Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2007., 23:47   #1
Šolta

Sredinom kolovoza gibamo cura i ja na desetak dana na more.
Otoci srednje i južne Dalmacije su nam bili u užem izboru.

Nakon par dana surfanja po webu smo odlučili dati šansu otoku Šolti.

Frend (iz Splita) kaže da je otok lijep, nije iskomercijaliziran do bola kao neki drugi otoci, cijene umjerene, plaže brojne i more čisto. Slažete li se s njim?

Rado bih čuo još par mišljenja i iskustva drugih koji su posjetili Šoltu.

Smještaj bi bio privatni, soba visoke kategorije (klima, frižider, itd...) ili apartman, i to odabir na licu mjesta, dakle po dolasku ulet u agencije, pa
razgledavanje ponuđenog i onda akcija.

Dakle, kako ocjenjujete Šoltu?
Čim više detalja, tim bolje! Hvala na pomoći.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 06:51   #2
... nocni zivot je jako los,....(rekli su mi, nisam bio) , ako ces imat priliku iznajmit malu barku s pentom, provaj obic juzni dio otoka, prekrasne uvale, osamljene plaze,.... neznam kako je doci kopnom,....
boles is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 20:58   #3
Pa zar nitko nije bio od forumaša na Šolti?
Ajde ljudi pliz dajte pokoju informaciju, nije valjda da su svi bili samo na Hvaru i Braču?

Nije mi bitan nočni život već opća kvaliteta usluge na Šolti, dojmovi, gdje je solidan smještaj, kakve su ceste, gdje su najbolje plaže sa čistim morem, gdje je dobra klopa (riba prije svega, i sve ostale vrste dalmatinske spize, ali i dobra pizza nije na odmet), gdje ima zgodnih kafića, gdje popiti dobru kavu, smazati sladoled, itd ...sve što je bitno za provesti ugodnih desetak dana (ali bez nočnih tulumarenja, tu fazu sam prošao, pa mi nočni život u klasičnom tulum smislu više nije jako bitan).
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:30   #4
meni je solta super. prosao sam je biciklom od stomorske do maslinice. to ti je 20 km cca. a ne znam, nekako mi je simpa. tako blizu a tako izvan hypea. Maslinica to malo selo i vala je zakon zakona za romanticni odmor s djevojkom. odatle se moze uvijek zaputiti u Grohote, Srednje Selo (super mjesto), ili cak do Necujma koji ima solidnu plazu.
i istina je, nema tu Sodome i Gomore, nema partijanja i tih fora, ali je otok prekrasan i zacudo, jos uvijek (osim Necujma u kojem su sagradili onu rugobu od apartmana) netaknuta.
Maslinica mi je u top five hrvatske obale.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 22:55   #5
Cura i ja smo lani bili u Stomorskoj 7 dana (privatni smještaj, rezerviran preko neta). Malo mirno mjesto, bez gužve i nama je bilo super. Plaže su šljunčane i kamene. Kaj se tiče ponude ima hrpa malih restorana. Svaki dan smo bili u drugom i hrana je jako dobra. Imaju dva dućana i cijene su im normalne. Ljudi su jako pristojni. Vrijeme je jako nepredvidivo (valjda je tak svugdje, ne znam) - preko noći oluje i gromovi, a preko dana fino sunce kao da i nije padalo

Eto. To su moji dojmovi.
Refulgent_Splendour is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:26   #6
Malo sam pogledao Šoltu na Google Earth, u visokoj rezoluciji je pokriven veći dio otoka. Vide se jako dobro brojne plaže, ceste, i putevi koji vode do obale. Očito da se do mnogih plaža baš i ne može autom, ali bicikl bi bio rješenje.

Pa pitanjce glasi, imali li rentanja bicikla na Šolti, i gdje i pošto?

Ako ima rentanja bicikla, mnoge lijepe ali nepristupačne plaže bi postale pristupačne s kopna, a to bi onda bilo sjajno.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2007., 23:43   #7
Meni je Šolta super. Ja ju vežem za robinzonski turizam. Sve je nekako opušteno... Trebaš imati nekakv prijevoz i proći sva mjesta. More je prelijepo, kristalno čisto. Sve je još neiskvareno...
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 08:29   #8
Ima na Šolti dobar vidikovac gdje je nekad bila vojna baza.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 09:24   #9
rentanje bicikla preskupo...

160 kn dan... osta sam paf... a skuter 250...

super stvar je sto imas za split svako dva sata brod ....26 kn

ako se oces dobro odmorit svakako solta..
alabrale is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 10:24   #10
Lijepa je Solta... jako jako... Posebno manja mjesta.
Jedino sto je vise za robinzonski ili lovni turizam. Imaju veprova i fazana.
__________________
A census taker once tried to test me. I ate his liver with some fava beans and a nice Chianti.
Laa Laa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 14:54   #11
Quote:
alabrale kaže: Pogledaj post
rentanje bicikla preskupo...

160 kn dan... osta sam paf... a skuter 250...

super stvar je sto imas za split svako dva sata brod ....26 kn

ako se oces dobro odmorit svakako solta..
Kažeš 160 kn na dan rentanje bicikla?
Je li to baš full provjerena informacija, jer cifra je fakat suluda, za tri dana rentanja kupim si vlastiti bicikl, koristom ga i onda prodam za 30% manje, i još sam ušparao u odnosu na rentanje.

Zadnje uređivanje Bumboslav : 06.08.2007. at 15:30.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:24   #12
meni je šolta
mir, priroda, totalna nirvana

šta se tiče neke velike ponude i nema je baš, ne kaže se za ludu "dabogda te šolta dopala"
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:30   #13
Quote:
vaci kaže: Pogledaj post
meni je šolta
mir, priroda, totalna nirvana

šta se tiče neke velike ponude i nema je baš
Ponude čega to nema ? Priroda, bistro more, čistoća, mir, neiskomercijaliziranost, tišina, opuštenost ... zar sve to ne spada u bit ponude?
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:53   #14
nema fancy shmansy birtija. kad vidis birtiju u Grohotama, cini mi se da se zove Buco, mislit ces da je bitija u gornjim andrijevcima kod sl.broda gdje se okupljaju lokalni kroneri, fancy. kad ono, kava super, jeftino, ljudi su ljubazni i nekako smisni... i na toj solti sam vidio lika sa rasta frizurom koji tu zurku nije shisao ili nedaj boze prao sigurno 40 godina. zna li netko od soltana tko je taj?;
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 15:55   #15
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Kažeš 160 kn na dan rentanje bicikla?
Je li to baš full provjerena informacija, jer cifra je fakat suluda, za tri dana rentanja kupim si vlastiti bicikl, koristom ga i onda prodam za 30% manje, i još sam ušparao u odnosu na rentanje.
nikad nisam rentao bike na solti, uvijek smo vukli svoje. i ne znam gdje bi to mogao iznajmiti osim mozda u Stomorskoj ili slucajno u Necujmu kod Slovenaca, ili ko vec drzi onu rugobu od apartmana.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 16:22   #16
Quote:
goldietrickz kaže: Pogledaj post
nema fancy shmansy birtija. kad vidis birtiju u Grohotama, cini mi se da se zove Buco, mislit ces da je bitija u gornjim andrijevcima kod sl.broda gdje se okupljaju lokalni kroneri, fancy. kad ono, kava super, jeftino, ljudi su ljubazni i nekako smisni... i na toj solti sam vidio lika sa rasta frizurom koji tu zurku nije shisao ili nedaj boze prao sigurno 40 godina. zna li netko od soltana tko je taj?;
Ja ga znam. Čujem da se ošišao, obrijao i oprao!

Kad sam ga vidjela prvi puta skamenila sam se od straha!
pumpkin pie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 20:51   #17
Quote:
Bumboslav kaže: Pogledaj post
Ponude čega to nema ? Priroda, bistro more, čistoća, mir, neiskomercijaliziranost, tišina, opuštenost ... zar sve to ne spada u bit ponude?
goldietricks me pobra , mislila sam da ne treba dodatno tumačenje
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 21:45   #18
Da li su plaže na južnoj obali Šolte pristupačne s kopna, po mogučnosti autom, ako bicikle ne budemo mogli unajmiti? Ono, ne baš da se autom dovezemo do plaže i bacimo u more, ali da ne moramo pješačiti sat vremena od auta do plaže.

Ako može netko, pliz, iz prve ruke dati impresije o plažama na sjevernoj i južnoj obali, i usporedbe.

Na Google Earth se vidi puno detalja Šolte ali se ne vidi jasno pristupačnost samih plaža, i da li su kamene, strme, blage itd ... ove južno mi izgledaju na satelitskoj snimci kao da su pune litica i teško dostupne, ali nema 3D projekcije pa je to samo moje nagađanje.

Stoga se nadam potpunijoj informaciji od nekoga tko je Šoltu prošao uzduž i popreko, što i nije neki problem jer je to ipak mali otok, 19 km dug i svega 4,9 km širok.
Bumboslav is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 23:04   #19
pa napisao sam ti da sam prosao soltu uzduz i poprijeko. na juznoj strani je isto kao i na juznim stranama skoro svih nasih otoka. nema teorije da tamo pridjes autom a i bajkom je problem, jer da nije vec bi to netko napisao ovdje.
tamo ljudi jos ne haju puno za masovne turizme osim u Necujmu. i to je dobro.
juznoj strani ces prici jedrilicom iliti nekom slicnom barkom, isto ti je to svugdje. red litica, red malih vala, pjescane plaze, koliko ja znam, nema, a i ne kuzim hype oko tih plaza.
moj savjet je Maslinica. odande sve mozes obici sto bajkom sto skuterom sto autom.
inace na tom otoku imali smo i pjesacke ture i one nikad nisu isle na juznu stranu.

ali, evo.. cekacemo nekog fetivog soltana, i mene zanima sto i kako tocno s juznom stranom.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2007., 23:16   #20
bila na šolti, nečujam, rogač, a obišla sam malo i unutrašnjost, more je kristalno, vrlo je mirno, rogač nema plažu, ali u nečujmu je super, otok smo obilazili lokalnim taksijem koji je prilično jeftin, ako tražiš mir pravo mjesto.
__________________
Boj se ovna, boj se govna. A kad ću živit'? (I.A.)
marijana_64 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:13.