Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.06.2010., 19:18   #41
točak ili tava, trećeg nema
seljo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:05   #42
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Inace, mene je ženska na testu pohvalila i rekla da ne pamti tako dobar rezultat, ništa bitno, samo se hvalim
Ja sam uvijek mislila da relativno velik postotak ljudi rijesi na tom testu sve tocno, sto je kontradiktorno ovome sto ti je ona rekla. Zanimljiva spoznaja...
Opća opasnost is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:34   #43
Quote:
seljo123 kaže: Pogledaj post
točak ili tava, trećeg nema
nomen est omen, jel, seljo
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 20:54   #44
pih..to je sve normallno, barem meni.

IQ je kao krvni tlak. mijenja se tijekom cijelog dana.

meni nekad IQ bude i 80 pa se ne sekiram. glavno da me vole oni koji trebaju
__________________
Uploadanje turbofolk muzike je ZABRANJENO ! THR
normall is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 22:55   #45
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Po načinu postavljanja teme, toku misli i njihovoj koncepciji ovako na brzaka ne bih rekao da si glupa tako da ne znam u cemu je problem
možda cura prati seriju "ubojstva u midsummeru"... za tu seriju i moraš imat dobar tok misli...
Glavni frajer kaže: is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:21   #46
midsomeru , ne pratim, mada sam pratila davno
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2010., 23:33   #47
Quote:
Gilach kaže: Pogledaj post
Po načinu postavljanja teme, toku misli i njihovoj koncepciji ovako na brzaka ne bih rekao da si glupa tako da ne znam u cemu je problem, za bolju procjenu bi trebao prošvrljati po ostalim postovima no ne da mi se, ali ovako na prvu mi ne djeluješ glupo (a vjeruj mi, ima forumaša kod kojih se to odmah vidi)
Moguce je da si i u testu zabrijala ne neku drugačiju logiku rješavanja, pogotovo uz umor.
Probaj si malo koji test na netu riješiti da bolje shvatiš principe o čemu se radi.

Inace, mene je ženska na testu pohvalila i rekla da ne pamti tako dobar rezultat, ništa bitno, samo se hvalim
hvala moguce, ni ne sjecam se tog jutra, sve mi je u magli
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 00:13   #48
Quote:
midsummer kaže: Pogledaj post
hvala moguce, ni ne sjecam se tog jutra, sve mi je u magli

glavno da si prošla,kaj ne?
nadam se da si dobro odradila državnu maturu,to mi se čini važnije

inače ja sam to polagala prije nekih deset godina,isto smo imali neko testiranje,a meni se žurilo na faks.završila sam prva i žena me blijedo pogledala da kao kak ja to mislim,predati test nakon 15 minuta,na što sam ja mrtva hladna rekla da neka pogleda čim prije jer mi se žuri.

onda mi je rekla da neka sjednem sa strane i čekam.i tako sam ja čekala da dođe taj psiholog jer su one bile neke njegove asistentice ili nešto slično.
uglavnom posjela me u klupu sa starcem od 70 godina koji je polagao za dozvolu za oružje i još njih par.
dobili smo slikovnicu za mentalno retardirane,ne ispodprosječno inteligentne,nego baš glupe, koju smo morali dodatno riješiti dok se jadnica smijuljila.

zemljo otvori se,ne želim se ni prisjećati tih zadataka

uglavnom došao je konačno ovaj,uzeo moj test u ruke i rekao mi da neka idem jer nemam šta raditi na dodatnom testiranju.
mislim da je to veća sramota od tvoje

p.s.inače,par mjeseci kasnije sama sam si platila testiranje,da vidim jel stvarno nešto nije u redu sa mnom ( o rezultatima neću,neumjesno je) i bila sam poprilično zadovoljna.
godinu dana kasnije na testiranju za radno mjesto u jednoj internacionalnoj tvrtki prošla sam 6 krugova testiranja,torturu ispitivanja i u konkurenciji od dvjestotinjak kandidata ušla u posljednjih pet.
determinacija is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2010., 00:29   #49
da ajoooj, bas zlo od te asistentice..
a dobro, ona i dalje daje ispite, a ti sada radis za internacionalnu tvrtku
midsummer is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 13:15   #50
[QUOTE=midsummer;27018579]mislim da njena frendica malkoc pretjeruje, nama je rekla psihologinja prije pocetka da se skoncentriramo jer ponovno polaganje kosta 80kn.




Ona je preko veze išla na vozački , ne pitaj jer nemam pojema o čemu je riječ. A kad je pala...pa ćuj , od sramote , je nismo vidjeli skoro godinu dana , pa nitko i nije puno pitao o čemu se radi.
Ona je napokon i položila...i vozila se s njom, i cura vozi čisto solidno, standardno. Taj test ju je izbacio skroz iz takta, psihički ...a koga nebi....nitko ti ništa ne kaže a osječaš se ko zadnji idot.
Danas cura vozi ko velika , radi ko dostavljač pizza
__________________
Ja imam jednostavnu filozofiju: Napunite što je prazno. Isprazne što je puno. Posvrbite gdje svrbi.
anabelll is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:17   #51
ja šam bia mnogo pametan rekla meni teta doktorica bljavo decko mali ma pametni si ti pametni ja reko ješam ješam i tada mi je teta za nagljadu ližalicu dala pa sam ližo i ližo
__________________
a man's got to do what a man's got to do
ja_a is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:34   #52
Ja sam na lijecnickom za vozacki imao onu plocu sa otvorima za razne oblike koje moras pravilno umetnuti.

Trebalo mi pola minute, ali me med. sestra nije cula kada sam vikao da sam gotov pa je na kraju na stoperici pisalo 5 min. I opet nisam pao
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 16:59   #53
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
IQ test na lječničkom pregledu za osposobljavanje vozača NE postoji, osim ako nisi dobila neko "riješenje" od doktorice koje si morala tamo pokazati.
Da, bar je tako bilo prije 15tak godina kad sam ja polagao, nije se radilo klasičnom IQ testu već nekakvoj mješavini psiho i iq testa. Bilo je par pitanja koja se mogu naći u IQ testu, tipa 1,3,5,..nastavi niz ili su nacrtana 3 trokuta i zvijezda petokraka te je bilo potrebno naći tijelo koje ne pripada. Ali većina testa su bila pitanja tipa "Automobilom prolazite pokraj skupine djece kad vam na cestu istrči umiljati psić, da li će te a) pregaziti psića b) izbjegavati psića po cijenu života djece pokraj ceste". Ona je očito zaokružila previše ovih pod a), ali su je izvukla prijašnja pitanja.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2010., 11:33   #54
Sjećam se da je test za vozački bio znatno kraći od ostalih psiho testova i odnosio se vjerojatno na provjeru zapažanja. Precrtao si neka četiri lika, eliminirao neke intersekcije i mislim nekih par odgovora na neke rečenice. Također prije 15 godina. I ja sam doživio "torturu" na liječničkom za vojsku gdje sam prvi riješio testove (opsežni i primjenjuju nekoliko metoda i mjere nekoliko parametara) pa su me stavili "pod zid" s još 6 tupana koji su ostali na trećini pitanja nakon isteka vremena. s njima su se još "pozabavili", a mene pitali znam li svoj koeficijent? Rekli su mi o čemu se radi i to mi je u budućnosti promijenilo život. Počeo sam se gledati malo drugčije, više zanimati za psihologiju i neke "misaone" stvari i zakomplicirao si život. Mislim da je blaženo neznanje i da je lakše živjeti lagodno, kad nisi svjestan svojih kapaciteta, bilo visokih, prosječnih ili niskih. Znam samo da inteligentni ljudi često mogu ispasti gluplji od ostalih, na žalost, pa čak i kad se ne radi samo o povišenom ili iznadprosječnom IQ u samo nekom tipu inteligencije.
Veky is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:06   #55
je l zna možda netko koliko točno zadataka treba riješiti u koliko minuta odnosno koliko sekundi je potrebno za rješenje jednog zadataka.(mislim konkretno na one fuguralne testove inteligencije) Hvala

frend je trebao riješiti 30 zadataka u 10 minuta u jednoj ambulanti a to mi se čini nekako nerealno :/
Helena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 19:31   #56
Quote:
Cudno, u pravilu bi glad i neispavanost trebali pozitivno utjecati na rezultat. Kad je organizam iscrpljen pokrecu se mehanizmi koji omogucuju da se bolje usredotocimo na neki zadatak. U stanju kad se tijelo osjeca ugrozeno, lakse se mobiliziraju intelektualni resursi.
Ma šta?

Znači na svaki ispit na faksu bi trebo doć nenaspavan i gladan. Koja glupost.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:16   #57
Ja gladan ne mogu hodati a ne ispunjavati ajkju test
__________________
Occamova ostrica - od svih objasnjenja, usvojiti najverovatnije. Dakle, IQ rezultat ti je nizak jer si glupa.© Skot
Mr.Monden is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:36   #58
Quote:
Whereabout kaže: Pogledaj post
Cudno, ali u ovom testu danske mense IQ mi bude veci nego u drugim testovima. Isti zakljucak i od drugih koji su to ispunjavali.

A prema ispitu hrvatske mense ja sam jbni genijalac, kao i par frendova.

Valjda im prazna blagajna pa traze nove clanove
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 00:49   #59
test koji sam ja rješavala je bilo nešto ekstremno jednostavno tipa vidiš tri kvadratića s točkicom, e sad koji kvadratić dolazi u četvrti stupac. ne znam kak to netko meže loše riješiti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2010., 03:40   #60
Quote:
midsummer kaže: Pogledaj post
radi se o testu inteligencije, tipa ponudena su 4 slike i eliminira se ona najrazlicitija, na medicinskom pregledu za vozacki ispit, naime rezultati moga ispita su porazavajuci, psihologinja mi je rekla da mi je falio jedan bod da padnem, WTF? izgovor mi je ne prospavana noc i glad, je li moguce da je to drasticno utjecalo na moju moc opazanja?
Sjećam se kad sam ja rješavala taj test, nisam se mogla nimalo skoncentrirati jer
sam cijelo vrijeme mislila pa neću valjda pasti ovako nešto lagano. Čak sam prepisivala od frenidce A inače imam super rezultate na takvim testovima.
Nemaš se što brinuti, naravno da stres i nespavanje može utjecati na koncentraciju.

Ako te to baš brine, probaj riješiti neke testove iq na internetu.tipa mensin. Ili odi na testrianje negdje.
__________________
Od kada te znam ja vjerujem u anđele!
Margo Channing+ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.