Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2004., 11:57   #21
Što je za tebe normalno?

Zato što znam da niko normalan se ne želi ubiti i žao mi je tih ljudi.


Što za tebe znači nitko normalan?Misliš,psihički zdrava osoba to ne može učiniti..to rade samo po tebi "luđaci"?Jako je tanka granica između razumnosti i ludosti i najveća je zabluda da su sve samoubojice psihički poremećene osobe.NETOČNO!Pitat ću sve nešto:koliko je vama puta u životu došlo da jednostavno nestanete u trenutku,da se rasprše sve vaše brige ili DA SE JEDNOSTAVNO PROBUDITE DRUGO JUTRO I BUDETE NETKO DRUGI?.Samoubojice te težnje pretvaraju u djela.
__________________
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 13:34   #22
Quote:
zagor kaže:
Pa daj mi ti reci o kakvoj predrasudi misliš? Koji je tvoj stav?

Moja je želja da ne idu u pakao kamo ih trpaju sve religije. Zato što znam da niko normalan se ne želi ubiti i žao mi je tih ljudi.

Btw, mogu li bilo šta napisati na ovom forumu a da mi se neko ne protivi?
Čitam tvoje riječi. Tražiš stavove, a kad ih dobiješ tvrdiš da imamo nešto protiv tebe?

Nisam sigurna da ih sve religije trpaju u pakao. Premalo ih poznajem.

To čak ni svećenici katoličke crkve (više) ne rade. Znaju tko je glavni sudac, a i grijesi su stupnjevani. Uvijek su i bili. Zato i postoje molitve za pokojne.
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 15:36   #23
Kad kažem da normalna osoba to ne bi uradila, ne mislim da su samoubice ludaci.
To su u jednom trenutku psihički rastrojene osobe ili pak boluju od neke psihičke bolesti.

Zato znam kako je tim osobama i ne znam zašto mi se protivite kad ja suosjećam prema njima.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2004., 18:22   #24
Ma, tko ti se protivi?
Dunj@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 17:59   #25
Exclamation

Quote:
zagor kaže:
Pa daj mi ti reci o kakvoj predrasudi misliš? Koji je tvoj stav?

Moja je želja da ne idu u pakao kamo ih trpaju sve religije. Zato što znam da niko normalan se ne želi ubiti i žao mi je tih ljudi.

Btw, mogu li bilo šta napisati na ovom forumu a da mi se neko ne protivi?
hehe
sorry ispao sam "critical asshole"


samo kažem da sam čitao o suicidu na netu-
i tamo piše da je jedna od najčešćih zabluda da ljudi misle kako su suicidalni ljudi poremećeni


a to za pakao---
neće ići jer biblija niti ne osuđuje a štoviše spominje se suicid u bibliji kao nešto ok
/


sorry još jednom
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 18:02   #26
Exclamation

Quote:
zagor kaže:
Kad kažem da normalna osoba to ne bi uradila, ne mislim da su samoubice ludaci.
To su u jednom trenutku psihički rastrojene osobe ili pak boluju od neke psihičke bolesti.

Zato znam kako je tim osobama i ne znam zašto mi se protivite kad ja suosjećam prema njima.
radi se o tome da:
ako se netko želi ubiti zbog situaciji u kojoj se nalazi - ili čak i zbog osoba, onda bi se reklo da je ta situacija i da su ti ljudi - koji tjeraju osobu na suicid - nenormalni
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 20:48   #27
Quote:
Cro Fag kaže:
radi se o tome da:
ako se netko želi ubiti zbog situaciji u kojoj se nalazi - ili čak i zbog osoba, onda bi se reklo da je ta situacija i da su ti ljudi - koji tjeraju osobu na suicid - nenormalni
prosle godine (2003) 34 000 japanaca je pocinilo samoubojstvo.
__________________
~Mać ima dvije strane~

ARTHUR:
Well, on second thought, let's not go to Camelot. It is a silly place.
LadyofTheLake is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2004., 21:43   #28
Mislim da bi bolje bilo postaviti pitanje: "Da li je svako samoubojstvo grijeh?". Ili: "Postoje li slučajevi kada je samoubojstvo prihvatljivo?". Odobravam pravo ljudi u terminalnoj fazi bolesti da dostojanstveno odlučuju o svojoj smrti.
KIMI is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 13:27   #29
Quote:
zagor kaže:

Zato znam kako je tim osobama i ne znam zašto mi se protivite kad ja suosjećam prema njima.
Može jedno personal pitanje?Znaš kako je tim osobama jer si bio u sličnoj situaciji i razmišljao si o samoubojstvu ili..?Jer po meni nitko ne može znat kakav je to osjećaj kada toneš i nemaš izlaza, a drugi oko tebe to ne vide...........i zapravo si sam,potpuno sam...........
__________________
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 14:31   #30
Quote:
laroxely19 kaže:
Može jedno personal pitanje?Znaš kako je tim osobama jer si bio u sličnoj situaciji i razmišljao si o samoubojstvu ili..?Jer po meni nitko ne može znat kakav je to osjećaj kada toneš i nemaš izlaza, a drugi oko tebe to ne vide...........i zapravo si sam,potpuno sam...........
Neznam dal te zanima i moj osobni odgovor...ali ja osobno sam nekoliko puta u zivotu stajala pred tim ponorom.
Mislim da je to nesto posve ljudsko i normalno.

Samo oni koji su upoznali/iskusili najdublje dno...mogu se opet i vinut u najvise visine.

Sve ce proci..i jednog dana...biti ces ponosna na sebe sto si sve savladala u zivotu...i znati ces...da su upravo ti najtamniji trenutci u tvom zivotu...izvukli iz tebe tvoje najvece svjetlo.
__________________
~Mać ima dvije strane~

ARTHUR:
Well, on second thought, let's not go to Camelot. It is a silly place.
LadyofTheLake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 15:39   #31
Quote:
LadyofTheLake kaže:

Samo oni koji su upoznali/iskusili najdublje dno...mogu se opet i vinut u najvise visine.

Sve ce proci..i jednog dana...biti ces ponosna na sebe sto si sve savladala u zivotu...i znati ces...da su upravo ti najtamniji trenutci u tvom zivotu...izvukli iz tebe tvoje najvece svjetlo.

Hvala ti puno na razumijevanju i bodrenju.......... .Žao mi je zbog tebe. jer znam kako je to kad te svlada očaj,besmisao...nadam se da si svladala sve svoje krize i probleme i da si sada bar donekle zadovoljna životom.Nažalost život je tako težak..........pretežak.Kukavica sam jer se ne znam nositi s njim a opet kukavica jer ga ne mogu skončat.............za moje probleme postoje solucije ali one su opasne za život(doslovno).I tako sve se vrti oko pitanja života i smrti..........bojim se smrti a opet bojim se života..............
__________________
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 17:46   #32
Quote:
laroxely19 kaže:
Hvala ti puno na razumijevanju i bodrenju.......... .Žao mi je zbog tebe. jer znam kako je to kad te svlada očaj,besmisao...nadam se da si svladala sve svoje krize i probleme i da si sada bar donekle zadovoljna životom.Nažalost život je tako težak..........pretežak.Kukavica sam jer se ne znam nositi s njim a opet kukavica jer ga ne mogu skončat.............za moje probleme postoje solucije ali one su opasne za život(doslovno).I tako sve se vrti oko pitanja života i smrti..........bojim se smrti a opet bojim se života..............

laroxely, jesam. Prebrodila sam mnoge krize do sada u zivotu.

Testovi stizu i dalje. Uvijek ce i stizati...dokle dog ne prihvatimo sebe, u ljubavi, kakvi god da jesmo. Bilo na tjelesnoj, bilo na duhovnoj razini.

Kad bi barem 1/10 ljubavi imali za sebe, kao sto ima univerzum za nas sve.

apropo kukavica, samo najhrabriji osjecaju strah.

ali kljuc je uvijek u balansu. ravnoteza je put.
__________________
~Mać ima dvije strane~

ARTHUR:
Well, on second thought, let's not go to Camelot. It is a silly place.
LadyofTheLake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 18:05   #33
Exclamation

Quote:
LadyofTheLake kaže:
prosle godine (2003) 34 000 japanaca je pocinilo samoubojstvo.
japan je specifičan..
i ne može se uspoređivati sa ostatkom svijeta..

kod njih, u njihovoj kulturi, koliko znam o njima, neka neispunjenja nečega
vode suicidu jer to je povezano sa časti na koju su oni vrlo obvezni,,
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 18:29   #34
Da, dolazilo mi je da se ubijem sto puta. Često što mi je život bio težak u ratu, a često što mi je kemijski balans u mozgu bio poremećen od droge.
Nisam nikada pokušao ali sam često mislio da bih trebao to uraditi. Nekako sam uvijek mislio da to nije u redu učiniti, da se treba boriti i živjeti kako bilo pa makar i kao pijanica ili narkoman, ali živjeti jer svaki čovjek ima svoju svrhu.
Ali takav je život, nekome lakši nekome teži, a ne možemo svako isti teret ponijeti.
Treba znati da je život samo test, prolazna etapa. Iako ponekad se previše vežemo i drugi nas povrijede svojom nepravdom.
Ali treba znati da ima Bog koji će pomoći ma kako bilo.
Ljudi se stide o ovome pričati, ali većina ljudi je nekad pomislila na samoubojstvo. A ja znam mnoge koji su probali, posebno žene, jer su osjetljivije.
Ali ne treba nikada gubiti nadu, sve će to proći.
Bog pomaže, to ja ne bih nikad vjerovao da nisam doživio da budem na takvom dnu a poslije da se sve preokrene za 180%.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 20:12   #35
Exclamation

Quote:
zagor kaže:
Da, dolazilo mi je da se ubijem sto puta. Često što mi je život bio težak u ratu,
kojem ratu?
našem?
ček.. ti si amer..
ili vijetnamski?

Quote:
zagor kaže:

a često što mi je kemijski balans u mozgu bio poremećen od droge.
Nisam nikada pokušao ali sam često mislio da bih trebao to uraditi. Nekako sam uvijek mislio da to nije u redu učiniti, da se treba boriti i živjeti kako bilo pa makar i kao pijanica ili narkoman, ali živjeti jer svaki čovjek ima svoju svrhu.
Ali takav je život, nekome lakši nekome teži, a ne možemo svako isti teret ponijeti.
Treba znati da je život samo test, prolazna etapa. Iako ponekad se previše vežemo i drugi nas povrijede svojom nepravdom.
Ali treba znati da ima Bog koji će pomoći ma kako bilo.
Ljudi se stide o ovome pričati, ali većina ljudi je nekad pomislila na samoubojstvo. A ja znam mnoge koji su probali, posebno žene, jer su osjetljivije.
Ali ne treba nikada gubiti nadu, sve će to proći.
Bog pomaže, to ja ne bih nikad vjerovao da nisam doživio da budem na takvom dnu a poslije da se sve preokrene za 180%.
hmm
i sve to te nije promijenilo na bolje,,
nisi postao dobar čovjek.. već i dalje uzgajaš ljutnju i kultiviraš mržnju..
i dalje imaš predrasude prema npr ljudima poput mene
..a to nije ok za tebe samoga

a kad se pogleda sveukupno time zapravo i činiš suicid


~ ~ ~
Bob Jones and his wife Gaul are eagerly expecting their first child. Then , Bob is told he has kidney cancer that has spread to his lungs: the longest Bob is expected to live is four months, which will deny him the birth of his child. Raging within, he visits a Chinese healer who encourages him to let go of all the anger and fear he had kept trapped inside.
o filmu MY LIFE
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2004., 20:19   #36
[QUOTE]LadyofTheLake kaže:
[B]
Testovi stizu i dalje. Uvijek ce i stizati...dokle god ne prihvatimo sebe, u ljubavi, kakvi god da jesmo. Bilo na tjelesnoj, bilo na duhovnoj razini........

Zagor kaže:Ali treba znati da ima Bog koji će pomoći ma kako bilo...........treba znati da je život samo test,prolazna etapa.....



........moji razlozi su neprihvaćanje sebe na tjelesnoj razini.........(zbog čega sam do sada u životu propustila mnogo toga) i znam da to nije prolazna faza(kako neki misle);jer je ovo samo vrhunac mojih osjećaja,frustracija i iskompleksiranosti koje sam proživljavala godinama.Da li me Bog iskušava,kako ću se postavit?

Jer za mene postoji rješenje(moderna kirurgija);ali sve je to jako riskantno.......i opet je li to grijeh.........možda Bog želi da se podvrnem nečem takvom i sve će proći uspješno,započet ću novi bolji život........ili me iskušava a ako se podvrgnem sudbina će mi biti još teža....to je za mene užasan teret...........
..........osjećam samo nemir,očaj,izlaza ima ali je možda stepenica do sigurne smrti ili još goreg fizičkog izgleda.....Kakva god smrt me čeka,ona ne smije biti kraj..........mora biti svjetlo.........stvar je u tome što ja želim svjetlo u životu...
Najgore je što te svi pokušavaju razumijet................ali nitko,ama baš nitko ne može prodrijet do tebe.......
Svatko ima svoje razloge zbog kojih se želi ubiti,divim se što ste se vi izvukli iz živog blata,bilo uz Božju ili ljudsku pomoć......ja visim na tako tankoj niti.......više ne poznajem sebe.....
__________________
living well is the best revenge.....let the plastic revolution start!10.....9................8..................7 ................6..........5..............4....... ....3.............2..........1.....
laroxely19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 01:29   #37
Quote:
Cro Fag kaže:
i sve to te nije promijenilo na bolje,,
nisi postao dobar čovjek.. već i dalje uzgajaš ljutnju i kultiviraš mržnju..
i dalje imaš predrasude prema npr ljudima poput mene
..a to nije ok za tebe samoga

a kad se pogleda sveukupno time zapravo i činiš suicid
Kako to misliš imam predrasude prema ljudima poput tebe? Misliš prema homoseksualcima?
Čuj, nemam ništa protiv vas, ono što se desilo na onom topicu je dosta moja greška, odnosno nisam se trebao prepucavati. Tako da je ispalo nešto treće i stekao si pogrešan utisak.
Mislim da sam se ispričao za to.
Moj stav je da generalno nemam ništa protiv homoseksualaca, to je vaš stav s kojim se ne slažem. I to je sve. To što se ne slažem ne znači sad da vas mrzim i da bi vam nešto nažao učinio.

Sav nesporazum je ispao kad sam ja citirao bibliju a ti si mislio da je to moj stav.

U životu mi je teže bilo ne ubiti druge koji su mi dosta toga skrivili, nego ne ubiti sebe.
Kad raznim zločincima nisam presudio, onda pogotovo ne mislim loše tebi jer me kao prvo ne ugrožavaš.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 01:37   #38
Re: Da Li Je Samoubojstvo Smrtni Grijeh?

Quote:
laroxely19 kaže:
Samoubojstvo,ubojstvo,abortus,eutanazija.......... ...sve je to protiv života samoga.Bez obzira što kaže Biblija,etika,kakav je vaš svjetonazor o samoubojstvu? Smatrate li da je život u našim rukama,pa ga imamo pravo uskratiti kad god želimo?I ako ne želimo živjeti i odlučimo se na samoubojstvo(bez obzira koje imali razloge)je li naš grijeh taj da naši bližnji pate zbog toga?

Prvenstveno, samoubistvo nije neoprostiv greh.

Tacno je da su samoubistvo, ubistvo, abortus.... gresi protiv zivota i time protiv Boga. Ali samo Bog zna zbog cega je neko ucinio taj greh i pod kojim okolnostima i u kakvom psihickom stanju i na osnovu toga moze prosuditi da li je neki greh neoprostiv. Prema Bibliji ne postoji kategorizacija grehova vec Bog odlucuje ko ce dobiti pravo na novu mogucnost u buducnosti putem uskrsenja na zemlji...
Jedino "hula na sveti duh " prema pismu je kategorija neoprostivog greha. To je nameran greh iz zlog srca i samo Bog zna ko je ucinio takav greh, smo on moze da ispravno sudi.

S obzirom da mi je poznato Bozje glediste na samoubistvo ne mogu da imam isto glediste sada kao pre.
Posto je nas zivot u Bozjim rukama, duzni smo da postujemo zivot i time iskazujemo postovanje prema Bogu.
Sigurno da onima koji razmisljaju o samoubistvu nije lako, ali mislim da ne treba biti sebican i razmisljati samo o sebi; ako bi to ucinili sigurno bi naneli bol onima koji nas vole - verujem da svako ima barem jednu osobu kojoj je stalo do nas. Mislim da treba razmisljati o tome. A takodje i o Bogu koji nam je podario zivot.
Pre nego sto sam znala ista o Bogu razmisljala sam o samoubistvu, ali me je pomisao o tome da cu naneti bol mojim bliskim osobama vrlo brzo odvratila od te misli. U takvim trenutcima potrebno je imati petlje nastaviti zivot, ma kako bio tezak. Ali isplati se . Bog to ceni i pruza novu priliku onima koji imaju hrabrosti da nastave da zive.


Tanja
__________________
AMOR VINCIT OMNIA
Tanja art is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 01:59   #39
Re: Re: Da Li Je Samoubojstvo Smrtni Grijeh?

Quote:
Tanja art kaže:
ali me je pomisao o tome da cu naneti bol mojim bliskim osobama vrlo brzo odvratila od te misli. U takvim trenutcima potrebno je imati petlje nastaviti zivot, ma kako bio tezak. Ali isplati se . Bog to ceni i pruza novu priliku onima koji imaju hrabrosti da nastave da zive.
Isti slučaj kao kod mene.
Ja bih to strpao u dvije kategorije.
Druga kategorija je na primjer kemijski poremećaj u mozgu usljed droga, raznih psiholoških trauma ili recimo psihološkog poremećaja, šizofrenija i slično.
Ovo drugo je teže jer čovjeka tjera kemija u mozgu kojoj se je teško oduprijeti.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2004., 02:26   #40
Quote:
laroxely19 kaže:
........moji razlozi su neprihvaćanje sebe na tjelesnoj razini.........(zbog čega sam do sada u životu propustila mnogo toga) i znam da to nije prolazna faza(kako neki misle);jer je ovo samo vrhunac mojih osjećaja,frustracija i iskompleksiranosti koje sam proživljavala godinama.Da li me Bog iskušava,kako ću se postavit?

Jer za mene postoji rješenje(moderna kirurgija);ali sve je to jako riskantno.......i opet je li to grijeh.........možda Bog želi da se podvrnem nečem takvom i sve će proći uspješno,započet ću novi bolji život........ili me iskušava a ako se podvrgnem sudbina će mi biti još teža....to je za mene užasan teret...........
..........osjećam samo nemir,očaj,izlaza ima ali je možda stepenica do sigurne smrti ili još goreg fizičkog izgleda.....Kakva god smrt me čeka,ona ne smije biti kraj..........mora biti svjetlo.........stvar je u tome što ja želim svjetlo u životu...
Najgore je što te svi pokušavaju razumijet................ali nitko,ama baš nitko ne može prodrijet do tebe.......
Svatko ima svoje razloge zbog kojih se želi ubiti,divim se što ste se vi izvukli iz živog blata,bilo uz Božju ili ljudsku pomoć......ja visim na tako tankoj niti.......više ne poznajem sebe.....
E pa moraš prihvatiti sebe na tjelesnoj razini.
Moraš prihvatiti takvu situaciju u kojoj se nalaziš.
Nemoj se sažaljevati ili dopustiti drugima da to rade. Kako ko izgleda to je sve i biće samo stvar ukusa. Prihvati sebe, tijelo je ionako prolazno. A duša i um ostaju, ne dopusti da to stari i propada.
zagor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:41.