Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2012., 10:45   #1
A čuj, meni bi poneki put kad čekam na šalteru, došlo da zadavim službenicu iza tog šaltera ali isto tako neki put bi rado opalila šamarčinu i nekom od ovih koji su s moje strane šaltera, jer ima i neljubaznih i nesposobnih službenika, ali ima svakakvih i s druge strane. BTW, i u jednom i u drugom slučaju otiđem da ne gubim bez veze živce.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 17:32   #2
Inače sam skroz za nekim šalterima zbog skupljanja papira zbog bolesti i ako tako bude da će se moći prijaviti,puno njih će dobiti ili otkaz,ili premještaj.Bilo medicinske sestre ili oni u FINI moraju biti kulturni ,jer rade posao koji im plaćaju sami građani kroz poreze i doprinose,znači,nema mjesta nekulturnom službeniku da sa neznam kakom glupom strankom radi.Mora biti kulturan.
DARIOHOS is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 18:11   #3
Ovo je u redu, da se ljudi malo uozbilje na svom poslu. Sama po sebi, ova mjera neće dramatično promijeniti stvari, ali je korak u pravom smjeru.
Trazim_auto is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 18:38   #4
Quote:
Begemotica kaže: Pogledaj post
.. jer ima i neljubaznih i nesposobnih službenika, ali ima svakakvih i s druge strane.
Jedan je plaćen da bude ljubazan i sposoban a drugi može bit kakav želi jer ne živi od toga.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:22   #5
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Jedan je plaćen da bude ljubazan i sposoban a drugi može bit kakav želi jer ne živi od toga.
Super, onda i ja mogu biti kakva želim pa jao ti ga onom tko će idući put pokušavati uletiti ispred mene preko reda.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2012., 19:33   #6
Dakako da si u pravu da se tako možeš ponašat.Međutim dopušta li ti to tvoja savjest i kultura?
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 11:31   #7
Kakva je to kultura glumiti kulturu prema divljaku koji se ubacuje u red?
Yokohama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2012., 14:30   #8
upadanje preko reda sankcioniram po hitnom postupku i ako mi ista dize zivce onda su to ti bahati idioti-tkinje koji to rade,a sto se tice sluzbenika na salteru,u zadnje vrime primjecujem da su dosta pristojni i cesto pomognu,ali nisam cest po salterima,oko 15-tak puta u godini pa ne znan jeli relevantno
bublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 03:37   #9
ja sam se susreo sa puno više bahatih i neljubaznih poduzetnika nego državnih službenika.
UnknownRoad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 13:52   #10
Quote:
wicked666 kaže: Pogledaj post
i stranka će ga moći prijaviti ukoliko bude ljubazan.
cek, prijavljivat cemo ljubazne sluzbenike?
Crimson Petal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 14:33   #11
Quote:
UnknownRoad kaže: Pogledaj post
ja sam se susreo sa puno više bahatih i neljubaznih poduzetnika nego državnih službenika.
ALi poduzetnike ne plačaš ti iz svog džepa
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 16:12   #12
Ne znam postoji li nekakav pisani bonton ili kodeks za službenike koji rade sa strankama. Znam da kod nas nema, a to uopće ne bi bilo loše uvesti. Ne samo za službenike, nego i da stranke imaju dobar uvid u to što je susretljivost, a što ne. I jedni i drugi očito ne znaju uvijek kako se službenici trebaju ponašati. Kada bi stvari postojale na papiru (ma koliko da se ona u načelu podrazumijevaju) onda bi stvari bile transparentnije. Službenik onda dobiva vrlo jasnan naputak kako da se ophodi sa strankama. Stranke s druge strane dobiju jasan uvid u ono što imaju, a što nemaju pravo čekivati od službenika.
__________________
"you don't need a weatherman to know which way the wind blows"
Tuli_Kupferberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:13   #13
Quote:
Kyle Reese kaže: Pogledaj post
ALi poduzetnike ne plačaš ti iz svog džepa
a iz čijeg ga plaćam ako ne iz svojeg, pametnjakoviću?
UnknownRoad is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:39   #14
I šta ak su neljubazni? Zabrana izlaska, uskraćivanje večere?
method_man is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 20:55   #15
Quote:
method_man kaže: Pogledaj post
I šta ak su neljubazni? Zabrana izlaska, uskraćivanje večere?
Za to postoje vrlo efikasne metode preodgoja: prva žalba stranke na nečiju neljubaznost - ide opomena šefa. Druga i svaka sljedeća žalba - oduzimanje određene sume od plaće, možda da suma raste progresivno s brojem žalbi.

Nakon velikog broja pritužbi na određenog službenika ne bi trebalo biti nemoguće ni dati otkaz dotičnom. Jer burza je prepuna onih koji bi jako rado bili na njegovom mjestu, i pritom se smješkali svih 8 radnih sati.
__________________
Danas nema Drugoga kao izrabljivača koji nas tjera na rad i iskorištava. Danas sami sebe samovoljno izrabljujemo i pritom vjerujemo da se ostvarujemo. Danas se ostvarujemo na smrt. Optimiziramo se na smrt. U tom kontekstu nikakav otpor ni pobuna, nikakva revolucija nisu mogući.
Byung-Chul Han - filozof, kulturni teoretičar
Špranja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 21:42   #16
A sto u slucaju kada su te zalbe neosnovane?
Hoce li im se i onda uzimati od place?

Npr. Nedavno sam imla priliku vidjeti poprilicno nekulturno i neljubazno ponasanje stranke prema drzavnom slubeniku koji mu je pokusao objasniti da ne moze napraviti ono sto stranka zeli i ocekuje itd... jer da to tako ne ide po propisima (za koje sluzbenik zaista nije odgovoran).
Bilo je zaista ruzno slusati tu bujicu uvreda i psovki i sl, a sluzbenik zaista nije bio ni neljubazan ni neusluzan.
Ali doticna stranka bi ga sigurno prijavila
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2012., 23:31   #17
Quote:
UnknownRoad kaže: Pogledaj post
a iz čijeg ga plaćam ako ne iz svojeg, pametnjakoviću?
Nitko te ne tjera da surađuješ s njima, zatvorio ako ti se ne da.
Ali porez,a time i ove koji su tema, moraš plaćat
__________________
Everybody Makes Fun Of The Redneck-Until the Zombie Apocalipse!
Kyle Reese is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:24.