Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2017., 15:51   #1
Satelitska antena

Pozdrav svima.

Našao sam na tavanu satelitsku antenu i prijemnik koji doduse nema daljinski ali radi.

Da li imam kakve koristi od te antene pa da eventualno kupim novi prijemnik ili mogu komotno sve baciti u smece?

Hvala.
__________________
"Tišina koja je nastala nikako mi se nije dopadala. Dovoljno sam odrastao da znam da se najgore vesti najlakše saopštavaju ćutanjem.."
Vesperian is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 18:27   #2
Od antene imaš naravno, a od prijemnika vjerojatno ne, pogotovo ako je u pitanju stari analogni prijemnik.
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2017., 20:04   #3
Pošto nikad nisam koristio satelitsku antenu, može mala pomoć?

Ako kupim novi receiver, što onda?
__________________
"Tišina koja je nastala nikako mi se nije dopadala. Dovoljno sam odrastao da znam da se najgore vesti najlakše saopštavaju ćutanjem.."
Vesperian is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 01:35   #4
Ja imam antenu staru preko 20 godina (bio je analogni resiver uz njega koji se vise ne koristi) i nedavno kupio tv s dvbs2 tj s satelitskim ulazom i radi odlicno. Ak nemas takav tv samo kupi digitalni resiver (bilo bi dobro da podrzava dvbs2 kako bi mogao i hd kanale gledati)
svarto is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 11:38   #5
Naravno, uz antenu i reciver trebaš imati i barem jedan LNB.....bez toga ne ide....
ULICA ULICE is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2017., 13:13   #6
I stvar je u tome zanima li te to što možeš gledati.

Sa običnom satelitskom antenom od domaćih kanala free su HRT 1 (povremeno), HRT 4, OBN, RTRS (povremeno), RTRS plus, RTCG, Al Jazeera Balkans HD, Grand i dosta 'music' kanala i svi su na istom satelitu. Na Astra satelitu možeš gledati njemačke kanale, dok su na Hotbirdu većinom informativni i arapski kanali. Zavisi prema kojem satelitu okreneš antenu, a evo pa pogledaj kanale:

http://sc.kingofsat.net/pos-16.0E-fta.php
http://sc.kingofsat.net/pos-13.0E-fta.php
http://sc.kingofsat.net/pos-19.2E-fta.php
Daky585 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 09:44   #7
Godinama imam tanjur i digitalni prijemnik, malo duže nije korišteno i sad sam pokušao nešto gledati, ali ništa. Jačina signala preko 90% a kvaliteta 0. Imam 2 LNB-a za Astru i Hotbird i do sada je sve bilo ok. Možda ne valja LNB ili Diseq sklopka, ako ima netko za savjet bio bih zahvalan.
kukuruzni is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 09:49   #8
Pozdrav
Zanima me ako kupin tv koji ima u sebi satelitski prijemnik i kupin komplet sat antenu. Da li je moguće sve to skupa spojit da se moru gledat slobodni programi preko satelita bez da se plaća neka pretplata našim operaterima. Koji satelit (astru ili hotbird) odabrat ili se moru obadva ulovit? Niman nešto posebno ča bin gleda nego da moren recimo turistima ponudit neke programe na stranim jezicima. Hvala. Naravno pita bin nekega ki ima iskustva i instrumente da mi namesti antenu na pravi kut. Vidi san npr u pevecu komplet za 400-500kn pa me to malo potaklo na razmišljanje
leano is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2018., 16:51   #9
Moguće je. Ako TV ima satelitski tuner u sebi treba ti dakle samo satelitska antena. Preko takvog TV-a je moguće gledati uglavnom samo besplatne kanale (FTA), za kodirane bi trebao poseban modul i naravno pretplata. Astra i Hotbird su dva satelita koja su relativno blizu jedna drugom pa ih je moguće uhvatiti sa jednom antenom, osoba koja će ti postavljati antenu će ti samo umjesto jednog LNB-a staviti dva, jedan za Hotbird a jedan za Astru. Dodatni LNB ti je cca 50-100kn.

Ako ciljaš na turiste na ta dva satelita imaš masu besplatnih kanala, najviše za njemačko i talijansko govorno područje. Već su postavljeni gore linkovi gdje možeš vidjeti i popis kanala ali evo opet.

Astra
https://sc.kingofsat.net/pos-19.2E-fta.php

Hotbird
https://sc.kingofsat.net/pos-13.0E-fta.php

Problem je samo što gotovo svi ti besplatni kanali (osim njemačkih) često mijenjaju frekvencije, odlaze pa dolaze novi i sl. pa ćeš morati godišnje barem jednom/dva put sam preći preko njih, odraditi automatsku pretragu i sl., što je malo zamorno. A i među svim tim kanalima ima masu smeća od kanala, kojekakve gatare 24h/dnevno ili videostranice pa ćeš trebati sam raditi selekciju što je dobro a što je loše jer u suprotnom ćeš se pogubiti, a i nitko od turista od 1000 nabacanih kanala neće ići tražiti onih 5 na svom jeziku, dakle to ćeš ti sam morati nekako posložiti. Jedini kanali koji su dobri, besplatni i stalni (ne mijenjaju često frekvencije) su njemački kanali na Astri te 10tak informativnih kanala na engleskom jeziku, ovo ostalo će biti na tebi da u toj džungli nešto pronađeš i sortiraš nekako ljudima da se i oni mogu snaći.
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2018., 14:40   #10
Najbolja opcija je triple Lnb kojim se dobiju Astra, Hotbird i Eutelsat na kojem ima i ponekih FTA ex yu kanala
Luka030 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2018., 23:24   #11
moji su uzeli max tv preko satelita, pa me zanima danas sutra kad istekne ugovor, jel ja mogu nastavit gledat nesto na toj opremi ili mi treba novi uredjaj ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2020., 15:00   #12
Pozdrav.

Od opreme imam:
- Vivaxov TV koji podržava DVB-S (Ali ne i S2 )
- Tanjur od satelitske (montiran na visinu od dva i pol metra )
- LNB (Nedefinirani,dobio od kolege koji ni sam ne zna koliko je star)
- Kabal (Star dobrih deset godina)
- Satellite finder (Pomoću kojeg sam jednom prijatelju namjestio sve željene programe)

Sve provučeno,uredno spojeno i namješteno. Hvatam Hotbird i Eutelsat W2. Problem? Iako je signal i više nego dobar,na oba dva satelita jedva uhvatim par nekih bezveznih programa.

E sad,do čega je točno - to ne znam. Ne nalazim odgovore nigdje na internetu,a i nisam neki stručnjak za satelitske antene. Do prije par godina većinom mi je ćaća znao naštimati satelitsku,potom je digao ruke od televizije općenito.

Dali je problem u samoj anteni (tanjuru)? Pošto je montirana na samo dva i pol metra.
Jeli do LNB-a? Star je,ne znam ni sam što je prije hvatao. Možda treba određene jačine biti ili za određeni satelit... (kao što rekoh: nisam upoznat u potpunosti sa tim svime).

Molio bih pomoć od nekog iskusnijeg,profesionalnijeg da mi objasni jer već mjesec dana nikako da uđem u štos
SinCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2020., 20:09   #13
Quote:
SinCro kaže: Pogledaj post
- Vivaxov TV koji podržava DVB-S (Ali ne i S2 )
u ovome je problem

hotbird
eutelsat
astra

pogledaj kolonu "Standard", svugdje gdje ti je žuto označeno dvb-s2 to ne možeš gledat. vidim da astra još ima dosta zanimljivih SD programa u dvb-s, probaj prema tamo okrenut.

ili kupiti normalan tv?
Xnyl is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2020., 05:38   #14
Quote:
Xnyl kaže: Pogledaj post

pogledaj kolonu "Standard", svugdje gdje ti je žuto označeno dvb-s2 to ne možeš gledat. vidim da astra još ima dosta zanimljivih SD programa u dvb-s, probaj prema tamo okrenut.
Uh,mislim da nije do toga. Kolega ima DVB-S prijemnik koji ne podržava S2 i samo ne vidi sliku,a uhvati sve te kanale. Kod mene je opet situacija što ne hvata ni te obične DVB-S kanale tipa CNBC Europe koji je na ovom "starijem" sistemu (pronađe jedva 10ak kanala na Hotbirdu).


Quote:
Xnyl kaže: Pogledaj post
ili kupiti normalan tv?
Ne samo TV. Ak se raspizdim kupit ću sve novo,od kabla do LNB-a
I usput zvati nekog tko se razumije da mi namjesti za gajbu piva


Hvala puno
SinCro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2020., 02:41   #15
Pozdrav,

u novom stanu kako vidim je satelitska antena skroz od hrđe napadnuta, pa bih morao novu kupiti.
Pa pitanje, možete mi neku firmu preporučiti? Na što moram paziti? Inače htio bih njemačke kanale gledati, pa eto samo me to zanima kako doći do toga.
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2020., 14:32   #16
Trenutno ziviim u istoj zgradi sa vise stanara gdje na satelitskoj anteni ima samo jedan LNB za astru 19E. Ja bih gledao ii eutelsat 16E. Da sad ne petljam po toj zajednickoj anteni planiram na balkon staviti svoju valstitu antenu. Glede toga imam par pitanja;
1. Kabl sa svog LNB-a mogu spojiti sa kablom iz zajednicke antene da ne moram uvjek kablove prebaciivati ovisno koji sat. gledam (sto mi je potrebno za to) Dole na slici sto vec imamo na zgradi, sa ove zajednicke antene iz LNB idu 4 kabla (zasto) i ualaze u prikljucke SAT V/LB, SAT H/LB, TERR, i cetvrti ne vidi se na slici cjela oznaka SAT ??/HB, a lovi samo astru i onda iz te kutijeu izlazi 6 izlaza van (za 6 tv), jedan od tih izlaza za astru sam mislio spojitii sa svojim kablom od eutesat.
2, Za prijem prorama sa eutelsat 16E, postoji li kakav namjenski tanjir, LNB, kabl standardni...
powershift is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2021., 21:35   #17
Jel zna neko kako znat jel LNB digitalni ili analogni?
mtm is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2023., 11:41   #18
Pitanje, imam satelitsku preko multiswitcha, hotbird vidim astru ne, kad se približim instrumentom kabelu na tv se pojave programi na astri cim udaljim instrument nestanu?? Moguci razlog? Nije sad spajano, radi vec 10g.
ajeto1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2023., 17:51   #19
Quote:
ajeto1 kaže: Pogledaj post
Pitanje, imam satelitsku preko multiswitcha, hotbird vidim astru ne, kad se približim instrumentom kabelu na tv se pojave programi na astri cim udaljim instrument nestanu?? Moguci razlog? Nije sad spajano, radi vec 10g.
Probaj spojiti direktno bez multisviča možda je dao svoje. Probaj počistiti kontakte, vjerojatno su oksidirali nakon 10 godina na kiši i snijegu.
penava is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2023., 20:55   #20
Quote:
mtm kaže: Pogledaj post
Jel zna neko kako znat jel LNB digitalni ili analogni?
Mislim da je LNB po tom pitanju kao antena za zemaljski signal. Hvata i prenosi signal a je li on analogni ili digitalni njima je sasvim svejedno.
Pale007 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:16.