Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2017., 23:27   #8681
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
pa nije za cijenu bitno samo koje godine je nešto izgrađeno

nego, mene zapravo baš to zanima,kako se trenutno kreću cijene u kvartu, jer realno očekivati 1700 € po m2 ?
Šta to RIS nudi a nijedna novogradnja u okolici nema?
Mislim, Duspara gradi za 1600 eura NOVOgradnju, dakle još smrdi stan po malteru, osobno kvalitetnija gradnja od Risa, a i on nabija cijenu.

Nikako mi nije jasna tolika cijena naselja koja se vec par godina nemože vodit pod novogradnjom.

Ima nas par familija koje pratimo taj dio kvarta, ali nitko ni ne razmislja dati više od 1500 eura za kvadrat, a i to mora biti vrhunski tlocrt i top uredan stan, tak da ove nebuloze po 1700-1900 eura zaboravite.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 03:00   #8682
a eto, ja ću vjerojatno ipk probati s 1800, dajem za 1700 i to je to, tko hoće tu kvalitetniju od tog dusparte,neka kupi
nije da ako se ne proda i dalje neću u njemu imati podstanara i da će nestatati
ionako će on biti prvi kojemu ću ponuditi, jer je već i prije pitao za kupnju stana
misim, koliko zam cijena kvarata u centru zg je 2000, a zgrada stara 100 godina, kažem nije samo do godina
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 08:29   #8683
Ma ja opet pitam, cime kreirate tu cijenu od 1700-1800 eura? Centar grada je top lokacija, sama zona kreira cijenu, bolnicka 34 nicim neiskace od ostalih nekretnina u zoni vrapce/stenjevec.
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 16:09   #8684
Ovakav isti stan (jeftinije uredjen doduse) je otisao za 135 prije cca 2 god, sa trazenih 170 pa ti vidi...

Novi stan ovakav, u izgradnji, je bio 180, zadnji slobodni tada je otisao za 140

ko voli nek izvoli...

@frosty - kreiraju cijenu onim sto su dali za stan kad su ga kupovali, nitko ne voli popusit lovu a prodaje onaj ko mora. No, kvaliteta ovih stanova je jako dobra po meni, pratili smo info jos tokom izgradnje. Te tvoje ne znam kakvi su i na temelju cega imas dobro misljenje o njima. Ris ima u sklopu sebe vrtic, sklonjen je od prometnice/buke, meni osobno granica uz ludnicu i njeno zelenilo itekako pase, no nekom mozda ne bi.

A ako hocete, cijenu kreira ponuda i potraznja, jbg, ako stanovi u RIS-u odlaze po cijenama 1700, znaci da ima ljudi koji su voljni toliko za njih i platit. Iako, zadnji stan koji znam da je otisao, sad nedavno, je bio cini mi se 1550 po kvadratu.

I da se razumijemo, ja isto osobno smatram da je trenutna situacija na trzistu takva da za RIS realno dobiti 1500 po kvadratu, no ljudi mogu traziti koliko zele.

Killer, sretno
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)

Zadnje uređivanje He-Man : 26.04.2017. at 16:41. Reason: ...
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2017., 18:49   #8685
Kolega, hvala na detaljnom infu

Ma da, nije da gori da ga prodam, cisto me onako teeoteski zanimalo kak se krecu cijene
Znam da ovisi o vise faktora, ja ai gruntao da za 105000-110000 dam stan s gpm

Meni je jasno da onaj tko kupuje hoce proci jeftinije, i ja bi to hrio,alo posto prodajem zelim dobiti sto vise
Ako nece ici, biti ce i dalje u najmu,a za neku sitnu lovicu dodatnu ako ce trebati uvijek je opcija vidjeti hipotekarni
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 22:51   #8686
Takav su stan od 100m2 kupili friendovi prije godinu dana za 120 000. Nedavno je kolega kupio dvosobni stanu RIS-u po cijeni od 1400 eur po kvadratu.
Pokušavaju ljudi prodati po svakakvim cijenama... Mislim da je trenutno realna cijena u RIS-u od 1350 do 1450 eur/m2, za veće stanove vjerojatno manje.
Znam da ljudi koji prodaju stanove ne vole izgubiti novce, ali su općenito pale cijene nekretnina, a tendencija je da će još padati. A teško je i povjerovati da zgrada s godinama ne gubi na vrijednosti.

Ako netko zna vlasnika ovog stana od 100m2, molim ga da mu poruči da mogu ići do 120 000 eur. thx
mrIja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:27   #8687
Znam ja...

Al ipak sumnjam da je takav stan otisao za 120000.. Za toliko je frend prodao stan od 80 i nesto. I to za manje od mjesec dana. Prije mjesec dana. Doduse, ako je nekome hica naravno da ce dati skoro za bilo sto.

U svakom slucaju 120 tisuca niposto nije realna vrijednost ovakvog stana, pogotovo ne u RIS-u.

I btw, interesanata ima cak i po ovoj cijeni, vidio i u razgledavanju. Al itekako sumnjam da ce po njoj otici.

My guess, 140-150..
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2017., 23:38   #8688
http://www.njuskalo.hr/nekretnine/st...oglas-22386880

Zna tko šta o ovom stanu?
__________________
Uhljeb, majke mi
frosty840 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2017., 00:40   #8689
A sto te tocno zanima?

Stan izgleda odlicno, odrzavano, o zgradama se sve zna.

po meni i poprilicno ok cijena.

Samo sto se ovo ne zove 3ipo sobni stan vec 2ipo.

I cudno mi je da ne spominju u oglasu PGM, jer se uz ovakav stan moralo kupiti jedno mjesto. Ako nema PGM, odnosno ne moze se kupiti uz stan, ja ne bih uzimao, radi nedostatka parkirnih mjesta u naselju
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 12:00   #8690
prodaja/najam- cijene

Pozdrav dragi susjedi!

Nisam dugo bila na ovom topicu i ne pratim situaciju sa kretanjem cijena stanova pa ako netko tko više prati može odgovoriti?

Za koliko se iznajmljuju 2sobni stanovi (kompletno namješteni) od cca 40 kvadrata sa garažnim parkirnim mjestom?

Kako se kreću cijene kvadrata prilikom prodaje istog takvog stana?

Jel netko prodaje veći stan (cca 70 - 80 kvadrata sa 3 spavaće sobe)? I ako ga je netko prodavao unazad 1-2g za koliko su takvi stanovi odlazili?

Hvala unaprijed
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2017., 23:07   #8691
Nema stanova od 40 sa garaznim mjestom (pretpostavljam da pod dvosoban mislis sa jednom spavacom sobom), osim ako nije naknadno kupljeno (koliko sam ja upoznat svi su dolazili sa vanjskim koje se moralo kupiti). Rentaju se za cca +-2000kn
Stanovi sa 3 spavace su odlazili ovisno o kvadraturi, oni od 75-80 kvadrata za 110-120 tisuca, bar ovi sto ja znam. Evo kaze kolega forumas da je i od 100kvadrata otisao za toliko (u sto sumnjam al sve je moguce pa neka mu). Sve ovisi koliko je nekome hitna prodaja valjda...
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 11:25   #8692
Hvala na odgovoru.

Naš stan od 42 kvadrata je došao sa zatvorenim parkirnim mjestom (u garaži). Nivogradnja ga je tada prilikom prodaje klasificirala kao dvosoban iako ima jednu odvojenu spavaću sobu + dnevnu sa kuhinjom i blagavaonom u jednom dijelu. Razmišljamo da ga stavimo u najam pa samo okvirno da vidim kako se krecu cijene i dal nam se to isplati.
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2017., 21:22   #8693
Zanimljivo, jel to jedna od zadnjih ili prvih izgradjenih zgrada? Svi ljudi koje znam sa stanovima od 40ak kvadrata imaju vanjsko parkirno, no ocito je bilo dovoljno PGM-a i za takve stanove.

Sretno sa iznajmljivanjem, koliko cujem u RIS-u nije tesko iznajmiti stan..

PS, obicno (a i nama je nivogradnja tako klasificirala) se dnevna + kuhinja u istom prostoru racuna kao 0,5 pa bi onda stan sa 2 spavace i kombiniranim dnevnim bio 2,5 sobni. No opet svatko klasificira po svoju (i kako mu vise odgovara )

pozz
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2017., 14:01   #8694
Hvala.
To su bile prve zgrade, A1 i A2. I nekoliko naših susjeda sa manjim stanovima (40-ak kvadrata) također imaju parkirno mjesto u garaži. Prilikom kupovine stana imali smo pravo izbora, dal zatvoreno ili otvoreno park. mjesto.

pozz
yukata10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:59   #8695
Quote:
He-Man kaže: Pogledaj post
Zanimljivo, jel to jedna od zadnjih ili prvih izgradjenih zgrada? Svi ljudi koje znam sa stanovima od 40ak kvadrata imaju vanjsko parkirno, no ocito je bilo dovoljno PGM-a i za takve stanove.
Stanova s 40-45 kvadrata koji imaju PGM imaš i u A3 i u A5 zgradama. Znači da ih najvjerojatnije imaš i u A4 i A6.


Ono kaj mene fascinira na kvartu su gotovo prazna vanjska parkirališta i jedna traka prepuna parkiranih auta. Primijetio sam da je sportska disciplina parkiranja na tuđa vanjska parkirna uzela maha. Prije par tjedana je frajer i muriju zvao jer mu se neka baba nakenjala na parkirno.

Kak' se možeš stat na mjesto koje je ograđeno lancem ili rampom? Kaaaaak'?
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:18   #8696
Quote:
slafko kaže: Pogledaj post
Prije par tjedana je frajer i muriju zvao jer mu se neka baba nakenjala na parkirno.
I kak je to zavrsilo?
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 23:24   #8697
Maknula se s parkirnog mjesta. Murjaci su se fejspalmali zbog kakvih pizdarija ih ljudi zovu.


Ja sam ovoj tuki koja se sparkala na moje mjesto ostavio poruku i zamolio da me nazove na mobitel. Nije me nazvala.
Sad je vidim da parkira par mjesta dalje. Sumnjam da je to njeno mjesto, ali očigledno je pogodila jedno koje nitko ne koristi.

Prije par godina u garaži... Jaoooo! Nema me dva tjedna, godišnji, dolazim u garažu i vidim netko parkiran. Uspijem nać' lika i veli mi da su on i žena vidjeli kak' tu nema nikog pa su sparkali svoj drugi auto pored prvog.
__________________
"And that is the most important topic on earth: peace. What kind of peace do I mean and what kind of a peace do we seek? Not a Pax Americana enforced on the world by American weapons of war. Not the peace of the grave or the security of the slave. I am talking about genuine peace, the kind of peace that makes life on earth worth living, ..."
slafko is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 13:15   #8698
Iskreno,

cudi me da su se uopce odazvali na nesto takvo, a ne izlaze za kradje ispod soma kuna...
__________________
By the power of Grayskull...I HAVE THE POWER!!!
The humans are dead (sniff this one, it's dead)
He-Man is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2017., 09:59   #8699
Oprez: Sumljivi likovi koji se lažno predstavljaju; MUP; očitanje vodomjera

U proteklih nekoliko svjedoci smo osobama u civilu koja se lažno predstavljaju kao policijski službenici ili osobe za očitanje vodomjera kojima je cilj ulazak u zgradu, odnosno garažni prostor.

Po informacijama koje sam dobio, i po snimkama na kamerama, radi se o osobama između 35 - 45 godina, koji u pravilu stoje ispred zgrade, tražeći pomoć, predstavljaju se kao policijski službenici, mašući papirom s žigom MUP-a, traže da se otvore garažna vrata.

Slična situacija, dan ranije, osoba se predstavila kao službenih za očitanje brojila, te tražila pristup garažnom prostoru.

Osoba je uspjela u svojem naumu, pa su 16.05. oko 6 ujutro ušle u prostor i iz njega se udaljile nakon cca 15min. Po snimkama se vidi da su ih jako zanimala garažna vrata.

Sve aktivnosti prijavljene su policiji.

Molim stanare da obrate pozornost na sumljive osobe u naselju i prijave policiji osobe koje su zatekli u blizini naselja a da se lažno predstavljaju.

LP
Predstavnik stanara
Bolnička c. 34a
_zuti_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2017., 15:05   #8700
Lijep pozdrav svima iz kvarta,

kupujem stan u RIS-u do 50m2, pa eto ako netko ima kakvu informaciju ili prodaje, molim da mi se javi u inbox.

Hvala
gea511 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:10.