Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2011., 16:35   #81
Quote:
bourjois_girl kaže: Pogledaj post
ja ti od malena nosim očale xD..ne otkad znam za sebe nego otkad mama zna za mene xD i odmalena sam kod onog lika koji sad radi kod ghetaldusa, prije je radil u vz bolnici...kak se premjestil sad i ja hodam kod ghetaldusa..
Ja sam platila pred mj dana tam pregled (bez uputnice naravno) 50 kn... i to sam zvala oko podne i na redu sam bila u 5 popodne...
50kn?

ima ko da svaki dan putuje iz varaždina u new marof city? morti me presele tam, pa da užicam prevoz
__________________
Dead and Gone!
jahorinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 17:01   #82
Meni se nikad ni ne da zajebavati s tim udjelom od hzzo-a: racunati jel proslo 2 god od proslih, zicat da me puste s posla, placat parking i ispizdit na zivce u redu jer mi ilu neko smrdi ili upada u osobni prostor i onda mljacka za uhom
Ja nikak da se dogovorim sa svojim ocima- imam ih vec 10ak godina i samo su mi prve apsolutno pasale. Sve ostale-boli glava, ne vidim dobro, a na 2 mjesta mi odrede istu dioptriju, meni opet nisu dobre, pa imam astigmatizam, pa nemam... Sizifov posel

Ispada da nas tu vecina nosi naocale
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:14   #83
ja ih još ne trebam :kuckuc:
__________________
Tambourines and elephants are playing in the band.
Won't you take a ride on the flyin' spoon?
Doo, doo doo.
dr. Killpatient is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:24   #84
niti ja...


mada meni su cure sa naočalama inače sexy...

__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 18:27   #85
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
Ovo treba provjeriti. Za obična stakla HZZO sufinancira za bilo koju dioptriju, barem je meni do sada tako bilo. Nisam bila dve godine, pa sad ako se nekaj u tom razdoblju promjenilo.
Okvire ti sufinancira isto određeni iznos. Ako si nađeš u tom iznosu okvire (socijalne) onda ništ neš platila. Znam da mi je svaki put bilo sve manji postotak sufinanciranja, jer mora proći neko određeno razdoblje da ponovo dobiješ puni iznos za okvire. Za po doma su i ti socijalni okviri dobri.

Kolko sam shvatila ti ideš prvi put po naočale, tak da kod tebe bude u punom iznosu sufinanciranje, oko 75,00 kn je bilo meni prije dvije godine. Samo za okvire, za stakla sam uvijek dobila puni iznos, bez obzira na dioptriju (Počela sam sa 0,5 sad sam na 1,25, po meni to i nije neka velika dioptrija). Našla sam si neke okvire za 450,00 kunića i platila umanjeno za ovih 75,00.
Pa ovo sam i ja napisala. Sufinancira. Samo jako sitno. E sad ti kasnije navodiš da si dobila stakla besplatno - ako je tak, onda ja nešto griješim, u svakom slučaju. Ali ja prvi put nisam imala obična stakla, nego ona sa nekim premazom kao zaštita od kompa, bla, bla...kažem, kojih 60kn...bila sam ljuta kaj sam uopće vrijeme trošila na to. A imala sam i nove okvire, ali pa nitko te ne pita na Zavodu hoćeš nove okvire ili ne. Imaš pravo na stakla, svakih par godina, dođeš sa onim papirom od doktora, ali okviri...a ove godine nisam ni išla pitati - možda zato kaj si nisam sama plaćala stakla , a okvire sam imala stare...ali, isto tak, budući sam išla privatno, nisam imala one sve papire kaj se potvrde na HZZO-u (ili sam mislila na nemam) - dakle, samo na papiru na kojem je pisalo recept za naočale, dobila sam napisano kakve, sve je bio poštambiljano, bla, bla...ali su mi doma rekli da to nije obrazac za HZZO, pa da s tim ne mogu ništa. Ali ako pustimo to - prije 5 godina sam dakle dobila 60kn, za nova stakla i okvire. Ne vidim kak bi obična stakla koja koštaju 330kn dobili besplatno, a moja koja su bila cca 600kn onda, samo 10% . Dakle, cijeli cvikeri su me koštali 100o kn, sa priznatim 60kn.

Jap, provjeriti prije upuštanja u traženje novih cviksi. Najbolje pitati na HZZO-u koja verzija je najjeftinija.

Ali Jasmina, meni su kao "socijalne" onda pokazali doslovno one koje mi nosi deda, sa okvirima promjera pola metra, ne da nisu šminkerski, nego ako izađeš s tim van....
Sigurna is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:19   #86
Pozdrav Varaždincima

Lijepo bih molila ako bi netko imao vremena i volje da mi objasni kako u Varaždinu doći do Opće bolnice. Recimo od onog kružnog toka na ulazu u VŽ, znam da je dalje Zagrebačka ulica i stadion s desne strane ali tu zapinjem sa snalaženjem. Hvala unaprijed
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:41   #87
Pošto kažeš da znaš gdje je stadion ( sa desne strane u Zagrebačkoj ulici), naznačil sam ti na karti gdje je stadion i samo prati crvenu crtu do bolnice..



ako još ne kužiš, reci.....
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 19:58   #88
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
Pošto kažeš da znaš gdje je stadion ( sa desne strane u Zagrebačkoj ulici), naznačil sam ti na karti gdje je stadion i samo prati crvenu crtu do bolnice..



ako još ne kužiš, reci.....
Hvala puno! Nije moglo biti jasnije
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:01   #89
je jako zima vani ?
angel08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:04   #90
Quote:
angel08 kaže: Pogledaj post
je jako zima vani ?
jest jest, mogli bi na kuhano vinčeko nekam skočiti...


@Alkemicharka- jel Ok ili nije?
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:08   #91
Ovak, dala sam si truda pa sam potražila papire od zadnji puta. Datum je 03.04.2009. Znači još nije dve godine kak pripovedam. I nema ih tak puno, samo je jedan. Stakla ravno 100,00 kn + okviri 75,00 kn. Mislim da 175,00 kn i nije baš za odbaciti. Pogotovo ako si nezaposlen ili ne primaš plaću ili primaš crkavicu u ovoj državi. Znam da mi je teta na HZZO-u rekla da svakih 5 godina imam pravo na stopostotni iznos koji god to bio (ne znam koliko je to danas) Ali ako sam ja onda dobila 75,00 kn, može biti da je više od 100. Još sam i račun stavila u poreznu prijavu pa sam čak i tu nekaj dobila povrata poreza. Ali danas na to zaboravite.

Socijalni okviri izgledaju tak kak izgledaju, ali ako se naočale nose samo po doma za gledanje tv ili čitanje, ništ im ne fali.


Alkemicharka@

Pičiš po Zagrebačkoj ulici do semafora kod Euroherca (prepoznala buš zgradu jer je cijela u staklu kak i svugde) i skreneš lijevo (s desne strane ti mora biti Inina pumpa) I opet dolaziš na kružni tok na kojem skreni desno i pičiš do drugog semafora na kojem skrećeš lijevo. Ulica se zove Braće Radića i pičiš sve do dviju visokokatnica crvenoplave boje i kod druge skrećeš lijevo i s desne strane ti je bolnica. Ili kad na semaforu skreneš lijevo na drugom raskršću opet skreneš lijevo. To drugo raskršće ti se nalazi kod te druge deseterokatnice.

A ako slučajno fulaš pa skreneš lijevo na prvom semaforu isto ideš samo ravno do drugog raskršća i skreneš desno. I opet si u ulici gdje je bolnica samo s druge strane. Nadam se da sam bila razumljiva.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.

Zadnje uređivanje jasmina1969 : 29.01.2011. at 20:35.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:10   #92
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
jest jest, mogli bi na kuhano vinčeko nekam skočiti...


@Alkemicharka- jel Ok ili nije?
Ma je, super je, velim da nije moglo biti jasnije. Doduše to moja kolegica u ponedjeljak putuje tamo sama s djetetom u autu do bolnice , a ja sam joj znala objasniti kako da dođe do stadiona ali nisam znala dalje . Proslijedila sam joj kartu na mail, nadam se da će se snaći, karta ti je odlično označena i puno hvala!

Btw, prođe kružni tok, ide malo ravno i onda skrene desno u Zagrebačku, jel tako? Da ipak provjerim za svaki slučaj, nisam bila par godina u VŽ
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:12   #93
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
Ovak, dala sam si truda pa sam potražila papire od zadnji puta. Datum je 03.04.2009. Znači još nije dve godine kak pripovedam. I nema ih tak puno, samo je jedan. Stakla ravno 100,00 kn + okviri 75,00 kn. Mislim da 175,00 kn i nije baš za odbaciti. Pogotovo ako si nezaposlen ili ne primaš plaću ili primaš crkavicu u ovoj državi. Znam da mi je teta na HZZO-u rekla da svakih 5 godina imam pravo na stopostotni iznos koji god to bio (ne znam koliko je to danas) Ali ako sam ja onda dobila 75,00 kn, može biti da je više od 100.

Socijalni okviri izgledaju tak kak izgledaju, ali ako se naočale nose samo po doma za gledanje tv ili čitanje, ništ im ne fali.


Alkemicharka@

Pičiš po Zagrebačkoj ulici do semafora kod Euroherca (prepoznala buš zgradu jer je cijela u staklu kak i svugde) i skreneš lijevo (s desne strane ti mora biti Inina pumpa) I opet dolaziš na kružni tok na kojem skreni desno i pičiš do drugog semafora na kojem skrećeš lijevo. Ulica se zove Braće Radića i pičiš sve do dviju visokokatnica crvenoplave boje i kod druge skrećeš lijevo i s desne strane ti je bolnica. Ili kad na semaforu skreneš lijevo na drugom raskršću opet skreneš lijevo. To drugo raskršće ti se nalazi kod te druge deseterokatnice.

A ako slučajno fulaš pa skreneš lijevo na prvom semaforu isto ideš samo ravno do drugog raskršća i skreneš desno. I opet si u ulici gdje je bolnica samo s druge strane. Nadam se da sam bila razumljiva.

Prosljeđujem i ove upute. Super. Hvala!
__________________
Nemam vremena za gluposti...

Budete li trošili energiju i živce na ljude koji nisu toga vrijedni, zapostavit ćete one koji su vam bitni.
Alkemicharka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:13   #94
Quote:
Alkemicharka kaže: Pogledaj post

Btw, prođe kružni tok, ide malo ravno i onda skrene desno u Zagrebačku, jel tako? Da ipak provjerim za svaki slučaj, nisam bila par godina u VŽ
da, ide ravno preko nadvožnjaka i skrene desno u zagrebačku, a sa desne strane je odma stadion, a na kružnom toku je Bau-Max



upute od Jasmine su slične, ali je malo duži put..
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:14   #95
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
jest jest, mogli bi na kuhano vinčeko nekam skočiti...


@Alkemicharka- jel Ok ili nije?
kud bas vino
angel08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:16   #96
Quote:
angel08 kaže: Pogledaj post
kud bas vino
pa dobro, ti možeš piti kuhano pivo..


šalim se malo, meni bi pasalo kuhano vino sa cimetom..
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:18   #97
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
pa dobro, ti možeš piti kuhano pivo..


šalim se malo, meni bi pasalo kuhano vino sa cimetom..
mmm cimet meni bi pasalo ljeto i more
angel08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:19   #98
Quote:
Komar22 kaže: Pogledaj post
da, ide ravno preko nadvožnjaka i skrene desno u zagrebačku, a sa desne strane je odma stadion, a na kružnom toku je Bau-Max



upute od Jasmine su slične, ali je malo duži put..
Duži (za jednu ulicu), ali jednostavniji.

Ma nema beda, Vž je mali grad, da hoće nebre se izgubit. A i može pitat, mi smo uvijek uljudni prema strancima.
__________________
Molim lijepo, sve one koji tvrde da je Varaždin Zagorje, nek mi to potkrijepe nekim linkom ili daju ime knjige gdje to piše. Hvala.
jasmina1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:19   #99
Quote:
angel08 kaže: Pogledaj post
mmm cimet meni bi pasalo ljeto i more
ljeto i more?



ako išta čekam, onda je to dvoje šta si spomenula....
__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2011., 20:20   #100
Quote:
jasmina1969 kaže: Pogledaj post
A i može pitat, mi smo uvijek uljudni prema strancima.

naravno, Varaždinci su najbolji ljudi na svijetu

__________________
"It Ain't Over, 'Till It's Over"
Komar22 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.