Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.10.2003., 10:16   #1
Najbolji hrvatski film

Prosli tjedan su cijelu moju skolu natjerali u kino gledati premijeru Ogrestinog filma "Tu". Po meni, film je za hrvatske standarde bio zbilja dobar, ali ide mi na zivce kad netko za film s hrvatskim predznakom kaze da je los samo zato sto je hrvatski. Jesam li u pravu?
Za mene, top 5 hrvatskih filmova su:
1. Nebo sateliti
2. Vidimo se
3. Dogadjaj
4. Tu
5. Sokol ga nije volio
ima tu jos al necemo pretjerivat
__________________
Ali gospođo, jedan somun izmeđ dvi kifle ne može da balansira, on ne može da balansira
Jack of all trades is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 10:23   #2
opcenito bas ne volim gledati filmove i nisam ih bas puno pogledala, ali od hrvatskih mi je najbolji fine mrtve djevojke. eto
__________________
:D
mala vjestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 12:02   #3
nisam gledala ali zvuci dobro
jel te dvije trebe umru na kraju ili se ubiju ili sto?
__________________
Ali gospođo, jedan somun izmeđ dvi kifle ne može da balansira, on ne može da balansira
Jack of all trades is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 12:05   #4
Zasto je ovo na modi??

Ako se odnosi na hrvatske od '90, onda nemam sto reci: sve jedan losiji od drugog!

A za starije: H8 i Ritam zlocina. To su dva dobra filma.

Prije jedno dva tjedna sam umirala od smijeha na Steficu Cvek, ali to je vise zajebancija nego dobar film...
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 12:42   #5
Quote:
Jack of all trades kaže:
nisam gledala ali zvuci dobro
jel te dvije trebe umru na kraju ili se ubiju ili sto?
pa ono, ne bi bila fora da ti kazem
pogledaj pa ces vidjeti
__________________
:D
mala vjestica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2003., 15:37   #6
"Tu". Po meni, film je za hrvatske standarde bio zbilja dobar, ali ide mi na zivce kad netko za film s hrvatskim predznakom kaze da je los samo zato sto je hrvatski.



Zbog ovakvih ljudi će nam uvijek na repertoaru biti hrvatski filmovi. Doduše uvijek se javljaju komercijalni i propalo-komedijaški filmovi ali svaka cast onome koji zna cijeniti kvalitetu domaćih filmova. ZAPAMTITE hrvatski filmovi su filmovi svjetske klase
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 12:38   #7
Na žalost nemamo ih baš puno pa bi možda trebalo otvotiti temu o uzrocima krize hrvatskog filma ako ovo ne zvuči malo pregrubo.Svaka čast Ogresti i ostalima koji čine novi val ali autorsku kvalitetu jednog Berkovića,Bauera,Mimice,Vrdoljaka treba dostići što je lakše reći nego učiniti.Umjetnost se ne događa zato jer mi to želimo... A moji favoriti su: *RONDO *LJUBAVNA PISMA SA PREDUMIŠLJAJEM *KIKLOP *PROMETEJ SA OTOKA VIŠEVICE *SAMO JEDNOM SE LJUBI *IZBAVITELJ Ima ih još samo ne znam gdje mogu nabaviti starije hrvatske filmove odnosno filmove koje struka ocjenjuje kao kvalitetne . Pozdrav svima...
Veli Jože is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 14:03   #8
U raljama zivota
Sanjuro is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 14:15   #9
Tko pjeva zlo ne misli
Ljubavna pisma s predumišljajem
Kiklop
Glembajevi
sis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 15:06   #10
Quote:
hvereget kaže:
ZAPAMTITE hrvatski filmovi su filmovi svjetske klase

posto ne zivim u Hrvatskoj nemam bas priliku gledati nove hrvatske filmove...no frendica mi je poslala dvd "fine mrtve djevojke"

i mogu samo reci da je FMD jako los film i ako je to najbolji hrvatski film...kakvi su onda ostali?
__________________
Kradljivac pogleda
PaleBlueEyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2003., 22:12   #11
Quote:
PaleBlueEyes kaže:


i mogu samo reci da je FMD jako los film i ako je to najbolji hrvatski film...kakvi su onda ostali?
neću ulaziti u to kakav je FMD film ali je sigurno bolji od 95% filmova napravljenih u zadnjih 15 godina. Što će reći, ostali su filmovi mahom shit nad shitovima. Nažalost.
el Duderino is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 02:28   #12
Re: Najbolji hrvatski film

Quote:
Jack of all trades kaže:
Prosli tjedan su cijelu moju skolu natjerali u kino gledati premijeru Ogrestinog filma "Tu". Po meni, film je za hrvatske standarde bio zbilja dobar, ali ide mi na zivce kad netko za film s hrvatskim predznakom kaze da je los samo zato sto je hrvatski. Jesam li u pravu?
Za mene, top 5 hrvatskih filmova su:
1. Nebo sateliti
2. Vidimo se
3. Dogadjaj
4. Tu
5. Sokol ga nije volio
ima tu jos al necemo pretjerivat
Oprosti, ali ti blage veze o filmu nemaš. Ovako ignorantsku listu već dugo nisam vidio. Bilo bi mi iskreno neugodno otvoriti post s ovakvim više nego glupavim popisom. Daj odrasti i pogledaj Lisice, Brezu, Rondo, Ljubavna pisma s predumišljajem, Ritam zločina, San o ruži i par desetaka zaista sjajnih hrvatskih filmova. Mislim, Nebo Sateliti kao najbolji hrvatski film, a drugi je Vidimo se. I da paradoks bude veći Mimičino remek djelo stoji kao treći, ispod ova dva prosječna filma. Da znam tko si i da te vidim, lupio bih ti šamarčinu bez ikakve grižnje savjesti.
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 10:20   #13
tko pjeva zlo ne misli
u raljama zivota
i moze proci eventualno prica iz hrvatske
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 15:08   #14
Tu je solidan film. Može proći i Tko pjeva zlo ne misli, ali Sokol ga nije volio je film koji me najviše dirnuo. Smatram da imamo dosta dobrih filmova i dobrih glumaca, ali ljudi previše podcjenjuju.

Eh, da... nitko nije spomenuo bjelovarski Ne dao Bog većeg zla. Meni se svidio.
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 15:29   #15
Quote:
Hermione Granger kaže:
Eh, da... nitko nije spomenuo bjelovarski Ne dao Bog većeg zla. Meni se svidio.
mozda zato sto bas i ne spada na topic o najboljim hrvatskim filmovima, ali da, i meni se svidio. hrvatski film koji je eksli duhovit, zanimljiv koncept.
__________________

what you piss in is yours for life
otO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 17:44   #16
Quote:
Hermione Granger kaže:

Eh, da... nitko nije spomenuo bjelovarski Ne dao Bog većeg zla. Meni se svidio.
da,dobar je film
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 19:03   #17
Re: Najbolji hrvatski film

Quote:
Jack of all trades kaže:
Prosli tjedan su cijelu moju skolu natjerali u kino gledati premijeru Ogrestinog filma "Tu". Po meni, film je za hrvatske standarde bio zbilja dobar, ali ide mi na zivce kad netko za film s hrvatskim predznakom kaze da je los samo zato sto je hrvatski. Jesam li u pravu?
Za mene, top 5 hrvatskih filmova su:
1. Nebo sateliti
2. Vidimo se
3. Dogadjaj
4. Tu
5. Sokol ga nije volio
ima tu jos al necemo pretjerivat

6. dinamo:kamen ingrad
7. milijunaš
8. kolo sreće
9. kuharski dvoboj
10. tv bingo
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 19:18   #18
eh, sjetih se...postoji jedan jedini hrv film od 90-ih na ovamo koji ne samo da je vrijedan spomena vec...bla,bla-ono do jaja je...to je Suša od Matanića..e da, i ne volim kad vele da su FMD super film.
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 22:15   #19
Suša je glup i dosadan film bez ikakva smisla. Na istom Motovunu sam gledao bosanski Deset minuta koji je dirnuo gotovo sve koji su ga tamo vidjeli. Taj je film imao takav učinak da je Sušu i večinu ostalih kratkih filmova, tada prikazanih učinio smiješnim.
 
Odgovori s citatom
Old 01.11.2003., 23:27   #20
Kako je počeo rat na mom otoku
LeChuck is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:06.