Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.03.2008., 16:24   #61
Ako usporedimo NOVU i RTL... HTV je još genijalan....
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 16:28   #62
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Ako usporedimo NOVU i RTL... HTV je još genijalan....
Ako usporedimo HRT i bilo koju drugu nacionalnu europsku nacionalnu televiziju, HRT je izvrstan (sa televizijama poput BBCja se naravno iz objektivnih razloga ne moze usporedjivat).
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 16:54   #63
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
Zanima me zašto HTV ima reklame? Ako mi plačamo pretplatu i time njih financiramo zašto onda moram gledati reklame? Npr. prije emitiranja "Dr. House" ima oko 10 min reklama. Čemu onda pretplata???!!!

Rtl i Nova reklamama financiraju svoj program i sve ostalo a Htv ima pretplatu!!!
Često sam postavljala to pitanje ....tako npr. sam dobila odgovor da ja plačam posjedovanje rtv prijemnika a ne program HTV televizije....sve je to meni malo nebulozno i neshvatljivo al kad država otima onda otima pa čak i ako ti ona taj tv-prijemnik prikopčala.....ustvari teško mi je objasniti kako bi se definirala rtv pretplata...kad god sam postavljala pitanje dobivala sam odgovore koje nemaju veze sa logikom al eto jedan od zadnjih sam dobila (jer imam max-tv i logično da neču ovo plačati jer plačam njima)
"Neplačate vi program nego posjedovanje prijemnika"
-svašta
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 16:59   #64
Quote:
hoja kaže: Pogledaj post
Često sam postavljala to pitanje ....tako npr. sam dobila odgovor da ja plačam posjedovanje rtv prijemnika a ne program HTV televizije....sve je to meni malo nebulozno i neshvatljivo al kad država otima onda otima pa čak i ako ti ona taj tv-prijemnik prikopčala.....ustvari teško mi je objasniti kako bi se definirala rtv pretplata...kad god sam postavljala pitanje dobivala sam odgovore koje nemaju veze sa logikom al eto jedan od zadnjih sam dobila (jer imam max-tv i logično da neču ovo plačati jer plačam njima)
"Neplačate vi program nego posjedovanje prijemnika"
-svašta
Na sva pitanja je vec barem 10 puta odgovoreno. Pokusaj koristiti opciju pretrazivanje u ovom forumu ili ponovno postavi pitanje ako stvarno ne nadjes odgovor. Nema nista lose u postavljanju pitanja, no ako se ide osudjivat nesto onda pomaze da se upitas kako je nesto moguce drugacije uredit/regulirat.
Barem jednom mejsecno uleti netko sa pitanjem o HRT pretplati, vjerujem doduse da je forum od HRTa prikladnije mjesto za te rasprave ali i ovdje nas ima dosta koji dobro poznaju sistem i spremni su odgovorit.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:03   #65
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Na sva pitanja je vec barem 10 puta odgovoreno. Pokusaj koristiti opciju pretrazivanje u ovom forumu ili ponovno postavi pitanje ako stvarno ne nadjes odgovor. Nema nista lose u postavljanju pitanja, no ako se ide osudjivat nesto onda pomaze da se upitas kako je nesto moguce drugacije uredit/regulirat.
Barem jednom mejsecno uleti netko sa pitanjem o HRT pretplati, vjerujem doduse da je forum od HRTa prikladnije mjesto za te rasprave ali i ovdje nas ima dosta koji dobro poznaju sistem i spremni su odgovorit.

jebote,nisam ovdje postavljala pitanje nego onima kojima plačam....pa sam napisala šta su mi odgovorili
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:06   #66
Quote:
hoja kaže: Pogledaj post
jebote,nisam ovdje postavljala pitanje nego onima kojima plačam....pa sam napisala šta su mi odgovorili
Znam, ali imam dojam da nisi zadovoljna trenutnim modelom naplate, pa pokusavam ljude prije nego pocnu koristit ovaj forum kao poligon za izivljavanje uputit na to da razmisle kakav bi model to oni tocno predlozili. Ljudi se cesto izgube u besmislenim raspravama jel se nesto treba zvat pretplata, porez ili davanje, jel lova ide HRTu ili RTLu, itd. Cinjenica je da HRT treba love, znamo da lova ne pada sa neba i trebamo model koim cemo tu lovu prikupit, pod pretpostavkom da uopce zelimo HRT kao javnu televiziju.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:18   #67
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Znam, ali imam dojam da nisi zadovoljna trenutnim modelom naplate, pa pokusavam ljude prije nego pocnu koristit ovaj forum kao poligon za izivljavanje uputit na to da razmisle kakav bi model to oni tocno predlozili. Ljudi se cesto izgube u besmislenim raspravama jel se nesto treba zvat pretplata, porez ili davanje, jel lova ide HRTu ili RTLu, itd. Cinjenica je da HRT treba love, znamo da lova ne pada sa neba i trebamo model koim cemo tu lovu prikupit, pod pretpostavkom da uopce zelimo HRT kao javnu televiziju.


model naplate???? pa onda bi trebali plačati i lokolane televiziske pretplate?????

HRT treba lovu???? javna televizija???? pa netreba nam 2 javna programa! Neka bude jedan pa ono što rastežu na dva skupe na jedan i eto to je to...ovaj drugi program ionako je za sjest i plakat pred njega-nek ga prodaju a nama prepolove pretplatu ili neka se reklamama financiraju na tom jednom kao i ostale televizije.....
Uostalom kome treba javna televizija?????
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 17:29   #68
Quote:
hoja kaže: Pogledaj post
model naplate???? pa onda bi trebali plačati i lokolane televiziske pretplate?????

HRT treba lovu???? javna televizija???? pa netreba nam 2 javna programa! Neka bude jedan pa ono što rastežu na dva skupe na jedan i eto to je to...ovaj drugi program ionako je za sjest i plakat pred njega-nek ga prodaju a nama prepolove pretplatu ili neka se reklamama financiraju na tom jednom kao i ostale televizije.....
Ukidanje drugog programa (ili prvog) ne bi znacajnije utjecalo na lovu koju je potrebno prikupit. I ostale nacionalne televizije (u citavoj Europi) se financiraju iskljucivo pretplatom. 100% komercijalne televzije imaju ponesto drugacije interese od nacionalnih. Koliko sam shvatio, tebe ne muci modus financiranja vec uopce smisao postojanja HRTa kao nacionalne televizije, jesam li u pravu? Predlazes da ga se ukine (prepustanje trzistu bi od njega napravio samo jos jednu Novu TV ili RTL, dakle samo komercijalni sadrzaji izvan kontrole). Kad bi bio referendum ja bih glasao za HRT, ti protiv, tesko je predvidjet kako bi to zavrsilo ali sto se mene tice mozes pocet prikupljat potpise (trebas ih negdje oko 400K prikupit) pa ce citava drzava glasat po tom pitanju. Ovako je tesko diskutirat, ti izneses svoj stav, ja svoj i onda vise nemamo sto pricat .

Quote:
Uostalom kome treba javna televizija?????
Ocito citavoj Europi. S tim da je sasvim logicno da ima i pojedinaca koji smatraju da javna televizija nije nacionalni interes.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 21:06   #69
@PetBorut..
Nope,sorry..ničim me nisi uvjerio kako nam je HRT prijeko potreban,i kako je od nacionalnog interesa.
Što se tiče kulture..jadan onaj koji se kulturno uzdiže isključivo programom HRT-a,jer osim povremenih dokumentaraca i pokoje političke emisije,ne vidim da HTV pruža nešto osobito.
Osim,naravno,ako si od onih koji smatraju da nam je prijeko potrebna svaki dan neka druga Liga Prvaka (ili čega već na HTV2)
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 21:31   #70
Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
Zašto tj po kojem zakonu Htv ima pravo na reklame???!!! Program za Božić i Novu bio je jadan, stari filmovi, stvarno jadno pa šta se tim novcima kupuje, financira???
Plaća se ogrestu, latina i njima slične preko 10 prosječnih hrvatskih plaća mjesečno.Jesu im emisije zanimljive ali ne moramo ih mi plaćat jer to inače rade komercijalne televizije.To da tko ima prijamnike u apartmanima pa mora plaćati više pretplata nije u redu. Neka netko otvori anketu da li ljudi gledaju hrt vjerujte to bi bio jako mali broj ljudi
čangrizava is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2008., 21:59   #71
Quote:
čangrizava kaže: Pogledaj post
Plaća se ogrestu, latina i njima slične preko 10 prosječnih hrvatskih plaća mjesečno.Jesu im emisije zanimljive ali ne moramo ih mi plaćat jer to inače rade komercijalne televizije.
Ajd ovako.
Recimo da si ti direktor HRTa. Dodju ti Latin ili Ogresta i ponude ti emisiju koja ce ti mjesecno 700K Kuna. Oni ti mjesecni kontigent emisija prodaju za ukupno 350K Kuna. I sta ces ti sad odlucit? Hoces li pitat Latina koliko od te love njemu ostane i koliko si on odbije od poreza pa izracunas koliko on od te love zaradi netto i onda na temelju toga doneses odluku hoces li kupit njegovu emisiju ili neces? Ne placa HRT Latinu ili Ogresti placu. Oni od njih kupuju emisiju koje "preprodaju" i na njima zarade. Obicna trgovina.

Projekti od Latina ili Ogreste donose profit HRTu i oni dovode do toga da pretplata ne iznosi 90 kuna vec 70. I ti se jos bunis protiv toga? Pa tko je tu lud? na cijoj si ti strani?

A ja mogu samo bit sretan da nam nisi ti na celu HRTa. Poukidao bi sve profitabilne projekte. Vjerojatno bi saom Doru ostavio

Quote:
To da tko ima prijamnike u apartmanima pa mora plaćati više pretplata nije u redu.
To da pravne osobe (tvrtke i slicni) placaju pretplatu po televizoru je prilico ucestalo po Europi. Slazem se da nekome to moze znacit velik teret, ali da oprostis, ako netko 3 mjeseca u godini iznajmljuje reicmo 3 apartmana, cisto sumnjam da ce mu za ta 3 mjeseca biti velik trosak platit 600 Kuna mjesecne pretplate ako je u tom vremenu zaradio 40000 Kuna. Pretplata se odbija kao trosak, a ako mu je ovih 600 kuna problem platit onda mu je pretplata ionako najmanji problem kojeg ima.

Quote:
Neka netko otvori anketu da li ljudi gledaju hrt vjerujte to bi bio jako mali broj ljudi
Gledanost HRTa je velika ali to ovdje nije tema. Ako o icemu ima smisla diskutirat je - treba li nam ovakav HRT (kao nacionalna televizija) ili ne.

Zadnje uređivanje PetBorut : 19.03.2008. at 00:19.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 02:22   #72
Quote:
Freek kaže: Pogledaj post
Ako usporedimo NOVU i RTL... HTV je još genijalan....
Ali ovima dvjema nisi obavezan plačati pretplatu.
Pa sad, kad staviš program sve te tri tv kuće onda možda negdje nešto i nađeš, makar koju zanimljivu seriju ili film(ovo je rijetkost) dnevno.Doista ja se ne sjećam da sam gledala u zadnje vrijeme neki dobar film na tv, na nijednoj od tih tv.Neću računati recimo Forest Gumpa-super film, ali WTF već je bio 20 puta na svima njima.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 02:32   #73
Quote:
Agata1979 kaže: Pogledaj post
Ali ovima dvjema nisi obavezan plačati pretplatu.
Pa ako bi se itko trebao bunit za to sto RTL i Nova ne dobivaju nista od pretplate onda su to upravo RTL i Nova a ne njihovi dezurni "advokati" na forumu . Koliko se sjecam zakona, svatko moze ic na HRTovu "nekomercijalnu" shemu i polagat pravo na dio kolaca od pretplate, no izleda da je njima ipak u interesu zaradit pare a ne prosvjetljavat narod.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 02:34   #74
[QUOTE=PetBorut;13138841]Ukidanje drugog programa (ili prvog) ne bi znacajnije utjecalo na lovu koju je potrebno prikupit. I ostale nacionalne televizije (u citavoj Europi) se financiraju iskljucivo pretplatom. 100% komercijalne televzije imaju ponesto drugacije interese od nacionalnih. Koliko sam shvatio, tebe ne muci modus financiranja vec uopce smisao postojanja HRTa kao nacionalne televizije, jesam li u pravu? Predlazes da ga se ukine (prepustanje trzistu bi od njega napravio samo jos jednu Novu TV ili RTL, dakle samo komercijalni sadrzaji izvan kontrole). Kad bi bio referendum ja bih glasao za HRT, ti protiv, tesko je predvidjet kako bi to zavrsilo ali sto se mene tice mozes pocet prikupljat potpise (trebas ih negdje oko 400K prikupit) pa ce citava drzava glasat po tom pitanju. Ovako je tesko diskutirat, ti izneses svoj stav, ja svoj i onda vise nemamo sto pricat .



QUOTE]


Ja sam se krivo možda izrazila ali ako plačam max-tv zašto onda i HRT pretplatu????zašto to nije sve u jednom uračunato????


Ma meni to nesmeta ionako negledam ni jedan ni drugi-lažem-nekad pogledam
__________________
everyone wants happiness, no one wants pain.. but you can't make a rainbow without a little rain...
hoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 09:18   #75
Quote:
hoja kaže: Pogledaj post
Ja sam se krivo možda izrazila ali ako plačam max-tv zašto onda i HRT pretplatu????zašto to nije sve u jednom uračunato????
Pa bilo bi malo blesavo da maxtv racuna i "pretplatu" za HRT jer T-Com i HRT emaju bas veze jedno s drugim. Kad bi T-Com naplacivao HRTovo davanje onda bi pretplata za MaxTV bila 70tak Kuna visa ali oni uopce ne znaju tko od njihovih pretplatnika ionako vec placa HRTu pretplatu pa binastao kaos. Od pretplate koju placas T-Comu ni Kuna ne ide HRTu.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 11:31   #76
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa ako bi se itko trebao bunit za to sto RTL i Nova ne dobivaju nista od pretplate onda su to upravo RTL i Nova a ne njihovi dezurni "advokati" na forumu . Koliko se sjecam zakona, svatko moze ic na HRTovu "nekomercijalnu" shemu i polagat pravo na dio kolaca od pretplate, no izleda da je njima ipak u interesu zaradit pare a ne prosvjetljavat narod.
ah jbg..ako HRT ima dežurnog advokata,zašto ne bi i Nova i RTL(uopće ne podupirem nikakvu vrstu pretplate ni za jedan program,da ne bi bilo zabune)

i evo tebe opet tepeš o prosvijetljivanju naroda..kao da sam se vratila u osamdesete..
__________________

“I regret nothing. The end.”
Ron Swanson
Violently happy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 13:24   #77
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Pa ako bi se itko trebao bunit za to sto RTL i Nova ne dobivaju nista od pretplate onda su to upravo RTL i Nova a ne njihovi dezurni "advokati" na forumu . Koliko se sjecam zakona, svatko moze ic na HRTovu "nekomercijalnu" shemu i polagat pravo na dio kolaca od pretplate, no izleda da je njima ipak u interesu zaradit pare a ne prosvjetljavat narod.
Nisam ja ničiji advokat, ako si protiv jednog, odmah svi misle da si za drugog. Kolko ja vidim ti se igraš tu advokata.I neznam gdje si iz mog posta vidio da se ja bunim što Nova i RTL ne dobivaju dio pretplate
Ja sam samo rekla da se, ako je već tema pretplata, ne može uspoređivati s nekim tv kućama koje ne naplačuju pretplatu (a otkud se financiraju mene baš briga).
A što se tiče programa ukusi se razlikuju od čovjeka do čovjeka, meni osobno ni jedna od njih nije niš posebno i smatram za te novce koje dobivaju da se može i bolje, ne samo filmove i serije, već i neke zabavne emisije, a posebno dječji programi.
Agata1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 15:54   #78
TV pretplata

Quote:
xyzeus1 kaže: Pogledaj post
Zanima me zašto HTV ima reklame? Ako mi plačamo pretplatu i time njih financiramo zašto onda moram gledati reklame? Npr. prije emitiranja "Dr. House" ima oko 10 min reklama. Čemu onda pretplata???!!!

Rtl i Nova reklamama financiraju svoj program i sve ostalo a Htv ima pretplatu!!!
Baš jučer je bilo na radiu nešto zanimljivo! Televizijske kuće uvađaju digitalni kodirani program i moće će ga gledati onaj koji plati, drugi niš. Samo digitalce je preskočio brži i pametniji internet! Već 40% skandinavaca gleda TV preko interneta!!! a to znači da pretplatu ne plaćaju. Na pitanje voditeljice, kako onda živi državna televizija, slijedio je odgovor: pa od reklama! One su nužda onih koji žele prodati i to je normalno. A to što našoj tv NIKAD, NIKAD i NIKAD nije dosta love, pa osim što u zakonu već imaju dizanje pretplate i kad se dignu saborske plaće (jer i one idu u prosjek) nastradamo svi! Svaki bijednik, svaki penzić, svi skupa istu pretplatu, a onda se još svađaju jer netko ima samo 25.000 kuna plaću, a netko 35 ili više. Moj savjet: kartice u kompjutore i pređimo tko god može na gledanje preko interneta. Tu nam ništa ne mogu! Stare televizore možemo odnijeti u TV predstavnišva ili ih jednostavno odjaviti. I radio se sluša preko interneta, je tako? Teško da bi se usudili donijeti zakon po kojem ćemo davati lovu lešinarima i ako imamo samo kompjutore. Uostalom, kad hoće reklame, neka, samo neka budu živi od toga. Pa kako žive sve te privatne TV kuće i još se nove otvaraju. Puno, silna lova dolazi od reklama. Naša TV ima budžet kao SAD i onda tako strašno poskupljuju pretplatu. Ja im više ne plaćam. Razmislite i vi!Pa možda bi oni meni trebali platiti kad me lupaju a i lažu s glupim reklamama
?
veneranda is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 18:06   #79
Quote:
PetBorut kaže: Pogledaj post
Od pretplate koju placas T-Comu ni Kuna ne ide HRTu.
Što govoriš, da HRT svoj program T-comu ustupa besplatno?
__________________
Listen to the thunder
Mr Smoogj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2008., 18:29   #80
Quote:
Mr Smoogj kaže: Pogledaj post
Što govoriš, da HRT svoj program T-comu ustupa besplatno?
Vjerujem da da.
Al neznam sto znaci "ustupa". Pa svatko moze postavit antenu i primat HRT. Distribucija po Hrvatskoj mislim da nije opsebno regulirana. TI mozes stavit antenu na svoj krov i svakom stanu sprovest kabel i signal HRTa do njihovog stana. Mozda ces trebat koncesiju ali ti to mozes i naplacivat bez da i Kune das HRTu. Shvati T-Com samo kao posrednika za signal. Ne vjerujem da niti CNN dobiva neku kintu od T-Coma iako je CNN u Max-TV paketu.
PetBorut is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:15.