Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.07.2017., 17:51   #701
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To je valjda bilo onda kad je skužio da je prestar da se učlani u klub 27.
Dobio pivski trbuscic, pocela kosa padat, skuzio je da ga cure vise ne gledaju kao prije pa reko da osnuje neku sektu pa ostane faktor
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Old 18.07.2017., 17:56   #702
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Dobio pivski trbuscic, pocela kosa padat, skuzio je da ga cure vise ne gledaju kaoprijepa reko da osnuje neku sektu pa ostane faktor
Sto posto. Da je čekao da mu otpadne kosa, morao bi osnovati neki fašizam.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Old 18.07.2017., 17:57   #703
Neozbiljni ste.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 18:27   #704
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
@ND - koja ti je najbolja pjesma od navedenih:

1. Despacito (Luis Fonsi ft. Daddy Yankee)
2. You Don't Know Me (Jax Jones ft. RAYE)
3. Shape of You (Ed Sheeran)
Ne znam ni jednu, naravno, a i ne da mi se jutubat. Jedino sam čuo za tu Despacito, da je neka koju ne možeš nikako izbjeći. Meni je ipak uspjelo. Tako sam i Gangam style čuo valjda dvije-tri godine nakon što se nije mogla izbjeći, u nekom crtiću.
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Pa "26" je potpuno proizvoljno. Zašto ne 19 ili 37? To bi opet bilo dosta proizvoljno, ali zašto inzistirati na točnom broju samo zato jer se netko "opametio" tek s 26? I ovisi što se misli pod "opametiti". U kojem području? Koji su kriteriji? Itd. Tek kad se to razjasni, može biti jasnije i drugima.
Kriterij je ovaj: s pametnima mogu smisleno pričati a s nepametnima ne mogu. Kad s nekim razgovor ne ide smisleno, onda pokušavam vidjeti u čemu je problem. Ako s nekim ljudima razgovori često ili redovito idu u besmisao, onda su kandidati da ih smatram nepametnima. (Naravno, možda sam i ja nepametan, pa pokušam vidjeti da nešto ne griješim; ako ne nalazim neku svoju grešku onda ili je sugovornik nepametan ili sam ja nepametan ali to ne kužim, a to je praktično govoreći svejedno.) To je kriterij. (U kojem sam se onda ja smislu opametio s 26? Dotad praktički nisam mogao razgovarati smisleno ni sa kim. Mogao sam pričati uobičajene besmislice, to da. Jasno je da sam tada mislio da su svi drugi ne-baš-pametni, ali iz ove perspektive vidim da je stvar bila obratna, da je problem bio u meni.)

Naravno da je 26 proizvoljno, ali budući da se radi o praktičnom problemu - ima li smisla s nekim razgovarati - i budući da vjerojatnost za opamećivanje pada s godinama (naravno da to nije apsolutno, u načelu je moguće i da se štajaznam parsifal ili mravac8 opamete), i budući da sam pretpostavio da mi neće reći točno koliko ima godina, onda sam stavio neku dosta proizvoljnu granicu, npr. 26. (Htio sam 28, ali bi ti onda mislio da je to radi Cipre, što bi zapravo bilo i istina, pa sam onda stavio 26.) E da, i budući da imam dualistički um.
nitko drugi is offline  
Old 18.07.2017., 18:50   #705
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
To je valjda bilo onda kad je skužio da je prestar da se učlani u klub 27.
Ma nije ga tad bilo, Isus je bio pionir

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 18.07.2017., 19:03   #706
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Isus je imao 30 kad je odlucio da je zanimljiv a 3 godine mu je trebalo da smisli i odvazi se na konacni performans
Ima i ona priča kad je imao 12 u hramu...
nitko drugi is offline  
Old 18.07.2017., 19:10   #707
E, tad je uso u pubertet 😃

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 18.07.2017., 20:54   #708
Gdje je Leteća opet beštimala pa zaradila ban?
Apemant is offline  
Old 18.07.2017., 21:04   #709
tko visoko leti...
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.07.2017., 21:18   #710
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
tko visoko leti...
Zvali su te na posao u 21 sat?
(Morao sam prvo Krletu odgovoriti jer on brzo šmugne često.)
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 21:22   #711
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Zvali su te na posao u 21 sat?
(Morao sam prvo Krletu odgovoriti jer on brzo šmugne često.)
ne.
sâm sam i razmišljam o prošlosti.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.07.2017., 21:28   #712
Hoćeš li podijeliti nešto s nama? Mogu li ti ikako filozofski pomoći?
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 21:34   #713
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Hoćeš li podijeliti nešto s nama? Mogu li ti ikako filozofski pomoći?
sjetio sam se da u wc-u u Jabuci piše:

Prazni džepi, prazna glava
i ja sam jednom bio prazan.

to je jedino i sve čega se sjećam iz razdoblja između 2002. i 2004.

možeš li mi filozofski pomoći?
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.07.2017., 21:39   #714
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
sjetio sam se da u wc-u u Jabuci piše:
Kad si zadnji put bio u Jabuci? Jesi li ikada bio na srednjem pisoaru?

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
to je jedino i sve čega se sjećam iz razdoblja između 2002. i 2004.

možeš li mi filozofski pomoći?
Mislim da ne po ovom pitanju. Ako se ti, pak, dosjetiš kako bih ti mogao, reci pa ćemo vidjeti. Jel ti smeta to što se samo toga sjećaš iz tog razdoblja? Je li to zaista baš sve čega se sjećaš iz tog razdoblja?
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 21:46   #715
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Kad si zadnji put bio u Jabuci? Jesi li ikada bio na srednjem pisoaru?
ne sjećam se kad sam zadnji put bio u Jabuci (valjda 2004.), ali znam da mi je to bio posljednji put da sam bio u Jabuci.
vjerojatno sam bio na srednjem pisoaru.
bio sam po svim pisoarima, vježbao zen stanje i budizam općenito.

kakva priča...

Quote:
Mislim da ne po ovom pitanju. Ako se ti, pak, dosjetiš kako bih ti mogao, reci pa ćemo vidjeti. Jel ti smeta to što se samo toga sjećaš iz tog razdoblja? Je li to zaista baš sve čega se sjećaš iz tog razdoblja?
naravno da mi smeta što se samo toga sjećam iz tog razdoblja.
ako se toga ne mogu sjetiti, onda sam bezveze živio tih nekoliko godina.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.07.2017., 22:05   #716
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Ne znam ni jednu, naravno, a i ne da mi se jutubat.
Znam da ne znaš nijednu.
Ja sam tek danas išao jutjubat da vidim kako se zovu izvođači (i nisam zapamtio, ali sam zato tu zapisao - ah ta hipomnematska tehnologija). Ed Sheeran doduše nije teško zapamtiti. Možda budem već zapamtio.

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Jedino sam čuo za tu Despacito, da je neka koju ne možeš nikako izbjeći. Meni je ipak uspjelo.
A jesi li vidio, kada si otvorio YouTube ovih dana, da su 2Cellos napravili obradu iste? Ako jesi, zašto nisi kliknuo i podržao naše dečke? Evo, ako želiš:

https://www.youtube.com/watch?v=D9LrEXF3USs

Mada je možda bolje da prvo čuješ original (ako želiš). Kao u slučaju ekranizacije neke knjige, možda je prvo bolje ipak pročitati knjigu. Zato ja još nisam pogledao Fifty Shades of Grey, jer nisam čitao ni roman. OK, ova posljednja rečenica je malo podrugljiva, iako je istinita. Možda ipak jednom pogledam film, a da ne čitam roman. Pred kraj prošle godine sam prvi puta pogledao Twilight Sagu (iako nisam prvi dio). I smatram je genijalnom na jedan sasvim osebujan način. Čitao sam negdje da je pikirano tržište negdje od 12 do 16 godina. Drago mi je da to nije postojalo kad sam ja imao od 12 do 16 godina. Nisam čitao Twilight Sagu, a filmove sam ipak odgledao. Ali to nije šteta. Kao možda ni Pedeset nijansi. Sad vidim da je ovaj potonji film na imdb-u dobio 4,1. To je za 0,3 manje od The Human Centipede, jedinog filma kojemu je Roger Ebert tijekom života odbio dati ocjenu. Ako namjeravaš napraviti film koji će široka publika stvarno voljeti (što redatelj THC-a (wow, ne znam jel namjerno taj akronim, tek sad sam skužio) nije namjeravao) i na imdb-u dobiješ ocjenu za 0,3 boda manju od THC-a, to znači da si stvarno uspio napraviti jako loš film, iako nenamjerno. Za što stvarno moraš biti antitalent na svim područjima. I to nam govori da još ima nade za čovječanstvo, ta ocjena.

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Tako sam i Gangam style čuo valjda dvije-tri godine nakon što se nije mogla izbjeći, u nekom crtiću.
Gangnam. Važno je znati pravo ime tog monumenta ranodvadesetiprvostoljetne globalne popularne kulture. Dugo je bio na prvom mjestu na YouTubeu po gledanosti, a neki dan ga je sustigao spot pjesme "See You Again" u izvedbi Wiza Kalifae i Charlieja Putha (imena autora sam sad pogledao ponovo). Pjesma je odvratna. Teško ju je svojevoljno do kraja odslušati ako ju sam pustiš i ne radiš nešto sa strane. Dok je "Gangnam Style" barem vesela, živahna i zarazna pa i komična.

Inače, i ja sam uspio izbjegavati dugo Gangnam Style, barem godinu ili dvije od izlaska i onda sam je jednom čuo kad sam nešto čitao u jednom kafiću. I pomislio nešto u stilu "a-ha, znači došlo je do tog trenutka kad se moramo sastati". I bio sam isprva razočaran. Ali kasnije kad sam ju više puta čuo, bolje mi je sjela.

Što se tiče "Despacito", moram reći za sve one mrke duhove i partibrejkere da je pjesma daleko bolja od raznih "Ketchup songova" kakvi su se vrtili unatrag nekoliko godina. Tako da ima nade za civilizaciju. A navodno je ta pjesma podigla turizam Portoriku ove godine za neki velik postotak.

A što ste vi napravili za Portoriko?

Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Kriterij je ovaj: s pametnima mogu smisleno pričati a s nepametnima ne mogu. Kad s nekim razgovor ne ide smisleno, onda pokušavam vidjeti u čemu je problem. Ako s nekim ljudima razgovori često ili redovito idu u besmisao, onda su kandidati da ih smatram nepametnima. (Naravno, možda sam i ja nepametan, pa pokušam vidjeti da nešto ne griješim; ako ne nalazim neku svoju grešku onda ili je sugovornik nepametan ili sam ja nepametan ali to ne kužim, a to je praktično govoreći svejedno.) To je kriterij. (U kojem sam se onda ja smislu opametio s 26? Dotad praktički nisam mogao razgovarati smisleno ni sa kim. Mogao sam pričati uobičajene besmislice, to da. Jasno je da sam tada mislio da su svi drugi ne-baš-pametni, ali iz ove perspektive vidim da je stvar bila obratna, da je problem bio u meni.)

Naravno da je 26 proizvoljno, ali budući da se radi o praktičnom problemu - ima li smisla s nekim razgovarati - i budući da vjerojatnost za opamećivanje pada s godinama (naravno da to nije apsolutno, u načelu je moguće i da se štajaznam parsifal ili mravac8 opamete), i budući da sam pretpostavio da mi neće reći točno koliko ima godina, onda sam stavio neku dosta proizvoljnu granicu, npr. 26. (Htio sam 28, ali bi ti onda mislio da je to radi Cipre, što bi zapravo bilo i istina, pa sam onda stavio 26.) E da, i budući da imam dualistički um.
Da. To mi je sad preozbiljno. Možda neki drugi put ako se nametne samo po sebi. Ili tako nešto.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 22:08   #717
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
bio sam po svim pisoarima, vježbao zen stanje i budizam općenito.
Kako znaš da si bio po svim pisoarima? Jesi li bio kad u Jabuci prije 2002.? Vjerojatno jesi. Jel se sjećaš čega osobito zanimljivog u vezi srednjeg pisoara?

Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
naravno da mi smeta što se samo toga sjećam iz tog razdoblja.
ako se toga ne mogu sjetiti, onda sam bezveze živio tih nekoliko godina.
Nisi bezveze jer si živio tada da bi živio i sada.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 22:10   #718
Twilight Saga FTW do Tokija, jebote.
Bijeli-Druid is offline  
Old 18.07.2017., 22:18   #719
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Kako znaš da si bio po svim pisoarima?
pisoari su često bili svi zauzeti i išao sam na onaj koji bi se prvi oslobodio.
izgledno je da sam bio na svima.

Quote:
Jesi li bio kad u Jabuci prije 2002.? Vjerojatno jesi.
vjerojatno jesam, ali ne sjećam se ni toga.

Quote:
Jel se sjećaš čega osobito zanimljivog u vezi srednjeg pisoara?
ne sjećam se ničeg u vezi srednjeg pisoara.
ne sjećam se ni koliko ih ima.
ipak je prošlo 12 godina, a svaki put sam gore došao pijan, a odlazio sam još pijaniji.

Quote:
Nisi bezveze jer si živio tada da bi živio i sada.
ali ne znam ni jesam li živio tada.
nemam nepobitnih dokaza da sam živio, a čak se ni ne sjećam jesam li živio ili nisam.

Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Twilight Saga FTW do Tokija, jebote.
Kad smo već kod toga, pokušavam se natjerati da pročitam Igru prijestolja, ali ne ide mi.
i mislim da su svi oni koji tvrde da je knjiga mnogo bogatija i slojevitija od serije pretenciozni snobovi, jer osim razlika u izgledu i dobi glavnih likova, nema neke pretjerane razlike između serije i knjige.

pokušat ću s krajem filozofije i zadaćom mišljenja.
čujem da je ta zaista mnogo bolja od serije.
__________________
Saće bit bamba ramba.
Krvnik is offline  
Old 18.07.2017., 22:20   #720
Quote:
Krvnik kaže: Pogledaj post
sjetio sam se da u wc-u u Jabuci piše:

Prazni džepi, prazna glava
i ja sam jednom bio prazan.

to je jedino i sve čega se sjećam iz razdoblja između 2002. i 2004.

možeš li mi filozofski pomoći?
Mogu nastaviti:

"tvoja novci, u mom džepu sada sjede
i kao da glede, kao da se čude
ovom nebu silnom što pred tebe se ište..."

I onda kaže nešto što nikad nisam razumio
ali je zvučalo nešto tipa 'kad ti pištopi i nak djizdana'
Apemant is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:40.