Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2007., 20:25   #61
Nije li laganje grijeh?
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:32   #62
Iz ovoga što čitam, čini mi se da uopće niste razumjeli o čemu čovjek piše.
Čovjek uopće nije ateist- u smislu da u ništa ne vjeruje, budući da je nemoguće ne vjerovati u ništa- on iznosi svoja stajališta, tj.ono u što on vjeruje.
Bog i rimska crkva nemaju baš puno toga zajedničkog, zato on i iznosi ovakve stavove, tako da bih ga ja prije svrstala u protestanta nego u "ateistu".
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:34   #63
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Iz ovoga što čitam, čini mi se da uopće niste razumjeli o čemu čovjek piše.
Čovjek uopće nije ateist- u smislu da u ništa ne vjeruje, budući da je nemoguće ne vjerovati u ništa- on iznosi svoja stajališta, tj.ono u što on vjeruje.
Bog i rimska crkva nemaju baš puno toga zajedničkog, zato on i iznosi ovakve stavove, tako da bih ga ja prije svrstala u protestanta nego u "ateistu".
nesto mi ukazuje da neznas citat
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:37   #64
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
tako da bih ga ja prije svrstala u protestanta nego u "ateistu".
Šališ se? Jel uopće shvaćaš značenja pojmova "ateizam" i "protestantizam"?
Blitz66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:46   #65
Ima Boga-nema Boga

Zapravo mi je smiješno ovo prepucavanje ima Boga-nema Boga.
Ako ga nema čemu onda uopće ovakve diskusije, ako ga ima zašto ne bi njega pitali kaj on o tome misli. Meni se to jedino čini racionalnim!
Kako uopće možeš raspravljati o nekomu ili nečemu čega nema?!?!
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:47   #66
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Zapravo mi je smiješno ovo prepucavanje ima Boga-nema Boga.
Ako ga nema čemu onda uopće ovakve diskusije, ako ga ima zašto ne bi njega pitali kaj on o tome misli. Meni se to jedino čini racionalnim!
Kako uopće možeš raspravljati o nekomu ili nečemu čega nema?!?!
divno sto si nam pokazao razinu svoje intelektualne sposobnosti
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:49   #67
O, kikiriki mozgovi...
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:51   #68
Ne trebam ja nikome ništa pokazivat, znam tko sam i što sam, tako da nemam potrebu bilo kome išta dokazivat, samo mi je smiješno ovo kvazi intelektualno piskaranje.
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 00:57   #69
" O dubino bogatstva, mudrosti i znanja Božjeg!
Kako su nedokučive njegove odluke, i kako neistraživi njegovi putovi!
Tko je naime upoznao Gospodnju misao? Tko li mu je bio savjetnik?
Tko li mu je nešto prije dao da bi mu morao uzvratiti?
Sve je od njega, po njemu i za njega.
Njemu pripada slava zauvijek. Amen. ( Rimljanima poslanica 11;33-36)
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 01:31   #70
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Zapravo mi je smiješno ovo prepucavanje ima Boga-nema Boga.
Ako ga nema čemu onda uopće ovakve diskusije, ako ga ima zašto ne bi njega pitali kaj on o tome misli. Meni se to jedino čini racionalnim!
Kako uopće možeš raspravljati o nekomu ili nečemu čega nema?!?!
Jelda je glupo prepucavati se! Zamisli kako je glupo zaletjeti se avionom u zgradu ako nema boga. Meni se to ne čini racionalnim
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 01:53   #71
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
" O dubino bogatstva, mudrosti i znanja Božjeg!
Kako su nedokučive njegove odluke, i kako neistraživi njegovi putovi!
Tko je naime upoznao Gospodnju misao? Tko li mu je bio savjetnik?
Tko li mu je nešto prije dao da bi mu morao uzvratiti?
Sve je od njega, po njemu i za njega.
Njemu pripada slava zauvijek. Amen. ( Rimljanima poslanica 11;33-36)
Citiranje primitivnih tekstova brončanog doba iz palestinske pripizdine neće nikoga impresionirati ovdje.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 02:06   #72
Quote:
enzogiovanni kaže: Pogledaj post
Citiranje primitivnih tekstova brončanog doba iz palestinske pripizdine neće nikoga impresionirati ovdje.
Mislim da si debelo u krivu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 02:15   #73
Dajte i meni PDF. Bilo sad ne TV pa se krščani okomili kao da je vrag živi, jer nakon toliko stoljeća niko nije kritikovao i sad odjednom kritika boli. Nisam znao da su celibat i papa uvedeni u 11. stoljeću. Šta sve sebi ljudi umisle. ccc
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 02:16   #74
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
" O dubino bogatstva, mudrosti i znanja Božjeg!
Kako su nedokučive njegove odluke, i kako neistraživi njegovi putovi!
Tko je naime upoznao Gospodnju misao? Tko li mu je bio savjetnik?
Tko li mu je nešto prije dao da bi mu morao uzvratiti?
Sve je od njega, po njemu i za njega.
Njemu pripada slava zauvijek. Amen. ( Rimljanima poslanica 11;33-36)
Amin.
__________________
Samo bez egotripova, please ...
Raiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 02:20   #75
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Dajte i meni PDF. Bilo sad ne TV pa se krščani okomili kao da je vrag živi, jer nakon toliko stoljeća niko nije kritikovao i sad odjednom kritika boli. Nisam znao da su celibat i papa uvedeni u 11. stoljeću. Šta sve sebi ljudi umisle. ccc
Teško da je bilo baš tada kada si napisao. To se uvelo u prvim koncilima u 4 stoljeću.
__________________
Oholost, Škrtost, Bludnost, interista/romanista, Neumjerenost u jelu i piću, Srditost, Lijenost
2004/05 Juventus, 2005/06 Juventus, 2006/07 nije odigrano, 2007/08 Juventus, 2008/09 AC Milan, 2009/10 ?
EnzoGiovanni is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 02:38   #76
Quote:
Raiden kaže: Pogledaj post
Dajte i meni PDF. Bilo sad ne TV pa se krščani okomili kao da je vrag živi, jer nakon toliko stoljeća niko nije kritikovao i sad odjednom kritika boli. Nisam znao da su celibat i papa uvedeni u 11. stoljeću. Šta sve sebi ljudi umisle. ccc
To ti nije legalno.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 03:25   #77
Pećina, briješ malo
ivasim is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 04:32   #78
Quote:
ivasim kaže: Pogledaj post
Pećina, briješ malo
Sad kad si spomenuo trebao bih se obrijati.
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 10:18   #79
Vremeplov

Quote:
boro 723 kaže: Pogledaj post
I eto Dawkinsa sa radikalnim buđenjem Prosvjetiteljskog, ideološkog, ateizma.
Prosvjetiteljski ateizam bio je moderan prije stoljeća i pol, a danas neki ne znaju
ništa bolje nego podgrijavati staru juhu. Nažalost većina forumaša ostaje na toj razini.


Quote:
boro 723 kaže: Pogledaj post
Interesantno je da militantni ateisti imaju zajednička obilježja koja su tipična za vjerske ili ideološke zajednice, kao što je način komunikacije i isključiva perspektiva koja barata mahom stereotipovima. Tako da su retorička sredstva simptomatična za ove ateiste ismijavanje i verbalno batinanje kao i potpuna nemoć da prepoznaju da je racionalizam tek jedna od mogućih perspektiva na stvarnost a ne samorazumljiva datost. Dawkins pati od oba poremećaja.
Militantni ateizam ima smisla u USA i sličnim zemljama, jer je tamo jaka kulturalna
agresija raznih "kršćana" povezanih sa vladajućom klikom.

RKC je tu mnogo suptilnija: ona jest nametnula (uz pomoć Franceka i sličnih kretena)
vjeronauk u škole, ali (deklarativno) priznaje znanost i njena dostignuća (pluralizam).

Da sam Amerikanac mislim da bih navijao za Dawkinsa. Kako nisam, on mi nema što reći.
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2007., 12:57   #80
Quote:
adriatic kaže: Pogledaj post
Prosvjetiteljski ateizam bio je moderan prije stoljeća i pol, a danas neki ne znaju
ništa bolje nego podgrijavati staru juhu. Nažalost većina forumaša ostaje na toj razini.




Militantni ateizam ima smisla u USA i sličnim zemljama, jer je tamo jaka kulturalna
agresija raznih "kršćana" povezanih sa vladajućom klikom.

RKC je tu mnogo suptilnija: ona jest nametnula (uz pomoć Franceka i sličnih kretena)
vjeronauk u škole, ali (deklarativno) priznaje znanost i njena dostignuća (pluralizam).

Da sam Amerikanac mislim da bih navijao za Dawkinsa. Kako nisam, on mi nema što reći.
http://www.jutarnji.hr/dogadjaji_dan...1,12,,97706.jl
Samo jedan od razloga... A nismo amerikanci
Napoleon Bonaparte is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:49.