Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2017., 15:32   #4741
evo nakon razgovora s agenticom saznali smo da:
dok ne prihvatimo ugovor nećemo znati da li ćemo moći primati rezervacije sa akontacijom ili ćemo primati rezervacije bez akontacija i tek nakon vremena kad odradimo nekoliko rezervacija da ćemo moći mijenjati uvjete poslovanja,znači visinu akontacije, rok za uplatu akontacije,itd..
baš zbunjujuće,pogotovo da svaki iznajmlljivač dobije svoj extranet te da nema jedinstvenog pristupa za sve..
drugim rječima,prvih nekoliko rezervacija moramo prihvatiti bez ikakvog osiguranja hoće li se taj gost pojaviti ili ne,ma jel to baš tako?
Marella09 is offline  
Old 05.07.2017., 16:12   #4742
Quote:
Marella09 kaže: Pogledaj post
evo nakon razgovora s agenticom saznali smo da:
dok ne prihvatimo ugovor nećemo znati da li ćemo moći primati rezervacije sa akontacijom ili ćemo primati rezervacije bez akontacija i tek nakon vremena kad odradimo nekoliko rezervacija da ćemo moći mijenjati uvjete poslovanja,znači visinu akontacije, rok za uplatu akontacije,itd..
baš zbunjujuće,pogotovo da svaki iznajmlljivač dobije svoj extranet te da nema jedinstvenog pristupa za sve..
drugim rječima,prvih nekoliko rezervacija moramo prihvatiti bez ikakvog osiguranja hoće li se taj gost pojaviti ili ne,ma jel to baš tako?
Na zalost mislim da je tako.
Prije 3 godine su i meni postavili takav uvjet ali nisam pristao dok mi nisu omogucili 30% avansa a to su mi dali tek nakon god. dana natezanja.
lenda is offline  
Old 05.07.2017., 16:23   #4743
i sad ono famozno pitanje, jel bilo otkaza u zadnji čas ili možda i nedolaska u apartman zbog kojeg ste stali prazni?sve nas iznajmljivače to najviše muči,jer praktički nemamo zaštitu od takve neugodnosti..
Marella09 is offline  
Old 05.07.2017., 16:37   #4744
Quote:
andrejak kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
u nasljedstvo sam dobila mali stan u centru Zadra koji nije uređen (funkcionalan je, ali ništa u njemu nije mijenjano valjda i par desetaka godina. U dilemi sam da li stan urediti i iznajmljivati ili ga prodati pa me zanima ako netko zna ili ima iskustva:
- koliku bi cijenu mjesečnog najma mogla tražiti za najam studentima (2spavaće sobe - centar grada)?
- ako bi se odlučila na dnevni najam koliki su troškovi kategorizacije i papirologije vezane uz to (za uređenje imam potrebne informacije)?
- budući da živim u drugom gradu zanima me iznajmljivanje preko agencija - puno za prazno, kako se s njima kreću cijene?
- općenito, mišljenje, s obzirom na sve navedeno da li mislite da je bolje prodati stan ili ići u uređenje i najam?
Hvala unaprijed na svakom savjetu!
Kakva prodaja..
U centru se kupuju stanovi sve u šesnaest, stare ljude tjeraju maltene..
Pretvaraju sve u apartmane..
Evo, na zadarskoj kalelargi stan od 80 kvadrata, pretvori se u tri apartmana, iznajmljuje se po 120 eura..
Pa računaj..
Monro is offline  
Old 05.07.2017., 20:46   #4745
Quote:
Marella09 kaže: Pogledaj post
i sad ono famozno pitanje, jel bilo otkaza u zadnji čas ili možda i nedolaska u apartman zbog kojeg ste stali prazni?sve nas iznajmljivače to najviše muči,jer praktički nemamo zaštitu od takve neugodnosti..
Iskustva sa Bookingom bez akontacije su najblaže rečeno katastrofalna.

Nedolasci, dolasci u svako doba, rezerviraju 10 dana pa bi ( odmah po dolasku) skratili na 3, prevaranata svake vrste, ukratko sve najgore.

Otkad smo uveli akontaciju je puno manje toga bilo osim ako bi ostala koja rupa da se popuni last minute pa tu opet isto ali manje ekstremno jer su ljudi bili OK.

Po meni ne znam koliko je pametno upuštat se u to jer ni s akontacijom nije bajno jer isto piši šalji pa otkazuj ako ne uplate i slicno pa te uvjeravaju da naplata akontacije ne stoji u tvojim uvjetima ali sve to mozes srezat u korijenu.

Iz današnje perspektive mislim da uopce ne treba pristajat na rezervacije bez mogucnosti akontacije jer bi svaka strana trebala imat prava i obaveze ali i treba postojat nacin da se nepoštivanje istih spriječi. Iako nije 100% idealno akontacija je upravo to.

Kad oni naplaćuju je ok. Tada ne uzimaš akontaciju ali oni nakon sto gost rezervira smjestaj rezerviraju neka sredstva na njegovoj kartici ( eventualno mu daju 24 sata ako je unutar perioda za besplatno otkazivanje a nema novaca ali za ovo nisam siguran) a tebi se isplati onako kako ti je u uvjetima u slucaju otkazivanja.

Sto se tice Bookingovog moljakanja fleksibilni smo koliko i oni prema nama dakle nista.
number 19 is offline  
Old 06.07.2017., 10:22   #4746
evo još jedno pitanje, nismo pročitali sve uvjete poslovanja s booking.com-om, ali kod obveze smještajnog objekta, stoji sljedeće:

Smještajni objekt obvezuje se da će putem Platformi za rezervaciju ustupiti minimalni broj ugovorenih smještajnih jedinica kao što je utvrđeno u Ugovoru o suradnji ili u Sustavu („Minimalni broj ugovorenih jedinica“). Booking.com poziva smještajni objekt da u određenim razdobljima prema raspoloživosti

jel to znači da moramo imati određeni broj smj.jedinica i da se njima mora ustupiti jedna kao što je bilo prije??
Marella09 is offline  
Old 06.07.2017., 16:04   #4747
To ti znači da u svakom trenutku barem jednu jedinicu moraš imati na raspolaganju na Booking.comu u suprotnom oglas ti nije vidljiv. Nije to nikakva panika. Kad je sezona pri kraju ili ako ti je već sve popunjeno za ovu godinu onda otvoriš npr. za sljedeću godinu 5 mjesec par dana, kada znaš da ovako i onako se možda neće napunit sa stalnim gostima, a uvjet da imaš barem jednu jedinicu na raspolaganju je zadovoljen.
Ako ti slučajno oglas i postane nevidljiv možeš ga opet aktivirati samo onda opet oni taj zahtjev obrađuju po par dana.

I ono šta se tiče perioda poništenja naknade za otkazivanje rezervacije možeš namjestit na 1h, 4h ili 24 sata nakon rezervacije, ali to pravilo isključuje last minute rezervacije koje su napravljene do 48 sati prije prijave. Znači slučajno da se netko zeznuo ima barem 1,4 ili 24 sata fore da otkaže, a bez da plati npr.30%...ali možeš naravno namjestit da ne vraćaš ništa pa neka drugi puta budu pametniji.
JustSpicy is offline  
Old 07.07.2017., 21:42   #4748
Situacija je ovakva hipotetski, apartman ili sobe, je popunjen gostima i čeka se dolazak ekipe iz uprave za kategorizaciju..
Što mislite kako će reagirati..
Jel' uopće moguće proći bez kazne u ovom slučaju, prave li pregled ili mora biti prazno, ulickano i strpljivo čekati da se gospoda udostoje doći kategorizirati..
Slična iskustva?
Monro is offline  
Old 07.07.2017., 22:21   #4749
Nego kako ti to misliš izvest sa gostima? Objasnit im tko dolazi i zašto...meni bi to bilo neugodna situacija kao gostu i iznajmljivaču. Ovi za kategorizaciju ne dođu baš kad kažu, a ako budeš morao pred njima goste tjerati van onda ti sigurno slijedi kazna.

Ako su ti neki ok gosti i znaju kakva je situacija pa ustupe app na taj dan da ga malo središ i odlete nečujno van...onda ok, ali meni je to malo nezgodno.
JustSpicy is offline  
Old 07.07.2017., 22:33   #4750
ja uopće ne mogu zamisliti da je nekome normalno dekomodirati goste i sa stranim ljudima šetati po prostoru koji su oni zakupili... nepojmljivo mi je i kao iznajmljivaču i kao gostu

a teško mogu zamisliti i da ima onih koji zovu državne službenike u vrijeme dok rentaju na crno
__________________
.
Opal Zg is offline  
Old 07.07.2017., 23:44   #4751
Meni se je bas tako i dogodilo i to sa engleskim bankarima! Njima bilo smisno, meni neugodno, i tako to! Ovi za kategorizaciju su bili unutra minutu dvi.
__________________
Jsi2i2828eudhxbdbjsjwjwnwn2b2bjwiwiwj
Gilmour is offline  
Old 08.07.2017., 14:22   #4752
Je, svi ste u pravu..
Fakat bi to bila neugodna situacija..
Monro is offline  
Old 10.07.2017., 14:09   #4753
Quote:
mirjtomi kaže: Pogledaj post
Gost mi preko Bookinga.com rezervirao 4 dana za sredinu srpnja. Prije 5-6 dana noću otkazao i uletio drugi ali po 3 puta manjoj cijeni. Ja cijenu nisam smanjivala već se to napravilo od strane Bookinga. Sada pokušavam s njima riješiti problem ali ne ide. To je igra gluhih telefona (čekam da se jave po sat vremena) i nakon slanja nekoliko poruka ništa ne rješavaju. Zatvorila sam sve druge termmine i s njima nemam više posla. Isto se dogodilo i drugim iznajmljivačima u Splitu.
Krajnje neposlovno. Ne radite s njima jer je nemoguće riješiti problem ako ga ima.
Oni nakon otkaza vrate baznu cijenu koju ste vi sami postavili. Zato pripaziti koja je cijena postavljena kao bazna i nema problema.

I meni se dogodilo, srećom termin za 1 noć u lipnju po cijenama iz veljače. Nisam ništa kemijao, ljudi jeftino prenoćili i to je to.
Fishkal is offline  
Old 10.07.2017., 14:43   #4754
ma ja nikako naći gdje se postavlja ta bazna cijena
jagoda1711 is offline  
Old 10.07.2017., 15:13   #4755
Pitanje u svezi boravišne pristojbe.

Može li iznajmljivač naplaćivati boravišnu više nego je obveza u tom gradu ?
Konkretno Punat(Krk) je 7Kn u glavnoj sezoni, iznajmljivač mi upravo naplaćuje 2€ po osobi.
Xeroxmeister is offline  
Old 10.07.2017., 15:33   #4756
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Pitanje u svezi boravišne pristojbe.

Može li iznajmljivač naplaćivati boravišnu više nego je obveza u tom gradu ?
Konkretno Punat(Krk) je 7Kn u glavnoj sezoni, iznajmljivač mi upravo naplaćuje 2€ po osobi.
Na koji način ti je to obrazložio?

Korektni iznajmljivači inače boravišnu kao i sve ostale troškove uračunaju u cjenu i takvu nude gostu.
trut is offline  
Old 10.07.2017., 15:46   #4757
Boravišna pristojba se ne smije ni posebno istaknuti na cjeniku ni posebno naplaćivati gostima.
U cjeniku u apartmanu i na računu koji se izdaje gostima mora biti napisano da je "boravišna taksa uračunata u cijenu smještaja po Zakonu XY , čl. qz " (ne znam sad na pamet).
To se može provjeriti u svakoj Turističkoj zajednici.
AndrejaB. is offline  
Old 10.07.2017., 16:09   #4758
Mora biti istaknuta na cjeniku, ne smije se posebno naplacivati.
Ako je privatni smjestaj, covjek te pljacka.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Old 11.07.2017., 09:05   #4759
Quote:
Xeroxmeister kaže: Pogledaj post
Pitanje u svezi boravišne pristojbe.

Može li iznajmljivač naplaćivati boravišnu više nego je obveza u tom gradu ?
Konkretno Punat(Krk) je 7Kn u glavnoj sezoni, iznajmljivač mi upravo naplaćuje 2€ po osobi.
Možda se radi o nečemu poput ovoga ?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Old 11.07.2017., 12:29   #4760
Možda nije paušalac već u sustavu pdv pa je zato boravišnu naveo kao posebnu stavku.
JustSpicy is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:11.