Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2012., 02:36   #81
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
5 sati za 40km?
Jedino ako vozim 2km naprijed, 1 km unazad.
To ti je ova relax prognoza. Dok se ti popneš starom cestom treba ti sat vremena sigurno, ako nisi u formi. Stojiš u "Lavanda" kafiću, piješ rakiju i to, daljnjih po ure. Spust ti je po ure. Stojiš u Hvaru, tamo negdje u "Sidru" ili "Tin tinu", daljnjih po ure.
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 08:59   #82
Quote:
Toma Sawyer kaže: Pogledaj post
5 sati za 40km?
Jedino ako vozim 2km naprijed, 1 km unazad.
da vozis skroz po ravnom, da, ali ima i tu pentranja i spustanja i nije ravna ruta., plus, steta je da ne stanes usput i divis se pogledima, sjednes malo na kavu ili vino itd. pa meni je skuterom trebalo par sati od starigrada do hvara u jednom smjeru zbog usputnih stvari (razgledavanje, uzivanje u panoramskim pogledima, spustanje u dubovicu, razgledavanja brusja itd itd) , a kamoli ne biciklom. (ja ne volim samo voznju od tocke a do tocke b, nego volim i stati, pogledati itd.)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2012., 09:55   #83
daj ti sve dobre birtije navedi i stavi to na temu Hvar.
Jesu li skupe?
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 19:29   #84


Maslinica
goldietrickz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 13:15   #85
molim vas hitno mi treba preporuka za neko misto na solti, idemo na jednodnevni izlet,znaci kupanje cili dan i sad kad se iskrcamo u rogaču mislili smo uzet bus do nekog mista jel smo prošle god bili vec u rogaču i sad bi tili na neku lipu pjescanu plazu bez previse ljudi,koje bi to bilo misto savrseno za ovako nesto?dosta mi je odlaska na otoke i onda lutat u mistu di me ostavi trajekt,pa mooooolim nekog poznavatelja solte da me uputi unaprid fala
GeOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 13:49   #86
Pješčanu plažu na Šolti pronaći nećeš.

U Maslinici imaš šljunčanu plažu (slika gore) i više manjih kameno/šljunčanih plaža uz obalu. Slično je i u Nečujmu i Stomorskoj.

U ovo doba godine teško ćeš naći plažu bez ljudi, al u pravilu nije gužva.
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2013., 22:32   #87
aha,a znate li koliko je busu potrebno od rogača do maslinice?evo pronasla sam neku uvalu kašjun odmah tu u rogaču pa neznan jel se isplati ic sve do maslinice,cini mi se daleko,ili je i ta uvala lijepa?pisalo je kao nesto najljepse plaze i ona je bila uvrstena
GeOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 11:07   #88
Do Maslinice je oko 8 km, a busu treba 20-ak minuta

Možeš ostati i u Rogaču, put uvale Kašjun imaš jednu malu plažicu koju zovu Crvena, malo žalo i bistro more,a na suprotnu stranu imaš Banje sa zabavnim sadržajima u moru.
kakataka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2013., 11:59   #89
Ova vaša tema potaknula me da provedem godišnji na Šolti, penzija style.
Javim dojmove, ali sudeći prema svemu navedenom ovdje, bit će mi rajski.
Jedva čekam!
__________________
stvarno?
purple_haze is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:52   #90
Šta je sa kampom "Mido" na Šolti?
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2014., 12:25   #91
Veliki pozdrav svima iz Beograda! Ove godine imam nameru da dodjem na letovanje sa porodicom na Soltu-Necujam. Posto dolazim sa suprugom i dvoje dece (stariji sin 6 godina i cerkica 2 godine), interesuje me samo mesto Necujam. Kakvih sadrzaja ima (prodavnica, pekara, poslasticarnica, kafica... )? Zbog dece mi je jako bitna temperatura mora. Da li je toplo ili hladno? I jos jedno pitanje a tice se mene, da li se moze pecati i sta sa obala? Veliko vam hvala svima na odgovorima!
Ilija72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:37   #92
U Nečujmu imaš veliku samoposlugu, u sezoni se otvori par restorana i kafića (ali zaista par), pekara, štand za voće, štand za sladoled... More je na plaži ispod apartmana plitko ali nikada nije tako toplo kao na sjevernom Jadranu; plaža je okrenuta prema maestralu, tako da popodne malo puše. Ali nije hladno, ne moraš se bojati. Samo trebat će im papuče za u more, jer je kamenje. Imaš i bazen pored plaže, isto zgodno za malu djecu.

Više sadržaja imaš u Stomorskoj i Grohotama. U Grohotama imaš i apoteku, svako jutro bude svježe ribe, imaš dvije samoposluge (Studenac i Konzum), kiosk sa odjećom, trafiku, pekaru, mesnicu, mini tržnicu, dućan s građevinskim materijalom ( ), dom zdravlja, policiju, poštu... Tri kafića i jedan restoran. U Stomorskoj imaš puno više kafića i restorana.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 19:29   #93
Zaista puno hvala na odgovoru. Mi idemo kod moje prijateljice koja ima apartman u samom apartmantskom naselju tako da smo u Necujamu. Po prvi put nas interesuje odmor i samo odmor. Ostavljamo kola u Splitu i idemo tamo na uzivanje. Plaza, apartman- plaza, apartman... Samo me je zanimalo za uvece u periodu od sest do devet za bilo kakav sadrzaj, cisto da se malo prosetamo jer kao sto sam i rekao, imamo malu decu tako da su oni u krevetu vec od pola devet-devet. Hvala puno na odgovoru... Jos samo da znam da li ima u celoj prici i mesta za mene i moje pecanje... ))
Ilija72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 22:49   #94
Kako imaš sređen prijevoz na Šolti? Jer ako ste s prtljagom i malom djecom i idete s trajekta na bus, neće ti baš biti zgodno. Možda da ipak uzmeš auto pa ste komodniji a možete i skočiti do drugih mjesta. Doduše, imaš lokalni autobus, kojim iz Nečujma možeš u Stomorsku, Gornje selo, Grohote i Rogač, ali svejedno. A i lakše zapakiraš dpmaće ulje, med i druge stvari koje tamo možeš kupiti a zbilja su prvoklasne

Što se tiče šetnje, u Nečujmu možete uz more na jednu ili drugu stranu od apartmanskog naselja. A za pecanje, pecaj koliko ti srce želi - ali ujutro i navečer, kad nema kupača.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 20:05   #95
Mi smo dosta puta letovali u HR. Malo sam se nahvatao straha od pre dve godine kada su mi izbusili gume u DU. Tako da sam ove godine ipak resio da ostavim kola kod prijatelja. Ipak, sa malom decom sam i ne bi zeleo nikakvih problema. Imamo prijatelje koji ce nam pomoci oko stvari tako da je i sa te strane sve reseno. A dovoljno je da postoje i lokalni autobusi tako da nam je sve blizu ako odlucimo malo promeniti. Uvek je tu odlazak i u Split i ispijanje gemista sa prijateljima
Samo da nas posluzi vreme i sve ce biti idealno
Ilija72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 00:15   #96
Hajde da se i ja malo ukljucim... Inace sam iz Novog Sada,ali sam svake godine na Solti posto imam tamo kucu. Sto se tice odlaska autom na Soltu, ja sam isla i sa BG i sa NS tablicama i nikada nisam imala ni najmanji problem. Ako te to brine,Solta je sigurnija od Splita i slobodno se zaputi autom,iz razloga sto je Necujam mali i verujem da ce ti biti zao ako ne uspes da obidjes i ostatak otoka, posto je stvarno fantasticna, a autobusom nije bas prijatno. Zamolila bi samo nekog od otocana da mi pomogne... S obzirom da sam se ove godine odlucila za avion, necu imati prevoz po otoku, pa me zanima da li jos uvek postoji taksi na Solti (posto mi kazu da vise ne vozi) i da li znaju neki kontakt. Ja sam u Grohotama, pa mi je problem da dodjem do ostatka otoka. Hvala
MakiSk is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 22:40   #97
Quote:
MakiSk kaže: Pogledaj post
Hajde da se i ja malo ukljucim... Inace sam iz Novog Sada,ali sam svake godine na Solti posto imam tamo kucu. Sto se tice odlaska autom na Soltu, ja sam isla i sa BG i sa NS tablicama i nikada nisam imala ni najmanji problem. Ako te to brine,Solta je sigurnija od Splita i slobodno se zaputi autom,iz razloga sto je Necujam mali i verujem da ce ti biti zao ako ne uspes da obidjes i ostatak otoka, posto je stvarno fantasticna, a autobusom nije bas prijatno. Zamolila bi samo nekog od otocana da mi pomogne... S obzirom da sam se ove godine odlucila za avion, necu imati prevoz po otoku, pa me zanima da li jos uvek postoji taksi na Solti (posto mi kazu da vise ne vozi) i da li znaju neki kontakt. Ja sam u Grohotama, pa mi je problem da dodjem do ostatka otoka. Hvala
Postoji (sad da li vozi legalno sa licencom ili na crno neznam)
BundyR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 11:21   #98
Quote:
Klepsidra kaže: Pogledaj post
Šta je sa kampom "Mido" na Šolti?
I dalje je tamo i radi punom parom. Mi idemo na Šoltu u 8.mjesecu. Imajte na umu da negdje od 22.8 na dalje je kamp full, kaže vlasnik da mu tada kamp zakupi neka njemačka grupa. Za točan datum kad dolazi grupa, koga zanima, najbolje nazvati vlasnika, znam da je negdje krajem tog tjedna. Mi smo mislili prvo na Brač pa na Šoltu, ali smo zbog ovoga morali okrenuti redoslijed.

Veseli me proći kajakom južnu obalu, vidim da je svi hvalite
__________________
Restart and reboot yourself
Prolaznica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2014., 19:42   #99
Quote:
BundyR kaže: Pogledaj post
Postoji (sad da li vozi legalno sa licencom ili na crno neznam)
Ma nema veze da li je legala, samo da me preveze kad mi treba . Hvala puno na odgovoru, raspitacu se vec kad stignem za koji dan gde ga mogu pronaci...
MakiSk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2014., 14:58   #100
Quote:
Pulssqt kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Evo nekin cudon san naletia na ovu temu kopajuci nesto, pa da napisen ako ikome mogu pomoc u vezi bilo cega.

Svu 21 god zivota san provea na Šolti, u vise mista, nema u kojoj uvali,plazi, na kojeme brdu i u kojoj spilji nisan bia, tako da ako ikome triba bilo kakva pomoc, informacija, usluga, samo pitajte. Odg cu sve sta znan. I uputit da nebi zavrsili kod nekog cigana u restoranu i sl.

Pozdrav.
Pa daj odgovor cjenik kampa "Mido" na Šolti za 2 osobe + iglo.Nigdje ne pise, a vec godinama se spremam doc u taj kamp. Trazim i ducan da je blizu bar pola sata hoda (3 -4 km od kampa ) ako ima? Konobe me ne zanimaju ali ako ima neka jeftina predlozi. Da li je otok posumljen?Ima li borove sume?Nemam auta pa bi se prebacivala busem.
Klepsidra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:32.