Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2017., 13:48   #2981
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Defke pozdrav ,vidim da si čovjek i od roštilja pa me zanima kakva su tvoja iskustva s Walterom i njihovom klopom ,pljeskavica ,ćevapi ?
Ovako mi izgleda fora ali...

Hvala unaprijed....
Walter je odlican, svaka preporuka. Eksplodirali su ove godine i otvorili jedno pet novih restorana, zasluzeno. Nisam primetio da su poceli da fusare zbog popularnosti, jos jedan plus.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 20:58   #2982
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Blizu hotela vam je Crna Ovca, ako budete raspolozeni za sladoled, tamo je jedan od najboljih u gradu
Takodje, kada budete hteli nesto jesti s nogu, pored hotela vam je i Loki, neugledna rostiljarnica koja ima kultni status.
Hvala puno na preporuci,svakako ćemo probati. 😉 Bit ćemo dvije noći,Tj. 3 dana pa mislim da ćemo uspjeti sve obići i probati.
I da,Pivnica možda neka? I naravno ako imate još kakvih savjeta sve je dobro došlo! 😉😊💪🏻
ivanaa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 21:00   #2983
Quote:
ribic kaže: Pogledaj post
Lokacija je dobra. U Tri Šešira samo napravite online rezervaciju i to je to (makar smo mi svaki put samo ušetali i to subotom u vrijeme ručka te uspjeli dobiti stol i uvijek nas je bilo bar 4). Ali za svaki slučaj radije rezervirate i mirni ste. Muzika je u smislu da cigani idu od stola do stola i sviraju te pokušavaju naravno zaraditi. Mi samo nastavimo jesti Unutra su većinom sve turisti (neovisno da li je ex YU ili baš stranci) i to je to. Hrana je odlična, a cijene pristupačne. Jedino zadnji put kad sam bila mi je hrana došla hladna i loša. Nadam se da je samo iznimka.

Na bankomatu možeš skidati bez provizije ako ideš na svoj bankomat, odnosno bankomat članice iste grupe - znači Intesa SanPaolo. Bankomat ne ovisi o državi već o "vlasniku tj. grupaciji". Jednako kako ćeš i u Hrvatskoj platiti proviziju ako odeš na Erste bankomat s PBZ karticom tako ćeš i tamo platiti proviziju ako ne ideš na "svoj bankomat".
Punoooo hvala na odgovoru. Svaka informacija ,preporuka i savjet su nam dobro došli. 😉😊
ivanaa777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2017., 05:29   #2984
Quote:
ivanaa777 kaže: Pogledaj post
Hvala puno na preporuci,svakako ćemo probati. �� Bit ćemo dvije noći,Tj. 3 dana pa mislim da ćemo uspjeti sve obići i probati.
I da,Pivnica možda neka? I naravno ako imate još kakvih savjeta sve je dobro došlo! ��������
Lokacija vam ne može biti bolja..u stvari..bar je jedna od boljih..

Da sam turista ,ja nešto ne bi bio oduševljen Skadarlijom ali bi je svakako obišao..lepo je, ali ne očekujte previše..par metara fotogenične i neuređene kaldrme sa preskupim restoranima i gužvom...

..navodno, najavili su rekonstrukciju ulice za ovu jesen...

Od pub-ova u blizini imaš Passenger bar..odlična klopa i pivo,ugao Simine i Višnjićeve.. imate i Green Mile u Rajićevoj, mislim...i naravno,moj omiljenii, Eleven pub na Studentskom trgu...

Zadnje uređivanje skene : 31.08.2017. at 06:22.
skene is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2017., 11:54   #2985
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Walter je odlican, svaka preporuka. Eksplodirali su ove godine i otvorili jedno pet novih restorana, zasluzeno. Nisam primetio da su poceli da fusare zbog popularnosti, jos jedan plus.
Hvala Defke
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 02:46   #2986
Pozdrav, ima li neki autobus ili tramvaj da vozi od Lasta autobusne stanice do Kralja Milana avenije ?
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 11:45   #2987
Imas pored savskog mosta autobusko/tramvajsku stanicu gde staju autobusi 78 i 83, kao i tramvaj 9 koji svi idu do Slavije, od koje je pocetak kralja Milana.

Mozes i tramvajem 7, on skrece malo ranije pa izlazis kod Beogradjanke, u sred Kralja Milana.

Ne znam kada dolazis, ali trenutno su idioti raskopali ceo grad i saobracaj je u kolapsu, pogotovo to oko Slavije. Za koju nedelju ce valjda prodise malo.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 18:23   #2988
Hvala puno na odgovoru
Sunlover is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:06   #2989
Pozdrav kvart vracar? Dobar,los? Kava,klopa? Hvala!
HouseB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:25   #2990
Vracar je, sa Starim Gradom ‘najbeogradskiji’ deo Beograda. Stari grad je bas strogi centar a Vracar odmah pored. Sa svim prednostima i manama koje to nosi
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:57   #2991
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Vracar je, sa Starim Gradom ‘najbeogradskiji’ deo Beograda. Stari grad je bas strogi centar a Vracar odmah pored. Sa svim prednostima i manama koje to nosi
E super! Ovo je prvi put da idem u BG (sramota) ,znaci nisam fulala smještaj Hvala!
HouseB is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:42   #2992
ja sam bila smještena na Vračaru, dolje u blizini Beograđanke, i super mi je bila pozicija jer se može pješke u svim smjerovima (do centra tj. Terazija i starog grada, i dalje do Dorćola, do hrama sv. Save, do Tašmajdana, Savamale - svaki dan i navečer sam išla na drugu stranu), a ugođaj je fin, velegradski. nije bilo nekog izbora dobrih restorana (precijenjeno i loše), za to sam trebala ići negdje drugdje, ali ima velikih samoposluga (u podrumu Beograđanke ogromni supermarket) i par ok mjesta za brzu hranu. veliko je to područje, ovisi baš gdje si i koliko dana ideš. ako si na par dana, nema nekog prevelikog značenja gdje si, ali za 4-5 dana stigneš i više razgledati okolo i za to mi je to ok kvart, baš sam se ugodno osjećala. Cvetni trg je simpatičan za popiti kavu.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:56   #2993
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
ja sam bila smještena na Vračaru, dolje u blizini Beograđanke, i super mi je bila pozicija jer se može pješke u svim smjerovima (do centra tj. Terazija i starog grada, i dalje do Dorćola, do hrama sv. Save, do Tašmajdana, Savamale - svaki dan i navečer sam išla na drugu stranu), a ugođaj je fin, velegradski. nije bilo nekog izbora dobrih restorana (precijenjeno i loše), za to sam trebala ići negdje drugdje, ali ima velikih samoposluga (u podrumu Beograđanke ogromni supermarket) i par ok mjesta za brzu hranu. veliko je to područje, ovisi baš gdje si i koliko dana ideš. ako si na par dana, nema nekog prevelikog značenja gdje si, ali za 4-5 dana stigneš i više razgledati okolo i za to mi je to ok kvart, baš sam se ugodno osjećala. Cvetni trg je simpatičan za popiti kavu.
Idem na tri dana ali mi je bitno da se mogu setati ono s noge na nogu doslovno da uživam a ne da ovisim o autu i živčanim zbog gužve ili parkinga gdje god krenemo. Planiramo parkirati auto i onda slow motion
HouseB is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 00:48   #2994
Quote:
Defke kaže: Pogledaj post
Vracar je, sa Starim Gradom ‘najbeogradskiji’ deo Beograda. Stari grad je bas strogi centar a Vracar odmah pored. Sa svim prednostima i manama koje to nosi
Uh da te cuje neki Vracarac!
Prisustvovao sam nekolicini zucnih diskusija koja je centralna gradska opstina, Stari Grad ili Vracar . No to je svakako to, i ja bi da dolazim u posetu gledao da budem tu negde, jer volim da hodam a pogotovo mrzim kad moram paliti auto
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 10:29   #2995
Quote:
VisokiGost kaže: Pogledaj post
Uh da te cuje neki Vracarac!
Prisustvovao sam nekolicini zucnih diskusija koja je centralna gradska opstina, Stari Grad ili Vracar . No to je svakako to, i ja bi da dolazim u posetu gledao da budem tu negde, jer volim da hodam a pogotovo mrzim kad moram paliti auto
Ma mogu se oni ljute koliko hoce, zna se sta je krug dvojke, a Vracar je ipak vecinom van njega:

https://xdn.tf.rs/2015/09/10/Tramvaj...jke-mapa-2.jpg

https://www.google.rs/maps/place/Vra...11!4d20.475025

Da moram da biram gde cu ziveti izmedju te dve opstine, birao bih Vracar. To ga opet ne cini centrom

Kao turista, definitivno jedna od te dve opstine za smestaj. Za svakodnevni zivot, tu vec NBG ima dosta vise prednosti.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 01:30   #2996
evo planiram put u beograd pa me za sam početak planiranja čisto zanima kakva je lokacija naselje sutjeska/naselje sava kovačević.
imamo neki smještaj tamo pa me zanima jel to ok ili predaleko, ako smo svaki dan orijentirani prema centru.
lovačkagozba is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 15:16   #2997
Quote:
lovački kaže: Pogledaj post
evo planiram put u beograd pa me za sam početak planiranja čisto zanima kakva je lokacija naselje sutjeska/naselje sava kovačević.
imamo neki smještaj tamo pa me zanima jel to ok ili predaleko, ako smo svaki dan orijentirani prema centru.
Pa, vozicete se u idealnim uslovima 20 min do centra kolima, duplo ako budu guzve ko sad, posto trenutno pametne gradske vlasti prekopavaju sve glavne saobracajnice i sve stoji u mestu. Gradskim prevozom mozda i sat vremena.
Nekome je to malo, nekome previse.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 19:19   #2998
U ludilu od raskopanih ulica i teskog savladavanja razdaljina u gradu , najzad i jedna lepa vest:

Posle visegodisnje zatvorenosti zbog krova koji je prokisnjavao i drugih problema najzad je ponovo otvoren Muzej Savremene Umetnosti na Uscu . To je sa novobeogradske strane, preko Save u odnosu na Kalemegdan i Sabornu Crkvu, mozda ga nije lose spojiti sa nekom setnjom ili biciklistickom voznjom uz Savu i Dunav.

PS Ljudi su izgleda bas zeljni kulture, ogromna poseta ovih dana, ali ce se i to valjda unormaliti. Uopste, primecujem svaki put kad je Dan muzeja ili veliki koncert na otvorenom kao kad je bio Zubin Mehta, ogromna poseta, divno okruzenje, ljudi zeljni normalnosti.
VisokiGost is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2017., 18:19   #2999
Pozdrav ekipa. Idem s drustvom za novu godinu u Beograd. Stan smo rjesili na Skadarliji sto je neki centar grad ako sam dobro vidio na karti.

Mlada smo ekipa (24god) pa nas zanima ako imate za preporucit noćni klub za proslavu na splavovima gdje se mozemo fino zabavit. Takoder ako imate preporuke za dobre restorane sa dobrom hranom ali da nisu astronomske cijene bio bih zahvalan. Preporuka ostalih sadrzaja posto smo 4 dana tamo isto dobrodošla. Hvala
skonto is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2017., 09:50   #3000
Skadarlijske kobasice:
https://www.google.rs/maps/place/Sve....4625317?hl=en

Bucko (pizza sa salatom):
https://www.google.rs/maps/place/%D0....4642349?hl=en

Loki (cuveni rostilj):
https://www.google.rs/maps/place/Lok....4586398?hl=en

Walter (sarajevski cevap):
https://www.google.rs/maps/place/Wal...0.462706?hl=en

Palacinke Glumac:
https://www.google.rs/maps/place/Pal....4611275?hl=en

To su vam neke brze hrane koje su kultne u Beogradu a koje su vam na pet minuta peske. Mozda i nisu najbolje, ali su najcuvenije, ako ste u Beogradu morate ih probati. Za restorane, sedite jednom u Skadarliju kad ste vec tu, 'Tri Sesira' na primer, cisto da mozete vidite kako to izgleda, inace je hrana nista posebno. Jeo sam pre neki dan u Tezga Baru pri dnu Skadarlije, nije ono tradicionalni srpski restoran kao svi ostali u njoj, fina klopa ako volite tu modernu fusion kuhinju.

Generalno, ako ste gladni, bacite kamen u random pravcu i pasce pored barem ok, ako ne odlicnog restorana. U tom kraju stvarno ima milion izbora.

Za klubove nisam od neke pomoci, moji klabing dani su uglavnom prosli. Ne znam ni koji splavovi rade zimi. Najbolje da vece pred Novaka zapicite jednu straftu duz leve savske obale i pogledate koji vam se najvise svidja.
Defke is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:01.