili utorak još mi jave. Došla već srijeda oni se ne javljaju, ja zovem, kažu oni može petak u 12 h, može. Ja uzeo slobodan dan i čekam, nema njih, zovem, kažu malo se zadržali doći će do 15h. 16h njih još nema, opet zovem, kažu da su na drugom djelu grada i doći će do 18. Naravno u 18h ih nema, ja zovem kažu sad je kasno doći će u ponedjeljak. Ja budala strpljiv kažem ok može u ponedjeljak u 16 jer više ne mogu dobiti slobodan dan, kažu oni 100% dolazimo. Naravno uopće nisu došli niti su se javili, ja više nisam zvao nego uzeo drugu firmu koja mi je došla odmah slijedeći dan na izmjeru. Oni su nazvali u četvrtak da su sad u Zagrebu i da mogu doći, ja kažem hvala ali ne treba.
Plavooki Joe is offline  
Old 22.09.2017., 14:30   #9110
Quote:
Plavooki Joe kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo s Palusom je ovakvo:
Kako je njihova ponuda bila najpovoljnija odlučio sam ih angažirat. Dogovorimo se za izmjeru u subotu. Čekam, ajd dobro jave se oni u subotu da ne mogu taj dan doć, da će doć ponedjeljak ili utorak još mi jave. Došla već srijeda oni se ne javljaju, ja zovem, kažu oni može petak u 12 h, može. Ja uzeo slobodan dan i čekam, nema njih, zovem, kažu malo se zadržali doći će do 15h. 16h njih još nema, opet zovem, kažu da su na drugom djelu grada i doći će do 18. Naravno u 18h ih nema, ja zovem kažu sad je kasno doći će u ponedjeljak. Ja budala strpljiv kažem ok može u ponedjeljak u 16 jer više ne mogu dobiti slobodan dan, kažu oni 100% dolazimo. Naravno uopće nisu došli niti su se javili, ja više nisam zvao nego uzeo drugu firmu koja mi je došla odmah slijedeći dan na izmjeru. Oni su nazvali u četvrtak da su sad u Zagrebu i da mogu doći, ja kažem hvala ali ne treba.
svaka ti čast na strpljenju, hvala na info da znam koga izbjegavati, nemam problema s čekanjem, ako netko i kaže da će doći za (bez veze govorim) mjesec dana, ok nema problema, ali ovako te vozati fakat nije u redu. ako nije problem, koju si drugu firmu zvao i jesi li zadovoljan sa svime? Ako se tu ne smije pisati može i u poruke
__________________
mamin sin
bellle is offline  
Old 23.09.2017., 07:55   #9111
Quote:
Plavooki Joe kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo s Palusom je ovakvo:
Kako je njihova ponuda bila najpovoljnija odlučio sam ih angažirat. Dogovorimo se za izmjeru u subotu. Čekam, ajd dobro jave se oni u subotu da ne mogu taj dan doć, da će doć ponedjeljak ili utorak još mi jave. Došla već srijeda oni se ne javljaju, ja zovem, kažu oni može petak u 12 h, može. Ja uzeo slobodan dan i čekam, nema njih, zovem, kažu malo se zadržali doći će do 15h. 16h njih još nema, opet zovem, kažu da su na drugom djelu grada i doći će do 18. Naravno u 18h ih nema, ja zovem kažu sad je kasno doći će u ponedjeljak. Ja budala strpljiv kažem ok može u ponedjeljak u 16 jer više ne mogu dobiti slobodan dan, kažu oni 100% dolazimo. Naravno uopće nisu došli niti su se javili, ja više nisam zvao nego uzeo drugu firmu koja mi je došla odmah slijedeći dan na izmjeru. Oni su nazvali u četvrtak da su sad u Zagrebu i da mogu doći, ja kažem hvala ali ne treba.
Eh, kod mene je sve išlo ok, ali prije cca 3 godine. Za to vrijeme se svaša promijeni.
Šteta.
MaestroD is offline  
Old 23.09.2017., 13:09   #9112
Šta mislite o ovome PVC prozor sa ALU Oblogom?

http://www.mrpvcsistem.rs/download/Katalog_Eforte.pdf
nensav is offline  
Old 24.09.2017., 09:37   #9113
Velika klizna stijena

Ispričavam se ako je već bio ovakav upit, nisam pronašao.

Zanima me ako netko ima iskustva, da je to sebi doma stavljao, da je nekome to radio ili se jednostavno razumije.
U stan bi stavio otklopno kliznu stijenu dimenzija š:4m x v:2,6m. Pola klizno, pola fiksno.
Kad pričam sa poznanicima, kažu da je ovih 99% profila i okova koje svi stavljaju i koje nisu abnormalno skupe preslabo i da bi se s godinama objesilo i bilo nefunkcionalno.
Poslao sam ponudu na 10-tak firmi, uglavnom svi rade salamander streamline76, većina kaže da mogu napraviti, ali ne daju garanciju, samo 2 nisu ništa posebno spominjali. Ovi koji nebi dali garanciju predlažu manje dimenzije kliznog dijela. Tipa 1.33 klizno, ostalo fiksno ili od 4 dijela gdje su 2 u sredini klizna, a 2 na krajevima fiksna.

Dalje, dobio sam još jednu ponudu Rehau PSK otlopno klizna stijena, Synego profili, gdje kažu da mogu okove i sve proračunati i staviti da se daje puna garancija (nisam dobio sve detalje koji je točno okov, jer je u sklopu neke veće ponude za adaptaciju stana.) Cijena nije puno veća od Salamander. (Ako ovo PSK znači Siegenia PSK okov, onda vjerojatno nema brige.)

Uglavnom, tu me više općenito zanimaju iskustva iz prakse ako postoje, da naravno cijena nije 100k kn, te da li mogu biti bez brige za trajnost, ako se redovno održava i kontrolira.
BB9 is offline  
Old 24.09.2017., 22:47   #9114
Imam dvije ponude za balkonska vrata i prozor:
Veka swingline 70 sa low-e staklom i argonom 400 eura
Rehau euro design 70, low-e i argon 350 eura

Sta je bolje po vama ?
anelko is offline  
Old 24.09.2017., 23:29   #9115
Vrlo slično, neš pogriješit niti s jednom, to su top 2 evropska (a i šire) proizvođača takvih proizvoda iz polimera.
Uzmi onu čiji uzorak bude bjelji i sjajniji.
DeeJay Dee is offline  
Old 24.09.2017., 23:46   #9116
Quote:
DeeJay Dee kaže: Pogledaj post
Vrlo slično, neš pogriješit niti s jednom, to su top 2 evropska (a i šire) proizvođača takvih proizvoda iz polimera.
Uzmi onu čiji uzorak bude bjelji i sjajniji.
Hvala puno na pomoci! Uzet cu onda reahu, jer mi cijena igra dosta ulogu, nisam trenutno bas u situaciji da uzimam skuplju varijantu.
Zaboravio sam dodati da imam Veka swingline balkonska vrata i jedan prozor, pa ce svakako dobro doci rehau, da vidimo sta je bolje.
anelko is offline  
Old 25.09.2017., 12:32   #9117
Stavljena je kompletna stolarija na stan (Salamander 3D, troslojna izo stakla,2 x lowe).
Prozor na jednom kupatilu ima ornament staklo u sredini, u drugom kupatilu je ornament staklo sa vanjske strane.
Ako netko zna, što je pravilno s obzirom na lowe premaz ili je potpuno svejedno?
Big chill is offline  
Old 25.09.2017., 13:10   #9118
Pozdrav,

mislim da sam suzila svoju potragu za prozorom.

Odlučila sam se za dvoslojno staklo jer je zgrada stara, i za sad tamo niti ne živim (a tko zna šta će biti) tak da pazim na trošak

imam dvije ponude pa me zanima od forumskih stručnjaka, što bi preporučili kao možebitno bolje

1. Gealan 8000, okov TITAN AF BASIC, dvoslojna stakla (4-16-4), a rolete imaju PVC lamele (prozor je naime dugačak, 3 metra) - to je Staklodom i skuplji je 500 kn od ovih dolje

2. Salamander SL76, okov MACO, dvoslojna stakla (4-16-4), rolete imaju aluminijske lamele - PVC Iveljić

Ako tko ima kakvo zadnje/recentno iskustvo oko firmi, ugradnje, rokova te kvalitete profila/okova

please ?
itapita is offline  
Old 25.09.2017., 15:29   #9119
Quote:
BB9 kaže: Pogledaj post
U stan bi stavio otklopno kliznu stijenu dimenzija š:4m x v:2,6m. Pola klizno, pola fiksno.
Kad pričam sa poznanicima, kažu da je ovih 99% profila i okova koje svi stavljaju i koje nisu abnormalno skupe preslabo i da bi se s godinama objesilo i bilo nefunkcionalno.
Naša je 3,6m x 2,6 m, kombinacija klizno i fiksno, nije se ništa objesilo, otvaramo je par puta dnevno, na južnoj strani je. Ako se dobro sjećam kombinacija je Kommerling i Maco.

Edit: Sad sam skužila da bi ti htio veću površinu kao kliznu. Naša je 1,2 m, sorry, iako kad smo je tamo crtali, oni su ponudili da bude pola pola, nama nije odgovaralo zbog namještaja u prostoriji na pola...
__________________
''Be yourself'' is the worst advice you can give to some people.
Xanthe is offline  
Old 25.09.2017., 15:45   #9120
Hvala Xanthe
Samo da vas još pitam da li je taj vaš klizni dio: podizno klizni ili otklopno klizni sistem?
Kolika je bila cijena klizne stijene?

Malo sam se raspitivao, kažu da za tako veliki i težak klizni dio mora biti podizno klizni tip stijene sa HST okovima.
To je dosta skuplje.

Tako da ću morati kao i vi, nekako posložiti da klizni dio bude manji ili ići na neko drugo rješenje.
BB9 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:33.