Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.02.2010., 23:32   #1
Kristali, drago i poludrago kamenje!

Imam potrebu pocet se bavit sa kristalima, imaju mi bas neku posebnu umirujucu energiju koja zraci iz njih.. treba biti oprezan pri odabiru svog kristala pa me zanimaju vasa misljenja i iskustva..
Kada ste poceli s njima raditi ?
Kako napredujete ?
I kako ste saznali da je bas taj kristal, vas kristal ?

Lijep pozdrav saljem!
__________________
U ljubavi nema rizika, i to cete sami nauciti. Ljudi se vec tisucama godina traze i pronalaze..
AngelOfMystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 04:58   #2
kristali su zanimljivi. svaka materija titra nekom posebnom vibracijom. kristali isto tako titraju, ili zrače ne znam koja je prikladnija riječ, kao i npr željezo, zlato il atom ugljika

ljudsko tijelo također titra, tj odašilje i prima vibracije. teorija kaže da kristal privuče čovjeka prema tim obilježjima, recimo poput magnetizma. tamo gdje je minus, privlačiti će plus, i obratno. znaći kada dođeš u trgovinu kristalima, jednostavno se opusti i potraži da te osječaj vodi prema onom koji će te zbog bilo ćega najviše privući. jel to čistoća, boja, oblik, nijansa sve je individulno. kada imam prilike vidjeti mnogo kristala na jednom mjestu, obično rukom prelazim iznad njih i zanimljivi se osječaji mogu uloviti. na nekima me udario elektricitet pri dodiru, dok sam neke osječao kao da mi je ispod dlana plamena svijeća, neki mogu biti topli, drugi hladni. prvu noć sa prvim kristalom u ruci, tigrovo oko, sanjao sam ga, kao da smo se spojili, pretvorio me u medvjedov napad

pošto kristali upijaju ljudske vibracije, vjeruje se a i logika je da nije dobro koristiti kristale koji su imali ranije vlasnike (mogu bit teške il zle naravi). kristal je jednostavno osobna stvar. nije nešto što se posuđuje samo tako. naravno, kristali su idealni i kao predmeti moći (ili predmeti namjere). krune, žezla sa dijamantima, i kristalima, sve su to predmeti moći koji s vremenom nakupljaju namjere svih prijašnjih vlasnika a mogu potrajati mnogo, daleko duže od vijeka bilo kog čovjeka. imati kristale a ne koristiti ih, ili ne znati ih koristiti je neodgovorno, recimo kao da imate biljku i ne zalijevate je, bolje da je nemate uopće jer ako će samo skupljati prašinu njihov utjecaj vjerojatno neće bit poželjan.

običan ugiljik, spojen na pravilan način daje čisti dijamant, najtvrđu stvar poznatu ljudima. najčešće se u upotrebi koristi gorski kristal ili kvarc, ima velik utjecaj na druge kristale a i nije tako skup. gorski kristal ima rijetka piezoelektrična svojstva, kada ih se izloži "mehaničkom stresu" izbijaju električni naboj. isto vrijedi i za kosti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 13:49   #3
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
kristali su zanimljivi. svaka materija titra nekom posebnom vibracijom. kristali isto tako titraju, ili zrače ne znam koja je prikladnija riječ, kao i npr željezo, zlato il atom ugljika

ljudsko tijelo također titra, tj odašilje i prima vibracije. teorija kaže da kristal privuče čovjeka prema tim obilježjima, recimo poput magnetizma. tamo gdje je minus, privlačiti će plus, i obratno. znaći kada dođeš u trgovinu kristalima, jednostavno se opusti i potraži da te osječaj vodi prema onom koji će te zbog bilo ćega najviše privući. jel to čistoća, boja, oblik, nijansa sve je individulno. kada imam prilike vidjeti mnogo kristala na jednom mjestu, obično rukom prelazim iznad njih i zanimljivi se osječaji mogu uloviti. na nekima me udario elektricitet pri dodiru, dok sam neke osječao kao da mi je ispod dlana plamena svijeća, neki mogu biti topli, drugi hladni. prvu noć sa prvim kristalom u ruci, tigrovo oko, sanjao sam ga, kao da smo se spojili, pretvorio me u medvjedov napad

pošto kristali upijaju ljudske vibracije, vjeruje se a i logika je da nije dobro koristiti kristale koji su imali ranije vlasnike (mogu bit teške il zle naravi). kristal je jednostavno osobna stvar. nije nešto što se posuđuje samo tako. naravno, kristali su idealni i kao predmeti moći (ili predmeti namjere). krune, žezla sa dijamantima, i kristalima, sve su to predmeti moći koji s vremenom nakupljaju namjere svih prijašnjih vlasnika a mogu potrajati mnogo, daleko duže od vijeka bilo kog čovjeka. imati kristale a ne koristiti ih, ili ne znati ih koristiti je neodgovorno, recimo kao da imate biljku i ne zalijevate je, bolje da je nemate uopće jer ako će samo skupljati prašinu njihov utjecaj vjerojatno neće bit poželjan.

običan ugiljik, spojen na pravilan način daje čisti dijamant, najtvrđu stvar poznatu ljudima. najčešće se u upotrebi koristi gorski kristal ili kvarc, ima velik utjecaj na druge kristale a i nije tako skup. gorski kristal ima rijetka piezoelektrična svojstva, kada ih se izloži "mehaničkom stresu" izbijaju električni naboj. isto vrijedi i za kosti.
E hvala ti na informacijama! Vec sam mislila da se nece nitko javiti.. hehe
Da, da.. to je istina da je najbolje ne uzimat kristale koje je vec netko imao.. ali ja imam jedan mali gorski kristalic koji mi je netko dao.. Ne mislim da je los, ali mi opet nije to to.. ne znam kako da objasnim.. ma najbolje mi je sama uzet i osjetit svoj bas sam bila nasla jedan predivan ducan sa svim kristalima, kad sam usla bila sam totalno zbunjena sa svih strana me se zvalo a niti sam imala bas puno vremena biti :/ ali nadam se drugi put kad uhvatim vise vremena biti opustenija i intuitivnija i da cu naci jedan kristal
Citala sam isto bila po horoskopima koji kristal ti kao odgovara, ali ja mislim da to nema veze, mislim da kristal bas moras osjetit, da budes siguran da je to tvoj..
Hvala jos jednom..
__________________
U ljubavi nema rizika, i to cete sami nauciti. Ljudi se vec tisucama godina traze i pronalaze..
AngelOfMystique is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 16:48   #4
Ja nemrem odoliti kao i svaki put na nekaj ovakvo...
Kristali ne upijaju ništa od čovjeka, nit svaki čovjek ima svoj kristal, nit čovjek ima neku posebnu "vibraciju" a kristali zrače manje od tebe. A da kvarc ima piezzoelektrični efekt...ima....što i dalje nema nikakve veze s njegovom "frekvencijom". Da je dijamant tvrd i to je točno pa šta?
Eto...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 13.02.2010. at 17:57.
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 18:01   #5
i meni je smijesno to jer znam kakvi komentari mogu bit na tuda osobna iskustva nema svaki covjek svoj kristal, no kontakt sa nekim kristalima na neke ljude ce ostaviti pozitivan ucinak i djelovanje. kako to tocno djeluje to je jos nedovoljno poznato.

nisam razumio sto si htio s ovim rec:
nit čovjek ima neku posebnu "vibraciju" a zrače manje od tebe.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 13:02   #6
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
i meni je smijesno to jer znam kakvi komentari mogu bit na tuda osobna iskustva nema svaki covjek svoj kristal, no kontakt sa nekim kristalima na neke ljude ce ostaviti pozitivan ucinak i djelovanje. kako to tocno djeluje to je jos nedovoljno poznato.

nisam razumio sto si htio s ovim rec:
nit čovjek ima neku posebnu "vibraciju" a zrače manje od tebe.
Djeluje kao placebo.
Točno to kaj piše, kristali zapravo skoro uopće ne zrače, mi zračimo.... infracrveno, a neku posebnu vibraciju nemamo...
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 16:45   #7
ok.

daj mi reci na kom principu funkcionira detektor metala? da li detektor odasilje, pa povratnu informaciju obraduje? taj povratni signal drugaciji je ako je detektor pronasao npr bakar, a drugaciji za npr zeljezo. drugaciji je zbog toga sto se odbio od razlicitih materija.

covjek odasilje infracrveno? ne razumijem na koji se nacin to manifestira i sto se biljezi, kakve je informacije o covjeku moguce procitati iz infracrvenog zracenja? zaista ne znam sto se sve takvom tehnologijom moze izmjeriti, no siguran sam da znanosti jos nisu poznate mnoge vrste zracenja covjeka.

npr mozemo reci da srce kuca na odredenoj frekvenciji. da li infracrvena tehnologija to detektira? mozemo reci da mozak radi na opsegu odredenih frekvencija, da li infracrveno to prepoznaje? da li npr infracrveno biljezi kada nekom navali adrenalin u krv pa gleda svijet usporeno? da li infracrveno moze zabiljeziti razlicitosti kod nekog tko je shrvan od tuge, za razliku od nekog tko je sretan?

moje teorije idu upravo u tom smjeru, smatram da covjek odasilje mnogo vise podataka o sebi, nego sto je to njegova tehnologija u stanju izmjeriti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 18:29   #8
mislim da tebe buni pojam frekvencija... to sto nesto ima period, odnosno frekvenciju, ne znaci da "odasilje valove"
__________________
がんばれ
Kronični Vlado is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2010., 19:04   #9
lupanje srca, odašilje valove, slično kao da lupkam prstima po stolu. e sad ako ćemo ući dublje u samu srž te vibracije, vidjet ćemo da se ona u biti sastoji od mnogo malih, sitnih dijelova. npr krv prolazi kroz srce, to je jedan sasvim nov podatak u takvoj vibraciji koji ne mora biti izmjeren il dokazan frekvencijom srca.

nije bit samo u kucanju, nego se taj titraj sastoji od nebrojeno drugih manjih titraja koji u biti ćine jednu veću cjelinu ili prepoznatljiviju frekvenciju (lupanje srca). u toj frekvenciji mi možemo ćuti kucanje srca, no iz nje možemo izvaditi i nebrojeno mnogo drugih zaključaka pod uvjetom da imamo odgovarajuću opremu ili tehnologiju koja će sve te varijacije u frekvenciji bilježiti i pravilno obraditi.

moje viđenje ipak ide u tom smjeru da bez obzira što se znanost ne slaže, osobno samatram da svaka materija odašilje informacije o sebi i svojim svojstvima kada god nešto djeluje na nju.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2010., 17:54   #10
Neka nam neki fizičar objasni da sve nije energija, da postoji nešto što nije energija.

"Uronjeni smo u energiju!"
Kitsune is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:23   #11
prije godinu dana bila sam s frendicom u Beču, i do doma smo se svaki dan vraćale pješke (obožavam Beč ) i svaki dan prolazile kraj prelijepog dućana sa dragim i poludragim kamenjem. i tak zadnji dan ušle.
i privukao me jedan kamen, da, sam od sebe. ali nije kristal, nego komadić meteorita pronađen negdje u Meksiku, nekako dospio u Beč u pravom trenutku....i završio u Zagrebu
Eccentric Freak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:08   #12
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Djeluje kao placebo.
Točno to kaj piše, kristali zapravo skoro uopće ne zrače, mi zračimo.... infracrveno, a neku posebnu vibraciju nemamo...
vibracija se opisuje preko energije a mi jesmo oblik energije/posjedujemo neku energiju (malo pojednostavljujem),tako da me bas zanima tvoja teza da nemamo n"neku posebnu vibraciju". cista znatizelja
night dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:09   #13
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
lupanje srca, odašilje valove, slično kao da lupkam prstima po stolu. e sad ako ćemo ući dublje u samu srž te vibracije, vidjet ćemo da se ona u biti sastoji od mnogo malih, sitnih dijelova. npr krv prolazi kroz srce, to je jedan sasvim nov podatak u takvoj vibraciji koji ne mora biti izmjeren il dokazan frekvencijom srca.

nije bit samo u kucanju, nego se taj titraj sastoji od nebrojeno drugih manjih titraja koji u biti ćine jednu veću cjelinu ili prepoznatljiviju frekvenciju (lupanje srca). u toj frekvenciji mi možemo ćuti kucanje srca, no iz nje možemo izvaditi i nebrojeno mnogo drugih zaključaka pod uvjetom da imamo odgovarajuću opremu ili tehnologiju koja će sve te varijacije u frekvenciji bilježiti i pravilno obraditi.

moje viđenje ipak ide u tom smjeru da bez obzira što se znanost ne slaže, osobno samatram da svaka materija odašilje informacije o sebi i svojim svojstvima kada god nešto djeluje na nju.
potpisujem!
night dream is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 18:04   #14
Quote:
night dream kaže: Pogledaj post
vibracija se opisuje preko energije a mi jesmo oblik energije/posjedujemo neku energiju (malo pojednostavljujem),tako da me bas zanima tvoja teza da nemamo n"neku posebnu vibraciju". cista znatizelja
A što znači da zračimo infracrveno kad sam već to napisao? Morat ćeš se malo sam potruditi.....Zašto misliš da bi imao neku posebnu vibraciju?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 21:07   #15
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Zašto misliš da bi imao neku posebnu vibraciju?
pa zato što jesi poseban.. ako bi do te mjere dovoljno duboko zabilježili sve podatke, bio bi unique, ko otisak prsta niko nema isti.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 22:04   #16
E?

Kada bi smo tjerali mak na konac, mogli bi reči da emitiramo u cijelom raspoloživom spektru (vidi "zračenje crnog tijela"). Ta je emisija kontinuirana s maksimumom u podrućju IRa. Jednako je točno da "da svaka materija odašilje informacije o sebi i svojim svojstvima kada god nešto djeluje na nju", na tomu se temelji spektroskopija koja će s lakočom razlučiti kristale od ljudi. Nemamo puno zajedničkog. Energija kojom raspolažemo je kemijske prirode. Akumuliramo ju razgradnjom hrane u procesu oksidativne fosforilacije adenozil monofosfata (AMP) u adenozil trifosfat (ATP), a trošimo hidrolizom iz ATPa preko ADPa u AMP. To je ono što možemo iskoristiti. Što ne možemu su razne emisije elektromagnetskog i radioaktivnog zračenja koje potjeću od našeg sastava i činjenice da funkcioniramo iznad apsolutne nule.
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 19:36   #17
Quote:
gocat kaže: Pogledaj post
pa zato što jesi poseban.. ako bi do te mjere dovoljno duboko zabilježili sve podatke, bio bi unique, ko otisak prsta niko nema isti.
Zapravo i bi i ne bi jer bi tvoj spektroskopski otisak u jednom trenutku bio unikatan a u već idućem također unikatan i ne vezan uz prethodni. S tom unikatnošču koja se mijenja iz trenutka u trenutak si zapravo možeš rit obrisat slično kao i s usporedbom dviju pahuljica snijega od kojih je svaka unikatna ili dva kristala istog sastava od kojih je svaki unikatan jer je nastao u unikatnim okolnostima........a i to samo kada bi uopće bio u stanju toliko precizno mjeriti. Uostalom čemu bi to uopće netko mjerio? Aaaaaa pardon...alternativci ne trebaju mjeriti...oni osjećaju....
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 16:03   #18
Wink

[QUOTE=kumek;25388884]Zapravo i bi i ne bi jer bi tvoj spektroskopski otisak u jednom trenutku bio unikatan a u već idućem također unikatan i ne vezan uz prethodni. S tom unikatnošču koja se mijenja iz trenutka u trenutak si zapravo možeš rit obrisat slično kao i s usporedbom dviju pahuljica snijega od kojih je svaka unikatna ili dva kristala istog sastava od kojih je svaki unikatan jer je nastao u unikatnim okolnostima........a i to samo kada bi uopće bio u stanju toliko precizno mjeriti. Uostalom čemu bi to uopće netko mjerio? Aaaaaa pardon...alternativci ne trebaju mjeriti...oni osjećaju....

Tako je, alternativci (i senzibilnije osobe) to osjećaju, to ti je jedino što si pametno napisao. Nalaziš se na području gdje kramp nema dokaznu moč, premda je markantna alatka. Da se razumijemo, ne mislim reči da sva ova trabunjanja koja si ljudi umišljaju da je to nešto. Ali mi nismo na području na kojemu se može eksperimentirati na klasičan znanstveni način.
Na tom području postoje itekako ''dokazi'', koji izmiču univerzalnim opitima, što još ne znači da nisu točni. Njihov intenzitet ovisi o pojedincu i njegovoj percepciji na području kristala, viska,..... Nešto postoji i djeluje, klasična nauka nema na to odgovore i stoga je iznjedrila besmislicu placebo efekt. Pa kad si već upotrijebio taj termin, daj nam, života ti, objasni što je to i kako djeluje?
HRUŠT is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2010., 22:41   #19
"Ali mi nismo na području na kojemu se može eksperimentirati na klasičan znanstveni način"
Svako se podrućje može proučavati na znanstveni način, pa i sama znanost. Stvaran problem je to što je knjiga teža od motike (krampa), pa se u nedostatku volje i pameti pribjegava "duševnim" rješenjima koja to zapravo i nisu. Kada je rijeć o placebu Google je i tvoj prijatelj. Iznenadit ćeš se koliko se toga zna i razumije!
__________________
Siniša
sdespoto is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2010., 11:54   #20
Quote:
HRUŠT kaže: Pogledaj post
Tako je, alternativci (i senzibilnije osobe) to osjećaju, to ti je jedino što si pametno napisao. Nalaziš se na području gdje kramp nema dokaznu moč, premda je markantna alatka. Da se razumijemo, ne mislim reči da sva ova trabunjanja koja si ljudi umišljaju da je to nešto. Ali mi nismo na području na kojemu se može eksperimentirati na klasičan znanstveni način.
Na tom području postoje itekako ''dokazi'', koji izmiču univerzalnim opitima, što još ne znači da nisu točni. Njihov intenzitet ovisi o pojedincu i njegovoj percepciji na području kristala, viska,..... Nešto postoji i djeluje, klasična nauka nema na to odgovore i stoga je iznjedrila besmislicu placebo efekt. Pa kad si već upotrijebio taj termin, daj nam, života ti, objasni što je to i kako djeluje?
Imaš neki dokaz za prvu tvrdnju?
Nema klasičnog znanstvenog načina postoji znanstveni način i neznanstveni
Placebo uopće nije besmislica, tebi je besmislica jer nemaš pojma o ničemu. O njemu su mnoge knjige napisane, uostalom mjerenje placebo efekta spada u najskuplji dio istraživanja lijekova. Da se sve stvari oko placeba ne poznaju...naravno da ne, da je mjerljiv...mjerljiv je. Da su tvoje budalaštine oko percepcije mjerljive...nisu.
Ako ti se dalje traži što je placebo...ima u knjigama. Mene placebo ne zanima, otvori temu pa raspravljaj.
Interesantan si ti, iz mog posta si izvukao rečenicu koja ti je pametna (doduše u tvojoj interpretaciji to postaje nešto što ja nikad nisam tvrdio) a sve ono na čemu se temelji ta rečenica ti je glupo. A đe smo ono lođiku ostavili?
A da nešto postoji...postoji ....protuberanca na siriusu svaki puta kad alternativac nađe vodu.....jasan dokaz tajanstvenog zračenja siriusa.
Ima pravo sdespoto...ne treba tebi kramp niti motika...tebi treba knjiga.
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain

Zadnje uređivanje kumek : 09.03.2010. at 12:01.
kumek is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:20.