Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2017., 23:51   #681
Ispričavam se ako već negdje napisano ali ako netko zna molim za odgovor. Trebam turističku vizu za Australiju. Idem sa suprugom i djetetom turistički. Može li se podnijeti jedan zahtjev za cijelu obitelj ili se za svakog mora posebno aplicirati - eVisitor (subclass 651)? Upravo sam došao do kraja aplikacije za sebe i ne vidim mogućnost dodavanja članova obitelji.
bonima is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 14:47   #682
Quote:
bonima kaže: Pogledaj post
Ispričavam se ako već negdje napisano ali ako netko zna molim za odgovor. Trebam turističku vizu za Australiju. Idem sa suprugom i djetetom turistički. Može li se podnijeti jedan zahtjev za cijelu obitelj ili se za svakog mora posebno aplicirati - eVisitor (subclass 651)? Upravo sam došao do kraja aplikacije za sebe i ne vidim mogućnost dodavanja članova obitelji.
I mi smo bili zbunjeni - dovoljan ti je jedan account, trebas malo kopati dok ne nadjes pravi link (ako vec nisi rijesio). Ali svatko treba osobno vizu, nema obiteljske.
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2017., 15:47   #683
Pozdrav svima,
prije par mjeseci sam ovdje tražila informacije pa samo da javim kako je prošlo s dobivanjem vize:
od apliciranja putem e-visitora do odobrenja vize prošlo je cijelih 30 minuta!! Bez ikakvih dodatnih upita :-)

Me happy!
bablbat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 05:14   #684
Bas sam htjela postaviti pitanje koliko se ceka na vizu.
Jedna cura mi je rekla da je cekala mjesec i pol,ali to je bilo prije 2 godine.ostali,kakva su vasa iskustva?
TheTina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2017., 23:27   #685
Thumbs up

Quote:
TheTina kaže: Pogledaj post
Bas sam htjela postaviti pitanje koliko se ceka na vizu.
Jedna cura mi je rekla da je cekala mjesec i pol,ali to je bilo prije 2 godine.ostali,kakva su vasa iskustva?
Ja sam na vizu čekao cca 20-ak minuta! Nikakvih dodatnih zahtjeva nije bilo.
bonima is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:32   #686
Trebala bi mi pomoć tj savjet..znači planiram ići u Australiju,imam 20 godina,student. i nabavio sam od rodbine koju planiram posjetiti i boraviti u njih garanciju da ću ići u njih i sve potrebno da će pazit na mene pa čak i poziv kojim me pozivaju da dođem za Božićne blagdane,imam potvrdu od škole da sam student i redovan i potvrdu da ću nastavit školovanje,na računu imam oko 4000 australskih dolara..planiram ići s sestrom i biti tamo nekih 40 dana..pa bi molio ako neko ima iskustvo da mi kaže kakve su mi šanse i dali su realne da mi odobre turističku vizu? Hvala unaprijed.
GeraAnderson is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2017., 09:28   #687
Evo ukratko moje trenutno iskustvo.

Prije četiri dana smo i muž i ja, oboje stalno zaposleni, aplicirali za evisitor vizu.
Njemu je istog trena došao grant, da mu je viza odobrena.
Meni se ni nakon četiri dana nisu javili, niti da pitaju za dodatne papire ni ništa. Samo sam dobila potvrdu da je aplikacija zaprimljena.
Nemam pojma po kojoj logici je on istog trena dobio, ja nisam.

Držite fige da se jave što prije.
__________________
No matter how much you struggle or strive, you can't get out of this life alive.
enchica1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 12:49   #688
Pozdrav

Slična situacija kao prethodna. Muž, dijete (1,5god) i ja aplicirali za vizu. Djetetu odmah odobreno, nas tražili dodatne dokumente (bank statement, pismo poslodavca i itinerar, i sl.). Sve dostavili, oboje imamo stalni posao, za to dobili plaćeni GO, oboje oko 1000 i nešto $ na računu. Idući dan nakon isteka roka od 7 dana, meni odobrili, mužu odbili. Razlog nedovoljno sredstava iako je imao više nego ja. Aplicirali 2. put, ali odbili s razlogom jer ne vjeruju da je u 2tj. uspio skupiti dovoljno novaca.

Ima li tko kakav savjet? Idemo turistički, na 3tj. kod mog brata u Sydney za blagdane u 12mj. Treći put ćemo dostaviti i garantno pismo mog brata. Koliko je novaca dovoljno da se predomisle?
I, ima li tko kakvih iskustava sa agencijama za vize. Zvali u Beč pa su nam to predložili, ali glupo nam trošiti dodatno novce kad apliciramo za besplatnu vizu. Najgore već smo kupili i karte.
Hvala.
jayy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2017., 19:39   #689
Nije neka pomoc, ali 1000 dolara na racunu je nista, pogotovo ako si negdje tri tjedna, a ocito bez garantnog pisma. Iako nitko nigdje ne navodi neku cifru koju je potrebno imati, mislim da je potrebno racunati na $100 po danu, najmanje, a ako pitas google, onda ce ti reci da se za australski vizu $5000 smatra dovoljnim, ali da ce cesto prihvatiti i manje. Garantno pismo (mozda i sa stanjem racuna) od brata bi ovdje moglo pomoci.
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 21:32   #690
Molim pomoc!!! Aplicirali smo se suprug i ja za vizu, kako da apliciram za dijete!? Preko svog acc ili otvaram novi?! Hvala!
MalenaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 01:10   #691
Idem u Melbourne, tamo sam od petka nadalje neko vrijeme. Ima netko preporuku za dobar restoran sa klopom iz Hrvatske ili okolnih zemalja?
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 19:45   #692
jayy, možeš li mi napisati da li je ambasada u Beču bila od kakve koristi?
Naime, moj dečko i ja smo aplicirali za vizu isti dan i njemu su sutra dan poslali mail da žele još dodatne podatke, a meni nitko ništa. On je sve uploadao i sad čeka odgovor, a ja još nisam dobila nikakvu info od njih. Nervozna sam jer smo kupili karte za novu godinu, a čitala sam po forumima da su ljudi čekli i po 50-70 dana i nisu se javili.

Hvala
Nutricionistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 23:34   #693
Kad ste aplicirali? Ja i momak smo aplicirali isto u isto vrime. Njemu su automatski odmah, i u isti moment stigla dva maila. Jedan koji kaže da je aplikacija zaprimljena, a drugi da je viza odobrena. Meni potvrde aplikaciju i onda nakon 4 dana dobijem mail za potpunom podataka. Nakon šta sam sve predala odobrili mi u toku od 4 dana. Koliko je tebi sad prošlo od prijave?
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 18:06   #694
rambla, hvala na komentaru. Oboje smo aplicirali u isto vrijeme. Sad je već prošlo 2 tjedna i još uvijek ništa, ni meni ni njemu. Ja sam još stavila svakakve potvrde da što prije bude gotovo, ali nikako da moju aplikaciju uzmu u obradu. Očito moram biti strpljiva. Kako se kaže, strpljen spašen.
Nutricionistica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 01:50   #695
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Idem u Melbourne, tamo sam od petka nadalje neko vrijeme. Ima netko preporuku za dobar restoran sa klopom iz Hrvatske ili okolnih zemalja?
Našao sam "Dalmatino" u Bay St. po preporuci s Dijaspore, fina Dalmatinska klopa. Inače po Melbourneu ima dosta mjesta s grčkom ili turskom dobrom klopom, posebno ovi turski su jeftiniji a dobri.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 15:06   #696
Evo, svježe iskustvo. Moj treće putovanje u Australiju početkom siječnja sljedeće godine.
Danas popunio online obrazac za eVisitor, stisnuo submit i istog trena mi na mail došlo da je aplikacija zaprimljena i da mi je eVisitor odobren. Možda sekunda razlike između dva maila.
__________________
Instagram #vedrananelic

BACKPACK PUTOPISI http://backpack.blog.hr & http://backpack-ski.blog.hr | 23.06.-11.07.2018. Portugal & Gvineja Bissau; 16.-30.08.2018. Sevilla, Barcelona & Boston/Nova Engleska; 11.-18.11.2018. Gruzija, Ukrajina & Moldova; 30.11.-08.12.2018. Martinique, Dominica & Guadeloupe; 05.01.-02.04.2019. Australija
vanelic is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 16:01   #697
E, tako i mom momku, a ide prvi put. To reagira na neke ključne unose, jer kako drugačije odmah da ti pošalju. On ima obrt zadnjih 11 godina. A ja radim u nevladinim sektoru, to im nešto sumnjivo
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2017., 12:00   #698
Quote:
vanelic kaže: Pogledaj post
Evo, svježe iskustvo. Moj treće putovanje u Australiju početkom siječnja sljedeće godine.
Danas popunio online obrazac za eVisitor, stisnuo submit i istog trena mi na mail došlo da je aplikacija zaprimljena i da mi je eVisitor odobren. Možda sekunda razlike između dva maila.

Ista stvar i kod nas, samo mi idemo prvi put.... odmah došli mailovi sa odobrenjem

Dali je netko možda koristio u Singapuru (ako ima long wait) Free Singapore Tour? Iskustva?
MalenaI is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 09:29   #699
Pozdrav,
prošii tjedan smo se vratili sa mjesečne ture po Australiji i Fidjiu pa ako je nekom potreban neki info...
Tura je bila slijedeća
Zg-Doha-Melbourne-Brisbane-Fidji ( Lautoka, Nadi, Suva, Pacific harbour )-Brisbane-Cairns ( veliki koraljni greben )- Sydney-Ayers rock ( Uluru )-Melbourne-Zg.
__________________
rijeku upoznaješ plivajući preko nje, čovjeka kroz razgovor.
lovac u mutnom is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:41   #700
Kako trenutno funkcioniraju izleti po Velikom koraljnom grebenu? Mislim, s obzirom na to da greben odumire?
Nije mi Australija na popisu prije 2019., ali Koraljni greben mi se oduvijek činio kao jedna od najzanimljivijih stvari tamo pa bi me baš zanimalo iskustvo iz prve ruke.
Palička is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.