Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2010., 12:36   #21
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Vžd županija ima cca 100.000 stanovnika, dakle 10% jednog Beča. Mislim da bi svima trebalo biti u interesu imati jedno takvo čisto i ekološko postrojenje, za razliku od hrpa smeća na svakom koraku, zar ne?
Sam smještaj takve spalionice ne bi trebao biti problem. Bečka je maltene u centru grada.
Evo, bez imalo razmišljanja pristao bih da bude u mom kvartu - sigurno je čišća i zdravije od jedne ljevaonice koja je na cca 300 m od moje kuće...
Beč ima miljun stanovnika na kompaktnom prostoru, a u Vž spalionicu otpad bi trebalo dovoziti čak iz Ludbrega, Lepoglave ili Brezničkog Huma. Dakle, lokacija u tvojem kvartu brzo bi ti se obila u glavu, i požalio bi zbog toga!

Osim toga, ekološki aktivisti smatraju da spalionice predstavljaju još veći problem za okoliš od samog otpada, jer i nakon spaljivanja ostaje brdo štetnih tvari u filterima ili pepelu, pa opet i to treba nekako "sanirati".

Koliko znam, klasične spalionice u međuvremenu su već postale tehnološki zastarjele, sad se koristi plazma tehnologija, a to je još daleko skuplje rješenje., posebno za male sredine kao što je naša. Da ne bi ispalo kako ja nešto izmišljam, pročitaj što kažu zeleni na temu spalionica:

http://www.zelena-lista.hr/index.php...d=72&Itemid=13
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 12:38   #22
Quote:
9009 kaže: Pogledaj post
Čehok je varaždinski Bandić - lopovčina.
Pokraj Čačića Čehok je svetac, utjelovljenje Isusa Krista na zemlji!
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:06   #23
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Pokraj Čačića Čehok je svetac, utjelovljenje Isusa Krista na zemlji!
Samo likom.
Mislim da su obojica ( Č i Č ) zreli za državno odvjetništvo.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:29   #24
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Samo likom.
Mislim da su obojica ( Č i Č ) zreli za državno odvjetništvo.
Jesi li pročitao što kažu zeleni na temu spalionica, i dali još uvijek želiš jednu takvu u svojemu kvartu?

Quote:
1. U komunalnom otpadu se nalaze vrlo vrijedne sirovine koje se mogu iskoristiti i ponovo upotrijebiti u proizvodnji novih dobara. Njihovo spaljivanje je neracionalno trošenje sirovina kojih je sve manje na planetu. Treba se privikavati na tu činjenicu i započeti intenzivno štedjeti.

2. Spalionice komunalnog otpada su najčešće veliki i neracionalni potrošači energije. Iako neke tehnologije spalionica kao nusproizvod daju toplinsku energiju to je daleko manja količina nego što je potrebna za njihov pogon.

3. Spalionice komunalnog otpada su najčešće i veliki zagađivači zraka i to vrlo opasnim kemijskim spojevima poput furana, dioksina i sl. koji zagađuju ne samo zrak već se putem oborinskih voda talože u tlo te tako trajno zagađuju okoliš (tlo, poljoprivredne proizvode i vodu). Djeluju kancerogeno i mutageno, čime ugrožavaju i buduće generacije.

4. Spalionice komunalnog otpada u pravilu su vrlo skupe investicije ukoliko se žele izvesti što sigurnije za okoliš i ljude. Danas postoje tehnologije koje spaljuju otpad u zatvorenom sustavu (plazma tehnologije) pri čemu nema ispuštanja štetnih tvari u okološ. Međutim, za njih treba dodatna energija te složen i skup sustav filtara što takvu tehnologiju čini isplativom tek u dužem vremenskom razdoblju.
Zato sam te na početku i pitao da ti predložiš neko bolje rješenje od onoga koje nudi Patafta (sortiranje i reciklaža sirovina), a ti si predložio izgradnju (županijske) spalionice u svojem kvartu...

Dok se već godinama čeka izgradnja "regionalnog odlagališta" za SZ Hrvatsku, bale otpada samo se gomilaju u Brezju, i inspektori su zaprijetili da se taj problem mora riješiti što hitnije.

Lokalni Vž HNS prijavio je taj slučaj Uskoku, a isti dan HNS-ov župan Štromar izašao je sa prijedlogom o regionalnom odlagalištu Piškornica kod Križevaca. Koje će (možda) početi raditi za tri godine, i to samo za njihove potrebe.

Čudi me kako Štromara ne muči Čačićeva zaduženost županije od 832 miljuna kuna, i sportske dvorane skuplje sedam ili devet puta od tržišne cijene. Ili ugovori s tajnim klauzulama, ljepšeg naziva "JPP"..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 13:54   #25
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitao što kažu zeleni na temu spalionica, i dali još uvijek želiš jednu takvu u svojemu kvartu?

...
O zelenima sam odavno prestao imati pozitivno mišljenje - još od njihove hajke na nuklearnu energiju.
Ako bečanima odgovara takva u centru grada ( vidio sam je ), tko smo mi da nama ne odgovara? Naravno, govorim o spalionici koja bi bila napravljena po konkretnim tehničkim zahtjevima i bez "zamračivanja".
Ergo, kad smo već kod mehaničke oporabe otpada ( kojeg li naziva!) zašto se moralo "na brus meda iskat"?
Drugim riječima, zar Varaždin nema komunalnu firmu koja bi to radila?
Zašto se to moralo "dati" nekom drugom, prijatelju, kumu, poznaniku, whatewer?
Recimo da je to najbolji način rješavanja otpada ( naravno, uz sortiranje i kompostiranje, što se kod nas ne radi ), ali, zar to nije mogao raditi Varkom?
Ne bili to u konačnici bilo povoljnije?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:00   #26
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Jesi li pročitao što kažu zeleni na temu spalionica, i dali još uvijek želiš jednu takvu u svojemu kvartu?



Zato sam te na početku i pitao da ti predložiš neko bolje rješenje od onoga koje nudi Patafta (sortiranje i reciklaža sirovina), a ti si predložio izgradnju (županijske) spalionice u svojem kvartu...

Dok se već godinama čeka izgradnja "regionalnog odlagališta" za SZ Hrvatsku, bale otpada samo se gomilaju u Brezju, i inspektori su zaprijetili da se taj problem mora riješiti što hitnije.

Lokalni Vž HNS prijavio je taj slučaj Uskoku, a isti dan HNS-ov župan Štromar izašao je sa prijedlogom o regionalnom odlagalištu Piškornica kod Križevaca. Koje će (možda) početi raditi za tri godine, i to samo za njihove potrebe.

Čudi me kako Štromara ne muči Čačićeva zaduženost županije od 832 miljuna kuna, i sportske dvorane skuplje sedam ili devet puta od tržišne cijene. Ili ugovori s tajnim klauzulama, ljepšeg naziva "JPP"..
Kao energetičar i čovjek koji se tim područjem bavi skoro 15 godina,kažem ti da je ovo što si ti citirao,a zeleni napisali,hrpa sranja...

I da kao i obično,upotrebljavaju "velike" riječi koje bi ljude trebale uplašiti,a ne kažu ništa...

Piše vrijedne sirovine...a koje to,moliti ću lijepo?I to ne postavljam pitanje tebi...

Što se tiče i Čačića i Čehoka,USKOK to itekako treba pročešljati i izaći bjelodano sa svim podacima...

I uhititi sve koji su imali prste u tome pekmezu...od političara,do gospodarstvnika kojima se pogodovalo...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:22   #27
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, zar Varaždin nema komunalnu firmu koja bi to radila?
Zašto se to moralo "dati" nekom drugom, prijatelju, kumu, poznaniku, whatewer?
Recimo da je to najbolji način rješavanja otpada ( naravno, uz sortiranje i kompostiranje, što se kod nas ne radi ), ali, zar to nije mogao raditi Varkom?
Ne bili to u konačnici bilo povoljnije?
Gledaj, ja nikoga ne zagovaram, i mislim da nije loše što se Uskok uključio u taj slučaj. Ja ne raspolažem sa dovoljno informacija (ili dokaza) da bih bilo koga za nešto optuživao unaprijed.

Varkom se već desetljećima bavi prikupljanjem otpada, i baš su oni napravili najveću ekološku grešku, jer su desetljećima otpad bacali praktički u jezero, i tako zagađivali vodu. Isto tako oni već desetljećima gospodare s gradskim vodovodom, i sve to vrijeme su mudro šutjeli da su im bunari u gradu zagađeni sa nitratima, kojima su godinama trovali Varaždince. Tek kad ih je grad pritisnuo, oni su prvi puta priznali problem, i otvorili nove bunare, radi poboljšanja kvalitete pitke vode.

Toliko o Varkomu, oni su komunalci koji stanu ondje dokle ih doguraš. Patafta je jedan od najpoznatijih na području zbrinjavanja otpadnih ulja, kemikalija i ambalaže, i ne može se osporiti da on ima više iskustva po tom pitanju. Dali bi taj posao znao raditi Varkom - ne znam, jedino znam da se time dosad nisu ni bavili.

Što se tiče zamjene zemljišta - ja se prvi slažem s time da se Varteks i VIS isele iz grada, na neko zemljište u vlasništvu grada, a da se njihove sadašnje površine u gradu prenamjene za stambene i druge potrebe grada.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:32   #28
Quote:
McAucliffe kaže: Pogledaj post
Piše vrijedne sirovine...a koje to,moliti ću lijepo?I to ne postavljam pitanje tebi...
Ako misliš na zlato, srebro i dijamante, toga baš nema puno u komunalnom otpadu, ali ga ima podosta u elektroničkom..

Za tebe očito papir, drvo, metal, plastika, staklo, bio-otpad iz domaćinstava i slično nisu dovoljno vrijedne sirovine? I usput, što bi ti napravio sa 100 tisuća tona troske, koja bi ostala nakon spaljivanja zagrebačkog otpada Taj „ostatak" predstavlja koncentrat svih nesagorenih materija (pretežno vrlo otrovnih i kancerogenih)?

To valjda treba uvaliti nekome selu u okolici Zagreba, uz godišnju rentu kao naknadu za trovanje?
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:36   #29
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Gledaj, ja nikoga ne zagovaram, i mislim da nije loše što se Uskok uključio u taj slučaj. Ja ne raspolažem sa dovoljno informacija (ili dokaza) da bih bilo koga za nešto optuživao unaprijed.

Varkom se već desetljećima bavi prikupljanjem otpada, i baš su oni napravili najveću ekološku grešku, jer su desetljećima otpad bacali praktički u jezero, i tako zagađivali vodu. Isto tako oni već desetljećima gospodare s gradskim vodovodom, i sve to vrijeme su mudro šutjeli da su im bunari u gradu zagađeni sa nitratima, kojima su godinama trovali Varaždince. Tek kad ih je grad pritisnuo, oni su prvi puta priznali problem, i otvorili nove bunare, radi poboljšanja kvalitete pitke vode.

Toliko o Varkomu, oni su komunalci koji stanu ondje dokle ih doguraš. Patafta je jedan od najpoznatijih na području zbrinjavanja otpadnih ulja, kemikalija i ambalaže, i ne može se osporiti da on ima više iskustva po tom pitanju. Dali bi taj posao znao raditi Varkom - ne znam, jedino znam da se time dosad nisu ni bavili.

Što se tiče zamjene zemljišta - ja se prvi slažem s time da se Varteks i VIS isele iz grada, na neko zemljište u vlasništvu grada, a da se njihove sadašnje površine u gradu prenamjene za stambene i druge potrebe grada.
Varkom je tako radio u vremenima kad je bilo normalno i uobičajeno bacati smeće u Dravu ( bilo prije tridesetak godina - nikad ozbiljno sanirano ), u jezero ili jednostavno na hrpu uz cestu.
Također, nitko mi ne može reći da politika ( koja, je uostalom, i "vlasnik" Varkoma ) nije znala istinu o nitratima.
Ipak, sad su druga vremena, daleno se više polaže pažnje ekologiji i "zdravom" životu i smatram da bi varkom to daleko jeftinije napravio. Uz to, ne bi se povlačili repovi oko posla, jer bi posao za gtad radila gradska tvrtka - uostalom, zato i postoji, zar ne?
Slažem se da je Patafta autoritet za zbrinjavanje otpadnih ulja, ali je to ipak nešto drugačije od komunalnog otpada...
Što se tiče dislokacije ( još jedan dobar izraz ) velikih firmi iz šireg gradskog središta - naravno, ali bez bilo kakvih pogodovanja vlasnicima istih.
Naravno, čini mi se da ljevaonica daleko više zagađuje od Varteksa ili VIS-a, pa se ipak ne seli, zar ne?
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:37   #30
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Ako misliš na zlato, srebro i dijamante, toga baš nema puno u komunalnom otpadu, ali ga ima podosta u elektroničkom..

Za tebe očito papir, drvo, metal, plastika, staklo, bio-otpad iz domaćinstava i slično nisu dovoljno vrijedne sirovine? I usput, što bi ti napravio sa 100 tisuća tona troske, koja bi ostala nakon spaljivanja zagrebačkog otpada Taj „ostatak" predstavlja koncentrat svih nesagorenih materija (pretežno vrlo otrovnih i kancerogenih)?

To valjda treba uvaliti nekome selu u okolici Zagreba, uz godišnju rentu kao naknadu za trovanje?
Opet se radi greška...uspoređuje se ZG spalionica sa modernim spalionicama koje su danas dostupne na tržištu...da se tako izrazim...

Pogledaj članak zelenih koji su quotao...pronađi jednu relevantnu činjenicu za koju se možeš "uhvatiti"...

I vidjeti ćeš da ih nema...sve su to uopćene floskule,kao i uvijek u njihovom pisanju u nastupanju...

Treba shvatiti da ti aktivisti ili nemaju ili imaju jako slabu naobrazbu iz područja energetike,pa većinom lupetaju...

I da,misliš da spalionice ne sortiraju otpad?
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 14:48   #31
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Naravno, čini mi se da ljevaonica daleko više zagađuje od Varteksa ili VIS-a, pa se ipak ne seli, zar ne?
Odselila se je još davnih dana u doba socijalizma, i ljudima je zbog toga oduzeto njihovo privatno zemljište u tolikim količinama, da danas tamo posluju i Baumax, i Plodine, i Lesnina, i Merkur, i još podosta njih, skupa s velikim parkiralištima..
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:27   #32
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Većina Varaždinaca jako dobro zna kako se je razvijala problematika oko odlaganja i zbrinjavanja smeća u Vž županiji. Desetljećima se (za vrijeme socijalizma) smeće odlagalo u Turčinu, na način da su se jednostavno punile jame koje su nastale kopanjem gline za ciglanu Turčin. Na taj način su se teško i trajno zagađivale podzemne vode, naročito sliva rijeke Plitvice (i Drave).

Ta deponija kasnije je postala vlasništvo općine Kneginec, koja je svojim visokim cijenama za tonu doveženog smeća toliko ucjenivala sve susjedne gradove i općine, da je grad Varaždin bio prisiljen pronaći vlastito rješenje.
...itd., da ne quotam cijeli tekst, ne volim duge quotove.

No, koliko se ja razumijem u sve to - nije USKOK pokrenuo istragu radi toga je li potrebno odlagalište ili kako se zove osoba koja je dobila posao, već radi toga na koji je način dobiven posao, a to je izravnom nagodbom između grada i privatne tvrtke. Zašto se nije radio javni natječaj za takvu kapitalnu investiciju i zašto se nije javno objavilo tko, koliko i kako ulaže i u konačnici najvažnije za nas građane - koliko će to nas koštati na računu za odvoz smeća.

Najviše brine da ta izravna pogodba nije nikad ni objavljena nigdje, niti ima tko uvid u nju (jedino ako sam i sam, ali i ostali građani propustili nešto takvo u medijima - u što sumnjam), čak je i Čehokov savjetnik radi nemogućnosti uvida u pogodbu dao ostavku. Znači detalje i uvjete ugovora znaju samo potpisnici ugovora.

Neobjavljivanje ugovora također dopušta prostor manipulaciji - po principu "zaškripi li, možemo ga preraditi". To definitivno nije način na koji se sklapaju poslovi u kojima je grad partner, jer gradski proračun se puni iz džepova građana.

Teoretski - oni su mogli dogovoriti i potpisati da svako kućanstvo plaća po novome 1000 kuna mjesečno odvoz i tu obradu smeća. Jesu li ili nisu - oni koji će plaćati to zasad ne znaju...

Sve ovo ne bi bio problem kad bi se potpisivao ugovor između dvije-tri privatne tvrtke i novcem iz privatnih džepova, ali je problem ako se radi o novcu iz gradskog proračuna i zemljištu u vlasništvu grada, a to nije Čehokovo vlasništvo.

U isto vrijeme tvrtka koja je dobila posao preko svojih lokalnih novina objavljuje na naslovnici da će se povući iz posla i naplatiti penale ako grad i komunalno poduzeće ne uplati novac na njen račun - koji novac, koliko, po kojim uvjetima i kakvi penali?

To smrdi i to vjerojatno USKOK istražuje (uz ostale navode oko APO, fondova i čega sve ne u kaj se definitivno ne kužim), a ne činjenicu treba li smeće nekud deponirati. Naravno da treba...

Zadnje uređivanje Roby_Petric : 09.02.2010. at 15:41.
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:34   #33
Quote:
Outcast kaže: Pogledaj post
Bio sam na nekoliko fakulteta i veleučilišta na varaždinskom i međimurskom području i ne bi vjerovali, gotovo na svakom se na listi predavača spominje Čehok. Kako uz posao gradonačelnika sve to stigne i koliko kvalitetno radi te poslove o tome bi se dalo diskutirati, ali kladim se da na svakom fakultetu dobru lovu kešira.
Sto je nadasve zanimljivo, kada se spomene činjenica da nas novi predsjednik isto tako ima 150 fukncija i kad pitas kako je sve moguce, dobijes odgovor da je inteligentan i sposoban covjek, a mi ostali valjda debili.


Ontopic, nikad mislio za Cehoka ovako nesto, djelovao mi kao jedna od rijetkih cistih osoba u nasoj politici, uz Tadica.

Eto, sad znamo da su svi govna.
Ken is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2010., 15:51   #34
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Pametniji od mene davno su pronašli način.

Spalionica otpada u Beču:

http://www.wieninternational.at/node/3622


Citiram:

... za trajno poboljšanje djelovanja na okoliš bečkog gospodarenja otpadom u pogledu uklanjanja otpada, a koje su na početku lanca zbrinjavanja otpada od posebnog značaja, naime, odvojeno sakupljanje otpada te materijalno iskorištavanje.

Također, kompostiranje je kod nas nepoznata misaona jedinica ( čast izuzecima, ali kante za smeće pune su biljnog otpada)....
Znači spalionica sux jer i Beč traži bolje rješenje na tragu odvajanja, reciklaže i kompostiranja.
A (u) Zagrebu se prodaju druga spika ... da splaionica rulez i to je to, konačno rješenje ...
zgubydan is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 08:18   #35
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Odselila se je još davnih dana u doba socijalizma, i ljudima je zbog toga oduzeto njihovo privatno zemljište u tolikim količinama, da danas tamo posluju i Baumax, i Plodine, i Lesnina, i Merkur, i još podosta njih, skupa s velikim parkiralištima..
Oprosti, ali mislim da ti i ja živimo u nekim paralelnim svemirima...
MOJA Ljevaonica je 300 m od moje kuće, pedesetak m od POS-ovih stanova u Harambašićevoj, na zapadnom rubu grada, uz vojarnu u Optujskoj ( kako će biti tamo kampus?!), blizu Branke...
Zaboravio si na TU ljevaonicu??

Uredno radi, a kad puše zapadnjak, i uredno smrdi...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 08:23   #36
Quote:
zgubydan kaže: Pogledaj post
Znači spalionica sux jer i Beč traži bolje rješenje na tragu odvajanja, reciklaže i kompostiranja.
A (u) Zagrebu se prodaju druga spika ... da splaionica rulez i to je to, konačno rješenje ...
Spalionica bi trebala biti kraj, a ne početak... dakle, nakon sortiranja ,kompostiranja ( što je, po meni, najvažniji dio procesa) i recikliranja...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:42   #37
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Zaboravio si na TU ljevaonicu??

Uredno radi, a kad puše zapadnjak, i uredno smrdi...
Naravno da nisam zaboravio na nju, samo kažem da planovi o kompletnom preseljenju stare Ljevaonice već postoje jako jako dugo, i za to je još tada osigurana jako velika površina. Zašto ta tvornica tako dugo radi na obje lokacije - ne bih znao, jer i ova "nova lokacija" već postoji valjda 30 godina.
__________________
Save a horse, ride a cowboy :)
champ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 11:46   #38
Quote:
champ kaže: Pogledaj post
Naravno da nisam zaboravio na nju, samo kažem da planovi o kompletnom preseljenju stare Ljevaonice već postoje jako jako dugo, i za to je još tada osigurana jako velika površina. Zašto ta tvornica tako dugo radi na obje lokacije - ne bih znao, jer i ova "nova lokacija" već postoji valjda 30 godina.
Naravno, znam da planovi postoje već dugo.
Zašto nisu provedeni, ne znam.

Činjenica je da ljevaonica radi i na staroj lokaciji, i da poprilično zagađuje.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2010., 12:13   #39
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Kad padne Kalmeta onda se može reći da nema nedodirljivih...
Jasno sam napisao, treba počistiti sve iz svih stranaka, pa tako i Čehoka u koliko se utvrdi da ima bilo kakve veze sa kriminalom,korupcijom ili prljavim rabotama.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 21:24   #40
Evo malo našeg prodavača magle...

Samo njemu USKOK dođe a ne radi istragu:

"Ni protiv mene ni protiv Grada Varaždina se ne vode nikakve istrage. USKOK je od nas zatražio da im dostavimo neke dokumente i neka objašnjenja ali radi se o najnormalnijem procesu koji se događa svaki dan. USKOK je naime dužan postupati po svakoj prijavi koja stigne na njihovu adresu i oni to i rade, ali to ne znači da je pokrenuta istraga".

A o čemu se onda radi ako to nije istraga, za miloga Boga? Roštilj ili domjenak?

Cijeli članak: http://www.jutarnji.hr/ivan-cehok--n...zdina-/554387/

Naš gradonačelnik očito misli da smo i dalje u Sjevernoj Varaždinskoj Koreji.
Roby_Petric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:29.