Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.06.2017., 16:45   #41
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
I koliko očekuješ prosvjednika? Hoće li ih ih se skupiti barem 1000? U lokalnog baju ne smiješ dirati. Lokalni baja je zakon. Lokalni baja je baraba teška, koja kažnjava i nagrađuje.
Pa nisu li prosvjedi zapravo ZA "lokalne baje" a protiv mrskih kapitalista i sl.?
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 16:45   #42
Quote:
svjpromatrac kaže: Pogledaj post
VIDEO Prosvjed za spas otoka u Splitu: "To je zakon o mešetarenju"

U SPLITU je danas održan provjed protiv Zakona o koncesijama. Na njemu se okupilo 100-injak ljudi, među kojima je bio i Mostovac Miro Bulj sa svojim stranačkim kolegama.

http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...ju/977521.aspx
Kakva sprdačina od zemlje i ljudi
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 17:52   #43
Marić: "Ovo je treći put da zakon prolazi proceduru, a tek sad vidimo neko nezadovoljstvo"

"Zakon o koncesijama je usklađen s direktivama EU. Zakon je krovni zakon koji definira postupke dodjele koncesija te brojne procedure koje je potrebno ispuniti. Pojedini sektori će se regulirati zakonima i podzakonskim aktima. Njegov prvi draft izrađen je krajem 2015. i pokrenuti su prvi procesi javne rasprave koja je provedena u ožujku i veljači 2016", kazao je Marić.

Na kritike kako se koncesije olako dijele, Marić je kazao kako se treba učiniti sve da se procedure olakšaju.

"U isto vrijeme, mi smo pojačali procedure vezane uz ispunjavanje uvjeta", kazao je Marić.

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/m...---480202.html
svjpromatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:12   #44
Vidimo koje su posljedice koncesije za aerodrom u Zg, (novi aerodrom), za istarski ipsilon, za neke plaze na Jadranu (npr Kovacevic s Hemingwayem u Medveji i na Kantridi u Ri itd)...
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:19   #45
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
U najvećem sranju, moj suverenist stvorio je državu, koji ovi samo mogu uništitit.

Ono što je Tuđman stvorio ni pet Sanader-Plenkovića neće tako lako uništiti.

A Todorića mi ne guraj pod nos, ja sam za državno vlasništvo, jerbo mi nismo bili u feudalizmu, pa da smo trebali preć u nekakav divlji kapitalizam, mi smo trebali državno zadržati, a sposobni privrednici neka stvaraju svoj kapital bez pljačke.

Todorić je trebao biti nekakav umjetni kapitalizam, odnosno kopija bogatog društva, ali nema beda, EU će nam dati svoje Todoriće...
Ako ćemo izlazak iz Jugoslavije računati kao stvaranje države, onda uvjetno možemo reći da ju je stvorio (ali samo uvjetno).

A onda ju je nakon toga dosljedno razarao, kako svojom ekonomskom politikom i pogodovanjem mafiji i tajkunima, tako i politikom u Bosni i prijateljevanjem s Miloševićem. A Sanader i Plenković su proizvodi njegovog režima.

Imaju u RH i EU tajkuni svoje firme, daleko od toga da nemaju. Ali mislim da svi zajedno nisu napravili niti približno toliko štete koliko je napravil Todorić.

Kaj se EU i bjelosvjetskih korporacija tiče, njima je također Tuđman prvi išel prodavat naše kompanije (Zaba, Pliva, HT, da spomenem samo neke). Ovi nakon njega su samo slijedili ono što su Tuđman i ekipa utabali.

A i prodaju nekretnina strancima, po načelu tzv. "reciprociteta" je uvel taj tvoj "suverenist," tak da su usred rata Nijemci, Talijani, Austrijanci i ostali jeftino kupovali kuće i građevinska zemljišta na obali.
ericsson is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:29   #46
More je javno dobro i pripada svima.
Za ideju privatizacije plaza treba metak u potiljak a ne prosvjed 100 ljudi.
Piskarat ce se par dana i negodovati po medijima, ulaz ce se naplacivati na sve vise plaza, gorile ce isprebijati par buntovnika i bit ce pojeo vuk magare.
Kupat cemo se po nekim stijenama i krsu, pizde smo od naroda i najvece govno od slucajne drzave.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:46   #47
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
More je javno dobro i pripada svima.
Za ideju privatizacije plaza treba metak u potiljak a ne prosvjed 100 ljudi.
Piskarat ce se par dana i negodovati po medijima, ulaz ce se naplacivati na sve vise plaza, gorile ce isprebijati par buntovnika i bit ce pojeo vuk magare.
Kupat cemo se po nekim stijenama i krsu, pizde smo od naroda i najvece govno od slucajne drzave.
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 18:47   #48
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Sutra metropola ima svoju priliku.
Naivac je svatko tko bezrezervno podrzi lokalce.


Prvorazredna je licemjernost sutiti dok se vikendase haraci porezom na kuce za odmor, dok mnogi lokalci rentaju turisticke etaze u svojoj nekretnini koja je lisena tog poreza.
Oporezuje se one koji vecinu godine ne koriste javni prostor, dok se one koji ga stalno rabe ne oporezuje...

Takve stvari su karakteristicne za mafiju ili ljude bez osjecaja za jednakost pred zakonom, da ne kazem pred Bogom.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:30   #49
Hrvatska je slučajna država.

Evo sad mi prigovorite da sam jugoslaven i komunista.

Ponavljam: Hrvatska je slučajna država
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 19:57   #50
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Za ideju privatizacije plaza treba metak u potiljak
Ideja nije stvorena sama od sebe.
Jel moze ime i prezime ljudi koje bi vi ubijali?

Zasto bi vi prosli nekaznjeno a netko drugi za ista kaznena dijela ide na robiju?

Ovo je isto sranje kao ono sto sam maloprije spomenuo. Nismo svi jednaki, ima nas jednakijih...
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:02   #51
Kaže marić da je pričao sa različitim stranama i da nije bilo problema.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:08   #52
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Ideja nije stvorena sama od sebe.
Jel moze ime i prezime ljudi koje bi vi ubijali?

Zasto bi vi prosli nekaznjeno a netko drugi za ista kaznena dijela ide na robiju?

Ovo je isto sranje kao ono sto sam maloprije spomenuo. Nismo svi jednaki, ima nas jednakijih...
Smrdljiva govna koja pljackaju ovu zemlju i vrse veleizdaju.
Ali bolje meketati i stati u red s rucnikom za kupit kartu za plazu, supač
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:17   #53
Nema potrebe za trećim čitanjem, jer ipak je to 'stručnjak iz Agrokora'.

memulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:32   #54
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Naivac je svatko tko bezrezervno podrzi lokalce.


Prvorazredna je licemjernost sutiti dok se vikendase haraci porezom na kuce za odmor, dok mnogi lokalci rentaju turisticke etaze u svojoj nekretnini koja je lisena tog poreza.
Oporezuje se one koji vecinu godine ne koriste javni prostor, dok se one koji ga stalno rabe ne oporezuje...

Takve stvari su karakteristicne za mafiju ili ljude bez osjecaja za jednakost pred zakonom, da ne kazem pred Bogom.
Netko krši zakon i ne plaća porez, pa ćemo onda i drugima zapapriti.

Krasna logika.
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:41   #55
Pa ne znam ime i prezime.
U biti nije tu samo jedan smrad, ima ih ohoho.
I jebe mi se za druge zemlje, velika je sramota i ponizenje braniti ikome ulazak na plazu i kupanje bez placanja.
Nitko nema pravo more privatizirati.
janick gers is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:42   #56
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Netko krši zakon i ne plaća porez, pa ćemo onda i drugima zapapriti.

Krasna logika.
Netko ne krsi zakon nego je netko, sukladno zakonu, privilegiran po mafijaskom principu.
Malo pazljivije procitaj sto sam napisao.

A odakle ti samo to palo na pamet da cemo drugima zapapriti samo zato sto smatram da ih ne treba bezrezervno podrzari u prosvijedu....zbilja....
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:51   #57
Quote:
janick gers kaže: Pogledaj post
Pa ne znam ime i prezime.
U biti nije tu samo jedan smrad, ima ih ohoho.
I jebe mi se za druge zemlje, velika je sramota i ponizenje braniti ikome ulazak na plazu i kupanje bez placanja.
Nitko nema pravo more privatizirati.
Naravno, pises gluparije...

Privatna ulaganja su privatna ulaganja, zasticena su Ustavom. Privatnik ima pravo braniti ometanje svojeg biznisa ako je kupanje na plazi (bez dodatnih investicija) besplatno svega par metara dalje.

Izguglaj imena...Koga ces tocno likvidirati mudonjo?
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 20:52   #58
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Dobro si rekao. Lome se case i piva se "Dalmacija u mom oku", ali kad treba prosvjedovati za realnu stvar/da plaze i dalje ostanu pristupacne gradjanima/, onda fuckas..
Da, zalosno da nogometni najbezvezniji performans privuce vise ljudi
(Iz principa ne gledam placenicke nogometase, radije pogledam decke iz kvarta kak igraju nogomet, igraju iz gusta, a ne zbog para)
Sve mi se čini da je tu kugu netko namjerno proširio. Iznenadio sam se kad sam vidio da su i na Pelješcu počeli nicati navijački natpisi. Za 20 godina više neće nitko ondje raditi vinograde, sve će se rasprodati budzašto, ali zato će imati najveći i najluđi natpis.
__________________
Tko drugom revoluciju farba, Soroš i Antifa mu postanu i teta i barba!
ramiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:18   #59
Quote:
ericsson kaže: Pogledaj post
Ako ćemo izlazak iz Jugoslavije računati kao stvaranje države, onda uvjetno možemo reći da ju je stvorio (ali samo uvjetno).

A onda ju je nakon toga dosljedno razarao, kako svojom ekonomskom politikom i pogodovanjem mafiji i tajkunima, tako i politikom u Bosni i prijateljevanjem s Miloševićem. A Sanader i Plenković su proizvodi njegovog režima.

Imaju u RH i EU tajkuni svoje firme, daleko od toga da nemaju. Ali mislim da svi zajedno nisu napravili niti približno toliko štete koliko je napravil Todorić.

Kaj se EU i bjelosvjetskih korporacija tiče, njima je također Tuđman prvi išel prodavat naše kompanije (Zaba, Pliva, HT, da spomenem samo neke). Ovi nakon njega su samo slijedili ono što su Tuđman i ekipa utabali.

A i prodaju nekretnina strancima, po načelu tzv. "reciprociteta" je uvel taj tvoj "suverenist," tak da su usred rata Nijemci, Talijani, Austrijanci i ostali jeftino kupovali kuće i građevinska zemljišta na obali.
Ne kažem da sranja nije bilo za vrijeme Tuđmana, bio je okružen ljudima koji su htjeli "kapitalizam", bio jje rat i nismo bili dovoljno kritični prema nekim pojavama, ali nakon Tuđmana, te pojave su se potencirale!
__________________
Europske vrijednosti https://www.youtube.com/watch?v=4_vC...ature=youtu.be
pukovnikz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2017., 21:37   #60
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Vidimo koje su posljedice koncesije za aerodrom u Zg, (novi aerodrom), za istarski ipsilon, za neke plaze na Jadranu (npr Kovacevic s Hemingwayem u Medveji i na Kantridi u Ri itd)...
Umjesto jednorecenicnih manipuliranja izvoli navesti sve primjere Jadranskih plaza pod koncesijom te plaza sa ostalih mora izvan RH.
Zarim sve primjere hrvatskih i svjetskih koncesija zracnih luka.


Btw, opcenito...tamo gdje postoji znatan udio stvarnog privatnog sektora u gospodarstvu tamo je kvalitetan zivot...tamo je osigurana pomoc ljudima koji vise ne mogu. Tako da zive poput covjeka, ne poput psa.
__________________
Gost na TV-u u srcu sezone 2019g bio je direktor Hrvatske turističke zajednice.
- Gospodine Kristijane Staničiću, s Jadrana stižu prizori praznih plaža, praznih restorana i apartmana.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.