Natrag   Forum.hr > Sport > Ostali sportovi

Ostali sportovi Svi ostali sportovi
Podforumi: Borilački sportovi, Rukomet

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.11.2006., 13:04   #41
Quote:
El Pájaro kaže:
A joj, pa cemu ti sluze noge. Trebao bi nogama raditi skare (ono kao zaba sto radi) ili biciklu (slicno skarama, samo ide jedna noga pa druga). I ruke lagano skupljas i siris (i to bi bilo dovoljno da nogama i ne radis). Potonuti sigurno neces ako si smiren. Ti bi plutao na vodi i samo da se opustis i usta (i lice) drzis prema gore da mozes udisati zrak.
Kad bude neka vaterpolo utakmica na televiziji, pogledaj kako golmani to rade ako ih slucajno snimi ispod vode, to ti je ono skolski.
Trudim se tako raditi, i nogama i rukama, ali mi bas ne polazi za rukom. Zanima me koliko je kljucno da budem opusten? Jer sam ja sve samo to ne. Kad udjem u bazen, bojim se da cu potonuti i nervozan sam... Doduse, uspjelo mi je jednom kada sam se postavio u vodoravni polozaj licem prema gore, plutao sam na ledima... Gledam kako drugi rade i pokusavam isto tako, ali nekad potonem istog trena, nekad se uspijem par sekundi zadrzati na vodi. Koliko se meni cini kljuc je samo u opustanju sto mi je najveci problem postici.
 
Odgovori s citatom
Old 09.11.2006., 15:02   #42
Quote:
Antonio19 kaže:
Trudim se tako raditi, i nogama i rukama, ali mi bas ne polazi za rukom. Zanima me koliko je kljucno da budem opusten? Jer sam ja sve samo to ne. Kad udjem u bazen, bojim se da cu potonuti i nervozan sam... Doduse, uspjelo mi je jednom kada sam se postavio u vodoravni polozaj licem prema gore, plutao sam na ledima... Gledam kako drugi rade i pokusavam isto tako, ali nekad potonem istog trena, nekad se uspijem par sekundi zadrzati na vodi. Koliko se meni cini kljuc je samo u opustanju sto mi je najveci problem postici.
Mozes biti opusten i tako plutati na leđima, a mozes i stajati okomito, a lice drzati prema gore, na zraku. No to bas i nema previse smisla, odnosno to nije ono sto rebi treba. Za stajanje na vodi je kljucan rad rukama i nogama. To ne treba biti nista jako ili brzo, samo opusteno, kao da lebdis. Ako ti ne ide tako skolski, probaj malo "fizicki" razmisljat, i u okomitom polozaju raditi npr. noge kraul i potisak rukama prema gore, kao da zelis iskociti u zrak iz vode. Cisto da dobijes taj osjecaj stajanja, a poslije to malo po malo ispravljaj i radi pravilno. Ako znas plivati prsno, onda ti uopce ne bi trebao biti problem stajati u vodi. Gotovo da je isti je princip, jedilo polozaj tijela razlicit.
To mozes vjezbati i u plicim bazenima, ako si visok npr. 180 cm, na dubini od 150 cm mozes to dobro nauciti, a nema straha da ces potonuti.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2006., 15:23   #43
Hvala ti na trudu, puno mi znace ovi odgovori.
 
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 07:59   #44
Posto je ovo jedini topik u kojem se spominje plivanje, zanima me da li ovdje ima ljudi koji se malo ozbiljnije bave plivanjem? Ja sam skoro poceo rekreativno ici na bazen i prvi put u zivotu pocinjem gledati na plivanje na drugaciji nacin. Sada radim na tehnici tako da mi plivanje bude sto efikasnije(ne neophodno i brze). U tom pogledu me zanima koliko je vama potrebno zaveslaja da preplivate bazen(bilo on 25m ili 50m)!?
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 10:49   #45
Quote:
matematicar kaže:
U tom pogledu me zanima koliko je vama potrebno zaveslaja da preplivate bazen(bilo on 25m ili 50m)!?
Pa 'ko to broji?! Zar je to uopce bitno?! Stvarno ne bih znao sad ni okvirno reci, a i ovisi kako se pliva, brzo ili lagano.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 11:50   #46
Quote:
Antonio19 kaže:
Ovako, molio bih odogovor na ovo pitanje posto sam jos neiskusan u plivanju. Recimo da mogu nekako plivati, mogu doci od kraja do kraja bazena, ali prije svega me zanima kako da ne potonem u vodi? Naime, dok plivam, sve je u redu, ali kad stanem jednostavno se ne mogu odrzati na vodi, u roku od par sekundi potonem.

Zahvaljujem.
Duboko udahni, a pri izdisanju se samo malo trebaš "odgurnuti" rukama i nogama. Vrlo je jednostavno. Osim toga, ljudi imaju osjećaj "tonjenja" jer očekuju da će im glava biti van vode do ramena pa kad počnu, što je prirodno, tonuti malo dublje (do ušiju i nosa odprilike) imaju osjećaj da će potonuti "do kraja".

Duboko udahni, pusti vodu do ušiju i vidjeti ćeš da ćeš plutati gotovo bez pomicanja ruku i nogu.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2006., 11:57   #47
Quote:
matematicar kaže:
Posto je ovo jedini topik u kojem se spominje plivanje, zanima me da li ovdje ima ljudi koji se malo ozbiljnije bave plivanjem? Ja sam skoro poceo rekreativno ici na bazen i prvi put u zivotu pocinjem gledati na plivanje na drugaciji nacin. Sada radim na tehnici tako da mi plivanje bude sto efikasnije(ne neophodno i brze). U tom pogledu me zanima koliko je vama potrebno zaveslaja da preplivate bazen(bilo on 25m ili 50m)!?
Ja ljeti plivam 3,5 km dnevno. Za broj zaveslaja ne znam jer ne plivam u bazenu, ali jako dobro poznajem osjećaj kad se "uplivaš" i kada si totalno u plivanju. To obično bude nakon kilometra i tada imam osjećaj da jednim zamahom (ispružanjem desne ruke ispred sebe) prođem 2 metra (to je, naravno, samo osjećaj ali je jaaako dobar).

Kroz ovo vrijeme sam zaključio da je za plivanje na duge staze najbitinije totalno "ispraznit" glavu. Ne mislit na ništa. Tada, i kada se "uplivam", kada ruke same padaju baš kako treba, imam osjećaj da mogu plivat do Brača.

Valjda je bitna rutina.
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 00:36   #48
Quote:
matematicar kaže:
Posto je ovo jedini topik u kojem se spominje plivanje, zanima me da li ovdje ima ljudi koji se malo ozbiljnije bave plivanjem? Ja sam skoro poceo rekreativno ici na bazen i prvi put u zivotu pocinjem gledati na plivanje na drugaciji nacin. Sada radim na tehnici tako da mi plivanje bude sto efikasnije(ne neophodno i brze). U tom pogledu me zanima koliko je vama potrebno zaveslaja da preplivate bazen(bilo on 25m ili 50m)!?

shema kad se odgurnem od ruba i malo se skoncentriram (dakle gledam da sto manje zamaha napravim) bude oko 16-17. kad totalno opusteno, nekih 19-20. pricam o 25 metara naravno. sigurno ima veze i brzina (moje iskustvo je da ako ides brzo treba ti vise zamaha) te duljina ruku, visina osobe opcenito, tezina osobe ... etc
__________________
"... and I'll be put in a box, and all I'll need is a tiny glass of water and lots of tiny pieces of pizza and the box will have wings like an airplane." And you ask, "Where will it take you?" "Home." I say.
clone is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 06:14   #49
Quote:
Jalnuški Diletant kaže:
Ja ljeti plivam 3,5 km dnevno. Za broj zaveslaja ne znam jer ne plivam u bazenu, ali jako dobro poznajem osjećaj kad se "uplivaš" i kada si totalno u plivanju. To obično bude nakon kilometra i tada imam osjećaj da jednim zamahom (ispružanjem desne ruke ispred sebe) prođem 2 metra (to je, naravno, samo osjećaj ali je jaaako dobar).

Kroz ovo vrijeme sam zaključio da je za plivanje na duge staze najbitinije totalno "ispraznit" glavu. Ne mislit na ništa. Tada, i kada se "uplivam", kada ruke same padaju baš kako treba, imam osjećaj da mogu plivat do Brača.

Valjda je bitna rutina.
Rutina je bitna ali tehnika je jos bitnija - napisat cu vise u slijedecem postu.
Ja sam tek skoro poceo plivati (ozbiljnije). Idem 3 puta tjedno i plivam 1 milju iako mogu mnogo vise, ali cilj mi je da prilikom plivanja pazim na tehniku (tj. broj zaveslaja).
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 06:29   #50
Quote:
clone kaže:
shema kad se odgurnem od ruba i malo se skoncentriram (dakle gledam da sto manje zamaha napravim) bude oko 16-17. kad totalno opusteno, nekih 19-20. pricam o 25 metara naravno. sigurno ima veze i brzina (moje iskustvo je da ako ides brzo treba ti vise zamaha) te duljina ruku, visina osobe opcenito, tezina osobe ... etc
Super, ti si onda stvarno dobar plivac. Meni je najmanji broj 18, ali cak mi je i taj broj tesko dostizan (samo kad sam skroz odmoran). Prvih 20 lapova mogu ici ritmom od 20/21 zaveslaja ali poslije to ide od 22 do 24. No ja sam tek poceo raditi na tome. Cilj mi je doci do 18/19 ali da to bude konstantno.

Elem da pomenem ono sto sam procitao u vezi te price:
Do skoro je Alexander Popov vladao u disciplini slobodnog plivanja na 50 metara.
Ono sto je meni bilo jako interesantno jeste da je on u finalnim trkama trebao 33 zaveslaja (za tih 50 metara) dok su gotovo svi ostali natjecatelji trebali barem 36 zaveslaja.
Dakle tip je imao super tehniku. Jedna stvar me dodatno fascinirala, a to je nacin treniranja. Covjek uglavnom na treninzima pliva polako i radi na tehnici (broju zaveslaja) - potrebno mu je samo 24 zaveslaja iliti 12 na 25 metara.

E sada, zasto i ja zelim raditi na tehnici?!? Forma dodje i ode, ali tehnika ostaje. Mozak i tijelo naprosto budu programirani tako da covjek cak i losijom formom moze preplivati duze relacije.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:41   #51
Quote:
Antonio19 kaže:
Hvala ti na trudu, puno mi znace ovi odgovori.
Pod hitno razmisli, ma ne razmišljaj, odmah se upiši u školu plivanja i rješit ćeš problem vrlo brzo.
BRUNCIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2006., 23:50   #52
Quote:
matematicar kaže:
Super, ti si onda stvarno dobar plivac. Meni je najmanji broj 18, ali cak mi je i taj broj tesko dostizan (samo kad sam skroz odmoran). Prvih 20 lapova mogu ici ritmom od 20/21 zaveslaja ali poslije to ide od 22 do 24. No ja sam tek poceo raditi na tome. Cilj mi je doci do 18/19 ali da to bude konstantno.

Elem da pomenem ono sto sam procitao u vezi te price:
Do skoro je Alexander Popov vladao u disciplini slobodnog plivanja na 50 metara.
Ono sto je meni bilo jako interesantno jeste da je on u finalnim trkama trebao 33 zaveslaja (za tih 50 metara) dok su gotovo svi ostali natjecatelji trebali barem 36 zaveslaja.
Dakle tip je imao super tehniku. Jedna stvar me dodatno fascinirala, a to je nacin treniranja. Covjek uglavnom na treninzima pliva polako i radi na tehnici (broju zaveslaja) - potrebno mu je samo 24 zaveslaja iliti 12 na 25 metara.

E sada, zasto i ja zelim raditi na tehnici?!? Forma dodje i ode, ali tehnika ostaje. Mozak i tijelo naprosto budu programirani tako da covjek cak i losijom formom moze preplivati duze relacije.
Koliko godina imaš?

Tehnika, tehnika i samo tehnika.
Za neki bolji rezultat je bitno i kad počinješ sa plivanjem. Trener je isto bitan, ma sve je bitno.
Ma hoću ti recimo reći, moj mali je 1999 godište, 2 godine pliva u klubu i IMA TRENING SVAKI DAN (dijete od 7.5 godina), i rade isključivo samo na tehnici.
E sad ti vidi ono tehnici, mozgu, automatizmu koji će doći s godinama.
BRUNCIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 06:13   #53
Quote:
BRUNCIKA kaže:
Koliko godina imaš?

Tehnika, tehnika i samo tehnika.
Za neki bolji rezultat je bitno i kad počinješ sa plivanjem. Trener je isto bitan, ma sve je bitno.
Ma hoću ti recimo reći, moj mali je 1999 godište, 2 godine pliva u klubu i IMA TRENING SVAKI DAN (dijete od 7.5 godina), i rade isključivo samo na tehnici.
E sad ti vidi ono tehnici, mozgu, automatizmu koji će doći s godinama.
Ma ja sam mator(ac). Imam 31. godinu. Ja sam od skoro zamijenio teretanu sa plivanjem. Mnogo mi vise prija plivanje.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 10:08   #54
Quote:
matematicar kaže:
Ma ja sam mator(ac). Imam 31. godinu. Ja sam od skoro zamijenio teretanu sa plivanjem. Mnogo mi vise prija plivanje.
Ja sam ti igrao nogomet, bavio se atletikom, teretanom uglavnom svaštario.
O plivanju nisam imao baš neko veliko mišljenje, ali kako mi je mali počeo trenirati plivanje, pa ga ja vodam na treninge, pa i snjim po malo plivam, iskreno rečeno oduševljen sam. Kolika je samo kondicija potrebna, koliko je tehnika u stvari složena i zahtjevna, jesi probao isplivati 100 metara leptir,onako punom snagom probaj pa mi javi kako leđa.
BRUNCIKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 11:54   #55
Quote:
BRUNCIKA kaže:
jesi probao isplivati 100 metara leptir,onako punom snagom probaj pa mi javi kako leđa.
Za leptir je stvarno potrebna najveca snaga, barem je tako u mom slucaju. Nekad bi mi na vaterpolo treninzima, kad imamo trening snage, radili leptir vucu. Neko te uhvati rukama oko struka i opusti se, a ti njega moras vuci leptir 100-200 m. Nogama gotovo i ne mozes raditi, mozda malo skare. Da vidis tek onda kako ramena i leđa rade, zadnjih 50 m ne mozes ni glavu iz vode izvaditi. Ali zato poslije toga kad probas plivati normalno, osjecas se bas kao leptir.
El Pájaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 17:23   #56
Quote:
BRUNCIKA kaže:
Ja sam ti igrao nogomet, bavio se atletikom, teretanom uglavnom svaštario.
O plivanju nisam imao baš neko veliko mišljenje, ali kako mi je mali počeo trenirati plivanje, pa ga ja vodam na treninge, pa i snjim po malo plivam, iskreno rečeno oduševljen sam. Kolika je samo kondicija potrebna, koliko je tehnika u stvari složena i zahtjevna, jesi probao isplivati 100 metara leptir,onako punom snagom probaj pa mi javi kako leđa.
Ja ni ne znam kako se tocno leptir pliva.

Slazem se, plivanje je zakon.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2006., 17:26   #57
Quote:
El Pájaro kaže:
Za leptir je stvarno potrebna najveca snaga, barem je tako u mom slucaju. Nekad bi mi na vaterpolo treninzima, kad imamo trening snage, radili leptir vucu. Neko te uhvati rukama oko struka i opusti se, a ti njega moras vuci leptir 100-200 m. Nogama gotovo i ne mozes raditi, mozda malo skare. Da vidis tek onda kako ramena i leđa rade, zadnjih 50 m ne mozes ni glavu iz vode izvaditi. Ali zato poslije toga kad probas plivati normalno, osjecas se bas kao leptir.
lol da mene netko uhvati oko struka, obojica/oboje bi potonuli.
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2007., 18:07   #58
ja bi se samo nadovezo na sve ovo o radu noga.
tj. kakva je tu filozofija jer sam čuo da treba držati ritam tipa kad ideš desnom rukom napraviš nogama desna-lijeva-desna, pa lijevom rukom i slijedi lijeva-desna-lijeva....to bi kao bio neki ritam?????
dal je to krajnja pizdarija ili ima nešto u tome??
ili noge samo da rade kako je gore spomenuto i bok????
thx
xamaxy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2007., 19:53   #59
Plivanje

Može li mi netko reći može li 20-godišnjak počet trenirat plivanje negdje u Zagrebu? Ne mislim na ono klasično plaćanje bazena pa tamo radiš što hoćeš. Meni treba baš neka grupa koja će me potaknut da se potrudim malo i plivat, a ne da se samo toćam u vodi, a i da naučim pravilno plivat jer sam trenutno solidan plivač ali sve je to na laičkoj razini...

Svjestan sam da moji vršnjaci već postavljaju europske rekorde, ali mene ne zanimaju natjecanja, već samo rekreacija???
__________________
MAJKA MACA
kovja is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2007., 16:25   #60
Quote:
kovja kaže: Pogledaj post
Može li mi netko reći može li 20-godišnjak počet trenirat plivanje negdje u Zagrebu? Ne mislim na ono klasično plaćanje bazena pa tamo radiš što hoćeš. Meni treba baš neka grupa koja će me potaknut da se potrudim malo i plivat, a ne da se samo toćam u vodi, a i da naučim pravilno plivat jer sam trenutno solidan plivač ali sve je to na laičkoj razini...

Svjestan sam da moji vršnjaci već postavljaju europske rekorde, ali mene ne zanimaju natjecanja, već samo rekreacija???
HEJ HEJ HEJ!

EJ MOŽE JEDNO PITANJE?
JEL TI ZNAŠ UOPĆE PRAILNO DISATI?!
AKO NE ZNAŠ NI TO ONDA.....
NEMAŠ NIKAKVE ŠANSE!
bodro is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:24.