Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2014., 11:23   #61
Quote:
dexter1977 kaže: Pogledaj post
Imam problem kod ulistavanja apartmana na airbnb platformi
Znači sve se postavi i kad treba list space izbacuje poruku:
Security Check Required

For your security, we would like to further verify your account. Please contact us to finish listing your space.

Contact [email protected]

Naravno kontaktirao sam priloženi mail ali ništa se nije pomaklo
ima neko ideju šta treba napraviti.

Unaprijed hvala
zovi ili čekaj
jure.motovilec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 12:25   #62
Čekaj dandva, njima su isto subota i nedjelja i rješavaju vjerojatno ono što smatraju hitnim.

No, ako želiš pošalji i mail na njihovu službu za korisnike (imaš ju negdje na njihovom webu, potraži). U svakom slučaju će ti se zasigurno javiti u dandva s odgovorom, nadam se da nije toliko hitno da tražiš stan baš zadnjih dana pred putovanje.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 00:34   #63
Airbnb stranica

Ne mogu naci među temama baš ovu. Zanima me, od ljudi koji su koristili ili od bliskih ljudi saznali, koliko je stranica Airbnb pouzdana? Trenutno tražim smještaj u Londonu i tu i tamo mi se vrlo sviđa to što nude. Uvijek sam nepovjerljiva prema uplati punog iznosa već na početku pa volim čuti i druga mišljenja. Znam da čuvaju novce do 24 sata nakn check in-a i onda ga vlasnik kuće dobiva, takva je polica. No ipak, ima li tko sa foruma iskustva s ovim? Hvala puno.
Renataaaaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 00:45   #64
Vrlo su pouzdani.
Nekoliko puta sam išao preko njih. I opet ću. Preporučam.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 14:51   #65
Quote:
Renataaaaaa kaže: Pogledaj post
Ne mogu naci među temama baš ovu. Zanima me, od ljudi koji su koristili ili od bliskih ljudi saznali, koliko je stranica Airbnb pouzdana? Trenutno tražim smještaj u Londonu i tu i tamo mi se vrlo sviđa to što nude. Uvijek sam nepovjerljiva prema uplati punog iznosa već na početku pa volim čuti i druga mišljenja. Znam da čuvaju novce do 24 sata nakn check in-a i onda ga vlasnik kuće dobiva, takva je polica. No ipak, ima li tko sa foruma iskustva s ovim? Hvala puno.
Ne bih te htio prestrašit, ali tu vrijedi ona poznata "koliko para toliko muzike". Ja sam nedavno bio u Londonu preko airbnb i skužio da raja koristi rupe koje nudi takav način najma. Velik broj onih koji iznajmljuju nisu vlasnici stanova (niti su ih iznajmili do nekoga pa ih daju u podnajam) već rade na proviziju od dovedenog gosta. Kao da ti uzmeš oglasnik i nazoveš ljude koji daju stan/aparmtan u najam i pitaš/dogovoriš proviziju koju će ti dati ako im dovedeš gosta. Ti ne ulažeš niti kune, već ako dovedeš gosta dobiješ proviziju, ako ne, nikom ništa. Zatim sve te stanove staviš na airbnb, ali kako ne bi na mapi airbnb bilo 10 iznajmljivača na istoj lokaciji, upišeš krivu lokaciju, par ulica ili blok dalje. Kad gost dođe smuljaš ga, kao greška na mapi, ili mu prodaš priču da se dogodila nesreća (pukla cijev vode prije pola sata, nestalo struje itd..) pa ćeš ga smjestiti u "bolji" apartman. Kad se vratiš vidiš da si bio u apartmanu kojeg osim lika od kojeg si ga uzeo daje u najam još 15 ljudi. Taj u koji dođeš neće biti lošiji od onog što si vidio na slikama, ali najčešće će biti nešto dalje, neće biti baš 30m od stanice metroa već 200 itd.. ali overall bit će dovoljno dobar da mu ne daš loš review.

Ili druga fora koju sam skužio, isti čovjek, isti smještaj, ima par nickova na airbnb. Onaj na kojem ima veći broj pozitivnih reviewa nudi taj stan za npr. 120 eur po principu app (ako prođe prođe). Drugi nick nudi taj stan za 80 eur i treći za npr. 59 eur (neka cijena da bude među najnižima za one koji sortiraju na takav način). Tako da ti se može desit da kažeš "neću riskirat, uzet ću onog s većim brojem pozitivnih reviewa" i platiš isti smještaj 80 ili 120eur umjesto 50.

Zadnje uređivanje Guud : 23.05.2014. at 14:59.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 23:08   #66
To su ipak rjeđi slučajevi.

No mi smo u Londonu bili u jednom sličnom opisanom iznad. Lik je bukirao te stanove (njih valjda 20) za nekoga (no ne za puno različitih ljudi, nego ili za agenciju ili za nekog ko ima puno love), jer bili su uređeni vrlo slično (malo kičasto na tragu bangladeš ekipe), ali pristojni- s čistačicom koja svaki dan uredi stan (kuhinju i kupaonicu / wc, itd.), tako da smo i s lokacijom i s dobivenim vrlo zadovoljni.
Baš kako je i opisano na portalu. Do sad smo zapravo imali samo odlična iskustva.

Vidjet ćemo s Barcom za koji mjesec, u 10 dana bih trebao realizirati stan.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2014., 23:38   #67
Quote:
Renataaaaaa kaže: Pogledaj post
Ne mogu naci među temama baš ovu. Zanima me, od ljudi koji su koristili ili od bliskih ljudi saznali, koliko je stranica Airbnb pouzdana? Trenutno tražim smještaj u Londonu i tu i tamo mi se vrlo sviđa to što nude. Uvijek sam nepovjerljiva prema uplati punog iznosa već na početku pa volim čuti i druga mišljenja. Znam da čuvaju novce do 24 sata nakn check in-a i onda ga vlasnik kuće dobiva, takva je polica. No ipak, ima li tko sa foruma iskustva s ovim? Hvala puno.
Jako,jako pouzdani.i iznajmljujem preko njih i putujem preko njih.bog ih blagoslovio
Sto se tice police osiguranja od otkazivanja pazi koju ima apartman koji zelis unajmiti.moze biti moderate,flexible ili strict.ovisi o tome da li ti vracaju sav novac ako ne dodjes ili ne.

Uostalom sve zivo mozes prije dogovoriti i ispitati situaciju privatnim porukama sa vlasnikom.ja bih rekla ako su spremni odgovoriti na svaki upit/a ti slobodno davi,jer mene dave samo tako/ radi se o ozbiljnom iznajmljivacu.
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 11:02   #68
I ja imam samo pozitivna iskustva. Koristila sam ih za smještaj u Engleskoj, Njemačkoj i Francuskoj i sve je uvijek bilo ok.
__________________
I evo što mi je donijelo vrijeme, još jedan trag ovdje na dlan...
Mya is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2014., 12:58   #69
I meni je airbnb pouzdan, samo pitaj iznajmljivaca je li airbnb tocno pozicionirao njegovu adresu jer se meni dogodilo da je airbnb locirao jedan smjestaj u npr Avenija ruza a u stvari je Aleja ruza (izmisljena imena, bit je da ako postoje dvije ulice s istim imenom, airbnb, tj.softver koji locira adresu zna pobrkati). To im je minus, ali nista strasno, samo pitas iznajmljivaca je li stvarno ta i ta ulica.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."

Zadnje uređivanje nasmijanonebo : 21.05.2016. at 00:47.
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 11:07   #70
Do sada ispao prilično pouzdan, koristila ga u Edinburghu, Izraelu i Varšavi. Bez zamjerke.
__________________
"Pogačice od čvaraka, kad postaju rijetkost, onda sa historijskom epohom ne stoji dobro." M. K.
Alexanderplatz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2014., 18:25   #71
ja koristila airbnb za New York i sve bez problema!
__________________
What are you trying to do, destroy a man who seeks the truth, or destroy the truth so no man can seek it? Either way you lose.
zuzi666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 09:22   #72
Ja sam inače iznajmljivač na airbnb. Mogu reći da sva ekipa koja dođe preko njih bude jako kulturna i čista. Gosti imaju kulturu putovanja, uglavnom svi znaju pravila i standarde.
miroslav kadlec is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2014., 11:28   #73
Imam samo pohvale za AirBnB.
Radim kao fotograf za njih, a i često na putovanju iznajmim apartman preko njih i zasad nikakvih problema.
smarinovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2014., 08:37   #74
I mi smo bukirali preko airbnb i nikad problema. A i kao iznajmljivac sam tamo.
U Barceloni i Lisabonu smo bukirali stan preko WayToStay stranice i imam samo pohvale za njih. Imaju malo gradova na izbor, ali odlican smjestaj!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
__________________
Apokalipsa sa vašeg balkona, rezolucija perfektna, kristalan sound, surround all around when it hits the ground
hrks is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:22   #75
Ljudi, trebala bih hitno vašu pomoć! dakle, dečko i ja u sedmom mjesecu planiramo posjetiti pet gradova u SAD-u. Registrirali smo se na airbnb i našli par dobrih smještaja, kontaktirali iznajmljivače, međutim odbijaju nas jer smo novi i nemamo ni jedan pozitivni komentar pa ako ima koja dobra dušica koja je registrirana da nam ostavi taj prvi pozitivni komentar da možemo napraviti korak dalje. Plizzzzzz možete mi se javiti i na pp
sandra86sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:37   #76
Sto? Ma idioti sto to traze od vas..sto su razmazeni. E ovo me naljutilo. Ostavili biste pare kod njih i jos to traze????
Ja sam dosta njih od u iznajmljivaca bila prva koja je ostavila recenziju za njihov smjestaj. Usudila sam se uzeti iznajmljivaca bez recenzije..tako bi i oni morali usuditi se uzeti gosta bez recenzije. I prvi put to cujem da je iznajmljivac trazio da i gost ima recenziju
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 22:57   #77
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Sto? Ma idioti sto to traze od vas..sto su razmazeni. E ovo me naljutilo. Ostavili biste pare kod njih i jos to traze????
Ja sam dosta njih od u iznajmljivaca bila prva koja je ostavila recenziju za njihov smjestaj. Usudila sam se uzeti iznajmljivaca bez recenzije..tako bi i oni morali usuditi se uzeti gosta bez recenzije. I prvi put to cujem da je iznajmljivac trazio da i gost ima recenziju
Eto, i mi smo ostali zatečeni, jer realno moraš početi od nekud našli smo stvarno super smještaj, ali žena nas odbija jer nemamo komentar rekla nam je da može biti i od nekog našeg prijatelja, samo što nitko od njih nije registriran pa više ne znam kako da to riješimo
sandra86sandra is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2014., 19:42   #78
Quote:
sandra86sandra kaže: Pogledaj post
Eto, i mi smo ostali zatečeni, jer realno moraš početi od nekud našli smo stvarno super smještaj, ali žena nas odbija jer nemamo komentar rekla nam je da može biti i od nekog našeg prijatelja, samo što nitko od njih nije registriran pa više ne znam kako da to riješimo
Ovdje je to objašnjeno: https://www.airbnb.com/help/article/173
RavenBel is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2014., 13:05   #79
Smile Online rezervacioni sistemi

Svi sistemi... AirBnbn, expedia i mnogi drugi su izuzetno pouzdani. Naše ljude plaši plaćanje karticom preko interneta.
Za smeštaj u Beogradu npr bolje je koristiti sajt kao što je www.belgraderenting.com jer su cene niže nego u hotelima.
A za upoređivanje cena smeštaja treba koristiti www.trivago.com

Pozdrav
Kole 85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2014., 22:08   #80
Znam da nije kraj sezone, ali sigurno vec imate favorite medju agencijama.
Ja sam probao ove godine sa wimdu, housetrip uz airbnb i opet ih je airbnb dotukao.
Popunio sam skoro sve dane sedmog i osmog.
Wimdu - dvije rezervacije po tri dana, housetrip jedna, airbnb 12 rezervacija od po dva tjedna do po pet dana.( dva apartmana u pitanju u istri)

Toliko zasad!
R.Kaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:02.