Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 13:07   #201
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ako je nekvalitetnija to bi se trebalo osjetiti na nepcima..zar ne? Neka je ne kupi.

Sto ti mislis da Nuttella i svi ostali proizvodjaci u njemackoj prodaju kvalitetnije i time skuplje za proizvesti proizvode zato sto imaju dobro srce?...nije vec znaju da ako ne ponude kvalitetu da ce ih Svabo odjebati.

I tako je otkad je svijeta i vijeka ....a sada mi tu afektirate i pravite se zacudjeni.

Gore sam spomenija TAS-a.
Jos je Yugo kada se prodavao na americkom trzistu na zahtjev distributera morao napraviti nekoliko tisuca izmjena..ne zato sto amer hoce imati bolje Yugo od Jugoslavena....nego zato jer amerikanac nece kupiti to govno koje je tadasnji Jugoslaven kupovao.
Kako može naš kupac usporediti s njemačkom nutelom ako ima samo našu?
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:08   #202
Quote:
deepwater kaže: Pogledaj post
Vjerujem da je pitanje samo retoričko, ali imao sam jednom doma poljsku i talijansku Nutellu, i razlika je već u boji tolika da ne možeš fulati, poljska je svjetlija. Od nje se dobije šećerna groznica, to je katastrofa koliko je slatka. Okus toliko loš, nikad više. Inače se već duže vremena u Lidlu može kupiti njemačka Nutella, koja je najkvalitetnija uopće na tržištu, pa tko želi uspoređivati okus i sastojke ima mogućnost.
Tipični hrvatski građanin koji kupuje nutelu nije imao mogućnost probati s dva tržišta i ne zna postoji li razlika.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:18   #203
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Kako može naš kupac usporediti s njemačkom nutelom ako ima samo našu?
Ako mu je do usporedbe neka otputuje u Njemacku pa usporedjuje koliko hoce....moze usput i do Spanjolske pa usporedit i sa onom za Spanjolsko trziste.

Mene osobno ne zanima usporedba Nuttelle sa onom koja se prodaje u Njemackoj, vec iskljucivo dali mi je ista ukusna. Ako jeste kupit cu je ...ako nije necu.

Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Tipični hrvatski građanin koji kupuje nutelu nije imao mogućnost probati s dva tržišta i ne zna postoji li razlika.
Kao ni njemacki....
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:23   #204
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Zasto bi kupac uopce trebao ista usporedjivati?


Jeli vama problem u tome sto je Nuttella razlicita ili sto je Nuttella srot?
Pa da, kupac ne bi trebao uspoređivati, već očekuje isti proizvod s istim imenom, a ne da se tofife iz austrije topi u ustima, a hrvatski je plastični.

Nutela je šrot, ali ovdje se prodaje još veći šrot od nutele i time su kupci prevareni jer očekuju običan šrot, a ne najveći šrot.
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:28   #205
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Pa da, kupac ne bi trebao uspoređivati, već očekuje isti proizvod s istim imenom, a ne da se tofife iz austrije topi u ustima, a hrvatski je plastični.

Nutela je šrot, ali ovdje se prodaje još veći šrot od nutele i time su kupci prevareni jer očekuju običan šrot, a ne najveći šrot.
Ali ja sam tebe shvatio da oni nemaju pojma da se tofifi iz austrije topi u ustima. Po tebi oni misle da je tofifi plasticno sranje. Kako takav kupac moze ocekivati da se tofifi topi?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:41   #206
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Ali ja sam tebe shvatio da oni nemaju pojma da se tofifi iz austrije topi u ustima. Po tebi oni misle da je tofifi plasticno sranje. Kako takav kupac moze ocekivati da se tofifi topi?
To što je proizvođač prevario kupca, a kupac to ne zna, ne znači da kupac nije prevaren.

Npr. netko ti proda kopiju mona lize i kaže da je original, ti platiš original, sve lijepo izgleda na zidu, ali nije original.

Je li to prevara?
GemsBond is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 13:42   #207
Drugovi i gospodo, da vam nešto kažem sve prerađevine su šrot.

Možda je neki kulen, kobasica ili krvavica delikatesa, a čak i nutriconisticki nategnuto li-la, ali salame, pastete, parizeri, slatkisi, naresci su punjeni s pitaj Boga čime.

Samo gledajte da vam je to što jedete što manje prerađeno i bit će ok.

Evo naprimjer jedne zamke za koju se ljudi uhvate, zamijene slatkiše sa sušenim voćem ili coca-colu s prirodnim sokovima koje sam iscijede.

Ni sušeno voće ni prirodni sokovi nisu dobri za organizam, samo su manje štetni od čistih slatkiša i coca-cola.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:29   #208
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
To što je proizvođač prevario kupca, a kupac to ne zna, ne znači da kupac nije prevaren.
To istoj logici je prevaren i njemacki kupac....jer je propustio dobiti dobru Nuttelu sa sirutkom kao sto ju dobiju Hrvati...i onaj krasni plasticni toffi a ne sranje sto se topi u ustima.


Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Npr. netko ti proda kopiju mona lize i kaže da je original, ti platiš original, sve lijepo izgleda na zidu, ali nije original.

Je li to prevara?
Naravno. Ali ti je analogija losa jer ne opisuje situaciju.

Imas gore onu pravu sa picassom koja bolje opisuje situaciju.
Dakle ako ti piccasso nacrta sliku i potpise je ali je u tu sliku ulozio duplo manje vremena i truda nego za onu koju je nacrtao meni...ti nisi prevaren.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 05.09.2017. at 14:40.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:35   #209
Glupost...

Trud je nemjerljiva kategorija...

Količina namirnica/sastojaka od kojeg je proizvod napravljen je lako mjerljiv...

Ergo,kao i oibčno,lupaš kao Maksim po diviziji ali te to ne sprječava da pametuješ i dociraš drugima...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 14:59   #210
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post

Imas gore onu pravu sa picassom koja bolje opisuje situaciju.
Dakle ako ti piccasso nacrta sliku i potpise je ali je u tu sliku ulozio duplo manje vremena i truda nego za onu koju je nacrtao meni...ti nisi prevaren.
Pojašnjena je i ta analogija

Ako ti netko prodaje neku picasovu drljotinu teško da će tvrditi da je to Guernica, Gospođice iz Avinjona ili portret Grisa.

Tako da kupac nije prevaren, nego zna što kupuje.

Na ostalo ti je odgovorio Mac
#kocar# is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 15:07   #211
Što se tiče Nutelle, navodno je ta švapska Nutella tvrda, a u Hrvatskoj dobijamo istu Nutellu kao iz Žabarije, fino kremastu i razmazivu.
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:26   #212
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Opet ti ako ti netko ovo ili ono...ljudi dajte se saberite.
Ne prodaje ti Nuttellu ovaj ili onaj nego ti ju prodaje proizvodjac. Sam proizvodjac odlucuje da ce za jedno trziste prodavati Nuttellu ovog sastava a za drugo drugog.

Dakle u analogiji je to osobno Picasso koji svojim vlastitim potpisom garantira da je rijec o njegovoj slici...koja je nesto nize kvalitete nego sto Picassove slike obicno jesu.
Glupost...

Ja kvalitetu svojeg proizvoda dokazujem mjernim izvještajima...

Ako ne zadovoljava određene tolerancije,norme,DIN-ove - ŠKART je...

A ti pametuj do sutra,ne odmičeš se od lupetanja bez argumenata...

U međuvremenu nađi nekoga da ti pojasni ISO standarde kvalitete...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 16:33   #213
Quote:
Ank.Skywalker kaže: Pogledaj post
Što se tiče Nutelle, navodno je ta švapska Nutella tvrda, a u Hrvatskoj dobijamo istu Nutellu kao iz Žabarije, fino kremastu i razmazivu.
Po rezultatima analize situacija je upravi suprotna.
Osobno ne bih mogao to potvrditi ne jedem to. Linolada mi je puno bolja od Nutelle. Nije me briga što od tog je zdravije/nezdravije.
__________________
Shop smart. Shop S-Mart.
Panga is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 19:53   #214
Quote:
GemsBond kaže: Pogledaj post
Kako može naš kupac usporediti s njemačkom nutelom ako ima samo našu?
imaš u Mulleru njemačku nutellu
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 22:06   #215
Pravo je proizvodjaca da prodaje robu kakvu zeli (ukoliko ju pravilno deklarira i zadovolji zakonske norme). Pravo je potrosaca da robu ne kupi. Nema vece demokracije od glasanja novcem, izbori su svaki dan.

Ali veseli me da je mazivost nutele postala tema od iznimnog znacaja... To je ipak znak da Hrvatska ulazi u red bogatih zemalja. Dao Bog da nam to bude najveca briga.
__________________
“To die hating them, that was freedom.”
somied is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 16:42   #216
Quote:
somied kaže: Pogledaj post
Pravo je proizvodjaca da prodaje robu kakvu zeli (ukoliko ju pravilno deklarira i zadovolji zakonske norme). Pravo je potrosaca da robu ne kupi. Nema vece demokracije od glasanja novcem, izbori su svaki dan.

Ali veseli me da je mazivost nutele postala tema od iznimnog znacaja... To je ipak znak da Hrvatska ulazi u red bogatih zemalja. Dao Bog da nam to bude najveca briga.
Badava nam i mazivost Nutelle, kada ista košta ko sam vrag. Jeftinije mi je kupovati K+ eurokrem proizveden u Čitluku iz BIH. Kvaliteta je ista, a za marku me kao potrošača zaboli nešto dolje. Ne znam tko normalan kupuje Nutellu? Valjda uhljebi i političari koji vole kilu mesa plaćati 100 kuna. 50 kuna dati za 800 grama Nutelle je stvarno previše.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 12:59   #217
STRAŽIVANJE Hrvatske agencije za hranu (HAH) otkrilo je da vodeći svjetski proizvođač hrane za djecu "vara i dezinformira" kupce u istočnoj Europi, piše Guardian.

Novo istraživanje otkrilo je da proizvod poznate marke Hipp u Hrvatskoj sadrži manji postotak povrća i izvora omega-3 nego isti proizvod u Njemačkoj.

Oko 38 posto Hippove "bio riže s mrkvom i puretinom" u Njemačkoj čine mrkva i krumpir, a 15 posto je riža. U Hrvatskoj isti proizvod sadrži samo mrkvu koja čini 24 posto, a udio riže je 21 posto. Rezultati istraživanja navode i veliku razliku u boji, okusu i mirisu proizvoda, koji u Njemačkoj ima 1,9, a u Hrvatskoj 1,7 posto izvora omega-3 kiselina, važnih za razvoj djece.

Istraživanje je objavljeno usred optužbi Europske komisije da multinacionalne tvrtke "varaju i dezinformiraju" kupce u istočnoj Europi prodajući im proizvode niže kvalitete od istih koje prodaju na zapadu.

Glasnogovornica tvrtke Hipp izjavila je da su sastojci hrane za djecu "jasno naznačeni na ambalaži" i dodala: "Zbog javne rasprave o različitim receptima u europskim državama, shvatili smo da bi to moglo dovesti do krivih interpretacija zbog kojih jako žalimo. Odlučili smo ponovo pokrenuti proizvodnju Hipp riže s mrkvom i puretinom s receptom jednakim onom u Njemačkoj."

Istraživanje je objavljeno sa sličnim studijama u Bugarskoj, Mađarskoj, Slovačkoj i Sloveniji, a pokazalo je da još nekoliko tvrtki prodaje proizvode niže kvalitete istočnoj Europi, uključujući Nutellu i Ariel.


http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...pi/996596.aspx

eto, varaju svi
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:07   #218
ali zašto?
hrvate još u pelenama treba privikavati da jedu švapski otpad
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:25   #219
Nutella u Hrvatskoj zadrži sirutku u prahu i manji postotak mlijeka u prahu, dok isti proizvod u Njemačkoj sadrži samo mlijeko u prahu. Također, zamijećena je značajna razlika u boji, a proizvod s hrvatskih polica se puno teže razmazuje na istoj temperaturi od Njemačkog.

Njemački Ariel pak puno efikasnije pere na niskim temperaturama (40°C), a razlika, iako manje uočljiva, postoji i na temperaturi od 60°C.

Biljana Borzan, međutim, ponajviše je bila razočarana drugačijom hranom za bebe.

- Ovo je zaista tužan primjer - kazala je.

- Također, saznali smo i da su sastojci Coca-Cole jeftiniji za hrvatsko tržište, a krajnja cijena ista. No, možete izabrati da ne pijete Colu. Ipak, kad se radi o dječjoj hrani, roditelji vjeruju HiPP-u. Stvarno sam bila razočarana kad sam to vidjela - kazala je.

Većina prozvanih kompanija odgovorila je kako su razlike nastale jer su odgovarali na lokalne želje i kako nisu namjerno varali kupce.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 20:29   #220
Glasnogovornik Ferrera, proizvođača Nutelle, za Guardian kaže da može jamčiti da se u Hrvatskoj prodaje Nutella proizvedena po visokim standardima kakva se prodaje u ostatku svijeta.

- Kao globalna kompanija, imamo mnogo tvornica u različitim državama, ali uvijek jamčimo istu kvalitetu svugdje, navodi glasnogovornik.

U Procter & Gambleu, proizvođaču Ariela, ističu da su njihovi proizvodi različiti u pojedinim regijama kako bi se prilagodili preferencijama lokalnog stanovništva, ali opovrgavaju rezultate Hrvatske agencije za hranu.

- Ne slažemo se s načinom na koji se pristupilo testiranju i izvještavanju o rezultatima kvalitete Ariela. Konkretno, dva praška koja su testirali osmišljena su za različite potrebe pa su izvedena dva vrlo različita zaključka. Uspoređivanje dvaju različitih proizvoda kršenje je osnovnog standarda na temelju kojeg bi se neko istraživanje moglo smatrati profesionalno provedenim, navode u Procter & Gambleu.
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.