Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2017., 21:51   #201
Quote:
Movie kaže: Pogledaj post
Jesam li jedini koji misli je ovo najbolji film 21. stoljeća?
među najboljima
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 00:08   #202
Gledao sam ga tri put i svaki put mi je bio hipnotizirajuć. Skoro svaka scena gdje je Plainview koji dominira svojom prisutnošću, pa do odnosa i manipulacija nad svima koji stupe s njim u kontakt.

Al čak i u scenama gdje se ništa ne događa prevladava jedna gusta atmosfera.

Mislim jesu teške teme ali je svaki put iznova osvježavajuće za pogledat.

Tu i tamo mi se znaju vrtjeti scene gdje se Daniel ruga Eli-u: "I drink your milkshake!"

Svakako najbolji P. T. Andersonov film.
__________________
Liberté, égalité, jebalité

Tko god da mi je ukrao antidepresive, nadam se da je sad sretan
Puky Lee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 01:27   #203
Svakako je žalosno što je "No Country For Old Men" te godine pokupio Oscara, a kako vrijeme odmiče vidi se da je "There Will Be Blood" kategorija za sebe.

Mislio da je ovo najbolji film o kapitalizmu ikad snimljen. Plainview je čisto oličenje Sotone u obliku pohlepe.
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 10:42   #204
Meni su oba filma odlična tako da mi je svejedno bilo tko će dobiti Oskara. Ali čitam malo i kao da NCFOM nema nikakvu pouku i da je riječ o čistoj bezglavoj akciji.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 11:55   #205
No Country je vrhunski film, iznadprosječno dobar. Ali ovo je čisto remek djelo, klasu iznad.
__________________
ok
Movie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:03   #206
Quote:
mah11 kaže: Pogledaj post
Meni su oba filma odlična tako da mi je svejedno bilo tko će dobiti Oskara. Ali čitam malo i kao da NCFOM nema nikakvu pouku i da je riječ o čistoj bezglavoj akciji.
Di to čitaš?
Inconnu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 15:07   #207
Na prethodnim stranicama.
__________________
"I hate listening to people’s dreams. It’s like flipping through a stack of photographs. If I’m not in any of them and nobody’s having sex, I just don’t care." D.R.
mah11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 12:56   #208
Tek sam sad uhvatio vlak. Mada sam fakat uživao u filmu, ubio me u pojam epilog iz 1927. Potpuno suvišno i nakalemljeno uopće mi nije jasno zbog čega. Ma, mislim, možda i nije suvišno, možda bi sve to sjelo na mjesto kad bi bilo napravljeno kao ostatak filma, ali toliko nepotrebnog blebetanja i dijaloških eksplikacija u filmu u kojem je dotad sve rješavano putem gesta i minimalno izgovorenih riječi i sve je bilo apsolutno jasno... I onda zadnjih petnaest-dvadeset minuta krene logoreja i traje i traje i traje. Nešto s tim P. T. Andersonom u glavi nije čisto, tako je ujebao i Magnoliju s nepotrebnih završnih pola sata. Ali fakat mi nije jasno kako je moguće da se dogodi da čovjek režira cijeli film u jednom retoričkom stilu i onda ga prehiti. Ovo fakat izgleda kao da su ga natjerali da dosnimi nove scene za publiku koja na kraju želi jedan krvavi obračun.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 13:29   #209
Tek sada.
A dobro i ja sam neki dan pogledao Goodfellas prvi put.

Jesi pogledao ovaj zadnji Andersonov, "Phantom Thread"?
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 15:18   #210
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Tek sada.
A dobro i ja sam neki dan pogledao Goodfellas prvi put.

Jesi pogledao ovaj zadnji Andersonov, "Phantom Thread"?
Njet. Za sve preko dva sata si moram jako intervenirati u dnevne rasporede.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 17:43   #211
Sjećam se da mi je bio depresivan i nije me se ništa dojmilo da bih ga zapamtio. Ali pogledat ću ga opet. Davno je to bilo a Daniel je tada bio u top fazi.
__________________
Love Lickers
implosive is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2020., 19:32   #212
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Tek sam sad uhvatio vlak. Mada sam fakat uživao u filmu, ubio me u pojam epilog iz 1927. Potpuno suvišno i nakalemljeno uopće mi nije jasno zbog čega. Ma, mislim, možda i nije suvišno, možda bi sve to sjelo na mjesto kad bi bilo napravljeno kao ostatak filma, ali toliko nepotrebnog blebetanja i dijaloških eksplikacija u filmu u kojem je dotad sve rješavano putem gesta i minimalno izgovorenih riječi i sve je bilo apsolutno jasno... I onda zadnjih petnaest-dvadeset minuta krene logoreja i traje i traje i traje. Nešto s tim P. T. Andersonom u glavi nije čisto, tako je ujebao i Magnoliju s nepotrebnih završnih pola sata. Ali fakat mi nije jasno kako je moguće da se dogodi da čovjek režira cijeli film u jednom retoričkom stilu i onda ga prehiti. Ovo fakat izgleda kao da su ga natjerali da dosnimi nove scene za publiku koja na kraju želi jedan krvavi obračun.
pretjeruješ

istina je da film do te završnice/kulminacije ima jedan sporiji (da ne kažem "tih") ritam ali i tu se dalo naslutiti tj. primjetiti da plainview na trenutke ima te oratorske sposobnosti i sklonosti. kako mu se život urušavao i kako mu se bližio kraj (alkohol, depresija i sl.) ta naratorska sklonost/potreba je sve više dolazila do izražaja

meni je to apsolutno prihvatljivo, da ne kažem normalno (a u filmskom kontekstu pogotovo)
nemam s tim problema, ili još bolje, ne vidim ga
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 17:14   #213
Quote:
Pajkic kaže: Pogledaj post
Tek sada.
A dobro i ja sam neki dan pogledao Goodfellas prvi put.

Jesi pogledao ovaj zadnji Andersonov, "Phantom Thread"?
ja jesam. i tip je najobičniji drkator.

šalim se.
__________________
zlo goveđe dovijeka june
mimma7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:09   #214
Quote:
Ajutokintumi kaže: Pogledaj post
istina je da film do te završnice/kulminacije ima jedan sporiji (da ne kažem "tih") ritam ali i tu se dalo naslutiti tj. primjetiti da plainview na trenutke ima te oratorske sposobnosti i sklonosti. kako mu se život urušavao i kako mu se bližio kraj (alkohol, depresija i sl.) ta naratorska sklonost/potreba je sve više dolazila do izražaja
Nije problem u Plainviewovim oratorskim sposobnostima, nego u potpunoj nebitnosti lika tog svećenika u cjelini filma. Da, PTA je očito imao primisao napraviti film (i) o sukobu dva hohštaplera, ali taj drugi, duhovni hohštapler, uopće nije ispao djelatan lik u filmu. Poslužio je tek kao štaka karakterizaciji lika Plainviewa i poslužio je taman koliko je trebalo. Nakon scene u crkvi taj lik je završio sa svojom misijom. Ubacivanje njega u epilog filma i to još karikaturalnijeg nego što je bio dosad, potpuni je promašaj. Upečatljiviji lik od svećenika je lik "brata" Henryja i ima ga taman koliko ga treba biti. Ovako kako je PTA u epilog vratio dramaturški potpuno mrtvog lika, isto tako je mogao vratiti i Henryja. I bilo bi bolje.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 19:30   #215
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Nije problem u Plainviewovim oratorskim sposobnostima, nego u potpunoj nebitnosti lika tog svećenika u cjelini filma. Da, PTA je očito imao primisao napraviti film (i) o sukobu dva hohštaplera, ali taj drugi, duhovni hohštapler, uopće nije ispao djelatan lik u filmu. Poslužio je tek kao štaka karakterizaciji lika Plainviewa i poslužio je taman koliko je trebalo. Nakon scene u crkvi taj lik je završio sa svojom misijom. Ubacivanje njega u epilog filma i to još karikaturalnijeg nego što je bio dosad, potpuni je promašaj. Upečatljiviji lik od svećenika je lik "brata" Henryja i ima ga taman koliko ga treba biti. Ovako kako je PTA u epilog vratio dramaturški potpuno mrtvog lika, isto tako je mogao vratiti i Henryja. I bilo bi bolje.
slažem se da je taj svećenik na kraju prikazan dosta nespretno. mislio sam da će i on na kraju evoulirati i pokazati mišiće ali jok bato, ko puž balavac se razvlačio po kuglani.
za upečatljiviji kraj trebaju ravnopravniji suparnici, tu se slažem. ispada da ga je nadvikao jebote, vikom ga je umlatio.
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2020., 20:19   #216
Quote:
mimma7 kaže: Pogledaj post
ja jesam. i tip je najobičniji drkator.

šalim se.
Dobra recenzija.
Ne šalim se.
__________________
Curb
Pajkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2020., 12:38   #217
U ovom filmu glumi i Kevin Dzej O Konor, jedan od mojih omijenih glumaca. Iako je odlicno odigrao svoju ulogu u ovom filmu, nepravedno je podcenjen, jer su svi koji su pisali o ovom filmu pominjali samo Dej Luisa i Pola Dana, a o Kevinu nisu napisali ni slovo
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2020., 13:41   #218
Tko??
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2020., 14:34   #219
Quote:
Eartwormjim kaže: Pogledaj post
U ovom filmu glumi i Kevin Dzej O Konor, jedan od mojih omijenih glumaca. Iako je odlicno odigrao svoju ulogu u ovom filmu, nepravedno je podcenjen, jer su svi koji su pisali o ovom filmu pominjali samo Dej Luisa i Pola Dana, a o Kevinu nisu napisali ni slovo
Pritom je O'Connor puno bolji od Paula Dana koji se uglavnom prekenjava.
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2020., 19:44   #220
Quote:
Gilmour kaže: Pogledaj post
Tko??
On glumi brata od Dej Luisa, koga Luis ubije.
Eartwormjim is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:24.