Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.02.2005., 01:47   #1
Parfemi i njihovo korištenje/mijenjanje

neki dan mi u parfumeriji simpa prodavacica u tako nekom lezernom chatu rekla kako ako koristis jedan te isti parfem duze vrijeme da se on stopi s tobom - tvojim prirodnim mirisom sta vec i vise ga se ne osjeti ko parfem... i sad si ja mislim jel moguce da ona pravo zbori?!

inace jel koristite uvijek isti parfem ili imate dnevni/nocni, ljetni/zimski?

ja uvijek isti i to vec dosta dugo... ljudi te tako prepoznaju i po mirisu a to mi je
hana is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 02:28   #2
meni se to uvijek dogodi i nikako mi nije jasno zasto tester koji probam ima intenzivniji miris nego neki parfem. inace konstantno mijenjam 3,4 parfema. miris se ne stopi nego se ti naviknes i ne primjecujes ga. al drug ga primjecuju stoga ne ptreba pretjerat
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 04:34   #3
Uvijek sam koristila nekoliko parfema istovremeno. Onda sam 1993-ce otkrila JPG i njega koristila sest godina, danju, nocu. I navikao mi se nos na njega. Jos uvijek mi je to najbolji parfem na svijetu, ali nazalost, nakon par minuta vise ga ne osjecam....

I tako sam opet parfemski beskucnik, lutam od jednog do drugog, u potrazi za savrsenstvom...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 04:36   #4
Quote:
debelakrava kaže:
nego se ti naviknes i ne primjecujes ga. al drug ga primjecuju stoga ne ptreba pretjerat
Aha... tako se ljudi zaborave pa poliju pola boce po sebi sto zna biti neugodno za okolinu...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 12:25   #5
Quote:
miris se ne stopi nego se ti naviknes i ne primjecujes ga
al drug ga primjecuju stoga ne ptreba pretjerat
istina...ja nekad mislim da ga i nisam stavila,a drugi se guse oko mene

ja koristim uvijek slatkaste mirise,nema kod mene nocni,ljetni....
croft is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 12:35   #6
..jedna mudra zena koja radi u ljekarni rekla mi je da su testeri krema uvijek jaci koncentrati da privuku kupce..pretpostavljam da je sta stvar sa parfemima..
..kradu nas i lazu...
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 15:00   #7
jel vama parfem ishlapi,promjeni miris..ako ga recimo ne potrosite za sezonu?

ja ih biram i koristim zavisno o godisnjem dobu,noc/dan....i ako ne potrosim ove zime parfem...sljedece mi je drugacijeg mirisa i nema ga cm-dva u bocici.a drzim ih u svojoj kutiji,kao zasticen od svjetlosti...ako to ima ikakve veze
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 15:03   #8
ja sam chuvala Crazy (crizia) za specijalne prigode.


Ima mozhda i 4 godune. nekidan sam ga probala. nema veze s onim mirisom u koji sam bila zljubljena.


Toplina, suunce, vrijeme definitivno mijenjaju mirise.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 15:25   #9
Quote:
magic kaže:



Toplina, suunce, vrijeme definitivno mijenjaju mirise.
kako onda oni parfemi koji stoje u parfumerijama ispod reklamnih svjetiljki koje griju,pa izlozi...a i ne prodaju se svi za sezonu,ko zna koliko neki stoje na polici.
Samantha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 16:15   #10
Quote:
Leona81 kaže:
..jedna mudra zena koja radi u ljekarni rekla mi je da su testeri krema uvijek jaci koncentrati da privuku kupce..pretpostavljam da je sta stvar sa parfemima..
Ista je stvar i sa testerima parfema
__________________
The woods are lovely, dark and deep, but I have promises to keep.
Patagonija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 16:55   #11
Dijelim ih na ljetne i zimske a time da ljetne ponekad nosim i zimi ali zimske nikad ne nosim ljeti. Nikada ne potrosim niti jedan parfem skoz do kraja, uvijek ostavim barem 15% za uspomenu,
Nikad ne kupujem ponovno isti parfem.
aola is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 17:13   #12
Quote:
Leona81 kaže:
..jedna mudra zena koja radi u ljekarni rekla mi je da su testeri krema uvijek jaci koncentrati da privuku kupce..pretpostavljam da je sta stvar sa parfemima..
..kradu nas i lazu...
ne znam - meni testeri od parfema uvjek imaju slabiji miris od samog parfema...
__________________
...and in the end the love you take is equal to the love you make..
ah...
diadora is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 17:27   #13
Quote:
Samantha kaže:
.a drzim ih u svojoj kutiji,kao zasticen od svjetlosti...ako to ima ikakve veze
Da, svakako ima veze. Pogledaj na bocicu parfema, cesto imaju navedena svojstva. Jedan od sastojaka je benzofenon ili neki od drugih zastitnih faktora od sunca. Parfemi su jako fotoosjetljivi i mijenjaju se pod utjecajem kisika, svjetla, tjelesnih masnoca i topline.

Zato je parfeme dobro drzati u njihovim originalnim kutijama, ne bas u kupaoni nego na nekom hladnijem mjestu, isto tako bolje je (a zato i skuplje) koristiti sprej, prirodni ili sa potisnim plinovima, nego dodirivati parfem prstima i nanositi ga na tijelo. Svaki dodir prstom unosi masnoce. Kazu da se parfem promijeni u roku od sest mjeseci nakon otvaranja boce. Zato je bolje kupiti manju bocu i onda je zamijeniti. Veca (ekonomicnija) se u stvari ne isplati jer ce rijetko tko potrositi 100 ml parfema u pola godine.
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 17:30   #14
Quote:
Samantha kaže:
kako onda oni parfemi koji stoje u parfumerijama ispod reklamnih svjetiljki koje griju,pa izlozi...a i ne prodaju se svi za sezonu,ko zna koliko neki stoje na polici.


Da! Zato kad trazis novi parfem budi sigurna da si probala bocu koja nije odstajala milijardu godina. Znam neke parfumerije gdje bih probala miris, ne bi mi se svidio jer bi bio "prejak" i "prekemijski" i onda bih nakon nekog vremena opet probala na drugom mjestu i iznenadila se kako to da je odlican. Hehe, valjda je onaj prvi odstajao. Zato kozmeticke kuce ne zele stediti s testerima. TEsterima spekuliraju prodavacice koje su "visak" testera obecale svojim svekrvama i susjedama...
Shtefitza is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2005., 18:34   #15
Meni se par puta desilo da sam se zaljubila u neki parfem u parfumeriji dok sam ga testirala ili na testeru koji sam dobila, a kad sam ga kupila, prisjeo mi je nakon pet puta nanošenja. Hm...ne znam zašto je to tako.
club delicious is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 02:10   #16
ja isto imam ljetne i zimske, a znalo se dogodit da je parfem promijenio miris nakon par godina, sto mi je posebno tesko palo s jednim koji se vise ne proizvodi
meni se isto cini da testeri nekad mirisu drugacije, ali moze isto tako bit i da si ja umisljam
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 02:22   #17
jao kad smo kod parfema koji se vise ne proizvode...jel se ko sjeca venezie od laure biagiotti.....
to mi je bio jedan od najfinijih parfema. zasto je to prestalo s proizvodnjom nikad necu shvatit
debelakrava is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 02:41   #18
Quote:
debelakrava kaže:
jao kad smo kod parfema koji se vise ne proizvode...jel se ko sjeca venezie od laure biagiotti.....
to mi je bio jedan od najfinijih parfema. zasto je to prestalo s proizvodnjom nikad necu shvatit
Ja se sjecam jos i Roma-e od doticne (znam da su je cijela rukometna repka i jos par cibosa koristili , musku verziju naravno ).
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 09:37   #19
sjecam se venezie, a josh bolje Venezie pastello. chini mi se da se ova druga josh mozhe naci.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2005., 16:06   #20
Nekih proizvoda s mirisom Venezie i Veneziu pastello imate za narucit na Strawberrynet-u pa ko voli samo treba popeglat.
__________________
Kad god gledam TV i vidim onu jadnu izgladnjelu djecu širom svijeta ne mogu, a da ne plačem. Mislim ja bi voljela biti tako mršava, samo bez svih onih muha, i smrti i ostalog. Mariah Carey
BGirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:43.