Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2011., 09:09   #21
Ja se u potpunosti slažem da je vježbanje jako bitno da mišiči leđa mogu uspravno držati tu našu kralježnicu. Ja sam zbog bolova u leđima i skolioze otišla na namještanje atlasa. Meni je to pomoglo. Sad me više ne bole leđa, a i dalje vježbam samo sad idem na zabavna vježbanja kao što je zumba.
__________________
Bolje je nauciti nepotrebno, nego nista.
tipinapa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 20:20   #22
Inače imam skoliozu, ali u zadnje vrijeme se dosta krećem i nikakvih problema s kralježnicom...
U teretani sam napravio jedan neprirodni pokret i zabolilo me na jednom mjestu po sredini leđa, na desnoj strani (leđni mišić), i još sam odradio trening do kraja, umjesto da sam stao.

Prve dvije noći sam jedva ustao iz kreveta, prošlo je nekih dva tjedna, ali i dalje osjećam to mjesto kod naglih pokreta ili fizičkih napora intenzivnijih od brzog hodanja. Čak sam počeo osjećati i laganu bol u samoj kralježnici zadnjih par dana blizu tog mjesta kod saginjanja i sl..
Također, zadnjih par dana par puta na dan si namažem leđa "konjskim balzamom", i bude mi nešto bolje, ali me i dalje ne prolazi.

Kod fizijatra sam se naručio i zakazali su mi termin za 5 tjedana.

Što da radim, otvoren sam za razne prijedloge.
jebemtiregistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2013., 20:49   #23
Možda mi brže prođe ako se počnem stalno mazat tim balzamom, a ne samo par puta na dan kao što piše u uputstvima?

Pretpostavljam da su morali nešto napisat, pa da zato piše par puta na dan, i da neću imati nuspojave ako se budem češće mazao?
jebemtiregistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2013., 10:42   #24
provjeri i procitaj materijal na mom webu www.aeq.si/hr i mislim da ti bude jasnije zasto imas skoliozu i kako ju izbacit iz svog sistema
onda ce i bol koju osjecas ( u biti je muskulfiber jer si vec ionako prenapet misic jos opteretio i time si izazvao strech reflex) prestat.

ako ima kakvih pitanja slobodno na [email protected]
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 11:25   #25
Postoji li neki besplatni videoclip tih vježbi? Nekakvih vježbi, koje bi mi mogle ubrzati oporavak? Mogu li mi ove vježbe pomoći:

http://www.youtube.com/watch?v=b66hYqV0kDA
jebemtiregistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2013., 13:57   #26
ne postoji jer bi bio bez smisla . ne mozete vjezbati i jacati nesto nad cime nemate kontrolu i osjecaj . jer time se samo jos vise gubi sposobnost opustanja pokretljivosti . a ako nesto ne osjecate i kontrolirate onda ni sami ne mozete povratit taj osjecaj . to ide samo uz vodenje terapeuta i aktivno izvodenje sporih namjernih pokreta kroz koje osjetite i povratite kontrolu nad sistemom . onda se tek naucite pokrete koji jos dodatno ojacaju taj osjecaj i sposobnost i opustanja misica kao i napinjanja istih . i tek kad to ide kak treba i kad lezeci na tlu mozete bez micanja osjetit misice u ledima ima smisla jacati to . ako uobce bude potrebno . iz mojih iskustva je vecina ljudi sasvim dovoljno jaka za veliku vecinu izazova koje zivot pruza no jer su jako zategnuti i koriste samo pola od moguce snage imaju osjecaj da nisu dovoljno jaki i brzo se umaraju .
Aleš Ernst is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 00:11   #27
Pozdrav. U zadnje vrijeme imam osjecaj povremene ukocenosti u gornjem dijelu ledja, te izmedu lopatica i oko vrata. Nisam sigurna koji je uzrok tome, te me ne ometa u svakodnevnom poslu. Sto bih mogla poduzeti po tom pitanju? Hvala.
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2016., 08:15   #28
Probaj naci vjezbe istezanja na netu
i probaj malo ojacati muskulaturu.
Ja sam lijena za vjezbanje pa to rjesavam magnezijem i masazama.

Imas na topiku o isijasu vise podataka ili ako znas engleski pridruzi se na fb magnesium advocacy grupu,oni su od magnezija, dizanja d vitamina u krvi i zeljeza napravili umjetnost vise na prirodan nacin jer dosta suplemenata je ustvari nezdravo u nekim kombinacijama ili nema smisla.

Kci i sestra idu u mbs.hr centar i imaju individualnu terapiju
za skoliozu itd.
ali mana toga je da moras cesto vjezbat

Namjestanje atlasa se nisam nikad usudila da odem, mene to nekako asocira ne znam cime na kiropraktiku,a nju ne volim zbog trzajnih pokreta koji te u nekim situacijama mogu paralizirati, narocito ako ne znas da imas herniju.
Moja tetka je isla i kaze da je to bacanje love.
Ona uvijek pohrli na nesto novo alternativno .
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 14:38   #29
Trebam hitno savjet a nema topica tipa "razno", pa ću pitati ovdje:

Prije par dana pokisao sam kao miś i prehladio "ledja" (ne znam śta konkretno zato tako piśem) i imam vrlo jake bolove u ledjima kada moram ustati i kretati se (kada leżim a pogotovo mirujem je mnogo bolje ili uopće ne boli}

Pośto iz izvjesnih zdrastvenih razloga ne smijem piti tablete protiv bolova a diclofenac (diklofenak/Voltaren) u tubi za mazanje, ne daje već treći dan nikakve rezultate, dali może netko neśto efikasno preporućiti za navedeno?
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:19   #30
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
i prehladio "ledja" (ne znam śta konkretno zato tako piśem) i imam vrlo jake bolove u ledjima kada moram ustati i kretati se (kada leżim a pogotovo mirujem je mnogo bolje ili uopće ne boli}

Pośto iz izvjesnih zdrastvenih razloga ne smijem piti tablete protiv bolova a diclofenac (diklofenak/Voltaren) u tubi za mazanje, ne daje već treći dan nikakve rezultate, dali może netko neśto efikasno preporućiti za navedeno?
Kakve Tablete, meni pomaze kod takvog necega samo toplo oko mene, znaci topli zrak i topli stan i itd.. tako da mi opet dobro za 1 do 3 dana.
posto sam jaki pusac, me valjda zafrkava cirkulacija tu i tamo a dodatna toplina mi onda pomaze, a hladno vino ili pivica ne smeta, ali hladna voda.
a vjerujem da bi pomoglo i flaster koji grije, makar nikad probao.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:00   #31
Jesam na toplom, sa dobro "omotanim" ledjima toplim (zimskim) gornjim rubljem i pojasom za kićmu, a uz to mażem dva put dnevno oboljelo mjesto ali već peti dan nema promjena na bolje.

Btw hvala modu da je premjestio post na odgovarajuće mjesto, koje nisam primjetio -a trażilica nije ukljućena za "obićne" smrtnike...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:54   #32
Naribani vilin korijen i utrljan/umasiran(biljka bljušt) bi pomogao. Teško ga je za nabaviti, viđah po placevima, ali jako rijetko, raritet gotovo.
Dugoročno "reliefe low back pain excersizes" , ima na yt odličnih, ja ih povremeno radim uz jutarnju tjelovježbu-gimnastiku. Vježbe su više manje lagane 15-20 min dnevno.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:03   #33
A śta bi mi sada moglo pomoći a da toga sigurno ima i/ili da to mogu ućiniti.
Za mene je sada ustajanje mission impossible a kamoli neko vjeżbanje

Inaće nemam ćesto bolove u ledjima -jedino ako ih prehladim ili navućem pośtenu promaju, a i jedno i drugo izbjegavam, pa su rijetki "upadi".

U utorak imam vażan nastup, pa bih żelio biti do tada u boljem tehnićkom stanju...
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 08:37   #34
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
A śta bi mi sada moglo pomoći a da toga sigurno ima i/ili da to mogu ućiniti.
Za mene je sada ustajanje mission impossible a kamoli neko vjeżbanje

Inaće nemam ćesto bolove u ledjima -jedino ako ih prehladim ili navućem pośtenu promaju, a i jedno i drugo izbjegavam, pa su rijetki "upadi".

U utorak imam vażan nastup, pa bih żelio biti do tada u boljem tehnićkom stanju...
Oblozi od kupusovog lisca koje si prije omeksao valjkom za tijesto da pusti sok ili oblozi od dumbira koliko mozes izdrzati.
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:51   #35
Hvala, probati ću

A dali se taj kupus może poslije skuhati ili se ga mora baciti?
Da "pojedem" svoje bolove
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:10   #36
Quote:
benny kaže: Pogledaj post
Hvala, probati ću

A dali se taj kupus może poslije skuhati ili se ga mora baciti?
Da "pojedem" svoje bolove
Mozes, samo nemoj nikog zvati na rucak
avelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:35   #37
Mozda dobi neki specialni ukus, treba probat haha

ja bi si probao tako, pa i vikend je.... narezao bi na vrlo tanko i sitno
cikle, mnogo luka i netso cesnjaka, soli i ulja preko toga i sa mnogo kruha pojeo.
Kruh je dobro za misisce i drugo.
onda bi se naljeo sa mnogo crvenom vinom, negde oko 1 litar.
Moguce da ce cijelu noc boljeti glava dok ne ustajes ujutri, ali taj dan ili najkasnije drugi dan bi trebalo biti sve u redu.
__________________
is or be in future blacklistet: taipan, enedielle, Osmi, 7nationarmy, peronja, mekerica, bat kol, mukotrpak, Biljka112, Beljki, judolino, Adyson, illemental, nezgodan2, Soul Hunter,NESHO95,električni_zec,Fl@Tron, edi_bosanceros, Ego, Corduroy, monty-zg, manchild, Pravi Život, bonecrusher, jednoumlje, leMONZoo, piskavac, Al dente,
Blues Willis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:44   #38
Quote:
avelina kaže: Pogledaj post
Oblozi od kupusovog lisca koje si prije omeksao valjkom za tijesto da pusti sok ili oblozi od dumbira koliko mozes izdrzati.
I to također pomaže, baš tako kako si rekao.
Zatim kada se polože na kožu, trebalo bi omotati stretch folijom, pa zatim sve omotati širokom krpom ili bolje manjom plahtom, da grije i drži toplinu.
Za bolno koljeno također isti postupak.
Rorion is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:03   #39
Moj Tata je stavljao sebi na oboljela i/ili napuhnuta mjesta obloge od rakije/śljive i dobro mu je pomagalo.
Npr jednom mu je netko nehotice zakljeśtio vratima od auta prste (zalupio vrata a Njegovi prsti ostali izmedju).
Nije plakao niti panićario samo je sjeo i zamolio da mu donesemo krpu i alkohol.
Obilno je namoćio krpu alkoholom i ovio njom prste, te drżao satima, dolijevajući alkohol, da krpa bude vlażna.
Zamislite da mu prsti nisu skoro nista natekli (a bez tih obloga mislim da pretpostavljate, kako bi izgledali) a i bol mu je mnogo ublażilo.

Ali nemam alkohola u kući osim crvenog vina (za bambus) i Amol-a. a niti ne znam da i da ga imam, dali bi stavljao obloge s njim, jer prema mojoj logici (możda se varam), alkohol kroz kożu ulazi u krv a ja ga nesmem uzimati radi żilica na licu -prośiravaju se pa budem crven/ljubićast .
__________________
AUTOBANIRAN - iz vlastitog izbora vise ne sudjelujem na forum.hr u znak protesta, radi nezasluzenog kartona od 100 bodova, koji me je direktno odveo u moj prvi ban.
Ponosan sam, da je moj kompletni post „vrijedan” 100 bodova, bio odbrana nevine Djece od tih politicara, koji ne donose zakone u prilog dobra Djece, nego njih samih, tj da im takvi zakoni generiraju dodatne glasove na izborima.
Benny is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:40   #40
Vozija sam 1 dan od st do dub i nazad, pa od st do makarske i nazad i prosla su 3 dana od kako ne radim radi boli u srednjem dijelu leda i jos nije prestalo.Osjecaj mi je ukocenost u ledima u kojem god polozaju odlezim leda mi se priviknu ma taj polozaj i bilo kakva promjena izaziva bol.Isti onaj osjecaj kad peres kosu nad kadom pod 45 stupnjeva par minuta pa se naglo dignes i leda ti budu ukocena.Samo mi je sad ovakav osjecaj stalno.Ne znam kako rjesit ovo istezem se po kuci,masiram sa aparatom al ne prolazi
brainiac96 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:12.