Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2003., 04:19   #1
New York

Evo... Kiki trazila.. pa da ju zadovoljimo! Kratko cu samo jer nemam previse vremena.

Otisao sam prosli vikend do New York-a.. samo posjetiti prijatelje i malo se provesti.. nista posebno.

Let do tamo sam prespavao jer to nisam obavio noc prije, tako da nemam puno komentara na uslugu. Od LaGuardia aerodroma je sasvim zgodno uzeti javni prijevoz koji vozi u kombinaciji bus+podzemna. Mozda je najbolje uzeti tzv. MetroCard koji se onda koristi i u busu i u podzemnoj. Meni je ova od $10 dolara bila dovoljna (6 voznji, s time da je transfer s busa na podzemnu bio besplatan).

Od aerodroma je najbolje (ovisi o destinaciji) uzeti bus Q33 do zadnje stanice koja je u Queens. Stanica je odmah pored podzemne, pa se za minutu krene prema Manhattan-u. Ja sam uzeo liniju "F" koja je meni odgovarala za Upper East Side. Total od aerodroma ko Manhattan-a je 45 minuta.

Taksi je isto opcija i nije previse skup. Otprilike $15 dolara u jednom smjeru.

Malo smo "odmorili" pa otisli u turski restoran "Sultan" na 3. aveniji.. nelose.. mada nista specijalno. Doduse, imali smo sultanski tretman jer po tom nekom "nasem" obicaju piva i turska kava na racun kuce.. prepoznali frenda jer dodje cesto.

Navecer izlazak u donji dio Manhattan-a.. naravno do dolje podzemnom. Onda taksijem od frendove kuce do Alphabet city... jer smo isli u marokanski restoran "Le Souk."

E to je vec nesto bilo Hrana super, zabava jos bolja. Muski "belly dancer" je u stvari bio fenomenalan!

Inace, restoran ima i bar (posebna soba) di DJ pusta orijentalne stvari.. remix-e tipa tehno itd. tako da je fora cuti "Habibi, Habibi..." sa nekim tehno beat-om

Mala zanimljivosti -- upoznao sam vlasnika.. koji se zove Marcus, i koji uopce nije izgledao marokanski hehehe... uglavnom.. mjesto je sasvim zadovoljavajuce.. Cijene -- srednje..ne previse skupe. ja sam bio "gotov" jos pred kraj meze, ali nisam mogao odoljeti ni entre-u a ni desertu... ahh... vecera za troje.. $140 + tip. u principu standardno.

Taksi doma. Onda u nekih 3-4 ujutro, na krov zgrade zapaliti jos jednu (ili vise) i promatrati grad koji nikad ne spava....

Eto.. toliko za sada.. slika nema.. naravno.. jer mi se nije dalo vuci fotic..

Sad treba poceti planirati sljedeci izlet..
M-klasse is offline  
Old 04.07.2003., 06:36   #2
Jel ima jos kogod da napise o New Yorku sa turistickog stajalista?
Ako zivite tamo, nemojte se javljat jer bi bilo zgodno da vidimo kako ljudi dozivljavaju taj grad svjezim ocima.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 04.07.2003., 08:25   #3
JA bila,dva,tri puta po dva tjedna i grad mi je mrak.Energija,muving,raznolikost ljudi,restorani(mljac),...Uglavnom,sta me iznenadilo ,prvi puta je smrad.Svi restorani i hladjenje,smece i zacini ,sve to pomjesano dovodi do dizanja zeluca tu i tam.Pogotovo po ljetnim vrucinama.Smog,sparina i stvarno jaka vrucina,joj.Broadway u jedan,dva u noci pun ljudi,to mi je mrak.Ma cak sam setala usred noci po Central Parku.Uglavnom osjecala sam se jako sigurno.Uglanom sam hodala i nisam bila u podzemnoj,nikada i nigdje,ima nesto sa podzemnima sto me ne privlaci(frka).Uglavnom je guzva i auti stoje,pa mi se taxijem nije isplatilo puno vozit.Koristila sam ga jedino kad vise nisam mogla hodat i bila pretpana vrecicama.Soping je mrak,ali to tebi ne fali u Londonu.Labor Day je super jer ne racunaju taksu1.9. Svidja mi se ali nikada ne bi mogla izdrzat taj tempo na duze.DEsetak dana mi je limit.
Rita is offline  
Old 06.07.2003., 18:14   #4
Quote:
Kiki kaže:
Jel ima jos kogod da napise o New Yorku sa turistickog stajalista?
Ima, ima!!
Jooj, al ja sam to svoje vec toliko puta pisala na raznim temama tu na forumu...
Isto kao sto je i Rita rekla, u pocetku mi je bio odvratan smrad, buka, prevelika masa ljudi... Al kad sam se malo navikla, ma bilo mi je super; dobar dio grada obisla sam sama, podzemnom i pjeske. Tjedna metro karta 17$ i vozis se busom i podzemnom kad hoces i koliko hoces... U pocetku me bilo malo strah u podzemnoj, al rekli su mi da se uvijek drzim sredine stanice i vlaka (tam di je kondukter) i poslije je stvarno bilo ok. Muzeji su super, u Metropolitan sam isla nekoliko puta; od Mome sam ipak vise ocekivala (ne znam jel to sad smanjeno zato jer su u Queensu dok se onaj na Manhattanu uredjuje ili kaj... al sve obidjes za cca 20min ). Fasciniralo me kak je sve ogromno...ne znam, meni je fakat u NYC SVE ogromno...
Bila je rana jesen, sve puno raznih ulicnih festivala; na Upper West Side, pa mali sajmovi u Soho, koncerti na otvorenom kod Lincoln Centra i CultureFest u Braynt parku...
E da, a bilo mi je neobicno zasprehavanje raznoraznih prodavaca u onim manjim ducancicima... svi bi nesto pricali; pa ono od kud si, sto radis ovdje, bla, bla... malo sam nepovjerljiva pa se nisam upustala u neke velike razgovore, al malo pricice je bilo ok
Tempo je stvarno sto na sat; svi jure doslovce po ulicama, podzemnoj... prvo me fasciniralo, pa sam onda neko vrijeme i ja jurila , a onda kako se blizio povratak u Zg, totalno sam se umorila od tog trcanja... (u Zg su svi slow-motion; sad rusim bakice po Dolcu kad se zurim na posao, jooj... ).
Sto se tice Broadwaya: bilo mi je nazalost preskupo pa sam vidjela samo jedan musical; al svakako karte kupit u pola cijene na Times squareu (samo za taj dan) ili uzet kupone na turist info-pultu u Grand Central pa s njima isto kupiti jeftinije karte (25-35$).
Inace, vecina muzeja, uz standardnu cijenu ulaznica, jedan dan u tjednu ima "pay as you wish" (uspara se dosta novaca)
Ima toliko toga...
Ma meni je u biti NY super; stalno me pere nostalgija pa se javim uvijek na ovakve teme da se malo ispucam. Rado bi se vratila na koju godinicu... (al malo vjerojatno...)
Zasto uopce ova tema? Kiki, zar ti nisi vec bila u NYC?
Leda is offline  
Old 06.07.2003., 18:22   #5
Ma nije zbog mene, nego sam pitala ljude da stave razne putopise i slicno da ostali mogu citat i da im moze posluzit prije nego sto odu na neku destinaciju.
M-Klasse je napisao o NYC, ali i druge destinacije (domace i strane) su dobrodosle.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Old 20.10.2003., 21:58   #6
New York City

Spremam se otici u NYC po prvi put u zivotu na 10 dana preko Thanksgivinga, pa da vidim tko sta preporucuje da vidim. Kupila si ja Rough Guide to NYC, ali me je totalno izbezumio, toliko toga je navedeno da covjeka zaboli glava.
Da li ima tko, recimo top 5 (moze i 10 )?
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 20.10.2003., 22:16   #7
Re: New York City

Quote:
xiola bleu kaže:
Spremam se otici u NYC po prvi put u zivotu na 10 dana preko Thanksgivinga, pa da vidim tko sta preporucuje da vidim. Kupila si ja Rough Guide to NYC, ali me je totalno izbezumio, toliko toga je navedeno da covjeka zaboli glava.
Da li ima tko, recimo top 5 (moze i 10 )?
hi!

imam "New York" casopis, u kojem pise sve o New York-u, nazalost ga nemam pri ruci . Nisam ni ja bio jos tamo, ali ono sto sam procitao, zelim ti preporucit (lol):
- Central Park
- Empire State Building
- prosetaj "malo" Broadway-om(Times Square)
- Metropolitan Museum of Art (najveci Muzeum Amerike i 4. po velicini u svijetu)
- 5th Avenue
- UN Headquarters (1st Ave. izmedju 42nd St. i 48th St.)
- Hotel "Waldorf Astoria" (izgleda da je vrlo dobar)

to je to zasada, inace ima toga jos vise

cya & sretan put
melt is offline  
Old 20.10.2003., 22:24   #8
Fala, fala..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 21.10.2003., 00:06   #9
Javlja se jedna sretnica koja je prije dvije godine bila u Americi... Imam rodbinu u Connecticutu, bila sam kod njih dvadesetak dana, a budući da je to relativno blizu New Yorka... Moji prijedlozi:

- the Statue of Liberty - toliko me oduševio da sam ga morala obići sa svih strana... penjala sam se do vrha postolja (jer nas nisu pustili sve do krune)
- Empire State Building - pogled na NYC sa 86. kata... neponovljiv prizor
- Brooklyn Bridge - toplo preporučam... najljepši pogled na most je sa Pier 17 na East Riveru
- Fifth Avenue - naziv govori sam za sebe
- American Museum of National History - to si stavi pod 'muss'... dinosauri, svi mogući beskralješnjaci i kralješnjaci od prapočetaka do danas...
- Times Square - posebno efektan prizor navečer
- Broadway
- 42nd Street - policajci na konjima (navečer ekvivalentna zagrebačkoj Gajevoj)
- Grand Central Station - čisto tak jer je fora
- Central Park
- Battery Park
- United Nations HQ - posebno ako naletiš na vodiča koji zna hrvatski
- St. Patrick's Cathedral - to moraš, ali moraš, vidjet!
- hrvatska crkva u NYC
- Rockefeller Center
- New York Stock Exchange
Napisala bih i World Trade Center, ali...

A jesam se raspisala... Ima tu još puno toga... Bila sam tamo krajem 6. i početkom 7. mjeseca, tako da sam vidjela i proslavu za 4th July. Ma, sve skupa, jedno jako lijepo iskustvo.

Želim ti dobru zabavu! Pozdrav!
little wonder is offline  
Old 24.10.2003., 23:01   #10
Meni je naj upoznat se s lokalnim ljudima. stvarno znaju bit super. ne srami se, pitaj njih sta je dobro u gradu. ljude na ulici! iznenadit ces se koliko su pristupacni! (dobro, nemoj neke mracne tipove....)ako si samo za turisticki djir, dali su ti super savjete, ja san pokusala sve to vidit+ kako tamosnji ljudi zive i di idu. i obavezno di god idem-obidjem irish pubove! :-) preporucam!
padme is offline  
Old 28.02.2004., 18:52   #11
New York, New York!

Eto odlazim za deset dana za New York (u ponedjeljak). Pogledao sam stari topic o New Yorku, malo se informirao, no ako netko ima još nekih korisnih informacija, dobro bi mi došlo.

Dakle, što predlažete posjetiti u New Yorku uz standardne turističke atrakcije (Kip slobode, Manhattan, 5th avenue, Metropolitan Museum)?

Je li znate kakav zgodan klub sa rock ili jazz muzikom, a da ipak nije previše skup? I kakve su cijene?

E da, i još jedna stvar - bio bih jako zahvalan onome tko bi mi pomogao u informacijama kako sa JFK aerodroma doči u New Jersey, točnije u Princeton (tamo sam lociran slijedečih mjesec dana, blago meni

Hvala svima na bilo kojoj korisnoj informaciji!

TJ
El Tomo is offline  
Old 29.02.2004., 00:20   #12
Kip slobode ti ne bih preporucila posto mislim da je od 9/11 zatvoren, tj. mozes samo da dodjes do ostrva ali ne i da se popnes na vrh. Ja bih ti preporucila voznju brodicem, tako da prodjes pored Statue of Liberty, Ellis island, UN a pogled na NY je fantastican!

Od klubova je meni najbolji Blue note, 3rd street. Koliko se secam ulaz je $20 sto ukljucuje i pice.

Sto se tice Princeton-a, evo ti link:

http://www.princeton.edu/~cvcs/directions.htm

mislim da je tu sve objasnjeno.
*snow*flake* is offline  
Old 29.02.2004., 01:22   #13
obavezno odi pogledat nekz predstavu na Broadway, meni je to ostalo u savršenom sjećanju i vrijedilo je svakog centa. Ulaznica košta oko 100$, ali se 10 min prije predstave može dobit i za 40$, a musicli su stvarno VRHUNSKI. Dalje, Fifth Avenue - dućani : definitivno H&M, Victoria's secret.
Nemoj jest hot dog na ulici, riskiraš višednevni proljev i povraćanje jedi u Deli - ima, izvažeš hrane koliko ti treba, vrhunski pripremljena, 1/2 kg košta 6$, i naždereš se kao prasac.
Subway, preporučam cjelodnevnu kartu, košta 4$.
Svakako vidi Guggenheim i napravi si ISIC karticu, na nju daju velike popuste
sretan put, zavidim ti
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Old 29.02.2004., 01:47   #14
ah, nyc.. the love of my life..
sve mi je bilo naj-naj, od macy's thanksgiving parade pa do coney island-a (derao uzasno hladan vjetar, nigdje nikoga, zamisljala sam si da sam beck u 'devil's haircut' videu). muzeji, ah, sta da se kaze: metropolitan.. a jako mi se svidjela tura lower east side tennement museum ili tak nekak. pa hrana, otisla u famozni katz's deli.. pa voznja brodom oko manhattana, pa empire state building.. ma sve, sve..
kupila citypass u kojem je bilo dosta ulaznica za muzeje; subway je bio isto super, sljaka 100x bolje od zakrzljalog londonskog tube-a..
central park, ah.. pa onda ono tipicno turisticki, isla vidjet strawberry fields john lennon memorial u cp, pa dakota building.. naravno, i nezaobilazni cbgb's, seljacina se i slikala ispred ulaza.
i nikad se nisam osjetila ugrozenom, da me je recimo bilo strah.. a moji starci pizdili od brige..
o ducanima da ne govorim, ja otisla u kiehl's i pokupovala pol ducana.. jos uvijek otplacujem kreditnu karticu..
i onda zadnji dan zapao uzasan snijeg, morala na jfk, taxi nije vozio do tamo jer su ceste bile zasnijezene, tako da sam morala na bus, a to trajalo ohoho, neka ruta preko cijelog queensa, koma..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 29.02.2004., 09:02   #15
Quote:
Tihana kaže:
obavezno odi pogledat nekz predstavu na Broadway, meni je to ostalo u savršenom sjećanju i vrijedilo je svakog centa. Ulaznica košta oko 100$, ali se 10 min prije predstave može dobit i za 40$, a musicli su stvarno VRHUNSKI. Dalje, Fifth Avenue - dućani : definitivno H&M, Victoria's secret.
Nemoj jest hot dog na ulici, riskiraš višednevni proljev i povraćanje jedi u Deli - ima, izvažeš hrane koliko ti treba, vrhunski pripremljena, 1/2 kg košta 6$, i naždereš se kao prasac.
Subway, preporučam cjelodnevnu kartu, košta 4$.
Svakako vidi Guggenheim i napravi si ISIC karticu, na nju daju velike popuste
sretan put, zavidim ti
Ma ja sam najukusniji hot dog koji sam ikada jeo, kupio upravo na ulici (u New Yorku). Ponekad mi se ide ponovo u New York upravo zbog njih.
matematicar is offline  
Old 03.03.2004., 16:20   #16
a ja tipu platio sa 100 $ hot dog kod central parka.on meni vratio 120:lolzajebao se al sta cu mu ja,i hot dog je mrak.pogotovo u mike's papayi.
onda kod times square ima mexico-hawaian restoran...tamo sam probao quesedie...jebena klopa.ma di god sam otisao odusevio sam se.
i zakon su im strip barovi...kad ti treba dodje zamahnut cicama,il guzom a ti joj prikacis dolar dva:lolpa lap-dance uuu.
a nocni zivot tek,clubovi..barovi..zakon.
ma ny je zakon idem ponovno svakako
sunboi is offline  
Old 29.03.2004., 23:54   #17
nema boljega...svega i svacega,i jest ljudi djeluju hladno dok ne zatrazis pomoc...u biti su jako friendly!
sretna sam sto sve to imam svakodnevno!!!!!!!!!!!!
AFRODITA69 is offline  
Old 02.04.2004., 18:03   #18
Bio deset dana u februaru i martu i nisam se nimalo razocarao. To kazem stoga jer se i nije moglo desiti da se odusevim, jer mi jotici u taj grad bio san jos od detinjstva. Dakle, bilo izvanredno.

Od turistickih zajebancija najbolji mi je bio nocni pogled sa Empire-a. Guggenheim je OK, ali im ova postavka nije nesto. Metropolitan me nije interesovao, ti veliki muzeji su svuda isti.

Obisao sam ceo Manhattan i nesto Brooklyna. Stanovao u Upper West Side, poslednja dva dana Gramercy. Najdosadniji mi je Financial District, a najbolji Soho preko dana. Grad je prilicno evropski, tj u mnogim aspektima je evropski. Frapiralo me je koliko ljudi ne zna engleski. Central Park je super, kao i Peta avenija. Super su mi i njihova kina (i redovi sto sezu duboko na ulicu). Najlepsa gradjevina - Flatiron Building.

Definitivno bih mogao da prozivim tamo nekih 1-2 godine, a najradije bih se smestio negde u Brooklynu, to je sad fancy kraj. Preciznije, negde u Williamsburgu.
le coq sportif is offline  
Old 02.04.2004., 18:19   #19
Quote:
le coq sportif kaže:
Guggenheim je OK, ali im ova postavka nije nesto. Metropolitan me nije interesovao, ti veliki muzeji su svuda isti.
da, vidis, i mene guggenheim nije bas nesto fascinirao sa postavkom iznutra, ali mi je zato zgrada izvana super!

aaaaa, ne mogu vjerovat da te metropolitan museum nije interesirao.. ja sam provela 6 sati u njemu.. i samo slinila.. ali na kraju sam morala izac van, bilo mi je vec zlo..

eto, ja bih se fino uguzila uptown na manhattanu, da se mene pita i da imam brdo para..
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Old 02.04.2004., 18:54   #20
Dobro, bio sam malo preostar. Ali, kad znas da si u NYC samo deset dana onda mi nekako zao provesti sest sati u jednoj zgradi (a koliko god bio dobar Metropolitan, ipak je to samo jedna zgrada), a na ulici buja zivot. Jedan jedini izlazak sa domacim New Yorkerima (a imao sam srece pa sam bio sa njima u kontaktu, dakle nije bi samo cisti turizam) mi je nekako vredniji od toga. Ne znam, mozda gresim, ali ja i dalje tvrdoglavo stojim na poziciji da ako si video Louvre, video si i Metropolitan.

Ne bih ni ja imao nista protiv zivljenja na Manhattanu, ali kazem ti, Brooklyn je in, tamo su hipsteri i Brooklyn ponovo ima attitude.

Da, i ja sam se uslikao, ali ne ispred CBGBs, nego ispred Roselanda. I dosavsi tamo primetio da cu da propustim koncert Rapture-a koji se desio prekjuce.

Jedan vrlo koristan nusprodukt posete NYCu: mnogo bolje kapiram filmove koji se tamo dogadjaju. Gledam neki dan Summer of Sam od Spike Lee-a, a tamo TV reporter (Spike Lee) izvestava o neredima na uglu 125. ulice i 5. avenije. I odmah znam da je to Harlem i bas sam zadovoljan zbog toga.
le coq sportif is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:44.