Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.01.2006., 10:21   #1
Korejski film

Gledao sam skoro 2 korejska filma i zadivljen sam. Pravo osveženje sa istoka uz iransi film. I kako ni jedan od njih nisam gledao od početka ne znam im imena. Prvi je neki borilački o nekom majstoru borbe i ljubavi. Uvek je maskiran. Njegovo dete njega krivi za nedaće, a on ga obučava i vešto skriva da je on taj.

Drugi je o nekoj korejskom izaslanstvu u Kinu. Oni u putu sreću zarobljenu princezu i oslobađaju je, a za njima kreće mongolska potera...
Au197/79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 11:14   #2

toplo preporučam filmove kim-duk kima (?)


http://www.zuti-titl.com/index.php?o...=217&Itemid=63
*RE* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 11:50   #3
Quote:
Au197/79 kaže:
Gledao sam skoro 2 korejska filma i zadivljen sam. Pravo osveženje sa istoka uz iransi film. I kako ni jedan od njih nisam gledao od početka ne znam im imena. Prvi je neki borilački o nekom majstoru borbe i ljubavi. Uvek je maskiran. Njegovo dete njega krivi za nedaće, a on ga obučava i vešto skriva da je on taj.

Drugi je o nekoj korejskom izaslanstvu u Kinu. Oni u putu sreću zarobljenu princezu i oslobađaju je, a za njima kreće mongolska potera...
Prvi mi je borderline poznat po opisu, ali ne znam ime.

Drugi imam cak DVD.



Meni je Kim Ki-Duk previse heavy, njegov umetnicki stil tj. Postujem, ali nije za mene...moje preporuke :
  • Joint Security Area (Chan Wook Park)
  • Sympathy for mr. Vengeance (Chan Wook Park)
  • Oldboy (Chan Wook Park)
  • Memories of Murder (Bong Joon-Ho)
  • The Foul King (Ji-Woon Kim)
  • YMCA Baseball Team (Hyeon-seok Kim)
  • Shiri (Je-Gyu Kang)
  • Silmido (Woo-Suk Kang)
  • Friend (Kyung-Taek Kwak)
  • Champion (Kyung-Taek Kwak)
Mairosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 12:07   #4
prvi nisam gledijo al drugi jest musa kao sto je lijepo receno gore....btw. korejska kinematografija je po meni trenutno jedna od (kvalitativno)najproduktivnijih u svijetu...ovako iznebuha svakako kim, park i dong mi djeluju kao tri vodeca autora...boong...nestrpljivo cekam da vidim sto ce novoga napravit...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2006., 12:57   #5
Quote:
milk kaže:
prvi nisam gledijo al drugi jest musa kao sto je lijepo receno gore....btw. korejska kinematografija je po meni trenutno jedna od (kvalitativno)najproduktivnijih u svijetu...ovako iznebuha svakako kim, park i dong mi djeluju kao tri vodeca autora...boong...nestrpljivo cekam da vidim sto ce novoga napravit...
Hm, rekao bih da je doslo do izvesnog zasicenja tamo...do 2001-02 recimo nije izasao los film, ali onda je pocela stanc-produkcija horrora (i to u svakom obavezan elemenat neko dete/zena sa bledim licem), pa cak su im i akcioni filmovi izbledeli (recimo Tube).

Najveci "spektakl" sto su imali u poslednje vreme bese Taegukgi (The Brotherhood of War), ja sam imao izuzetna ocekivanja za taj film al' ispade "Saving Private Jin-Seok", onako suv plagijat Spielberga sa sve shakey-camom i turbo-patriotizmom.
Mairosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 07:45   #6
trenutno tesko je prosudit jer smo malo u zaostatku....no moram se ne slozit...upravo suprotno - od 2001 - 2005 je snimljeno pregrst filmova svjetske razine i razdoblje je totalnog booma korejskog filma i novih autora...da se stancalo puno copy paste horora moze bit al do nas ionako dodje samo probrani materijal...mislim da se nije probilo vise od kojih slicnih 5 naslova:-)...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 10:32   #7
korejski film!!!
__________________
n/a
paučko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 13:21   #8
"Eksplozija" azijskog filma (posebno onog sa Dalekog istoka: Kina, Japan, Juzna Koreja... pomalo Tajland, i uz vec tradicionalno jak Hong Kong) je kombinacija vise faktora: zasicenost "zapadnog" trzista, sirenje IT industrije/tehnologije po Aziji, jacanje ekonomija ... i sve uz pametnu filmsku "politiku", ulaganje drzava. Konkretno, korejski bum se dogodio pre 5-6 godina, liberalizacijom trzista, ali uz odredbu od obaveznom procentu domace produkcije.
... naravno, talenat se podrazumeva. Samo su i oni sada svesni kako da svoj "prozivod" prilagode i drugim trzistima, a povecano interesovanje, trendovi, im samo idu na ruku.

Znajuci koliko distributeri ovde igraju samo na "safe" kombinacije, jedino sto mogu da kazem je: ziveo "file sharing" & brzi internet
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 13:50   #9
Quote:
paučko kaže:
Uh, ovaj je mnogo dobar. M-nogo. Do te mere da cak imam poster u sobi od istog.

@ Milk, ne znam o kakvom zaostatku govoris. Matematika je jasna : 5Mbit/sec + BitTorrent + IMDB.com + KoreanFilm.org = globalna informisanost. Ali veruj mi, pocelo je malo da skripi poslednjih godina...za svakog Chan Wook Parka izleti neki "copywood" blockbuster ili krljavi horror tipa Sorum, Phone, itd. Pre si mogao uzeti film samo na to da je korejanske proizvodnje, sad moras jos biti izbirljiv (zamisli, al' sam tezak za zadovoljiti). Takodje, malo su se zanrovski ogranicili - gro produkcije im otpada na tragicne drame i romcom, a ostatak razdele horror i akcioni filmovi u kojima je glavni zlikovac crveni brat sa severa. Cast izuzecima, naravno.

@ Cop663, japanski film uziva najvecu ekspoziciju na zapadu vec decenijama, uz malu pauzu tokom 80tih kada im je industrija bila na rubu propasti. HK u tom kontekstu "kasni" nekih 25-30 godina, tek je izum video rekordera priblizio HK filmove siroj publici, dok su Kurosawa, Ozu, pa cak i neki new wave autori tipa Oshima imali uspesnu bioskopsku distribuciju sirom sveta. Srecom su "DIY" autori 80tih kao sto su Sogo Ishii i Shinya Tsukamoto rehabilitovali japanski film, pa se sad moze opet govoriti o konkretnoj ponudi kvalitetnog celuloida iz ove zemlje.
Mairosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 14:45   #10
Quote:
Mairosu kaže:
@ Cop663, japanski film uziva najvecu ekspoziciju na zapadu vec decenijama, uz malu pauzu tokom 80tih kada im je industrija bila na rubu propasti. HK u tom kontekstu "kasni" nekih 25-30 godina, tek je izum video rekordera priblizio HK filmove siroj publici, dok su Kurosawa, Ozu, pa cak i neki new wave autori tipa Oshima imali uspesnu bioskopsku distribuciju sirom sveta. Srecom su "DIY" autori 80tih kao sto su Sogo Ishii i Shinya Tsukamoto rehabilitovali japanski film, pa se sad moze opet govoriti o konkretnoj ponudi kvalitetnog celuloida iz ove zemlje.
Japanski film je imao prolaz na Zapad i ranije, ali su to bili uglavnom tzv. festivalski filmovi, sada je ta ponuda mnogo bogatija kolicinski/zanrovski. Ali istovremeno, tako prolazi i dosta osrednjih filmova, treba birati ... kao i kod ovih "zapadnih"
HK je ranije, a i sada orijentisan na specificne zanrove, a imam utisak da ih polako "guta" ostatak Kine, koji preuzima primat u proizvodnji.
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 15:21   #11
Quote:
Mairosu kaže:
Uh, ovaj je mnogo dobar. M-nogo. Do te mere da cak imam poster u sobi od istog.
@ Milk, ne znam o kakvom zaostatku govoris. Matematika je jasna : 5Mbit/sec + BitTorrent + IMDB.com + KoreanFilm.org = globalna informisanost. Ali veruj mi, pocelo je malo da skripi poslednjih godina...za svakog Chan Wook Parka izleti neki "copywood" blockbuster ili krljavi horror tipa Sorum, Phone, itd. Pre si mogao uzeti film samo na to da je korejanske proizvodnje, sad moras jos biti izbirljiv (zamisli, al' sam tezak za zadovoljiti). Takodje, malo su se zanrovski ogranicili - gro produkcije im otpada na tragicne drame i romcom, a ostatak razdele horror i akcioni filmovi u kojima je glavni zlikovac crveni brat sa severa. Cast izuzecima, naravno.
ma mislio sam na 'opceniti' zaostatak prosjecne publike ...meni osobno gorenavedena formula vise no dobro koristi no imaj na umu da je jedan od faktora u toj jednadzbi ilitiga dsl veza u hr prakticki uveden tek ove godine ;-) ... osim toga lady vengeance je 2005 pa ga nisam jos ufatio...;-)
moguce da sam gledao stojznam neki 20ak losih korejskih filmova pa bih stekao takav dojam... al kako nemam vremena ni novca da bacam na nesto sto je po 'formuli' beznadezno nekako valjda ne percipiram sve ove 'ostale' filmove vec amo rec samo one 'probrane' ... sigurno da tako velika industrija takodjer izbaci svasta al postotak izvrsnog od svega toga je stvarno ...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2006., 15:43   #12
Quote:
Cop 663 kaže:
Japanski film je imao prolaz na Zapad i ranije, ali su to bili uglavnom tzv. festivalski filmovi, sada je ta ponuda mnogo bogatija kolicinski/zanrovski. Ali istovremeno, tako prolazi i dosta osrednjih filmova, treba birati ... kao i kod ovih "zapadnih"
HK je ranije, a i sada orijentisan na specificne zanrove, a imam utisak da ih polako "guta" ostatak Kine, koji preuzima primat u proizvodnji.
Bogami kod Japosa treba birati i bolje i pazljivije nego kod ovih zapadnih...tamo bas svasta zna da uleti.

HK je na umoru jos otkako je crveni brat preuzeo konce, ali poslednjih godina se polako ali sigurno vracaju u ring. Evo Jackie Chan se vratio i napravio dva dosta solidna filma, sada je i Sammo Hung nazad u igri - Sha Po Lang je navodno novi veliki HK film, jos samo Vujke i Chow da se vrate i bice show program. Osim njih, ljudi vole Johnny Toa, ali meni on uopste nije nesto, vise volim 80s "heroic bloodshed" filmove.
Mairosu is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2006., 19:22   #13
Pogledao sam Sympathy For Lady Vengeance prije nekoliko dana. Odlican film u svakom pogledu, preporuka.
wired:flesh is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2006., 00:55   #14
ja sam intenzivnije poceo pratiti azijske filmove tek prije nekih godinu - dvije, i prvo što me ugodno iznenadilo - fotografija. istančan osjećaj za boje. takvo što sam rijetko viđao u "našim" filmovima, a mislim da je tu uvelike zaslužan njihov simbolizam iza boja. to se može primjetiti u filmovi yimou zhanga kao "hero" ili "kuća letećih bodeža" iako već pri potonjem malo pretjeruju
što reći još ? Kim Ki Duk isto radi odlične filmove, a i Chang Dong Lee i njegov ( pišem napamet, možda sam i promašio malo) "oasis" . I Park Chan Wook i njegova trilogija itd...

U svakom slučaju, taktika probitka južno korejskog filma je nešto što bi i mi mogli primjeniti. Recimo, kao onaj zakon da 20% puštenih filmova u kinu moraju biti domaći, ulaganje u filmove itd. Jedino što mi se čini da su u tom planu malo previše skrenuli prema zapadu i da se podređuju zakonima tržišta, ali neka...
__________________
ne znam
Trijezni Pijanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 12:54   #15
Pogleda sma Man from nowhere, memories of murder, the chaser, i saw the devil, musa, the host...u pripremi je jos madeo aka mother, sympathy for mr. vengence i ms. vengence, my sassy girl i jos 10-ak njih...prva 4 koja sma nabroja su me ostavili bez daha, da popijem tonu normabela, helexea i ostalih pizdarija oči mi se nebi sklapale do kraja filma....filmovi nabijeni emocijom, nasiljem, zapletima....uopće se ne mogu usporediti sa holivudskima....korejski filmovi odišu nekom svježinom u radnji, nije tipična zapadnjačka....isto tako moran reći da se teško u zadnje vrime t+rastužim i zaplačem na filmove al ove šta sma pogleda su me doti jedan takli u dušu....

Ljudi gledajte korejske, azijske filmovei nemajte predrasude jer za tim nema ni potribe, to su zemlje koje su u zadnjih 10-ak godina u uzeltu sta se tiče kinematografije i na svim večim filmskim festivalima sve jače i jače prodiru....
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:38   #16
Odlični su korejski, preporučan ovo http://www.imdb.com/title/tt0456912/
__________________
Sharks thank you for a great season, see you next year!
sharksfan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:44   #17
Quote:
sharksfan kaže: Pogledaj post
Odlični su korejski, preporučan ovo http://www.imdb.com/title/tt0456912/
Slažem se...pogleda jutros i prejeben filmac...neznan jel ovo neki urok ili šta al postajem ovisan o korejskim filmovima
stana20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 13:55   #18
Jedna od najpotentnijih kinematografija danas.
mr.c4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 14:02   #19
Quote:
sharksfan kaže: Pogledaj post
Odlični su korejski, preporučan ovo http://www.imdb.com/title/tt0456912/
Upravo ga kupio jucer za 19.90, bolesno niska cijena za ovakav film.
dante101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2011., 14:02   #20
Quote:
stana20 kaže: Pogledaj post
Slažem se...pogleda jutros i prejeben filmac...neznan jel ovo neki urok ili šta al postajem ovisan o korejskim filmovima
stari moj welcome to the club.

preporuka

http://www.imdb.com/title/tt0354668/
VISA SILA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:58.