Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2009., 23:39   #1
kako je živjeti u makarskoj?

Iz Slavonije sam. Dobila sam ponudu,poslovnu, u Makarskoj. Kakao je živjetu u tom gradu. Ja imam njegovu sliku kao turist. No svjesna sam da život tijekom godine sigurno izgleda drugačije nego ljeti. Mogu li mi Makarani pomoću u odluci???!!!
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:42   #2
ja sam živjela 3 god u baškoj bodi,to ti je par km prije makarske! tad sam išla u OŠ, meni kao purgerici nije bilo bajno... ali došla sam na svoje,zimi je malo brrrr,bura šiba na sve strane ali kad dođe ljeto sve se obriše.....davno je to bilo a sad je sve preuređeno,lijepo...ugl u ma imaš kam za izaći,imaš kaj za vidjeti,ma zapravo imaš cijelu makarsku rivijeru(brela,baška voda,promajna,krvavica,baško polje.....)za pogledati. ja ti preporučam da odeš ali čuvaj se zllllllih jezika,tj ne pričaj svašta svakome!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:48   #3
Hvala!
Ovako: suprug mi je iz ST tako da sam se dobro upoznala sa "zlim jezicima". Prvih nekoliko godina mi je bilo ajme. Sve te priče i pričice...nekako je to kod nas u Slavoniji mirnije. U Zagrebu i Samoboru sam živjela deset godina (posao). Muž navija za MA jer ipak bi tako bio bliže ST.
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:49   #4
Znam jako dobro Ma rivijeru. Tamo ljetujem cijeli život,. No, ponavljam jedno je ljeto, a drugo je život. Imamo troje djece.
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:49   #5
ma samo odi!! toplo preporučam!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2009., 23:54   #6
ma makarska je raj na zemlji,ljetujem tamo već godinama,točnije od kad znam za sebe i volim ju,odmah bih išla tamo živjeti. dođem na koji dan i kad nije sezona,mirnije je,ali opet mi je najdraža

i ja toplo preporučam
Gear is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 00:04   #7
Ja bih nekako radije MA nego ST. Muči me eto ta šok promjena. Bilo mi je lijepo u Samoboru i ovdje u Slavoniji. I tu sam već devet godina. Mirno, toplo ljudski.... A opet vuče me pomisao na ponudu u MA. Samo što se eto pitam kako je živjeti tamo. Hvala na vašim odg.
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2009., 22:17   #8
Ima li još netko koji sugestivni komentar?
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 14:42   #9
molim pomoć!!!
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2009., 17:45   #10
Ja živim u Makarskoj.
Preko ljeta, valjda znaš kakva je atmosfera, ko u svako mdrugom gradu, prenapučeno, krcato gostiju i sl.
A preko zime, uglavnom, sve ti se svodi na lokalni svit...Nema ono, da je turizam kroz cijelu godinu...
meni je u Makarskoj super što sve znaš, šta se di nalazi, sve dućane znaš,
mal je grad, al ipak imaš sve na jednom mjestu...
Ako ti treba malo veća kupovina, odeš do splita, to ti je uru vrimena voznje...
Zglavnom, nečeš požalit ako se doseliš tu...
Balkan-sf is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2009., 15:52   #11
Hvala!
Sad sam samo lagano u komi zbog cijene stanova!!!
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 14:23   #12
ma volim ja makarsku, stvarno ima prekrasnih plaža, lijep grad. al brate mili al purgere dole nevole, nerazumijem zašto al ajde. Čim čuju da si iz Zagreba odmah ajmo u napad
x files agent is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2009., 18:16   #13
autorica teme je slavonka pa se ne mora toga bojat

ontopic. nln, kazes da si zivjela u samoboru pa pretpostavljam da ne patis za velegradom. ako se snadjes s lokalnim mentalitetom, bit ce ti dobro. nije bas takvo trulilo tijekom zime, ipak je to gradic s nekakvim gradskim ritmom... a ni split nije daleko. zima jest malo trula, pogotovo kad je bura, ali moras znati da na moru zime traju krace nego na kontinentu
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2009., 21:57   #14
Hvala mrkva!
Suprug mi je iz Splita pa sam se već ufurala ovih 15 god.u dalmat.bure ako bi se zadesili dolje zimi. Meni je totalno to neshvatljivo purgeri i sl. Živim sada u Slavoniji, a živjela sam i u Samoboru i prečesto sam u ST. I sve je to samo fama. A ljudi su ljudi ma gdje bili. Ove zime su nam u posjetu bili Splićani. Al su dica guštali u snijegu!!!
MENI ĆE SAMO FALIT ZA BOŽIĆ INAČE NE.
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2009., 16:35   #15
Makarska mi je prekrasna i ljeti je obožavam, ali za razliku od Mrkve moram priznati da mi je zimi (jednom proveo tri tjedna) bila skroz, ali skroz mrtva. No, možda je sada drugačije.
Skejt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2009., 10:53   #16
krivo smo se shvatili. ona je zimi zaista mrtva u smislu da se u gradu nista ne dogadja, ali ima neki unutarnji zivot koji ti je dostupan samo kao stanovniku jer uvelike ovisi o socijalnim vezama koje stvoris. mislim da je tako sa svim malim gradovima.

Quote:
nln kaže: Pogledaj post
MENI ĆE SAMO FALIT ZA BOŽIĆ INAČE NE.
za bozic odi kuci
__________________
Pearls before swine
Mrtva mrkva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2009., 15:41   #17
ako se preselimo u MA neću više imati kuću u Slavoniji. Za solidan stan u MA moram prodati i stan i kuću i dići mali kredit...
nln is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2009., 00:45   #18
Ma super je Makarska, i sta si odlucila? )
Pahhy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 11:27   #19
a jel ideš u makarsku raditi il se zajebavat? ako je dobra poslovna ponuda otišo bi i u tanzaniju jebate led
bezimeni987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:33   #20
Živo sam 15 godina u Zagrebu, zadnje 3 u Makarskoj - jebeno... Makarska je po meni kad se sve zbroji i oduzme (svaki grad ima pluseve i minuse, te zavisi što hoćeš u životu) jedan od najboljih, ako čak ne i najbolji grad za živjet u Hrvatskoj + ima dobar potencijal za daljnji razvoj... Nije prevelik, nije premali, središte je Rivijere, 99% potreba možeš zadovoljit u Makarskoj (ostatak u Splitu koji je blizu), pola godine turista (2 -3 mjeseca full -ludila), ostalih pola godine život dostojan čovijeka ... Ja više volim Makarsku zimi nego ljeti... Ljeti je previše gužva, previše ljudi, ludilo ... Zimi je grad po mjeri , nema prevlikih gužvi, nema prevelikog čekanja na parking, imaš odličnih mjesta za izaći (zavisi šta voliš) itd itd... Većina ljudi živi iznad hrvatskog prosjeka zahvaljujući turizmu, radi se ali puno opuštenije nego na kontinentu - onako u mediteranskom stilu ;-) ... Uglavnom moje iskustvo Zagreb - Makarska , Makarska je nemjerljivo bolja za kvalitetan život, najbojli potez mi je bio što sam preselio ...

Zadnje uređivanje dravlic : 19.01.2010. at 16:38.
dravlic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:56.