Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.06.2008., 17:30   #21
imas tek 16 vremenom ce to nestati
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 22:39   #22
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Već dugo godina imam problema sa sinusima (a tek mi je 16). Prošla sam sve moguće pretrage i doktore. Naučila sam živjeti s tim da mi nos curi svakodnevno. Prije 2 godine osjetila sam "kuglicu" u grlu. Kad bi gutala, ona bi se vraćala. Doktori nisu ništa vidjeli. Tad sam primila injekciju protvi alergija i mjesec dana bila sam ok. Otada me svaki dan nešto smeta u grlu pogotovo sada prije ljeta. Davno sam radila alergološke testove i bila alergična na trave i korove. Međutim, prije godinu dana ponovo sam išla i ispostavilo se da nisam alergična i nemam astmu, kako su mi dijagnosticirali. Ne mogu nikako povezati zašto me stalno smeta to grlo, a ponekad i pluća.... Mislila sam i da je psihički, ali nije. Sve što sam uspjela skužiti je da me prije kiše bole sinusi. Imam i GERB (želučana kiselina mi se diže), ali to s grlom. Te kuglice, stezanje i gušenje ne mogu shvatiti. Imate li kakve savjete? Jel itko ima sličnih problema? Hvala....
Moguće je da je od GERBA, ali ipak pregledaj štitnjaču i njene hormone.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 22:50   #23
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Već dugo godina imam problema sa sinusima (a tek mi je 16). Prošla sam sve moguće pretrage i doktore. Naučila sam živjeti s tim da mi nos curi svakodnevno. Prije 2 godine osjetila sam "kuglicu" u grlu. Kad bi gutala, ona bi se vraćala. Doktori nisu ništa vidjeli. Tad sam primila injekciju protvi alergija i mjesec dana bila sam ok. Otada me svaki dan nešto smeta u grlu pogotovo sada prije ljeta. Davno sam radila alergološke testove i bila alergična na trave i korove. Međutim, prije godinu dana ponovo sam išla i ispostavilo se da nisam alergična i nemam astmu, kako su mi dijagnosticirali. Ne mogu nikako povezati zašto me stalno smeta to grlo, a ponekad i pluća.... Mislila sam i da je psihički, ali nije. Sve što sam uspjela skužiti je da me prije kiše bole sinusi. Imam i GERB (želučana kiselina mi se diže), ali to s grlom. Te kuglice, stezanje i gušenje ne mogu shvatiti. Imate li kakve savjete? Jel itko ima sličnih problema? Hvala....
To ti je od GERBA: "Drugi simptomi GERBa mogu biti: bol u prsima, bol u čelucu s vraćanjem vodenog sadržaja u usta, stalni osjećaj postojanja "komada" u grlu bez obzira na gutanje, bolno gutanje, mučnina, trajna promuklost, dugotrajan kašalj..."
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 00:05   #24
Quote:
zaljubljena-cura000 kaže: Pogledaj post
Već dugo godina imam problema sa sinusima (a tek mi je 16). Prošla sam sve moguće pretrage i doktore. Naučila sam živjeti s tim da mi nos curi svakodnevno. Prije 2 godine osjetila sam "kuglicu" u grlu. Kad bi gutala, ona bi se vraćala. Doktori nisu ništa vidjeli. Tad sam primila injekciju protvi alergija i mjesec dana bila sam ok. Otada me svaki dan nešto smeta u grlu pogotovo sada prije ljeta. Davno sam radila alergološke testove i bila alergična na trave i korove. Međutim, prije godinu dana ponovo sam išla i ispostavilo se da nisam alergična i nemam astmu, kako su mi dijagnosticirali. Ne mogu nikako povezati zašto me stalno smeta to grlo, a ponekad i pluća.... Mislila sam i da je psihički, ali nije. Sve što sam uspjela skužiti je da me prije kiše bole sinusi. Imam i GERB (želučana kiselina mi se diže), ali to s grlom. Te kuglice, stezanje i gušenje ne mogu shvatiti. Imate li kakve savjete? Jel itko ima sličnih problema? Hvala....
To ti se zove knedla u grlu..
99% sam siguran da ti je to od želučane kiseline koja ti je izgrizla sluznicu jednjaka pa zato imaš takav osjećaj.
Na gastroskopiju...

Ako hočeš javi se na pm, imao sam slične probleme pa te mogu uputit..
__________________
NON MOLLARE MAI
Hiperaktivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 22:35   #25
U grlu

Već jedno mjesec dana mi nešto smeta u grlu. Zna li netko šta je? Imam 15 godina...pa možda zbog pubrteta mi se razvija krajnik...nemam pojma samo nešto osječam kao da mi visi.
__________________
Slusaj sad: U dusi sam dijete koje ne zna mrziti, u zivotu sam putnik koji uvijek pronadje pogresan put, a u stvarnosti sam budala koja uzalud VOLI
AvarageDoctor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:45   #26
moze biti al otidji doktoru tesko da ti sta opasno moze biti u tim godinama al je jako neugodno kad ti stalno nesto seta oko grla
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.02.2009., 21:12   #27
cudan osjecaj nelagode u grkljanu

vec me dosta mjeseci muci cudan osjecaj u grkljnu.. nije tipicna bol, osjecaj je kao da mi je knedla u grkljanu, i kao da me nesto grebe...sve je gore i gore, najgore navece..bila sam vec 2 put kod doktora, dala mi je tablete za koje lijece opnu zeluca, jer misli da mi se kiseline dize i pali grkljan...to vec pijem 2 i po mjeseca i nista.. danas sam opet bila kod doktora, salje me na pregled grkljna (guranja tube u usta)...rekla sam mu da vec pomisljam na svasta.. a on je rekao da se cesto dogada i da moze biti i stres.. vidjet cu sta kaze pregled..
zanima me da li netko drugi ima slicnog iskustva?
__________________
Character cannot be developed in ease and quiet.
Only through experience of trial and suffering can the soul be strengthened , ambition inspired and success achieved.
trustno1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 19:02   #28
nešto u grlu

Prije nešto više od tjedan dana počelo me boljeti grlo, oko desne mandule. Dobila sam Sumamed, popila kutiju, učinilo mi se da mi je iza mandule malo ognojeno.. već nakon dva dana prestalo boljeti ali ostao mi osjećaj kao da mi nešto stoji u grlu. Sad me već izluđuje. Iza mandule mi se čini da mi je blago natečeno, ali grlo je normalne boje, a mene smeta i smeta... kao da me guši, poludjet ću više. Od doktorice ništa pametno... Kaže med.sestra da joj se čini kao da imam neki mjehurić u grlu... ja ga ne vidim. Više ne znam čime da si pomognem. Ima kakvo slično iskustvo?
BeautifullyChaotic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 18:52   #29
Konstantno stezanje u grlu

Naime meni se s vremena na vrijeme javlja jedan problem.Od sinoc skoro ne prestaje.Stvar je u tome sto osjecam kao neko stezanje u vratu,kao da mi stoji neka jabuka u grlu i steze me,konstantni osjecaj da imam nesto u grlu mi neda mira.....Sta moze biti?
Znam da ce svi reci da odem doktoru i ici cu iza nedelje ali do tada bih molila vasu pomoc.....
besana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 19:30   #30
meni se nekad znao pojaviti osjećaj kao da mi je neka tableta zapela u grlu, onda bi redovito poludjela dok nisam shvatila da to znači da mi je lagano upaljeno grlo i kad bi našpricala grlo propolisom i pila dosta toplog čaja odmah bi mi bilo bolje, probaj
Violet Stooge is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 11:31   #31
registrirala sam se samo kako bih odgovorila na ovo, inače nemam pojma kako funkcioniraju forumi...
stanje koje opisuješ naziva se globus, preporučam ti da upišeš u tražilicu i malo prosurfaš o tome. imala sam isti problem, mislila sam da lagano ludim. na kraju se ispostavilo da je to u neku ruku istina pošto je taj osjećaj knedle u grlu psihosomatske prirode. kao, na kraju krajeva i sve ostalo!
nadam se da sam barem malo pomogla...
leeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2009., 12:08   #32
Vidi o GERBu
Imaš tipične simptome.
Posjeti gastroenterologa i obavi gastroskopiju i bris na H.Bacter pylori.
Ne kužim da to tvoj liječnik već nije sam skužio
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 16:28   #33
Knedla!!!!!!!

E ovako, evo kao prvo nov sam na forumu. E sad, ma zadnjih 5-6 dana me muči grlo, ono kao da mi nešto stoji i ne mogu progutat, ne osjećam nikakvu bol ni ništa slično tomu, a upoznat sam s nazivom "knedla u grlu", bio sam kod doktora i nije mi ništa našao, to mi se naravno javilo kada mi se malo smrdao želudac. Tako da mi je dao Peptoran što je u biti za želudac i nekakav antibiotik ali mi je muka od tih tableta i nisam neki pristaša toga, prestao sam pušiti pred par mjeseci i bavim se redovno sportom uz redovnu i zdravu prehranu....Sad ako netko možda ima sličan problem ili možda neko riješenje bio bih zahvalan jako puno...Hvala
darkoni is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2009., 18:54   #34
Quote:
darkoni kaže: Pogledaj post
E ovako, evo kao prvo nov sam na forumu. E sad, ma zadnjih 5-6 dana me muči grlo, ono kao da mi nešto stoji i ne mogu progutat, ne osjećam nikakvu bol ni ništa slično tomu, a upoznat sam s nazivom "knedla u grlu", bio sam kod doktora i nije mi ništa našao, to mi se naravno javilo kada mi se malo smrdao želudac. Tako da mi je dao Peptoran što je u biti za želudac i nekakav antibiotik ali mi je muka od tih tableta i nisam neki pristaša toga, prestao sam pušiti pred par mjeseci i bavim se redovno sportom uz redovnu i zdravu prehranu....Sad ako netko možda ima sličan problem ili možda neko riješenje bio bih zahvalan jako puno...Hvala
Pročitaj o GERB-u. Jedan od simptoma je ta knedla.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 22:00   #35
Desna strana grla- bol,stezanje!!

taman se rjesim jednog problema s zeluca,kad eto dode drugi,

gotovo 20h vec osjecam laganu ili umjerenu bol,tj pritisak s desne strane grla,gotovo u ravnini s adamovom jabucicom,nemam problema pri gutanju,ali tesko podrigujem,moram se natjerat s studencem ili necim gaziranim da uspijem,,bol je samo na jednom mjestu,desna strana, dali mi moze iko rec o cem je rjec,jer ja blage veze nemam,a ovo ne popusta,
Al Giordino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 22:25   #36
recessus piriformis. to ti je dio hipofarinksa. ako je jaka bol, vjerovatno je grc (moze biti nadrazaj zivca), ako dulje traje odi kod otorinca koji ce ti znati reci u cemu je stvar.
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 22:45   #37
nadrazaj zivca? hm sam od cega ,dali je mogucnost astme ili tako neceg,mislim dosad nisam bio alergican na nista,a ova vrazija topola leti svugdje,sacekat cu do sutra,pa cu do doktora,valjda ce malo popustit,
Al Giordino is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2010., 23:58   #38
recessus se zna napuniti hranom i tako ostati tako da moze hrana u njemu uzrokovati bol radi mehanickog pritiska. u svakom slucaju bolje posjetiti otorinca da pogleda zdrijelo i larinks. (ovo je odgovorio moj decko kojega to zna zaboliti prilikom gutanja)
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 11:13   #39
danasnji simtomi su mi malo blazi,nema jakog stezanja sa desne strane,ali ovog puta je pomaknuto malo prema sredini,natrenutke kao da nemogu disat,dali je povezano,hm,bolje da odem do doktora,
Al Giordino is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2010., 12:02   #40
znam da je tlaka, znam da ima sto penzica u redu prije tebe i da smrdi u cekaonici, ali odi kod doktora. ok buddy?
Aiko22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:30.