Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.07.2017., 12:18   #2281
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio da cu dobiti pametan odgovor, a pragmaticnost si slobodno okaci o klin jer ne radi kak se spada.

Ne znam sto je patrijarhalno u tome da se smatra da je podmetanje moralna nakaznost?
Hoces li mi objasniti jer nikak da shvatim?

Smatras li da smo patrijarhalno drustvo?
Samo postojanje feminizma dokazuje da nismo.
Odi tjerat feminizam u saudijsku arabiju pa ces vidjeti sto je patrijarhalno drustvo.

Feminizam danasnjice na zapadu je cisto fasisticki pokret koji se bori za supremaciju zena i ponizavanje muskaraca.
Smatram da smo na pola puta između patrijarhalnog i egalitarnog društva. Na zapadu ne živim pa ne mogu prosuditi za što se bore tamošnje feministkinje, budući da nisam od onih koji automatski vjeruju svemu što pročitaju na internetu.

A ako se planiraš kamionom zaletjeti u gomilu, zaveži pojas.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:18   #2282
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post

Feminizam danasnjice na zapadu je cisto fasisticki pokret ...
a da ti isto malo smanjiš doživljaj i udahneš par puta duboko prije nego nešto usporediš s fašizmom?
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:30   #2283
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Smatram da smo na pola puta između patrijarhalnog i egalitarnog društva. Na zapadu ne živim pa ne mogu prosuditi za što se bore tamošnje feministkinje, budući da nisam od onih koji automatski vjeruju svemu što pročitaju na internetu.

A ako se planiraš kamionom zaletjeti u gomilu, zaveži pojas.
Ja smatram da su neki normalni koji shvacaju da su, a ostali su sovinisti ili feministi.

Zadnje dvoje navedene stavljam u isti kos. Sve fasti samo sto je feminizam podao i prodaje se pod liberale i samim time daleko opasniji jer su prihvatljivi.

Mijesas prava, medjuljudske odnose i individualizam.

U kakvom drustvu zivi muskarac kojeg zena zlostavlja?

Jel njemu isto patrijarhat na snazi ili ima los medjuljudski odnos?
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:32   #2284
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
a da ti isto malo smanjiš doživljaj i udahneš par puta duboko prije nego nešto usporediš s fašizmom?
Supremacija nad bilo kime je fasizam, a time se bavi moderni feminizam.
Flat is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:40   #2285
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Ja smatram da su neki normalni koji shvacaju da su, a ostali su sovinisti ili feministi.

Zadnje dvoje navedene stavljam u isti kos. Sve fasti samo sto je feminizam podao i prodaje se pod liberale i samim time daleko opasniji jer su prihvatljivi.

Mijesas prava, medjuljudske odnose i individualizam.

U kakvom drustvu zivi muskarac kojeg zena zlostavlja?

Jel njemu isto patrijarhat na snazi ili ima los medjuljudski odnos?
U istom kao i patuljci.

Za moju podlost na ovoj temi možeš zahvaliti kolegama koji, eto, sada nisu ovdje da ti drže leđa.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:41   #2286
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Nisam ni mislio da cu dobiti pametan odgovor, a pragmaticnost si slobodno okaci o klin jer ne radi kak se spada.
Treba li to dijete ubiti zato sto mu mater mozda laze?

Ta trudnica je rekla sto je rekla i to je navodno dobro prihvaceno od izabranika.
Ako se dovede istinost njenih rijeci u pitanje, tesko mi je vjerovati da barem stres nece izazvati kod nje. A taj stres moze imati dugorocne posljedice na zdravstveno stanje djeteta, a mozda mu i zivot dovodite u pitanje. Ne podjecjenjivajte taj dio. Stres kod trudnice moze uzrokovati pobacaj i prijevremeni porod.

Otkrivanje "istine" nakon rodjenja djeteta moze imati manji fizicki direktni utjecaj na dijete makar mi je tesko vjerovati u sretan rasplet ove situacije.

Vjerujem da postoje ljudi koji bi i ovakvu situaciju znali odhendlati na nacin da u njoj svatko najmanje izgubi, ali ne vjerujem da bi se isti u ovakvoj situaciji nasli.
nimfaKalipso is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:42   #2287
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Supremacija nad bilo kime je fasizam, a time se bavi moderni feminizam.
Po tij logici, mama ti je bila fašistica kad ti je rekla da pojedeš špinat i ne vidiš miša u javnosti.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:49   #2288
ne, nego po tvojoj logici
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:51   #2289
Quote:
Flat kaže: Pogledaj post
Supremacija nad bilo kime je fasizam, a time se bavi moderni feminizam.
ne petljaj po stvarima za koje nisi siguran.

fašizam:
1. pov. ideol. projekt diktature koji državu, naciju i vođu nadređuje građaninu i njegovim pravima, pod vodstvom B. Mussolinija (od ranih 20-ih 20. st. do 1945)
2. pojam koji se proširio na diktatorske vlasti s radikalno nacionalističkim obilježjima u 20. st. i na takve političke pokrete i stranke

supremacija:

1. stanje ili odlika onoga koji je nadmoćan, koji dominira drugima
2. vrhovna vlast, najviši autoritet ili najviši rang
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:57   #2290
dakle, odgovara drugoj definiciji jer se provodi zakonodavstvom
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 12:58   #2291
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
ne petljaj po stvarima za koje nisi siguran.

fašizam:
1. pov. ideol. projekt diktature koji državu, naciju i vođu nadređuje građaninu i njegovim pravima, pod vodstvom B. Mussolinija (od ranih 20-ih 20. st. do 1945)
2. pojam koji se proširio na diktatorske vlasti s radikalno nacionalističkim obilježjima u 20. st. i na takve političke pokrete i stranke

supremacija:

1. stanje ili odlika onoga koji je nadmoćan, koji dominira drugima
2. vrhovna vlast, najviši autoritet ili najviši rang
isto tako moze se shvatiti kao udruzivanje (ako uzmemo u obzir nastanak rijeci fasizam) zbog premoci brojevima. sto bi s obzirom na slijepo drzanje strane samo po spolnoj separaciji, drzalo vodu.

mislim, nitko ne negira da su zene izvukle kracu sibicu u proslosti po mnogim pitanjima. ono sto je danas nedopustivo, je da zbog toga nekolicina njih odluci da je malo red na muskarcima da najebu. time, medju ostalime, pljuju na sam feminizam a i na sebe.
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:00   #2292
Quote:
Il si bubini il nisi.
sljedeći bubani, bubini i tome slično, biti će bubani/bubini s kartonom. pa sad bubinajte koliko vas je volja.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:05   #2293
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Evo baš je aktualna vijest o ženi koja ide u zatvor jer je piknula muža, i točno je pogodila jer čovjeku nije bilo spasa. Povod svađe, sumnja da dijete nije njegovo. Mama u zatvoru, tata na groblju...
A neki na temi i dalje briju o tome kako ljudi takve stvari civilizirano rješavaju i idu mirno dalje ...aha...
Cool. Pa sad ti predlozi DNA trestiranje.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:12   #2294
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Cool. Pa sad ti predlozi DNA trestiranje.
Khm, postoji suptilna razlika između predlaganja testiranja DNK i standardnih balkanskih svađa o očinstvu i bračnoj nevjeri. Koliko mi je poznato, noževi se uglavnom potežu u ovom drugom slučaju i to tek nakon što su ostali 'argumenti' iscrpljeni a kućne zalihe rakije također.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:12   #2295
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
A kaj bum vjeroval ljudima kaj se jebu sa više ljudi oko tih stvari? Ako si dovoljno glup da ti netko podvali tuđe dijete bolje ni ne zaslužuješ. Nisam primjetil da je netko branil tu njenu odluku. Samo su neki sa nekih drugih aspekata pokušali razumjeti zašto bi netko tako nekaj uopće išao raditi.
Naravno.

Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Treba li to dijete ubiti zato sto mu mater mozda laze?

Ta trudnica je rekla sto je rekla i to je navodno dobro prihvaceno od izabranika.
Ako se dovede istinost njenih rijeci u pitanje, tesko mi je vjerovati da barem stres nece izazvati kod nje. A taj stres moze imati dugorocne posljedice na zdravstveno stanje djeteta, a mozda mu i zivot dovodite u pitanje. Ne podjecjenjivajte taj dio. Stres kod trudnice moze uzrokovati pobacaj i prijevremeni porod.

Otkrivanje "istine" nakon rodjenja djeteta moze imati manji fizicki direktni utjecaj na dijete makar mi je tesko vjerovati u sretan rasplet ove situacije.

Vjerujem da postoje ljudi koji bi i ovakvu situaciju znali odhendlati na nacin da u njoj svatko najmanje izgubi, ali ne vjerujem da bi se isti u ovakvoj situaciji nasli.
Sigurno, samo sto to ne mozes objasniti pojedinima na temi (da crtas 3 godine) jer ne vide dalje od svog 'posebna pahuljica' i 'nece ona meni' nosa.

To nerodjeno dijete im nema bilo kakvu vrijednost, ali su podmetanje istog tog djeteta spremni usporediti s aktom ubistva. Da ti mozak stane. S moje tocke gledista je to nerodjeno dijete najbitinije jer je jedino nevino u cijeloj prici, i ne postoji niko i nista sto bi me zbog istog tog djeteta natjeralo da ovakvo sto prenesem nekome. Da ta zena dozivi spontani, da je taj njen ubije ili namlati (znam zenu koju je muz namlatio toliko da je zavrsila u komi jer je mislio da ga je varala), nikad to sebi ne bih oprostila. Taj plod je najbitiniji i tocka. Kako se zove osoba koja podrzava prava djeteta btw?
__________________
Stay classy sassy and a little bad ass - y

'Još je puno bolja' - by j. ♥
Alaine Zanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:16   #2296
Quote:
nezgodan2 kaže: Pogledaj post
ne, nego po tvojoj logici
Jok, moja je bila nacistica zato što je bila nacistica, a špinat mi je uvijek bio fin.

Inače, neki suvremeni mislioci smatraju da je fašizam krajnji izraz patrijarhata. Drugi pak njegovo ishodište vide u kapitalizmu. A ja se sa svima slažem.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:22   #2297
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Naravno.



Sigurno, samo sto to ne mozes objasniti pojedinima na temi (da crtas 3 godine) jer ne vide dalje od svog 'posebna pahuljica' i 'nece ona meni' nosa.

To nerodjeno dijete im nema bilo kakvu vrijednost, ali su podmetanje istog tog djeteta spremni usporediti s aktom ubistva. Da ti mozak stane. S moje tocke gledista je to nerodjeno dijete najbitinije jer je jedino nevino u cijeloj prici, i ne postoji niko i nista sto bi me zbog istog tog djeteta natjeralo da ovakvo sto prenesem nekome. Da ta zena dozivi spontani, da je taj njen ubije ili namlati (znam zenu koji je 20 godina stariji muz namlatio toliko da je zavrsila u komi jer je mislio da ga je varala), nikad to sebi ne bih oprostila. Taj plod je najbitiniji i tocka. Kako se zove osoba koja podrzava prava djeteta btw?
Upravo to. Ne možemo znati jesu li akteri ove priče Europljani ili Balkanci, te kako će rješavati problem u koji su se uvalili iz svoje gluposti. Ali glavno da se drže moralne prodike svakome kome je život djeteta važniji od muške taštine.
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:26   #2298
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Jok, moja je bila nacistica zato što je bila nacistica, a špinat mi je uvijek bio fin.

Inače, neki suvremeni mislioci smatraju da je fašizam krajnji izraz patrijarhata. Drugi pak njegovo ishodište vide u kapitalizmu. A ja se sa svima slažem.
potrebno je dakle ograničenje ovlasti
nezgodan2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:27   #2299
Quote:
nimfaKalipso kaže: Pogledaj post
Ta trudnica je rekla sto je rekla i to je navodno dobro prihvaceno od izabranika.
Ako se dovede istinost njenih rijeci u pitanje, tesko mi je vjerovati da barem stres nece izazvati kod nje. A taj stres moze imati dugorocne posljedice na zdravstveno stanje djeteta, a mozda mu i zivot dovodite u pitanje. Ne podjecjenjivajte taj dio. Stres kod trudnice moze uzrokovati pobacaj i prijevremeni porod.
Trebaju li trudnice biti oslobodjene odgovornosti za svoje postupke, biti iznad zakona, sve ne bi li se izbjegao stres koji moze uzrokovati pobacaj?

(usput, procitah da je u Pozegi praksa da ako zatvorenica zatrudni - sto moze jer imaju prostor i vrijeme za takve "susrete" - kazna se gotovo uvijek pretvara u uvjetnu. Get out out jail card.)
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:29   #2300
Quote:
Alaine Zanna kaže: Pogledaj post
Naravno.



Sigurno, samo sto to ne mozes objasniti pojedinima na temi (da crtas 3 godine) jer ne vide dalje od svog 'posebna pahuljica' i 'nece ona meni' nosa.

To nerodjeno dijete im nema bilo kakvu vrijednost, ali su podmetanje istog tog djeteta spremni usporediti s aktom ubistva. Da ti mozak stane. S moje tocke gledista je to nerodjeno dijete najbitinije jer je jedino nevino u cijeloj prici, i ne postoji niko i nista sto bi me zbog istog tog djeteta natjeralo da ovakvo sto prenesem nekome. Da ta zena dozivi spontani, da je taj njen ubije ili namlati (znam zenu koju je muz namlatio toliko da je zavrsila u komi jer je mislio da ga je varala), nikad to sebi ne bih oprostila. Taj plod je najbitiniji i tocka. Kako se zove osoba koja podrzava prava djeteta btw?
zar se to dijete ne moze odgojiti i kod siromasnijeg tipa? ili solo? cemu podmetanje?
__________________
The cake is a lie.
4fun is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.