Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2006., 21:12   #81
Selimo se...odkud početi..

Bok svima,
molim sve sa svojim pametnim savjetima oko selidbe...jeste li uzimali kutije iz dućana?Ili kupovali? Kako ste se organizirali?Tko vas je selio? Koliko vam je vremena trebalo? Jeste li se posvađali s mužem u tijeku selidbe?
Mi se selimo za dva tjedna, pa mi treba što boljih savjeta da što bezbolnije prođe...
__________________
Žena, Majka, Domaćica, Poslovna Žena
BrzaZena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 08:02   #82
e mi smo se baš nedavno selili. muž, troje djece i ja. kutije smo uglavnom nabavili od poznatih (nešto iz dućana) a dio smo kupili u Bauhausu (ima više dimenzija). spakirali smo se puno ranije (bilo je ljeto pa smo svu zimsku robu koja je glomaznija uspjeli strpati u kutije). ono što ti je bitno da kod same selidbe ostaviš jednu torbu u kojoj ćeš imati sve potrebne stvari za idućih par dana jer nećeš odmah isti dan početi raspakiravati kutije. i obavezno na kutije napisati što detaljniji popis što je unutra. selili su nas iz selidba gluhak i moram priznati da smo oduševljeni. točni, brzi, organizirani. sama selidba je krenula ujutro u 8 i u 11,30 smo već bili preseljenji (puni veliki kamion). selili smo se iz kuće u stan skupa s namještajem. tako da je to iskustvo dobro prošlo. srećom posvađala se s mužem nisam jer sam sve spakirala prije godišnjeg, otišla na godišnji (bez muža :-)) i vratila se dan prije selidbe, tako da vremena za svađu nije ni bilo. a vjerojatno se ne bi ni ovako posvađali jer nije bilo razloga. sretno
aneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2006., 13:23   #83
Aneri, kako se formira cijena takve selidbe? Po satu, po komadu namještaja, po visini kata? Koliko je vas to sve zajedno koštalo?
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 08:36   #84
prvo se računa cijena kamiona. kod nas je bio veliki kamion i on je koštao 600 kn. dolazi 5 radnika i svaki košta 35 kn po satu. i onda koliko vremena treba toliko platiš. ovi dečki koji su nama radili su stvarno bili brzi, nikakav odmor nisu imali i nisu zabušavali.
aneri is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 09:05   #85
Yep, pohvala Gluhaku (a i sinu :-) ). Brzi, bez zabušavanja, čak i po stubištu bez rasvjete.
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 12:27   #86
Ja se upravo preselila.
Trosobni u četverosobni stan.
Mama, tata ja i malena - sve popakirali u kutije (najbitnije - napisati na kutiju što je unutra i u koju je prostoriju treba nositi)
Uzeli smo momke iz Reto centra (koliko znam funkcioniraju u Splitu i Zagrebu) veliki kamion plus 3 momka košta 300 kn po satu, kombi + 3 momka košta 250 kn po satu.
Momci su prva liga, stali nisu.....
Svaka im čast
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2006., 16:35   #87
Quote:
suncemojemalo kaže:
Trosobni u četverosobni stan
ova informacija je baš bila potrebna ovdje nasušno, al kad je prilika ajmo se pohvalit...a nemreš bolivit...
zed_alive is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2006., 09:56   #88
Quote:
zed_alive kaže:
ova informacija je baš bila potrebna ovdje nasušno, al kad je prilika ajmo se pohvalit...a nemreš bolivit...
Šta je to nešto za hvalit se.
Ja sam to napisala samo zbog toga da se lakše pojmi koliko se toga seli.......
a ako si ti toliko iskompleksiran da to shvaćaš kao hvalisanje.... to je samo tvoj problem....
__________________
Sunce grije , toplo mi je!!!
suncemojemalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2006., 10:44   #89
Alenko V6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 13:34   #90
Daklem, ima li tko iskustva s tim? Kako se placa, po kilazi, satima? Tnx!
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 18:21   #91
Meni naplatili kao 500 kn kamion i 30 kn po radniku po satu. Ispalo oko 1000 kn al isplatilo se. Ono mucenje frendova fakat nema smisla.
Ivson is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 19:30   #92
Quote:
Ivson kaže:
Meni naplatili kao 500 kn kamion i 30 kn po radniku po satu. Ispalo oko 1000 kn al isplatilo se. Ono mucenje frendova fakat nema smisla.
Što mučenje frendova? Ono što ti frendovi naprave od namještaja, pa onda nema smisla prigovarati...
dlasic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2007., 23:07   #93
Danas sam zvala Selidbe "Gluhak", kazu ljudi (za ono sto nama treba, a to je djelomicno seljenje stana, osim sto dva komada namjestaja imam na drugoj lokaciji) da je kombi 400 kn/dan, tri radnika - 35kn/h (minimalno 2 sata) i da treba javiti par dana prije kad da dodju. Dakle, ukupno bi me doslo ca 650-700 kn.
Sutra zovem Selidbe Batalic i Kravarscan (tako nekako) - slazem se da ovo s maltretiranjem frendova, rodbine i samih sebe nema smisla, zadnji put smo to tako izveli i bilo je zivo mucenje, poslije se moras danima oporavljati. I znam da bi frendovi napravili sve sto ih zamolimo, ali svi radimo cijeli tjedan i taj vikend je toliko dragocjen da bih i ja nekad dala nekome tko bi me tako nesto molio 1000 kn, samo da se preseli bez mog sudjelovanja...
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2007., 21:13   #94
Danas sam obavila razgovore s 5 servisa i moja top-lista isla bi ovako:

1. Selidbe "Mrav"
2. Selidbe "Tokmović"
3. Selidbe "Gluhak"
4. Selidbe "Kravarščan"
5. Selidbe "Batalić"

Odlucila sam se za selidbe "Mrav" jer naplacuju po satu, sto nam odgovara jer nemamo puno namjestaja, a imamo cak cetiri lokacije po kojima moram ispremjestati pojedine komade. Ostali servisi su mi bili malo prekomplicirani (osim Gluhaka) - neki imaju uvjete sto se tice broja radnika, iako imam svega 10 komada ne preteskog namjestaja (u prethodnoj smo ga selidbi sami nosili), neki imaju uvjete glede imanja/neimanja lifta, dovoza/odvoza, broja lokacija i udaljenosti i sl.
Broj "Mrava" je u imeniku, a ostali imaju i web.
Uglavnom, kad obavimo selidbu, javim se s dojmovima i impresijama, mozda nekome pomogne...
__________________
.::Ne brinite o mogućem smaku svijeta danas. U Australiji je već ionako sutra!(Charles Schultz)::.
.:.G&L... cekajte nas....:.
...the best portion of a good man's life is his little, nameless, unremembered acts of kindness and of love...(W. Wordsworth)
Sandee is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 09:17   #95
ehm ...jel zna netko gdje se moze kupiti u ZG kolut one bubblewrap folije za zamatenje? Ono sto mnogi ljudi imaju fetish pa pucketaju? ... necu pucketat, selit cu! Jel ima to po bauhausima i slicno?
__________________
---
Slušaj Mater
Mr_Orang3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2007., 15:01   #96
Quote:
Mr_Orang3 kaže: Pogledaj post
ehm ...jel zna netko gdje se moze kupiti u ZG kolut one bubblewrap folije za zamatenje? Ono sto mnogi ljudi imaju fetish pa pucketaju? ... necu pucketat, selit cu! Jel ima to po bauhausima i slicno?

Vidjela sam da toga imaju u Gramatu, prodaju na metre i mislim da je metar cca 3 kune!

A što se tiče selidbe, mogu preporučiti selidbe Batalić, meni su selili neke stvari. Sele brzo, paze na stvari i kad misliš da nešto nemože izaći kroz vrata bez rastavljanja, samo pozovi njih
oko_zeleno is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 22:08   #97
selidba, preporuke

Trebam uslugu selidbe.
Gluhak otpada jer naplacuje "ime".
Znaci, trebam jeftinije i profesionalno.

Preporuke, savjeti?

Hvala
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 08:32   #98
Zašto to misliš?
Ja nemam iskustva sa selidbama, ali frendica se selila prije cca. godinu dana i angažirala je Gluhaka - uglavnom bila je više nego zadovoljna, da su ful pazili, sav namještaj su zamotali u svoje nekakve zaštitne omote, sve prenijeli iz jednog stana u drugi bez ogrebotine tako da nam je svima preporučila Gluhaka ako budemo selili.
Ti imaš nekih loših iskustava s njima ili si samo čula priče?!

P.S. Frendica nije u nikakvom rodu, prijateljskom ili dr. odnosu s njima.
new member is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 08:49   #99
Quote:
new member kaže: Pogledaj post
Zašto to misliš?

Ti imaš nekih loših iskustava s njima ili si samo čula priče?!

1. Musko sam
2. Ne zelim placati 50 % skuplje za istu vrstu uslugu.

U Zagrebu ima dosta firmi koje se bave selidbom i Gluhak je najskuplji.
Prije 2-3 tjedna sam imao ovdje upit za knaufera i nasao sam majstora koji mi je napravio posao u pola cijene.
Brand ne pusim, jer nije garancija za kvalitetniju uslugu, nego obicno za skuplju.
To ti nesto poput ducana Guliver u Importane centru gdje su cijene napumpane min 300%
hektordog is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 10:11   #100
Mrav prijevozi i selidbe

niti ja nisam uzimala Gluhak selidbe, nego Mrava malog obrtnika koji se još jako bori za opstanak na tržištu ergo - izuzetno se trudi, točan je i meni nije bio skup pa ako hoćeš pošaljem ti broj na pm.
Blossom is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:37.