Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Pogledaj rezultate ankete: Da li vjerujete da su ljudi doista bili na mjesecu?
Da,vjerujem da su ljudi bili na mjesecu 866 59.93%
Ne,sve je to ogromna laž 579 40.07%
Glasovatelji: 1445. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 10:49   #6241
Od Tebe nisam niti oćekivao drugi upis, jer izgleda da slijepo vjerujeś śta USA servira putem media, iz razlićitih razloga.
Dobro da onda nisu taj hoax napravili s "slijetanjem: na Mars, jer biste vjerovatno isto povjerovali...

Na slici iz tog linka ih nema.

Uostalom neka ju pogledaju kolege, koji znaju o hoax-u, pa da vidimo śta će oni reći.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 20.09.2017., 12:56   #6242
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Od Tebe nisam niti oćekivao drugi upis, jer izgleda da slijepo vjerujeś śta USA servira putem media, iz razlićitih razloga.
Dobro da onda nisu taj hoax napravili s "slijetanjem: na Mars, jer biste vjerovatno isto povjerovali...

Na slici iz tog linka ih nema.

Uostalom neka ju pogledaju kolege, koji znaju o hoax-u, pa da vidimo śta će oni reći.
Niko ne zasluzuje moje slijepo vjerovanje, pa ni tako ni NASA, a pogotovo mediji.
Sad jos i tvrdis da NASA nije sletila na Mars?!?

Ako ti ne vidis tragove sletanja, onda ti ne mogu pomoci, nastavi slijepo vjerovati medijima koji tebi serviraju lazi o ne sletanju ljudi na Mjesec.

A usput budi receno, ocekujes tragove kakvi bi nastali na Zemlji.
E vidis tu je problem tebe i ostalih teoreticara zavjera.
Ne mozete se oduprijeti naucenom ponasanju pijeska na Zemlji.
Ocigledno vam nije jasno da na Mjesecu vladaju sasvim drukciji uvjeti.
antet is offline  
Old 20.09.2017., 13:35   #6243
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Sad jos i tvrdis da NASA nije sletila na Mars?!?

Ako ti ne vidis tragove sletanja, onda ti ne mogu pomoci...
Ovo prvo ne znam gdje si proćitao, jer sam napisao neśto drugo u vezi Marsa -ćitaj s razumijevanjem.

Możda możeś pomoći. Molim da napiśeś na kojem mjestu/mjestima na toj slici (na koju sam dao link) i na koji naćin se vide tragovi slijetanja?
Nogice ostavi na stranu, jer one su dio "LM" a ne trag slijetanja.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 20.09.2017., 13:51   #6244
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
.
A usput budi receno, ocekujes tragove kakvi bi nastali na Zemlji.
E vidis tu je problem tebe i ostalih teoreticara zavjera.
Ne mozete se oduprijeti naucenom ponasanju pijeska na Zemlji.
Ocigledno vam nije jasno da na Mjesecu vladaju sasvim drukciji uvjeti.
Usput budi rečeno Beny ne govori o istim tragovima ko na Zemlji, to si ti malo bezobrazno imputirao.
E vidiš, to je samo jedan od problema vas poklonika mainstream evolucionista i kolonijalista, što sve servirano na TV-u popijete bez razmišljanja.
A o drugim uvjetima na Mjesecu upravo ti nisi baš shvatio.
Prvo si govorio o vjetru i vlagi na Mjesecu, zatim nisi shvatio manju silu gravitacije......
Rorion is offline  
Old 20.09.2017., 17:17   #6245
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Ovo prvo ne znam gdje si proćitao, jer sam napisao neśto drugo u vezi Marsa -ćitaj s razumijevanjem.

Możda możeś pomoći. Molim da napiśeś na kojem mjestu/mjestima na toj slici (na koju sam dao link) i na koji naćin se vide tragovi slijetanja?
Nogice ostavi na stranu, jer one su dio "LM" a ne trag slijetanja.

Kao sto teoreticari zavjere vole rece, otvori oci pa ces vidjeti!


Quote:
Rorion kaže: Pogledaj post
Usput budi rečeno Beny ne govori o istim tragovima ko na Zemlji, to si ti malo bezobrazno imputirao.
E vidiš, to je samo jedan od problema vas poklonika mainstream evolucionista i kolonijalista, što sve servirano na TV-u popijete bez razmišljanja.
A o drugim uvjetima na Mjesecu upravo ti nisi baš shvatio.
Prvo si govorio o vjetru i vlagi na Mjesecu, zatim nisi shvatio manju silu gravitacije......
Gdje sam ja govorio o vjetru i vlazi na Mjesecu osim kao cinjenicu da ih tamo nema?!
A ovo o gravitaciji je cisto izmisljanje, bas me zanima kako si dosao do toga da ja ne razumijem manju silu gravitacije?!
U nedostatku boljih rijeci, a pogotovo argumenata, lazes i izmisljas da bi omalovazio sugovornika.

Pokazao si se kao vrlo kvalitetan diskutant.
I, da, da ne bi bilo zabune, prethodna recenica je sarkazam.

A usput budi receno, ne znam kad sam zadnji put gledao TV, tako da si i tu, kao i u svemu ostalome, jedan velik fail!
antet is offline  
Old 20.09.2017., 17:48   #6246
=antet;
Quote:
Gdje sam ja govorio o vjetru i vlazi na Mjesecu osim kao cinjenicu da ih tamo nema?!
A ovo o gravitaciji je cisto izmisljanje, bas me zanima kako si dosao do toga da ja ne razumijem manju silu gravitacije?!
Ne umišljaj, ne ante nisi znao, ovo je bila tvoja konstatacija :
"sastav povrsine je drukciji, atmosfera (sastav, tlak, vlaga, temperatura, vlaznost, vjetar...) potpuno je drukcija.
Ponavljam, ne ocekujete isto ponasanje na Zemlji i Mjesecu."
Pist #6173
Dakle antet mislio si na vlagu i atmosferu na Mjesecu, kojih tamo nema, a to si shvatio nakon što smo ti Beny i ja pojasnili, no gravitaciju i dalje ne kužiš

Quote:
U nedostatku boljih rijeci, a pogotovo argumenata, lazes i izmisljas da bi omalovazio sugovornika.
Upravo si se dobro opisao, dodao bih tvoju inferiornost naspram kvalitetnijih u educiranijih.
Quote:
Pokazao si se kao vrlo kvalitetan diskutant.
Hvala
Quote:
A usput budi receno, ne znam kad sam zadnji put gledao TV, tako da si i tu, kao i u svemu ostalome, jedan velik fail!
Sve jedno, iz TV-a ili jutarnjeg ili bilo ćga od mainstrema
Rorion is offline  
Old 20.09.2017., 18:38   #6247
Ma gle, odakle ti uopce ideja da ti znas sto ja mislim?!?!

Imas jedino ono sta sam napisao, a tocno pise "sastav povrsine je drukciji, atmosfera (sastav, tlak, vlaga, temperatura, vlaznost, vjetar...) potpuno je drukcija."
Znaci, atmosfera je POTPUNO DRUKCIJA (naglasavam, ne derem se).

Vlaga u zemaljskoj atmosferi varira, od 1 do 100%, dok je ta ista vlaga u Mjesecevoj atmosferi uvijek ista, 0%, znaci potpuno drukcija.
Da ponovimo, nema vlage u Mjesecevoj atmosferi, znaci uopce je nema, drugim rijecima, potpuno je drukcija od zemljine.
Jos ces tvrdit da sam rekao da ima 21% kisika u Mjesecevoj atmosferi?!?!?

Tesko cemo naprijed ako ne razumijes znacenje rijeci "potpuno" i "drukcije".
Mozda tvoj "educirani" um (bolje receno um ispran suludim teorijama zavjere) te rijeci ne razumije, pogotovo ako su zajedno.
Zato ti preporucujem da potrazis strucnu pomoc u objasnjenju tih rijeci, mozda ti netko i pomogne!

Ovo o gravitaciji nije ni vrijedno spomena.
Sam si to postavio kao neku tezu i sam se oko toga svadjas.
Kao i obicno, izmisljas i lazes.
Shvacam te, ne mozes, a i ne znas bolje.
Tvoj "educirani" um ne moze i ne zna to.

I opet si kvalitetan diskutant, i ovo je isto sarkazam.
Gle, sinko, nemas argumenata, pomiri se s time.
Samo vrijedjas i omalovazavas, tako neces naprijed.

I dalje si fail, ne citam jutarnji i ne gledam tv.
antet is offline  
Old 20.09.2017., 22:47   #6248
Quote:
antet kaže: Pogledaj post
Kao sto teoreticari zavjere vole rece, otvori oci pa ces vidjeti!
Tako sam i mislio da Ti isto ne vidiś tragove slijetanja i da Ti je ponestalo argumenata ali sam ćekao potvrdu. Hvala.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 22.09.2017., 18:23   #6249
Możda netko iz grupe "vjernika" slijetanja napiśe, na kojem mjestu na Nasinoj slici (iz linka) i na koji naćin se vide bilo kakvi tragovi slijetanja "LM" -osim samog fizićkog postojanja "LM" na toj slici.

http://www.lpi.usra.edu/resources/ap...11/40/5921.jpg
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 22.09.2017., 22:01   #6250
Na donjem dijelu slike.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 22.09.2017., 23:35   #6251
Genijalno
A na koji naćin se vide? Oćima?

Padate na ispitu
Ali mogu Vas razumijeti, jer śta da napiśete, kada na slici nema dokaza o slijetanju "LM".
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 22.09.2017., 23:41   #6252
Očima.
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is online now  
Old 23.09.2017., 00:50   #6253
Zaśto USA nisu pokazali snimke s monitoring kamera oko Pentagona iz 9/11, na kojoj bi se bez sumnji vidjelo, da je u njega udario putnićki avion?

Pitanje je najozbiljnije i ima veze s ovom temom, śto ću nastojati dokazati u slijedećim postovima.
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 23.09.2017., 01:42   #6254
Prevara zvana Moon landing
https://youtu.be/YYlpB-Q0eXQ

Poseban osvrt na holywoodske niskobuđetne spec efekte
https://youtu.be/Gem10A4yt5w

Sažetak:
Mjesto radnje : Neka pješcana obala uz beneath some dirty river, maybe Hudson or Misoury xe, xe, xe

Zadnje uređivanje Rorion : 23.09.2017. at 02:04.
Rorion is offline  
Old 23.09.2017., 18:43   #6255
Spustili se ili ne spustili, ali neki snimci su zaista smiješni do bola. I pokazuju namještaljku koliko god se neki upinjali da dokažu kako je sve u redu.

Postoji i teorija da se Ameri i jesu spustili na Mjesec, ali u nedostatku uvjerljivih snimaka ili nekog drugog razloga, su posegnuli za filmskim efektima kako bi malo podebljali priču a što se razvojem tehnologije sve više razotkriva i dovodi NASA-u u tragikomičnu poziciju.

Jer da je sve u redu o tome se uopće ne bi ni raspravljalo niti bi bila potrebna beskrajna raspravljanja. Toliko je anomalija na svim tim snimkama da je to zaista komromitirajuće.

Još sam sklon povjerovati da se njih 12 jesu spuštali na Mjesec, jer ne mogu zamisliti toliku namještaljku, ali vremenska provalija od Apola postaje već toliko velika a otkrića anomalija na dokazima toliko groteskna da mora čovjeka dovesti u sumnju.
Ringo10 is offline  
Old 24.09.2017., 11:43   #6256
Da ameri nisu bili na Mjesecu, rusi bi njih već odavno raskrinkali. Imaju za to i mogućnosti, i motivaciju.
Begemotica is offline  
Old 24.09.2017., 15:08   #6257
Zaśto Rusi nisu dali do znanja, da eventualno znaju o hoax-u USA u vezi "slijetanja na Mjesec"

Davno sam mislio nad tom mogućnośću i dośao sam do zakljućka, da Rusi s ondaśnjom svojom tehnologijom nisu"raśifrirali" snimke Amerikanaca "na Mjesecu" (zasigurno ne odmah) a kada su poslije xy vremena raśifrirali taj hoax, kako su se mogli priznati, da oni kao takva velesila nisu to mogli ustanoviti prije?.
S time bi "potvrdili" svoju slabost a ne velesilu.

Ima jedno zlatno nepisano pravilo/uzrećica, koje vrijedi i za politiku:
"Rijeći su srebro, a śutnja zlato".

Smatram da su to "pravilo" Rusi primjenili u vezi hoax-a iz teme.
Ponekad je mnogo bolje/korisnije śutiti, nego govoriti.

Btw to je jedna od mojih najvećih slabosti. Radi svoje iskrenosti i "direktnosti" jako rijetko to primjenjujem...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Old 24.09.2017., 16:16   #6258
Zanimljivo je vidjeti koliko je zapravo ogromna razina neznanja skeptika i kojim ih sve metodama brane, a samo zato da jednostavno ne bi ispali - glupi. Iako zapravo, nije to glupost, to je jednostavno ne poznavanje tematike. I kad se jedna stvar objasni, onda se prelazi na drugu "a šta onda s ovim..." i tako dok se ponovo ne vrati na prvu jer et, prepucavali smo se 20tak stranica o već prožvakanim glupostima.

Dragy Benny, snimke nisu bile "šifrirane". Mogli su ih pratiti i amateri, a kamoli neki Rusi. Drugo, te radio emisije su dolazile iz točno određenog smjera (hint: MJESECA) i treće, po dopplerovom pomaku točno se može odrediti brzina objekta otkuda te emisije dolaze.

Uzmimo opet onu šemu s fotografijama zvijezda s Mjeseca. Znači toliko toga se nasralo, a da nitko nije niti jednom napravio eksperiment - uzeo fotoaparat, namjestio postavke za dnevno svjetlo (jer na Mjesecu je bio dan) i s tim postavkama pokušao ufotkati noćno nebo. Evo, svaka budala sad ima digitalac, probajte pa da vidimo.

Baš sam se sad vratio sa Star Partya na Petrovoj gori. Gost nam je bio Muhamed Muminović koji je bio u prilici porazgovarati par rečenica sa Aldrinom na turneji po svijetu nakon sletanja Apolla 11. Pitanje koje mu je postavio je bilo upravo takvo - kako se vide zvijezde s Mjeseca? Jer, udžbenici su tada pisali da se zvijezde sigurno vide fantastično budući da nema atmosfere. I Aldrin je odgovorio - ne vide se. Jednako kao što kad si na stadionu s kojeg su u tebe usmjereni snažni reflektori, pa da si usred pustinje, nećeš viidjeti niti jednu zvijezdu, tako je i na Mjesecu dok s neba šiba sunčeva svjetlost. I evo opet - probajte sami. Svaka selendara ima nogometno igralište sa brutalnim reflektorima (jer to je važnije od nabavke teleskopa za školu) i probajte gledati zvijezde s tog igrališta.

Znači ova tema je toliko puta prožvakana da je već muka gledati ponovo iste stvari koje se vrte. Uostalom, ovo je postala sprdnja za trolove kojima je jedini gušt kako se sprdati s ljudima. Niti će se ikada naći konsenzus, niti će se ikada išta novo moći saznati o toj temi.
Astrobobo is offline  
Old 24.09.2017., 17:31   #6259
Ja nigdje i nikada neću tvrditi, da netko tko neśto ne zna (pa ćak śto je możda i svim poznato ili dokazano) ili vidi drugaćije nego ja, da je ovakav ili onakav, jer svatko je takav, kako ga je Bog stvorio.

Możda sam ja "vjeśtac" ili "supermen", jer znam (mislim da nisam jedini) vidjeti neke zvijezde na nebu za vrijeme vedrog sunćanog dana, pa zaśto se nebi mogle i na mjesecu, prema tumaćenju "austronauta" Apollo u tom smjeru.

Dalje ćekam na odgovor, gdje su tragovi slijetanja na ovoj Nasinoj slici i na koji naćin se vide -śta na slici svjedoći o slijetanjiu "LM"?
http://www.lpi.usra.edu/resources/ap...11/40/5921.jpg

=======

Astrobobo, jednom si od mene javno radio lażova u temi o NLO stog si możda primjetio, da od tada ne odgovaram na Tvoje upise.
Ovo piśem da stvar bude muśka/jasna za Tebe i ostale a i zato jer pokuśavaś dalje javno kreirati mene prema Tvom vidjenju.
Molim Te da se kaniś privatnih izleta u moju stranu.
Śta i kako imaś i radiś prema nekim drugima, to je Tvoja i njihova stvar, ali ja si neke ne dozvoljavam javno inaće ne bi bilo ovog upisa ovdje a i radi dolje napisanog.

Izvinjavam se ostalim za ovaj upis ovdje ali kako da ćovjek zna o ćemu je stvar a via PM je strah pisati, jer sam dobio karton śto sam jednom forumaśu koji me je ućestalo par dana podje... na forumu odgovorio via PM baś zato, kako ne bi bio off na forumu a i da muśki rijeśim stvar -bez vrijedjanja btw, pa je ispalo da ja provociram a ne da odgovaram na njegovo provociranje -śto naravno nije naveo u svojoj tużbi mog PM Nici.

Nadam se da ovo neće biti protumaćeno kao komentiranje moderature (jer nije mi to niti najmanji cilj a niti dotići moderature foruma nego PM), pa da bih stoga dobio karton, koji bi me odveo u ban...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Received Infraction
Old 24.09.2017., 17:43   #6260
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Możda sam ja "vjeśtac" ili "supermen", jer znam (mislim da nisam jedini) vidjeti neke zvijezde na nebu za vrijeme vedrog sunćanog dana, pa zaśto se nebi mogle i na mjesecu, prema tumaćenju "austronauta" Apollo u tom smjeru.
Mora da je dobra trava...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:36.