Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 23:11   #861
Meni ih je tesko gledati, transice. Imam 'strong urge to look away'. Isto i kad se muskarci ljube ili ne daj boze nesto vise od tog.

S druge strane, ne mislim da to nuzno nesto znaci za te transice nego mislim naprosto da znaci da imam tu kako rece transfobiju kao sto bi recimo mogao imati i araknofobiju.

I sad, pitanje je: ako ja, pateci od transfobije vidim nekog transica ili moradnem pricati s njim i bude mi tesko gledati ga, i on to primjeti, hoce li on to shvatiti kao sto bi recimo ispad tourettovog sindroma ili ce se uvrijediti? Da li cu tako ispasti transfob?

Bojim se toga, ne bi htio ispasti transfob jer to nije dobro, pa zato izbjegavam transice

Transfobopatija?

https://www.google.hr/search?q=trans...ransphobopathy




Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 27.07.2017., 23:12   #862
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
.... zašto sam spomenuo Petersona, onda ćeš valjda dokučiti i zašto sam ono gore napisao.
daj mi molim te reci kako ti nalaziš te likove (blaire white i razni čudaci onaj troler s bradom itd itd ) koje ja nikada ne bi znao da postoje da ne čitam tvoje postove i upise...

baš me zanima kako ide tok tvojih misli i surfanja da naletiš na te stvari ..
jel ti to netko kaže ili ti to ''slučajno '' nađeš

==
evo kako ih ja susretnem

ja dakle čitam što apemant piše jer on piše ono što ja mislim ali mi se neda toliko pisati pa uživam da netko misli isto što i ja i ima volje o tome pisati nadugačko

jedina razlika je što taj moj alter ego apemant zna sve te frik likove i pojave i teme salonskih intelektualaca za koje bi ,meni bile potrebne 3 inkarnacije da ih negdje sretnem na netu...

ali ja samo kliknem ovaj viki link blaire white pročitam o tome 5 sekundi i zatvorim
jer ne volim karikature i pizdarije i zagađivanje svog unutrašnjeg prostora raznim smećem kao ti frikovi

evo na sreću sam već zaboravio ime onog trolera s bradom kojeg je ima 2 dana spomenuo
__________________
Najvažnija filozofska spoznaja svih vremena! Bolje je usred sunčanoga ljeta kupati se u moru, nego zimi raditi u mračnom uredu. Bela Hamvaš
parsifal is offline  
Old 27.07.2017., 23:16   #863
Quote:
parsifal kaže: Pogledaj post
daj mi molim te reci kako ti nalaziš te likove (blaire white i razni čudaci onaj troler s bradom itd itd ) koje ja nikada ne bi znao da postoje da ne čitam tvoje postove i upise...

baš me zanima kako ide tok tvojih misli i surfanja da naletiš na te stvari ..
jel ti to netko kaže ili ti to ''slučajno '' nađeš

==
evo kako ih ja susretnem

ja dakle čitam što apemant piše jer on piše ono što ja mislim ali mi se neda toliko pisati pa uživam da netko misli isto što i ja i ima volje o tome pisati nadugačko

jedina razlika je što taj moj alter ego apemant zna sve te frik likove i pojave i teme salonskih intelektualaca za koje bi ,meni bile potrebne 3 inkarnacije da ih negdje sretnem na netu...

ali ja samo kliknem ovaj viki link blaire white pročitam o tome 5 sekundi i zatvorim
jer ne volim karikature i pizdarije i zagađivanje svog unutrašnjeg prostora raznim smećem kao ti frikovi

evo na sreću sam već zaboravio ime onog trolera s bradom kojeg je ima 2 dana spomenuo
Eh ovo ti je dobro, potpis, ja isto samo od apemanta to vidim

Sent from my HTC 10 using Tapatalk
addx is offline  
Old 27.07.2017., 23:24   #864
Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
I ti se malo praviš tošo?
Ništa više nego ti svih ovih prethodnih godina.

Quote:
Apemant kaže: Pogledaj post
JA nisam niti najmanje bitan, čak ni Jordan Peterson nije sam po sebi nešto osobito bitan. Ako shvaćaš zašto sam spomenuo Petersona, onda ćeš valjda dokučiti i zašto sam ono gore napisao.
Jasno mi je, cijenim ga, ali mislim da pretjeruje. Tim više što kod nas to nikada ne bi prošlo. To sa zamjenicama. Ali bi prošlo svašta-nešto pod "govor mržnje" ili "djela iz mržnje". To već sada prolazi. To je problematično, da netko tko te može osuditi automatski misli da zna tvoje motive. Netko može prebiti transvestita jer mu je dužan puno novaca i ovaj se može pozvati da je to zato što ga mrzi jer je transvestit. Možda glup primjer, ali lako zamislivo i dogodivo. Opet, ljudi su uvijek lagali i smještali drugima puške, u suštini se ne mijenja ništa. Zapravo dobivaš samo još jednu varijantu u svijetu laži i obmana. Ja ionako nisam optimist po pitanju opstanka Zapadne civilizacije i čini se da se ona bliži kraju. Ne sad odmah za par godina, ali kroz nekoliko desetljeća sigurno.

Uostalom, daleko veći i prioritetniji problem su klinci i ljudi koji stalno tipkaju po svojim mobitelima i nemaju koncentracije za razgovor duži od 2 minute.
Bijeli-Druid is offline  
Old 27.07.2017., 23:34   #865
Dobro je dok mi njima nismo problem

Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Rece ja tipkajuci s mobitela
addx is offline  
Old 27.07.2017., 23:35   #866
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ja ionako nisam optimist po pitanju opstanka Zapadne civilizacije i čini se da se ona bliži kraju. Ne sad odmah za par godina, ali kroz nekoliko desetljeća sigurno.
"Čovjek doživljava sudbinu i pojmi kauzalitet, logiku onog što biva, po uzrocima i posljedicama. A žena jest sudbina ona jest vrijeme, ona je organska logika samog bivanja. Zato joj je uzročno načelo vječito strano. Kad god je čovjek pokušao sudbinu nekako učiniti dohvatljivom, uvijek je imao dojam nečega ženskog: Moire, Parke, Norne."
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 27.07.2017., 23:36   #867
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Meni ih je tesko gledati, transice. Imam 'strong urge to look away'.
Ali imaš različite "vrste". Govoriš li o običnim cross-dresserima, drag queenovima ili "trans-ženama" ili o čemu? Teško ti ih je gledati obučene ili gole? LOL. Jer nekad ne znaš je li netko "trans-žena" ili rođena kao žena.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Isto i kad se muskarci ljube ili ne daj boze nesto vise od tog.

S druge strane, ne mislim da to nuzno nesto znaci za te transice nego mislim naprosto da znaci da imam tu kako rece transfobiju kao sto bi recimo mogao imati i araknofobiju.
Prema mojem skromnom mišljenju, "homofobija", "bifobija" i "transfobija" nisu medicinski termini i razlikuju se od fobija koje su to stvarno kao što su klaustrofobija, socijalna fobija, akrofobija, agorafobija, araknofobija i tome slično. Međutim, prema nekim stvarima koje neki pišu, nisam više ni siguran da je tako. Međutim, ako bi ove prve navedene "fobije" bile zaista medicinske fobije onda od njih ne bi u pravilu patilo više od cca 5% stanovništva. Najviše. Dakle, jedno je osjećaj gađenja, a drugo fobija. Ako ti se gadi gledati kako se dva tipa ljube, to nije ništa drugačije nego to da ti se gadi jesti maslina. Tu nema neke naročite "fobije" niti to ima veze s politikom.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
I sad, pitanje je: ako ja, pateci od transfobije vidim nekog transica ili moradnem pricati s njim i bude mi tesko gledati ga, i on to primjeti, hoce li on to shvatiti kao sto bi recimo ispad tourettovog sindroma ili ce se uvrijediti? Da li cu tako ispasti transfob?

Bojim se toga, ne bi htio ispasti transfob jer to nije dobro, pa zato izbjegavam transice
Svi imamo svoje probleme.
Bijeli-Druid is offline  
Old 27.07.2017., 23:42   #868
Quote:
Sigmund kaže: Pogledaj post
"Čovjek doživljava sudbinu i pojmi kauzalitet, logiku onog što biva, po uzrocima i posljedicama. A žena jest sudbina ona jest vrijeme, ona je organska logika samog bivanja. Zato joj je uzročno načelo vječito strano. Kad god je čovjek pokušao sudbinu nekako učiniti dohvatljivom, uvijek je imao dojam nečega ženskog: Moire, Parke, Norne."
Ma da, i ta mistificiranja "ženskog", to sve dolazi iz vremena kad su muškarci i žene živjeli strogo odvojeno i kodificirano, itd. Pa one Freudove "Što žena želi?" pa svi oni vicevi kako je nemoguće shvatiti žene, itd. itd.

Ljudi će propasti, ako će uopće propasti, zato što će u njima nadvladati ono majmunsko. A već sad je dobar dio čovječanstva zarobljen i na putu u totalno ropstvo. I pritom uopće ne govorim o nekom kapitalizmu, nego centralizaciji moći koja se ljudima događa pred očima i u kojoj već desetak godina sudjeluju svaki dan aktivno i "dobrovoljno".
Bijeli-Druid is offline  
Old 27.07.2017., 23:49   #869
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Eh ovo ti je dobro, potpis, ja isto samo od apemanta to vidim
I ja, najviše. Od njega sam čuo za tu Blaire White (ili kako se već piše prvo ime) i za onog navodnog trola kojemu sam isto ime zaboravio, hvala bogu. I čak se slažem da mi malo zagađuje unutrašnji prostor. Njegov "argument" je - "pripremite se, to dolazi, ako ja to moram gledati, morate i vi". A zapravo je riječ o čistoj kompulziji s njegove strane. To uopće ne znači da "to" ne dolazi i da već nije došlo, ali ne mijenja na činjenici da je u pitanju blago patološki karakter tih fiksacija i kompulzija. Osim toga, pričati s normalnom trans-osobom (da) je potpuno drugačije od gledanja nekog YouTube kanala neke glupače ili nekog glupana koji se kurvaju za klikove ne bi li gledatelji i fanovi kupili njihove majice i šalice da bi oni mogli plaćati rentu i jesti bureke koji im omogućavaju da rade nove video uratke.
Bijeli-Druid is offline  
Old 27.07.2017., 23:57   #870
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ljudi će propasti, ako će uopće propasti, zato što će u njima nadvladati ono majmunsko. A već sad je dobar dio čovječanstva zarobljen i na putu u totalno ropstvo. I pritom uopće ne govorim o nekom kapitalizmu, nego centralizaciji moći koja se ljudima događa pred očima i u kojoj već desetak godina sudjeluju svaki dan aktivno i "dobrovoljno".
O čemu govorimo kad ne govorimo o kapitalizmu? (parafraza, šala,)
__________________
"Tko izgubi dobitak, dobije gubitak."
Sigmund is offline  
Old 27.07.2017., 23:59   #871
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Ali imaš različite "vrste". Govoriš li o običnim cross-dresserima, drag queenovima ili "trans-ženama" ili o čemu? Teško ti ih je gledati obučene ili gole? LOL. Jer nekad ne znaš je li netko "trans-žena" ili rođena kao žena.
Ako mogu primjetit nekakav pobrkan 'rodnospolni izrazaj'.

Tu treba dodati da su transici specificni u odnosu na feminizirane tipove. Feminizirani tipovi ne pokusavaju ispasti suprotnog spola nego su naprosto takvi. Transici glumeci suprotni spol nerijetko ulaze u grotesku. Ponasanje recimo muskih transica nije tek feminizirano nego puno kompulzivnih radnji kojim se namjestaju da izgledaju sto vise kao zene. Evo *ova* blair white sto je apemant stavio plazi jezik i nateze onu bocu vode mahnito i iritirajuce pretpostavljam jer izbjegava nagnuti glavu iza da joj se ne vidi jabucica. To samo po sebi je prilicno iritira alj dobro barem ne izgleda groteskno kao dosta njih. Ono dvometarski crnci sa napirlitanim frizurama u haljinama i stiklama, to je recimo dosta groteskno.

Quote:

Prema mojem skromnom mišljenju, "homofobija", "bifobija" i "transfobija" nisu medicinski termini i razlikuju se od fobija koje su to stvarno kao što su klaustrofobija, socijalna fobija, akrofobija, agorafobija, araknofobija i tome slično. Međutim, prema nekim stvarima koje neki pišu, nisam više ni siguran da je tako. Međutim, ako bi ove prve navedene "fobije" bile zaista medicinske fobije onda od njih ne bi u pravilu patilo više od cca 5% stanovništva. Najviše. Dakle, jedno je osjećaj gađenja, a drugo fobija. Ako ti se gadi gledati kako se dva tipa ljube, to nije ništa drugačije nego to da ti se gadi jesti maslina. Tu nema neke naročite "fobije" niti to ima veze s politikom.
Naravno, samo se se malo otkvaceno nasalio..

Dosta sam gadljiv inace. Npr masno meso mi cesto dize zeludac, kao i mekusci i sl.

Masline mi nisu uopce fine, ne jedem ih, no ne dizu mi zeludac, ali maslinovo ulje mi cesto bas pase.

Ti?


Sent from my HTC 10 using Tapatalk

Zadnje uređivanje addx : 28.07.2017. at 00:11.
addx is offline  
Old 28.07.2017., 00:16   #872
Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Ako mogu primjetit nekakav pobrkan 'rodnospolni izrazaj'.
Gdje? Pa nije isto drag queen i transseksualna osoba.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Tu treba dodati da su transici specificni u odnosu na feminizirane tipove. Feminizirani tipovi ne pokusavaju ispasti suprotnog spola nego su naprosto takvi. Transici glumeci suprotni spol nerijetko ulaze u grotesku. Njihovo ponasanje nije tek feminizirano nego puno kompulzivnih radnji kojim se namjestaju da izgledaju sto vise kao zene. Evo *ova* blair white sto je apemant stavio plazi jezik i nateze onu bocu vode mahnito i iritirajuce pretpostavljam jer izbjegava nagnuti glavu iza da joj se ne vidi jabucica. To samo po sebi je prilicno iritira alj dobro barem ne izgleda groteskno kao dosta njih. Ono dvometarski crnci sa napirlitanim frizurama u haljinama i stiklama, to je recimo dosta groteskno.
Pa da. Zato su često bili i jesu kroz povijest bili u cirkusu ili teatru. Ovo "u cirkusu" nije sprdnja, nego stvarno. A u nekim plemenima na nekim otočjima je to skroz normalna stvar, par puta godišnje, kroz razne karnevale ili tome slično. Pokazalo se kada ih je bijeli čovjek kroz misionarenja došao "civilizirati" i nametnuti im "misionarski položaj" da se razvilo dosta neuroze i nezadovoljstva u plemenu, nezadovoljstva kojeg prije nije bilo.

Možda zato nije ni čudno da je u tim LGBTQ+ krugovima puno sjebanih jedinki ili što već. I Apemant za sebe kaže da je FUBAR, a možda bi samo trebao otići na neki karneval u Brazil i poseksati se s tranzićem.

Quote:
addx kaže: Pogledaj post
Dosta sam gadljiv inace. Npr masno meso mi cesto dize zeludac, kao i mekusci i sl.

Masline mi nisu fine ali maslinovo ulje mi cesto bas pase.

Ti?
Ali ti sad govoriš o nečemu što jedeš i kako reagiraš na to. To nije "gadljivost", to je osjetljivost na određene tipove hrane. Ja uglavnom mogu jesti sve, ali ne volim životinjske iznutrice. Pogotovo fileke. Ali to nije sad to. Nego mislim više koliko si "gadljiv" na neke slike. Ako me neka slika "zatekne", mogu osjetiti "gađenje", ali mogu to isključivati i uključivati po volji.

Također, maslinovo ulje je OK, ali one masline iz dućana u staklenakama ili na pizzi ne volim. To je potpuno offtopic, ali ako me misliš zvati na večeru.

Zadnje uređivanje Bijeli-Druid : 28.07.2017. at 00:48. Reason: tipfeler
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.07.2017., 00:36   #873
Poštovani Puče, plemenita gospodo i samozatajne dame

Uspio sam materijalizirati predmet, točnije dječju kremu za guzicu.
Naime mali se usro ko veliki i to me uhvatio nespremnog. Brže bolje tražim pogledom vlažne maramice i spomenutu kremu. Maramice lociram na polici iznad kreveta na kojem sjedim, nešto poviše razine moje glave, ali dovoljno blizu ruba da spazim vrh pakiranja.

Instiktivno desnom rukom pokupim iste, jer sam livom držao naogice malog srala. Samo sam ih odkožio s desne strane okrenuvši glavu livo, tražeći pogledom kremu. I upravo sam desnom rukom krenuo pomoći livoj, koja je već lagano posustajala u borbi sa backanjem kad mi u otvoren dlan desne ruke koji je bio taman u pokretu i fazi pred skupljanje, upadne dj.krema za guzu.

I samo refleksno zatvorim dlan.
Tup. Ono nije bilo sad nekog hvatanja po zraku, nego je baš upala... ono jebački.

Kasnije sam pokušao odgonetnuti kako je do materijalizacije došlo, ali zanimaju me vaše teorije.
Templarski red is offline  
Old 28.07.2017., 00:40   #874
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Gdje? Pa nije isto drag queen i transseksualna osoba.
Meni drag queen ne izaziva baš ništa. Isto kao što mi ni Mrs. Doubtfire ne izaziva ništa.

Tu nema neke kognitivne disonance, nitko te tu ne uvjerava da je S 'zapravo' posve ravno slovo.


Tj. nisam precizan, drag mi ne izaziva ništa ako ga poimam doslovno samo kao 'cross-dressing'. Zbilja ne vidim neki osobiti problem u 'vrsti oblačenja'; jer uostalom, pa meni je žena žena čak i ako jbt. nosi hlače ili ima kratku frizuru, lol. Tako i drag, ako ga vidim čisto kao 'šegačenje' ili eto igranje s društvenim stereotipovima, ne izaziva mi ništa samo po sebi. No, ako ga shvatim kao nešto 'izravno povezano' s homoseksualnošću, onda to pak izaziva 'onu' tipičnu reakciju na ideju 'parenja dva muškarca' koja definitivno izgleda bizarno.
Apemant is offline  
Old 28.07.2017., 00:43   #875
I šta ćemo s tim?
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.07.2017., 00:49   #876
Quote:
Templarski red kaže: Pogledaj post
Poštovani Puče, plemenita gospodo i samozatajne dame

Uspio sam materijalizirati predmet, točnije dječju kremu za guzicu.
Naime mali se usro ko veliki i to me uhvatio nespremnog. Brže bolje tražim pogledom vlažne maramice i spomenutu kremu. Maramice lociram na polici iznad kreveta na kojem sjedim, nešto poviše razine moje glave, ali dovoljno blizu ruba da spazim vrh pakiranja.

Instiktivno desnom rukom pokupim iste, jer sam livom držao naogice malog srala. Samo sam ih odkožio s desne strane okrenuvši glavu livo, tražeći pogledom kremu. I upravo sam desnom rukom krenuo pomoći livoj, koja je već lagano posustajala u borbi sa backanjem kad mi u otvoren dlan desne ruke koji je bio taman u pokretu i fazi pred skupljanje, upadne dj.krema za guzu.

I samo refleksno zatvorim dlan.
Tup. Ono nije bilo sad nekog hvatanja po zraku, nego je baš upala... ono jebački.

Kasnije sam pokušao odgonetnuti kako je do materijalizacije došlo, ali zanimaju me vaše teorije.
Hoće se to nekad tako dogoditi.

Evo ti new age objašnjenje: svemir ti je asistirao u brisanju guzice tvojeg malog potomka.

Na PM ću ti poslati broj žiro računa.
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.07.2017., 00:54   #877
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
I šta ćemo s tim?
Ništa, samo chatamo bezveze.
Apemant is offline  
Old 28.07.2017., 01:07   #878
Daj neku bolju temu.
Bijeli-Druid is offline  
Old 28.07.2017., 01:10   #879
S 'rational' wikija:


"The tweet in question was actually Jones's attempt to humorously shut down a troll.[33] After Jones stated that she had no issue telling heterosexual cis men who are "exclusionary of trans women partners" that "they should try to work through [their reservations],"[34] a user going by the moniker Count Slambo asked, "Work through a DICK? How does THAT work exactly?"[35] Jones sarcastically replied: "Have your trans girlfriend rub her balls and dick on your face until you realize how awesome it is? I don't know dude."


Mislim, pa nemam ja ništa protiv da nekakav delusional transić PRIČA kako bi 'cis' heteroseksualci 'trebali' raditi na svom trans-exclusionary 'problemu'. Ja sam za slobodu govora.

Samo ono, what the fuckin' fuck.
Apemant is offline  
Old 28.07.2017., 01:12   #880
Quote:
Bijeli-Druid kaže: Pogledaj post
Daj neku bolju temu.
Ups, nisam vidio ovo kad sam pritisnio 'submit'. My most sincere apologies.


Ne da mi se smišljat neku bolju temu, idem u krpe.
Apemant is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:35.