Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 19:44   #41
Puno ti hvala na informacijama...recimo da uopće nisam imala predodžbu koje bi to cifre mogle biti i sad vidim da bumo morali malo povećati planiranu svotu za trošenje
Dal ima neki sight koji se stvarno ne smije propustiti?
Dal preporučaš neki restoran, krčmicu?
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2007., 19:57   #42
Pogledaj duži post iznad od Emericzy.
Ja ti mogu reći da je Pri Planincu u centru Bleda, nedalko autobusne sasvim ok ako ne tražiš neko fancy mjesto. A i cijene su pristojne.

Pored Bledskog jezera ima isto par restorana ali tamo nisam jeo. I da, zaboravio sam reći da je kazna od komunalnog redara za krivi parking 42,73eura (ako je uplatiš u roku od 8 dana pola od toga).
To vrijedi naravno ako ste dovoljno ludi da je idete plaćati
Frajer je lijepio kazne svima koji su parkrali pored Bohinjskog jezera umjesto na parking s druge strane ceste.

Sight koje je nama bio odličan je kanjon Vintgar i pogled s Vogela.
Stari grad Bled je po meni precijenjen sa 6eura/osobi s obzirom da su jedne dubrovačke zidine 50kn/osobi. Ima lijepi pogled istina, ali ostalo je ništa posebno.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 08:20   #43
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
zaboravio sam reći da je kazna od komunalnog redara za krivi parking 42,73eura (ako je uplatiš u roku od 8 dana pola od toga).
To vrijedi naravno ako ste dovoljno ludi da je idete plaćati


Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Sight koje je nama bio odličan je kanjon Vintgar i pogled s Vogela.
Stari grad Bled je po meni precijenjen sa 6eura/osobi s obzirom da su jedne dubrovačke zidine 50kn/osobi. Ima lijepi pogled istina, ali ostalo je ništa posebno
Primljeno na znanje
A ona crkvica na otočiću?
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 08:48   #44
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
A ona crkvica na otočiću?
Nemam pojma, mi nismo ulazili jer smo bili škrti
I inače ti tih pola sata prođe dok si reko Bled, pogotovo ako hoćeš malo i slikati uokolo.

btw. nisam više siguran da li je do otoka 10 ili 15 sura?
Imaš više pozicija odakle ti brodići sa veslačem kreću. Mi smo uskočili u onaj koji kreće odmah ispod hotela na obali i vožnja je malo poduža (barem 15min. u jednom smjeru)

Ako bi brže onda uzmite brodić sa polazišta koje je odmah nasuprot otoku (odeš od hotela dole uz cestu prema nekom tuneliću kroz stijenu, ili uz obalu). Možda je čak i nešto jeftiniji od tamo s obzirom na razliku u dužini veslanja. To nismo provjeravali
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 13:45   #45
Bumo provjerili pa bumo djelovali po trenutnom nadahnuću i financijskoj velikodušnosti
Inače, ona cura pričala da su oni po zimi po ledu išli do otočića, da je jezero tolko zamrznuto da na njemu ljudi igraju hokej
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2007., 14:23   #46
E to po zimi mora da dobro izgleda
Tko zna, možda jednoga snježnog dana i odem....
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 08:11   #47
Vjerujem ... al za sad ću se javiti samo s dojmovima s tekućih jezera
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 08:12   #48
Hvala!!
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 14:53   #49
Evo, vratili smo se preporođeni od silne količine prekrasne prirode i boravka na svježem zraku...ja bi još!!
Na kraju smo odustali od planiranja unaprijed, jedino je bilo odlučeno da spavamo u Bohinju, a i taj smještaj smo osigurali tek kad smo došli tamo.
Krenuli smo u subotu ujutro tak da smo oko 13h došli do Bleda, sjeli si na kavu i odlučili se prošetati oko jezera (s čim je propala ideja da prvi dan provedemo samo na Bohinju a drugi na Bledu ). Spentrali smo se i do dvorca i uživali u pogledu na cijelo jezero ( s tim da su sve one cijene za ulaznice primjenjive ), napravili tour dužinom cijelog šetališta i stalno se čudili i uzdisali , sve dok nismo došli na Bohinj... Ja sam se tim jezerom oduševila,ne slažem se sa onima koji vele da se na Bohinj napravi samo jednodnevni izlet, tamo treba doći uživati u prirodi, napuniti baterije, psihički se odmoriti i to na duže vrijeme jer priroda je prekrasna!
Nadobudno smo upali u turističku zajednicu tražeći adrese povoljnih smještaja, ali kad su nam rekli da nam oni mogu nazvati ljude i osigurati sobu, odustali smo od samostalnog traženja. Našli su nam smještaj u Srednjoj Vasi, 5 min od jezera autom kod neke žene koja nam je naplatila 15E po osobi (bilo bi i manje, ali je 30% viša cijena zbog samo jednog noćenja) i još smo k tome dobili isprintanu kartu na kojoj su nam zaokružili kuću. Soba super čista s vlastitom mini-kupaonom i balkonom s pogledom na okolna brda...užitak se bilo probuditi ujutro,krasan pogled, kokodakanje kokoški, blagi miomiris kravlje balege u zraku... Ma nije bilo opće strašno, s obzirom na količinu krava koju smo vidli po putu (čak i na samom Voglu) svakaj je bilo za očekivati
Nakon kaj smo se smjestili, odfurali smo se autom do drugog kraja jezera (u Ukanc) i odande pješke do slapa Savice za kaj nam je bilo potrebno oko 1,5h, ali se definitivno isplatilo, slap je predivan a rekreacija nam je dobro došla...ipak, za one kojima se ne da hodati ima i prilaz autom tak da si srežeš sat vremena puhanja uz brijeg Mi smo taman došli u 19h gore tak da nismo platili niti 2E parkinga, niti 2E ulaznicu jer se tad baš zatvarala blagajna, jedino kaj smo se malo pothladili jer je s obzirom da je već bilo kasno i temperatura pala, a mi u kratkim rukavima
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:27   #50
Quote:
Naochalica kaže: Pogledaj post
... napravili tour dužinom cijelog šetališta i stalno se čudili i uzdisali , sve dok nismo došli na Bohinj... Ja sam se tim jezerom oduševila...


Isto je bilo i za mene, Bledsko je super ali Bohinjsko je još bolje.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:32   #51
Kad smo se rekordnom brzinom (cca. 45 min-kaj glad radi od ljudi ) spustili natrag dolje do jezera, sjeli smo večerati u neku pizzeriju Don Andro, hrana je bila stvarno fina,a cijene prihvatljive (pizza oko 30-tak kn, tjestenine 35-40kn). Još smo k tome dobili i pršut od noja za probu (vidjela sam ga na meniju kao dodatak za pizzu pa sam se izborila za par komadića besplatno i bez pizze), a uz račun i malo likera od borovnice na probu...mmmmmmm
Drugi dan smo prošetali duž jezera (od Ribčevog Laza do Ukanca, cca.4km) i onda na uspinjaču...pogled s tih ~1500m je fantastičan, to treba doživjeti!! Tamo smo se još malo motali, probali planinariti u smjeru Orlove glave, al su nas nekakvi crni oblaci pokolebali, tak da smo opet završili u Don Andri Kupali se na žalost nismo jer je voda bila diskutabilne temperature
Popodne smo otišli natrag prema Bledu i tamo platili vožnju brodićem na otok (svaka čast tom tipu koji je veslao...doduše, za te novce(10E po osobi) bi si vjerojatno i ja dala truda ), al u crkvicu nismo išli, bili smo preumorni, hehe i malo preškrti pa smo lagano prošetali i uživali na klupici u poluležećem položaju
Razbudio nas je kanjon Vintgar koji smo si ostavili ko šećer na kraju(oko 4 km od grada Bleda-pišem udaljenost jer nas je jedan striček skoro otpravio pješke do tamo, a ono ceste i zavoja ko u priči,a mi već napola krepani od pješačenja - izračunali smo sve skupa prešli oko 10-12km taj dan ) Vintgar je stvarno prekrasan, lijepi slapići i brzaci, kristalno čista voda...

I tak , Bled je lijep, onak klasično turistički,al mi je priroda i atmosfera ipak bila ljepša na Bohinju...odlučila sam da tamo definitivno želim opet otići, ovaj put na malo više dana, s biciklom i kupaćim kostimom da do kraja iskoristim njegove čari
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2007., 15:36   #52
I hvala na informacijama aastonu, bile su jako korisne, pogotovo smo te se sjetili kad smo parkirali na Bledu
Naochalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2007., 14:37   #53
Na Bledu zaista valja pojesti tu kremnu rezinu i sladoled. Vintgar je nezaobilazan. Stari grad je O.K. zbog pogleda. Na otočić je lijepo provozati se zbog same vožnje. Inače, meni je Bohinjsko jezero daleko ljepše, cijene smještaja su nešto jeftinije, a priroda je fantastična. Bohinj je za sve one koji isključivo žele uživati u prirodi, šetnjama, planinarenju, veslanju... Bled nekako i nije mjesto gdje čovjek može odmoriti živce u pravom smislu riječi.
Ishwar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 21:05   #54
Idem za koji dan do Bohinja, koji ce biti baza i od tamo u istrazivanje uokolo.
Koliko vidim da je rentanje bicikla 10E po satu, cini mi se da mi se vise isplati nositi svoj bicikl, ali jos se dvoumim...jel netko pravio biciklisticke ture? Ako da, koje bi bile zanimljive? Da li postoje uopce uređene biciklisticke staze tamo?
I vidim na netu da se moze i jahati tamo...jel ima netko iskustva iz prve ruke?
Hvala
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 23:18   #55
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Koliko vidim da je rentanje bicikla 10E po satu,
Ovo bi definitivno trebalo provjeriti.
Naveo sam tu cijenu jer mi je tako rekla vlasnica apartmana gdje smo boravili za iznajmljivače koji se nalaze nekih 100m od nje. Osobno nisam provjerio, odabrali smo šetnju i čamac.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2007., 23:20   #56
joj, ja bih isla u sloveniju

gledala sam malo cijene, ipak mi je preskupo dat 350-400 kuna za polupansion.
zna li netko za nesto povoljnije u kakvom planinarskom domu?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2007., 08:30   #57
Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ovo bi definitivno trebalo provjeriti.
Naveo sam tu cijenu jer mi je tako rekla vlasnica apartmana gdje smo boravili za iznajmljivače koji se nalaze nekih 100m od nje. Osobno nisam provjerio, odabrali smo šetnju i čamac.
Odlucila sam, nosit cu svoj bajk...ali cu se raspitat dok samo tamo kako se krecu cijene, pa vam javim
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 09:48   #58
Evo, vratih se, pa da podijelim s vama par dojmova.

Osnovni dojam je da je tamo predivno i da cu se sigurno vratiti.

Bili smo smjesteni u Hotelu Bohinj, u mjestu Ribcev Laz i od tamo radili izlete.
Sobe su jako dobre, i dvoje ljudi dobiju apartman koji se sastoji od jedne spavace sobe i druge koja je dnevni boravak. U sklopu toga je i prazna prostorijica, po zimi dobra za drzanje ski opreme. Sav namjestaj je nov, vrlo ugodno. Zamjerke hotelu su klopa, restoran kojeg su stavili u podrum i odnos slovenaca prema HTV, jer selektivno biraju koje emisije ce prikazivati, a kad ce iskopcati program ...sto nije slucaj kod drugih programa

Na Bohinju zbilja ima hrpa sportskih sadrzaja. Ja sam nosila svoj bajk, ima jako puno staza, na koju god stranu se krene ima biciklista .Provjerila sam cijene iznajmljivanja i za jedan sat se naplacuje se 4 eura (cijene variraju do 1eura, ovisno o mjestu iznajmljivanja), a za cijeli dan 15tak eura koliko mi se cini. I jedna zanimljivost oko kupnje karte biciklistickih staza - u Info ducanu se naplacuje 8.5 eura, a u obliznjem mjestu gdje se iznajmljuju bicikli istu kartu naplacuju 13 eura.
Osim bicikliranja moze se - od vodenih zanimacija - veslati po jezeru camcem, kanuom, kajakom, ici na rafting. Mi smo se veslali i kad smo nasli lijepu uvalicu okupali se...iako je voda bila 21.5 stupnjeva pa nije bas za neko dugo kupanje.
Mogu se iznajmiti i stapovi za hodanje, Bohinj ima i stijenu za penjace, ima tenis igralista, odbojkaske terene, kosarkaske, vidjela sam i neki vodeni centar s bazenima. Moze se jahati i ici konjima po prirodi. Ranc Mrcina, kod Stare Fuzine, ima lipicanere i islandske konje, inace jako slatko i simpa mjesto, preporucujem posjetiti ga.
...a od zracnih zanimacija moze se, osim panoramskog leta, i letiti zmajem, paragliderom...kod njih je to jako sređeno, ali i skupo ako se ne nosi oprema - tandem let s Vogela je oko 90tak eura, oko 70 s obliznjih brda

Sto se tice izleta, bili smo na Vogelu. Gondola vas doveze na nekih 1550+m, od kud ide jos jedna sedeznica prema gore, od tamo ima jos puno mogucnosti za planinarenje po vrhovima. Pogled od tamo je nesto predivno

Zezali smo se po Bledu, napravili krug oko njega, sto je nekih 6 km (Bohinj je oko 14km cini mi se), probali kremsnite ili kremne rezine na terasi hotela Park...jako su dobre

zatim u Blizini Bleda je kanjon Vintgar, nekih 2 km setnje u jednom pravcu, na kraju kanjona je slap (sad nema bas vode), lijepa setnja, lijepa priroda

Bili smo na izvoru Savice, isto nema bas vode, ali priroda oko njega je impresivna. Put do je bezveze, jaaako puno stepenica. Nadala sam se da ima neka alternativa po sumskim stazama, jer ovo je jedna dosadna ruta, osim samog slapa.

Dolina Voje je jedno predivno mjesto, na kraju nje je isto slap rijeke Mostnice, meni nekako i drazi od Savice. Moze se doci blizu njega, osjetiti ga (slap Savice je ograđen i moze ga se vidjeti samo izdaleka). Pored slapa (150m) je okrepcevalnica Slap, jako simpa mjesto, gdje se moze izvaliti u lezaljke, klopati pravo kiselo mlijeko, domace strukle, juha od gljiva i druge domace specijalitete.

Sto se klope tice, kod Zlatoroga ima jedno gostisce Erlah, sa jako jako dobrom klopom. Pastrve svjeze i jako fine, orehovi strukli su otkrice. Imaju i simpa smjestaj, 24 eura im je polupansion.

Eto, to bi bilo to ukratko
SmoothOperatress is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 12:20   #59
wow, zvuci super. samo mi reci za taj pansion, di je to tocno?
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 13:20   #60
Quote:
SmoothOperatress kaže: Pogledaj post
Evo, vratih se, pa da podijelim s vama par dojmova.

Osnovni dojam je da je tamo predivno i da cu se sigurno vratiti.

Bili smo smjesteni u Hotelu Bohinj, u mjestu Ribcev Laz i od tamo radili izlete.
Sobe su jako dobre, i dvoje ljudi dobiju apartman koji se sastoji od jedne spavace sobe i druge koja je dnevni boravak. U sklopu toga je i prazna prostorijica, po zimi dobra za drzanje ski opreme. Sav namjestaj je nov, vrlo ugodno. Zamjerke hotelu su klopa, restoran kojeg su stavili u podrum i odnos slovenaca prema HTV, jer selektivno biraju koje emisije ce prikazivati, a kad ce iskopcati program ...sto nije slucaj kod drugih programa

Na Bohinju zbilja ima hrpa sportskih sadrzaja. Ja sam nosila svoj bajk, ima jako puno staza, na koju god stranu se krene ima biciklista .Provjerila sam cijene iznajmljivanja i za jedan sat se naplacuje se 4 eura (cijene variraju do 1eura, ovisno o mjestu iznajmljivanja), a za cijeli dan 15tak eura koliko mi se cini. I jedna zanimljivost oko kupnje karte biciklistickih staza - u Info ducanu se naplacuje 8.5 eura, a u obliznjem mjestu gdje se iznajmljuju bicikli istu kartu naplacuju 13 eura.
Osim bicikliranja moze se - od vodenih zanimacija - veslati po jezeru camcem, kanuom, kajakom, ici na rafting. Mi smo se veslali i kad smo nasli lijepu uvalicu okupali se...iako je voda bila 21.5 stupnjeva pa nije bas za neko dugo kupanje.
Mogu se iznajmiti i stapovi za hodanje, Bohinj ima i stijenu za penjace, ima tenis igralista, odbojkaske terene, kosarkaske, vidjela sam i neki vodeni centar s bazenima. Moze se jahati i ici konjima po prirodi. Ranc Mrcina, kod Stare Fuzine, ima lipicanere i islandske konje, inace jako slatko i simpa mjesto, preporucujem posjetiti ga.
...a od zracnih zanimacija moze se, osim panoramskog leta, i letiti zmajem, paragliderom...kod njih je to jako sređeno, ali i skupo ako se ne nosi oprema - tandem let s Vogela je oko 90tak eura, oko 70 s obliznjih brda

Sto se tice izleta, bili smo na Vogelu. Gondola vas doveze na nekih 1550+m, od kud ide jos jedna sedeznica prema gore, od tamo ima jos puno mogucnosti za planinarenje po vrhovima. Pogled od tamo je nesto predivno

Zezali smo se po Bledu, napravili krug oko njega, sto je nekih 6 km (Bohinj je oko 14km cini mi se), probali kremsnite ili kremne rezine na terasi hotela Park...jako su dobre

zatim u Blizini Bleda je kanjon Vintgar, nekih 2 km setnje u jednom pravcu, na kraju kanjona je slap (sad nema bas vode), lijepa setnja, lijepa priroda

Bili smo na izvoru Savice, isto nema bas vode, ali priroda oko njega je impresivna. Put do je bezveze, jaaako puno stepenica. Nadala sam se da ima neka alternativa po sumskim stazama, jer ovo je jedna dosadna ruta, osim samog slapa.

Dolina Voje je jedno predivno mjesto, na kraju nje je isto slap rijeke Mostnice, meni nekako i drazi od Savice. Moze se doci blizu njega, osjetiti ga (slap Savice je ograđen i moze ga se vidjeti samo izdaleka). Pored slapa (150m) je okrepcevalnica Slap, jako simpa mjesto, gdje se moze izvaliti u lezaljke, klopati pravo kiselo mlijeko, domace strukle, juha od gljiva i druge domace specijalitete.

Sto se klope tice, kod Zlatoroga ima jedno gostisce Erlah, sa jako jako dobrom klopom. Pastrve svjeze i jako fine, orehovi strukli su otkrice. Imaju i simpa smjestaj, 24 eura im je polupansion.

Eto, to bi bilo to ukratko
Kako sljedeći tjedan odlazim tamo, reci mi kolika je cijena za žičaru na Vogel, kako se obući ta tu nadmorsku visinu i dali se može šetati gore i nešto pregristi.
kodeks1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:20.