Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2010., 21:44   #1
Cijepljenje radi putovanja

postoji li neki website na kojem se može vidjeti koje je cijepljenje OBAVEZNO (ne preporučljivo) za posjet nekoj zemlji?

unaprijed hvala
San Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 21:59   #2
imaš ovdje

http://putopisac.com/forumdisplay.ph...uz-destinacije
Lord Lancaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:17   #3
!!!!!TURSKA

Ja sam sad čitala da je za Tursku ipak potrebno cijepljenje preventivno za malariju a to nitko ne spominje niti agencije niti itko!
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:18   #4
a gdje si ti to citala?
__________________
Potrudite se da dobijete ono što volite, jer će vas inače prisiliti da volite ono što dobijete
funkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:23   #5
...

A na netu slučajno naletila.. a u svj.zdr.org. ajde 2009 i 10 za sad nema zabilježenih slučajeva al do tak hebate priko 11ooo oboljelih..
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:27   #6
evo di

http://www.cybermed.hr/centri_a_z/pu...a/bliski_istok
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:53   #7
Quote:
TropaDeElite kaže: Pogledaj post
Ja sam sad čitala da je za Tursku ipak potrebno cijepljenje preventivno za malariju a to nitko ne spominje niti agencije niti itko!
Kao prvo ne postoji cjepivo za malariju nego se moraju piti tablete kojih ima više vrsta ( i sa razlićitim nuspojavama ).

Ali di baš za Tursku?? Vjerojatno postoji neko područje u nekoj zabiti Turskoj di je zabilježeno par slučajeva malarije, ali ti to definitivno ne treba za Istanbul, Antalyu i sl...
J.Poljak fan club is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 16:52   #8
....

Cjepivo postoji a postoje i tablete..A kažu i za Tursku na navedenom linku
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:01   #9
Ja ubrzo planiran u istanbul, a i dosta ljudi tamo ide i prvi put čujen da je iko ikad spomenia malariju..a pročita san dosta toga po forumu..to su gluposti i ako ideš u istanbul ili u neke turističke regije i gradove ne tribaš se brinit...sritno..nadan se da nećeš dobit malariju u turskoj..
Čiribimbaš is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:10   #10
..

http://apps.who.int/tools/geoserver/www/ith/index.html
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:11   #11
....

Turkey
Yellow Fever
Yellow fever requirement Country requirement: no
Yellow fever recommendation Yellow fever vaccine recommendation: no
Malaria
Malaria risk Malaria: Malaria risk-exclusively due to P. vivax- exists from May to October in the south-eastern part of the country. There is no malaria risk in the main tourist areas in the west and south-west of the country.
Malaria prevention Recommended prevention in risk areas: Mosquito bite prevention plus chloroquine chemoprophylaxis
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:12   #12
.....

a na mvp je ne preporučuju zbog napšada terorista na turist odredišta...
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 17:36   #13
s obzirom da jos nisi nikad nigdi otputovala stvarno bezveze stvaras paniku sebi a i drugima..

car putovanja je u planiranju, trazenju jeftinih letova, hotela, restorana, istrazivanja sto vise vidjeti, napraviti dobar itinerer i u konacnici otici na to odrediste..
kosooki is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 19:29   #14
@Tropa: znaš li da u Hrvatskoj također postoji poetncijalan rizik od malarije? jesi li se cijepila?
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 20:13   #15
E sad sprdačine nisu dobrodošle ja ne stvaram paniku brate nego to je normalno--jeli idu pomorci na brod pa se cijepe tako se i u nekim zemljama cijepit mora..1972 je kod nas prestala opasnost za malariju..znan da je bilo
Ja sam samo pitala
A čuj curo neki ljudi nemaju vrimena puno planirat,ovo ono tražit hostele,neki jednostavno vole uplatit i amen...i što sad?Nećemo se ovdi pljucati nit mi je to bila namjera
S obzirom da ja nisan nigdi otputovala jesam bila san..al nisam kao možda neki ovdje niti želim filozofirat i ne volin samodopadne ljude pune sebe di što san ko san...
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 20:59   #16
U principu na službenoj stranici drzave u koju planiras ici.. tu su zadnje informacije, a sve ostalo su vise manje preporuke.
U Hrv. zavodu za epidemiologiju - koji bi trebao imati te podatke, vec sam dva put dozivio da kad ih pitas prvo pogledaju u 15 godina staru tablicu, pa ti odrze bukvicu kako se moras cijepit protiv pustih bolesti, a nakon toga pitaju da im pokazes na karti svijeta gdje je tocno ta drzava jer nikad nisu culi za nju (drzave tipa: Kenija, Ruanda, Burundi..), pa im ti vjeruj..
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:08   #17
Ne postoji cjepivo protiv malarije, nego se piju tablete prije puta.
Prošle godine kad sam išao na Filipine sam se dobro raspitao o tome.
Na kraju sam kupio te tablete, nekih 300 kn su bile, ali kad sam pročitao nuspojave (tipa halucinacije, napadaji panike, depresija, proljevi), odustao sam od pijenja tableta. I preživio....
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:13   #18
...

Ma ja sam samo htjela pitat..zaista ljudi nije namjera mi bila ovdi paniku dizak Al eto sve je dobro znati...Znači više manje nitko se ovdi nije cjepio kad je išao u neke države di bi možda (preporučljivo je cjepit se)?
Ok)
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:17   #19
BTW

Stpe one slike wau I am speachless predivne su!!!!Nemogu se nagledat ljepote koju prikazuju
TropaDeElite is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 21:34   #20
Ja sam se jedino cjepio protiv hepatitisa B. To preporučaju ako ideš u većinu azijskih i afričke države.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:02.