Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 21:01   #141
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Provodio je svoju, itekako okrutnu, volju, a pritom uvjeravao sebe i/ili druge u vlastite plemenite namjere. Sotonist samo takav.
Ma kakav sotonist. Sotonizam kao religija je tek nastala kojih 10 godina nakon njegove smrti.

Ako misliš sotonist u smislu da je po tebi bio vođen ili pod utjecajem samog vraga, za to rađe koristi neki drugi naziv.
Empyreus is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:04   #142
Quote:
Empyreus kaže: Pogledaj post
Ma kakav sotonist. Sotonizam kao religija je tek nastala kojih 10 godina nakon njegove smrti.

Ako misliš sotonist u smislu da je po tebi bio vođen ili pod utjecajem samog vraga, za to rađe koristi neki drugi naziv.
Ni ne tvrdim da je u nekom formalnom smislu bio sotonist, ali je bio Sotonin sluga i provoditelj Sotonine volje, dakle svakako sotonist čak i ako sam sebe nije takvim smatrao i ako ga takvim ne smatraju ni današnji sotonisti.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:07   #143
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Ni ne tvrdim da je u nekom formalnom smislu bio sotonist, ali je bio Sotonin sluga i provoditelj Sotonine volje, dakle svakako sotonist čak i ako sam sebe nije takvim smatrao i ako ga takvim ne smatraju ni današnji sotonisti.
Drugim riječima, on je Sotonist, jer si ga ti takvim proglasio.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:25   #144
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, on je Sotonist, jer si ga ti takvim proglasio.
Ja ga smatram sotonistom, a on i njegovi simpatizeri, ako žele i smatraju potrebnim, neka dokazuju da nije.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 21:56   #145
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, on je Sotonist, jer si ga ti takvim proglasio.
Prvo, Martian7 je žensko...

Što se Staljina tiče, on je simbolički rečeno, brisao svoje čizme ljudskim licem na svaki zamislivi način, to je ono što je bitno znati.
Ljudski život mu nije predstavljao ništa, uključivši vlastitu djecu.

Milijuni su umrli prema njegovim direktnim naredbama uključujući najbliže suradnike. Da, znao je i šarmirati, kada mu je trebalo... a stigao je dobiti i dvije nominacije za Nobelovu nagradu za mir (malo je trebalo da je stvarno dobije).

Nije bio sotonist, to je omalovažavanje, već jedan od Sotoninih najboljih učenika.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:22   #146
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Prvo, Martian7 je žensko...

Što se Staljina tiče, on je simbolički rečeno, brisao svoje čizme ljudskim licem na svaki zamislivi način, to je ono što je bitno znati.
Ljudski život mu nije predstavljao ništa, uključivši vlastitu djecu.

Milijuni su umrli prema njegovim direktnim naredbama uključujući najbliže suradnike. Da, znao je i šarmirati, kada mu je trebalo... a stigao je dobiti i dvije nominacije za Nobelovu nagradu za mir (malo je trebalo da je stvarno dobije).

Nije bio sotonist, to je omalovažavanje, već jedan od Sotoninih najboljih učenika.
Koliko sam citao Bibliju, Jahve je lik koji je volio genocide i miris ljudskog mesa. Sotona je vise bio onako zajebant.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:07   #147
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Koliko sam citao Bibliju, Jahve je lik koji je volio genocide i miris ljudskog mesa.
Ne, On nije naredio ubojstva... ali je dopustio da se dogode, jer, kako bi čovjek inače počeo razlikovati dobro od zla i shvaćao posljedice svojih čina.

Quote:
Sotona je vise bio onako zajebant.
Naravno da se itekako znao i zna takvim predstavljati, ali zapamti... svoj konačni cilj je uvijek imao na umu.
Način na koji djeluje vidljiv je prema djelima njegovih dobrih učenika.

Staljin je iz zajebancije čistio minska polja tijelima svojih vojnika, a simulirao je i poziv u pomoć svojoj gardi koju je, nakon što su stigli, dao strijeljati bez milosti zbog kršenja ranijeg naređenja (da ni pod koju cijenu ne ulaze u njegove odaje).

Prilikom iskušavanja Isusa u pustinji Sotona je bio vrlo uporan i ozbiljan.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:20   #148
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Ne, on nije naredio ubojstva... ali je dopustio da se dogode, jer, kako bi čovjek inače počeo razlikovati dobro od zla i shvaćao posljedice svojih čina.
Procitaj Bibliju jos jednom. Mislim da si zaboravio neke dijelove.


Quote:
Naravno da se itekako znao i zna takvim predstavljati, ali zapamti... svoj konačni cilj je uvijek imao na umu.
Način na koji djeluje vidljiv je prema djelima njegovih dobrih učenika.
Naravno tko spada pod "dobre" ucenike ces ti proizvoljno odrediti, jel?

Quote:
Staljin je iz zajebancije čistio minska polja tijelima svojih vojnika, a simulirao je i poziv u pomoć svojoj gardi koju je, nakon što su stigli, dao strijeljati bez milosti zbog kršenja ranijeg naređenja (da ni pod koju cijenu ne ulaze u njegove odaje).
Ne smije se zaboraviti da je Staljin skolovan u pravoslavnom sjemenistu i da je bio duboko upucen u religiju. Meni djeluje kao da je prilicno zorno primjenjivao temeljnu biblijsku filozofiju, samo sto je sebe postavio umjesto boga.

Quote:
Prilikom iskušavanja Isusa u pustinji bio je vrlo uporan i ozbiljan.
Sto? Pokusao spasiti covjeka od okrutne smrti koju mu je stari namjestio. Sto je u tome lose? Jel mu rekao "ajmo zajedno ubijati nevjernike"? Jel mu rekao "ajmo zajedno provoditi etnicka ciscenja, ubijati djecu i starce a zene uzimati za roblje"? Jel mu rekao "ajmo ubijati ljude jer se jebu na pogresan nacin"? Nije! Sve je to Jahve radio svojim sljedbenicima. Sve sto je Sotona rekao bilo je da odjebe starog sadista i izbjegne uzaludnu patnju. Valjda najpozitivniji lik u cijeloj prici ako se mene pita.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:06   #149
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Procitaj Bibliju jos jednom. Mislim da si zaboravio neke dijelove.
Nisam zaboravio... tamo gdje je "Bog naredio ubojstva" ljudi su čuli ono što su jedino mogli i znali čuti.

Quote:
Naravno tko spada pod "dobre" ucenike ces ti proizvoljno odrediti, jel?
Proizvoljno sigurno ne.

Quote:
Ne smije se zaboraviti da je Staljin skolovan u pravoslavnom sjemenistu i da je bio duboko upucen u religiju. Meni djeluje kao da je prilicno zorno primjenjivao temeljnu biblijsku filozofiju, samo sto je sebe postavio umjesto boga.
Znam, ali o upućenosti ne bih. Sigurno se ne radi o primjeni "temeljne biblijske filozofije".

Quote:
Sto? Pokusao spasiti covjeka od okrutne smrti koju mu je stari namjestio.
Zaista humano, očito mu je to bila motivacija...

Quote:
Sto je u tome lose?


Valjda ništa, osim što bi Sotona definitivno uspio u stvaranju svog carstva na Zemlji.

Quote:
Jel mu rekao "ajmo zajedno ubijati nevjernike"? Jel mu rekao "ajmo zajedno provoditi etnicka ciscenja, ubijati djecu i starce a zene uzimati za roblje"? Jel mu rekao "ajmo ubijati ljude jer se jebu na pogresan nacin"? Nije!
Jest... ali ne Isusu, jer na njega nema što računati, već svojim vjernim slugama.
Pročitaj priču "Legenda o Velikom inkvizitoru" Dostojevskog (iz "Braće Karamazova")... možeš i Tolkienovog "Gospodara prstenova".

Quote:
Sve je to Jahve radio svojim sljedbenicima. Sve sto je Sotona rekao bilo je da odjebe starog sadista i izbjegne uzaludnu patnju. Valjda najpozitivniji lik u cijeloj prici ako se mene pita.
Patnja se redovno proglašava uzaludnom danas kada smo kao "nadišli kozojebe". Sotoni je jasno da mu popularnost među "stokom sitnog zuba" raste ako se pobrine da u štali bude uvijek "kruha i igara".

A ako se iz dosade zažele "pobune prema starim sadistima" koju više ne mogu razlikovati od istinske slobode, opet će im to Sotona zajebant odsimulirati, nema problema...
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:43   #150
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Nisam zaboravio... tamo gdje je "Bog naredio ubojstva" ljudi su čuli ono što su jedino mogli i znali čuti.
Cekaj, hoces reci da je ono kad je mojsiju naredio da ode pobiti cijeli narod, ukljucujuci djecake, zene i starce, a djevojcice uzme kao roblje zapravo bio neki pokvareni telefon? Ono, beskonacno svemoguce bozanstvo se malo zajebalo?

A ono kad je Jahve u bajci o velikom potopu podavio sve zivo na Zemlji jer mu je pocelo ici na kurac? Kad je osobno popalio dva grada, skupa sa starcima, zenama i djecom jer su "bili pokvareni" (kao novorodencad je valjda bila zla i to)?

Meni to sve zvuci bas onako... staljinisticki


Quote:
Zaista humano, očito mu je to bila motivacija...
Nije zapravo nista napravio, ali htio je
Ali srecom je Isus pobijedio pa je njegov plan propao i kao sto znamo, od negdje 1. stoljeca na dalje ljudi su zivjeli u zlatnom dobu mira i prosperiteta. I tako sve do modernog doba kada je sve otislo u kurac pa sada ljudi pate kao nikada do sada. Pogotovo u ovim bezboznickim krajevima. Yep, uvjerlijivo


Ono, ne kuzim kako ti nije jasno da bi po istim kriterijima po kojima je Jahve u Bibliji pozitivan lik komotno mogli i Staljina i Hitlera proglasiti neshvacenim pozitivcima.
__________________
Zli zeleni kefir

Zadnje uređivanje Ego : 23.09.2017. at 00:56.
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 01:20   #151
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Koliko sam citao Bibliju, Jahve je lik koji je volio genocide i miris ljudskog mesa.
da, po biblijama je tako.
i ne samo to - naređivao je recimo da se ubijaju djeca na majčinoj sisi, čaki ona u stomaku majke.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 04:20   #152
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
i ne samo to - naređivao je recimo da se ubijaju djeca na majčinoj sisi, čaki ona u stomaku majke.
Nije. Izmišljaš.
Osim ako ne misliš na zapovjed: "Pobijte sve živo u gradovima." U ratničkim pohodima Jošue (Isusa), Mojsijeva nasljednika.
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 11:10   #153
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Cekaj, hoces reci da je ono kad je mojsiju naredio da ode pobiti cijeli narod, ukljucujuci djecake, zene i starce, a djevojcice uzme kao roblje zapravo bio neki pokvareni telefon?
Blizu si...

Quote:
Ono, beskonacno svemoguce bozanstvo se malo zajebalo?
Nije, Bog je dopustio ljudima da uče, trpe, padaju, ubijaju se, ponovo se podignu iz prašine i nastave...
Mogao je i drugačije, ali očito nije htio automate ili kućne ljubimce.

Quote:
A ono kad je Jahve u bajci o velikom potopu podavio sve zivo na Zemlji jer mu je pocelo ici na kurac? Kad je osobno popalio dva grada, skupa sa starcima, zenama i djecom jer su "bili pokvareni" (kao novorodencad je valjda bila zla i to)?
Već sam ti rekao... onih koji su pustošili i pustoše "jer im je to Bog naložio", "stvaraju životni prostor naciji", "šire revoluciju", "šire mir i demokraciju"... bilo je i biti će još neko vrijeme.

Quote:
Meni to sve zvuci bas onako... staljinisticki
Ako mi nije drag Staljin ili Hitler, nema mi zbog čega biti drago uništenje Sodome i Gomore, širenje vjere mačem, niti mi je uzor Torquemada ili Savonarola.

Ali... treba biti potpuno zaslijepljen pa ne uvidjeti kako su ljudi u ime vjere činili vrlo različite stvari.


Quote:
Nije zapravo nista napravio, ali htio je
Ali srecom je Isus pobijedio pa je njegov plan propao i kao sto znamo, od negdje 1. stoljeca na dalje ljudi su zivjeli u zlatnom dobu mira i prosperiteta. I tako sve do modernog doba kada je sve otislo u kurac pa sada ljudi pate kao nikada do sada. Pogotovo u ovim bezboznickim krajevima. Yep, uvjerlijivo
Ne znam odakle si izvukao kako tvrdim da od 1. stoljeća počinje Kraljevstvo Božje na Zemlji... tko je to uopće tvrdio ?

fra Zvjezdan Linić - Križ ostaje trajni znak pobjede ljubavi

Quote:
Isus i prikovan na križu slobodniji je u srcu od ljudi koji stoje oko križa i robovi su vlastitih strasti i predrasuda. Zato je križ pobjeda. Krist je na križu pobijedio. Međutim, ta pobjeda nije nalik na ljudsko nadmetanje u kojem bi Isus ponizio ili porazio druge. Pobjeda na križu nije pobjeda nad čovjekom, nad Pilatom, nad Anom i Kajfom, nad zavedenim mnoštvom. Isusova pobjeda je pobjeda nad grijehom, nad zlom. Isus je pobijedio đavla i grijeh, a ne čovjeka.

Čovjeka Isus želi spasiti. Isus je umro i za Pilata koji ga je osudio i za ljude koji su zahtijevali njegovu smrt. Za sve umire, svima želi darovati svoju ljubav. Križ zato ostaje trajnim znakom pobjede ljubavi. Isus je dokazao da ni smrt ne može ugroziti ili paralizirati ljubav. Ovdje je ljubav u jasnoći i čistoći trijumfirala nad mržnjom ovoga svijeta. Zato se s križa započinje širiti svijetom pohod te ljubavi. Krist ne trijumfira nad čovjekom, nego nad zlom ovoga svijeta.
Uoči izraz "započinje širiti svijetom"... dakle, govorimo o dugom putu.

A da čovjek može postati Sotonin sluga i pod simbolom križa širiti zlo, znamo... bilo koji simbol može se oskvrnuti.

Ne mislim da je danas "sve otišlo u kurac", ali niti da vlada "zlatno doba mira i prosperiteta". Ne samo to, daljnje napredovanje prema "zlatnom dobu" nije sigurno ni na koji način, u što su se u svoje vrijeme uvjerili Rimljani, a u nama bliže vrijeme, europske nacije sa I. svjetskim ratom.

Quote:
Ono, ne kuzim kako ti nije jasno da bi po istim kriterijima po kojima je Jahve u Bibliji pozitivan lik komotno mogli i Staljina i Hitlera proglasiti neshvacenim pozitivcima.
Staljin i Hitler nisu natprirodna bića (iako su učinili sve da ih takvima smatraju). Izdavali su naredbe svojim potčinjenima, a te naredbe se baš i nije moglo interpretirati.

Jahve iz Biblije nije politički agitator, šef stranke, ideolog... sve ono što gore spomenuta dvojica jesu bila.

Zadnje uređivanje cestar : 23.09.2017. at 11:41.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:55   #154
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Jahve iz Biblije nije politički agitator, šef stranke, ideolog... sve ono što gore spomenuta dvojica jesu bila.
Cekaj, znaci poruka nadnaravnog bica savrsene mudrosti po tebi je podvrgnuta labavijim kriterijima od poruke obicnog malog svakodnevnog covjeka?
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 18:15   #155
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Prvo, Martian7 je žensko...

Što se Staljina tiče, on je simbolički rečeno, brisao svoje čizme ljudskim licem na svaki zamislivi način, to je ono što je bitno znati.
Ljudski život mu nije predstavljao ništa, uključivši vlastitu djecu.

Milijuni su umrli prema njegovim direktnim naredbama uključujući najbliže suradnike. Da, znao je i šarmirati, kada mu je trebalo... a stigao je dobiti i dvije nominacije za Nobelovu nagradu za mir (malo je trebalo da je stvarno dobije).

Nije bio sotonist, to je omalovažavanje, već jedan od Sotoninih najboljih učenika.
Po čemu zaključuješ da mu životi vlastite djece nisu ništa značili?

Možda po tome da mu je pozlilo kad su mu priopćili da mu se mladji sin vodi kao nestali, viknuvši pri tome "Ne mogu izgubiti i drugog sina"

Koliko vidim dobar dio pravoslavaca štuju Staljina, zapravo imaju i razloga za to, Staljin je spriječija Trockoga da potpuno zatere pravoslavne crkve. Doduše i Staljin je bio protiv pravoslavnih crkava ali po mom mišljenju iz posve drugačijih razloga od Trockoga. Dok je Trocki kao fanatični marksista odlučija uništiti religije, s druge strane Staljin je bio protiv crkve zbog njenog skretanja od nauka Isusa i apostola, Staljin je vješto manervirao i pobijedio na obe fronte...
Nosonja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:09   #156
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
da, po biblijama je tako. i ne samo to - naređivao je recimo da se ubijaju djeca na majčinoj sisi, čaki ona u stomaku majke.
Nije. Izmišljaš. Osim ako ne misliš na zapovjed: "Pobijte sve živo u gradovima." U ratničkim pohodima Jošue (Isusa), Mojsijeva nasljednika.
"Zato idi, i pobij Amaličane, i zatri kao prokleto sve što god imaju; ne žali ih, nego pobij i ljude i žene i djecu i što je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce." (1. Samuilova 15,3)

a jošua nije mojsijev nasljednik,nego egzekutor.
preporučujem frojdovu knjigu "Mojsije i Monoteizam" iz 1939.
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 21:51   #157
Quote:
Kudum kaže: Pogledaj post
"Zato idi, i pobij Amaličane, i zatri kao prokleto sve što god imaju; ne žali ih, nego pobij i ljude i žene i djecu i što je na sisi i volove i ovce i kamile i magarce." (1. Samuilova 15,3)

a jošua nije mojsijev nasljednik,nego egzekutor.
OK. Ovaj prijevod još nisam vidio "i one što su na sisi". Stvarno odvratno.


American King James Version
Now go and smite Amalek, and utterly destroy all that they have, and spare them not; but slay both man and woman, infant and suckling, ox and sheep, camel and ass.


*************************

Ali odakle ti je ovo:

Quote:
Kudum kaže:
da, po biblijama je tako. i ne samo to - naređivao je recimo da se ubijaju djeca na majčinoj sisi, čaki ona u stomaku majke.
Znam za prokletstva i osude takvih čina:

Prokletstva i kletve:

"Ispaštat će Samarija jer se protiv Boga svoga pobunila. Od mača past će oni, djecu će njihovu smrskati, žene trudne rasporiti."
(Hošea 13,16)

"Hazael reče: "Zašto plačeš, moj gospodaru?" Elizej odgovori: "Zato što znam sva zla koja ćeš ti učiniti Izraelcima: spalit ćeš im utvrde, mačem ćeš poubijati njihove ratnike, njihovu ćeš djecu satirati, a trudne žene parati."
(2 Kraljevi 8,12)

"Ovako govori Jahve: "Za tri zločina Amonovih sinova, za četiri zločina, odluka je neopoziva: jer parahu trudnice gileadske da rašire granice svoje"
Am 1,13
__________________
Muhamed ženomrzac: "Vi žene ste većina u paklu, jer psujete, nezahvalne ste muževima, glupe ste i falične vjere!"
“Mnogi među muškarcima su postigli savršenstvo, ali među ženama nijedna, osim Marije i Asije!"
Nepoznati is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 03:07   #158
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
OK. Ovaj prijevod još nisam vidio "i one što su na sisi". Stvarno odvratno.
nisam siguran da te razumijem. kažeš da nigdje ne piše da bog biblije naređuje ta zla?
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 04:47   #159
Uglavnom da, Staljin je proganjao i ubijao sve koji su mislili (ili je sumnjao da bi mogli misliti) drukcije jer nije vjerovao u moral knjige u kojoj vrhovno bozanstvo kroz cijelu pricu ubija i nareduje progone i ubojstva svih koji misle drukcije, no zapravo postoji prava interpretacije te price po kojoj sav taj genocid zapravo nije genocid nego poruka mira i ljubavi. Prokleti ateisti. Eto
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 02:29   #160
Quote:
Ego kaže: Pogledaj post
Prokleti ateisti. Eto
ja pak smatram da su ateisti blagodat čovječanstvu koje svako malo krene u vjerski fanatizam...
Kudum is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:47.