Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2011., 15:04   #41
Sreća ili ne-sreća... No, nisam rekao da je ona isključivo Božja volja, nego samo iz jednog kuta gledanja nju možemo uzeti kao takovu. Npr. kao vjernik možeš vjerovati u nešto što bi se moglo nazvati Božjom voljom, tako se inače to u narodu kaže. Dakako, radi se u biti o onome što u konačnici dovodi i pitanja o iskušenjima i mogučnostima samoga čovjeka. U krščanskoj filozofiji postoje mnogi tekstovi koji govore o tome kako nakon najveće boli dolazi najveca ugoda. Primjerice, nakon porođanja, za koje se bolove govori da su najteži na ovom materijalnom svijetu, dolazi najveća ugoda, radost rođenja dijeteta, novoga života. isto tako nakon smrti, dolazi vječni život. Tu shemu možemo preslikati i na sve druge događaje u životu. Ja sam iz aspekta vjernika uzeo za primjer Njega koji nam daje mogućnosti i stavlja nas u pozicije koje iziskuju naše određene aktivnosti koje će nas opet usmjeriti u određene životne situacije i tako do konačnog čina ovozemaljskog života-smrti. Drugim riječima da sažmem, rekli bismo mi vjernici "Božja volja"- e sad, netko će nakon određene situacije psovati, netko će se radovati, nekome će biti svejedno, sve ovisi o karakteru pojedinca.
monado1986 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:29.