Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2017., 14:05   #41
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Noge su mi se odsjekle od uzbudenja kada sam procitala za Futti , no kada sam vidjela da je to "kopija" Birkenstonka smracilo mi se. Meni su Birkenstonke uzrokovale petin trn nakon ni jedva mjesec dana nosenja.

Ima dosta malih proizvodaca odjece, zahvaljujuci fejsu daju se lako naci. Jedino sto je malo zajeb sto nije "lako" dostupna u smislu da mozes vidjeti kako je sasiveno. U Petrinjskoj ulici do prije par mjeseci je postojao ducan koji je prodavao odjecu nasih (vecinom no name) dizajnera, nazalost ta roba je vecinom bila toliko lose iskrojena i sasivena da sam svaki puta morala popiti xanax od soka...a da ne spominjem cijene.
Off topic futti ne bih nikome preporučila! Sestra je kupila za posao-pokućnice ( na poslu se dosta saginje i sl. trebale bi biti izdržljiva i za takve stvari ), nakon mjesec dana su joj popucale. Bacila ih. U ljekarni kupila. Prije toga imala par godina medi walk, njih i doma imamo. Par godina mogu izdržati i sada se vraća njima i za posao. Birkenstock imam za van već par godina i kvalitene su i dobre.

On topic, od hrvatske robe imam mustra majicu deblju, zadovoljna kvalitetom. Od maide isto imam majicu pamučnu i nije mi dobra. Ufucala se brzo, dakle rekla bih da pamuk nije nešto, ne bih ponovno kupila. Također imam još od davno Jolie Petite jednu haljinicu i ona je isto ok kvaliteta. Eto to je to od ovih hrvatskih manjih proizvođača/dizajnera što sam ja probala.
__________________
When nothing is sure, everything is possible...
latica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:49   #42
Ja ima futti natikace za po doma vec 2 godine. Izuzetno udobne i,u mom iskustvu, kvalitetne.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 19:51   #43
I sad sam se sjetila: Sandra Haddad vjencanice! Predivne!

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
Bjesomarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2017., 20:13   #44
Preko fb ima hrpa ljudi /firmi /dizajnera koji siju u hr.
Moje najnovije otkriće je goga Artigo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 08:47   #45
meni je vecina toga sto ste stavili nekako too much

ja volim vise ciste linije, nesto jednostavno sa twistom, asimetriju, i jednobojno . npr, znam naci lijepih komada u https://www.krugstore.com/a/press-kit, drze dott i chicks on chic
ako imate nesto slicno hrvatsko za preporucit, please do

i mislim da nitko nije spomenuo guliver cipele i borovo (startasice), takodjer HR proizvodi.
Coraline Jones is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 09:56   #46
vidim da vas par spominje mustre - imaju li one još negdje dućan/prodajno mjesto u ZG? imam par njihovih komada već godinama (hlače valjda cijelo desetljeće) i odlično se drže, pa bih rado svratila kad se prilika ukaže, no mislim da je dućan gdje sam ih nekad kupovala zatvoren.

ontopic, nemam baš puno odjeće hrvatskog dizajna i proizvodnje, nažalost, no ono što imam (nešto sitno Mustri, Dobranića, 2nd hand I-gle, Nebo, Taja) je sve jako lijepo sašiveno i nošeno godinama, i zbilja je isplatilo svoju cijenu. sjajna mi je bila i gardedame, nedavno sam slučajno nesmotreno uništila jed(i)nu njenu haljinu koja je stvarno trajala godinama, no ako se ne varam ona više ne radi, barem ne pod tim brendom.
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 11:22   #47
Mustra nikad nije ni imala svoj dućan koliko ja znam, a dosta sam sigurna da nisu ni imali hlače u ponudi.
nemam-iksicu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:40   #48
tek sam kasnije uvidjela da postoje dvije 'mustre': modna manufaktura mustre (na koju sam mislila) i mustra u jednini (na koju pretpostavljam ti misliš)
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 14:49   #49
Quote:
Spotty Dots kaže: Pogledaj post
Cula sam da se i roba od Tezenisa i Calzedonie sije u Hrvatskoj..za Futti nisam znala da je nas, ajme kako ja njihove slapice obozavam <3 preudobne su
Tocno je da dio proizvodnje imaju u Hr, tocnije nalaze se u okolici Varazdina (jedan od pogona) i jos jedan je...mislim...oko Čakovca. Kada su se raspale poznate velike tvornice na tom podrucju (mtc, vartex...mislim postoje ali ne u obujmu kao prije, ofc) talijani su doslovno spasili tamosnju "industriju", odn. zene su masovno zvale calzedoniju i pitale za posao da su ovi jednostavno napravili novi pogon. Ne samo zato jer place u tekstilnoj industriji nisu u rangu ostalih gospod. grana vec jer i nase zene maltene olako odrade duplo visu normu neg drugdje.
E sad, to je dio koji sam ja cula od izvora u centrali. I da, promet tenezisu i calzedoniji raste, sto oni imaju losiju robu i nize cijene to ekipa vise kupuje. Tako da zapravo u sustini uopce nije bitno jer nesto valja ili ne, bitno je da je jako jeftino.

Ja sam oduvijek zeljela dizanirati odjecu za punije zene, nije fetis vec izazov jer ide mi na zivce sto vecina radi vrecastu odjecu za njih, no nikako se odluciti.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 15:34   #50
Moje futti su napravljene u Španjolskoj

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:19   #51
Quote:
LepaMilena kaže: Pogledaj post
Tocno je da dio proizvodnje imaju u Hr, tocnije nalaze se u okolici Varazdina (jedan od pogona) i jos jedan je...mislim...oko Čakovca. Kada su se raspale poznate velike tvornice na tom podrucju (mtc, vartex...mislim postoje ali ne u obujmu kao prije, ofc) talijani su doslovno spasili tamosnju "industriju", odn. zene su masovno zvale calzedoniju i pitale za posao da su ovi jednostavno napravili novi pogon. Ne samo zato jer place u tekstilnoj industriji nisu u rangu ostalih gospod. grana vec jer i nase zene maltene olako odrade duplo visu normu neg drugdje.
E sad, to je dio koji sam ja cula od izvora u centrali. I da, promet tenezisu i calzedoniji raste, sto oni imaju losiju robu i nize cijene to ekipa vise kupuje. Tako da zapravo u sustini uopce nije bitno jer nesto valja ili ne, bitno je da je jako jeftino.

Ja sam oduvijek zeljela dizanirati odjecu za punije zene, nije fetis vec izazov jer ide mi na zivce sto vecina radi vrecastu odjecu za njih, no nikako se odluciti.
Vidis, to nisam znala. A je li se Intimissimi isto proizvodi u Hrvatskoj?

Ako ces dizajnirati odjecu za punije zelim ti svu srecu sad imaju stvarno ocajnu ponudu
Spotty Dots is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2017., 17:40   #52
Intimissimi i tenezis su ista tvrtka, samo je linija druga. Oboje se proizvodi u Hr, samo to je "made in CRO" ali nije hrvatski dizajn. Barem koliko sam upucena, jos uvijek se dizajn radi u Italiji.
LepaMilena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2017., 15:00   #53
Indigo world torbice. Jedini je problem što se naručuje preko facebooka, ali meni je stiglo to što sam platila.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:20   #54
Quote:
Lecos kaže: Pogledaj post
A gdje se mogu kupiti?

Poslano sa mog SM-A500FU koristeći Tapatalk
U ljekarnama
polkagaist is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 13:38   #55
Neću nikad prežaliti X- Nation. Štogod njihovo imam, od suknji, košulja i džempera i danas izgleda jednako kao i kad je kupljeno.
__________________
Agni Parthene Despina I believe. Heroji žive vječno. .
Uranija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 14:28   #56
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Neću nikad prežaliti X- Nation. Štogod njihovo imam, od suknji, košulja i džempera i danas izgleda jednako kao i kad je kupljeno.


Ista stvar! Odlične stvari za posao!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Kalamota is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:12   #57
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Preko fb ima hrpa ljudi /firmi /dizajnera koji siju u hr.
Moje najnovije otkriće je goga Artigo

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Krasno takve slične sam kupovala u Niti i u jednom super duchkasu u Gajevoj, ispod bistra Fotić, mislim da se Vila shop zove.

Inače, bilo bi dobro kad bi postojao nekakav "katalog" s popisom svih domaćih dizajnera. Na fejsu ima gomila mladih koji se pokušavaju probiti ali teško je sve to popratiti... Mislim da bi se takvim oblikom promocije trebala baviti, primjerice, Hrvatska gospodarska komora...
Frecume is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 15:17   #58
I one cipele sa satovima, koje su danas pljenile pažnju u saboru... Iako su ružne...
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 16:47   #59
Quote:
Uranija kaže: Pogledaj post
Neću nikad prežaliti X- Nation. Štogod njihovo imam, od suknji, košulja i džempera i danas izgleda jednako kao i kad je kupljeno.


Potpis!!! Stalno spominjem x-nation, ali kad su stvarno bili dobri!!

Dobri mi i NIT, a imaju i ducane (u zg barem, ne znam za druge).



Sent from my iPhone using Tapatalk
mali miš is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2017., 20:06   #60
potpis na xnation

a dević (donji veš i piđame) ne postoji više? vidim da im je fejsbuk stranica neaktivna a čini mi se da sam negdje vidjela dućan.
jako jeftino a neke stvari vrlo kvalitetne.
Stella PoP is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.