Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2017., 21:33   #8081
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Ja te nis ne kužim. Color season je sta?
ovako nesto http://www.30somethingurbangirl.com/...nal-color.html , mada ja po testu nisam mogla pogoditi, imas jos sto takivh testova i tekstova. Ja sam otprilike gledala koje poznate licnosti imaju boju kose i koze slicnu meni pa se po tome ravnala. Prvo sam se i ja smijala, ali meni se dobro pokazalo.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 23.09.2017., 08:41   #8082
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
ovako nesto http://www.30somethingurbangirl.com/...nal-color.html , mada ja po testu nisam mogla pogoditi, imas jos sto takivh testova i tekstova. Ja sam otprilike gledala koje poznate licnosti imaju boju kose i koze slicnu meni pa se po tome ravnala. Prvo sam se i ja smijala, ali meni se dobro pokazalo.
Idem klikat malo, thnx
Nisam ni znala da ovako nešto postoji! Thnx
__________________
od nakita nosim umjetni (o)smijeh - nikad ne vjeruj ženi koja zna što hoće.- daj 'vamo čokolade!!
menni is offline  
Old 23.09.2017., 09:03   #8083
Quote:
menni kaže: Pogledaj post
Idem klikat malo, thnx
Nisam ni znala da ovako nešto postoji! Thnx
Totalno promašio moj opis. Iako...test mi nije bio lagan..možda je problem u tome/meni
Frecume is offline  
Old 23.09.2017., 09:26   #8084
Meni je ispalo tocno, ali nisam sanzala nista sto vec nisam znala.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Old 23.09.2017., 10:09   #8085
Quote:
Hell Blonde kaže: Pogledaj post
Meni je ispalo tocno, ali nisam sanzala nista sto vec nisam znala.
Isto tako. Uostalom imam osjećaj da sam im sama rekla sve
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 23.09.2017., 11:07   #8086
Ima i boljih testova od ovoga sigurno, ovaj mi se prvi izbacio. Meni je najteze bilo odrediti jesam hladna ili topla, i uvijek mi je izbacivalo krive rezultate, na kraju sam skuzila da sam neutralna i da mi stoje te boje iz neutralnog spektra. I da, kad odredite koja ste sezona onda guglate make up, bila je jedna stranica na kojoj su napisali tocne ruzeve, rumenila, sjenila za svaki tip. AKo nadem stavim, mozda nekom pomogne.
__________________
Osmijeh je jeftin način da popraviš svoj izgled :))
Sofia Victoria is offline  
Old 23.09.2017., 14:13   #8087
Quote:
Sofia Victoria kaže: Pogledaj post
Ima i boljih testova od ovoga sigurno, ovaj mi se prvi izbacio. Meni je najteze bilo odrediti jesam hladna ili topla, i uvijek mi je izbacivalo krive rezultate, na kraju sam skuzila da sam neutralna i da mi stoje te boje iz neutralnog spektra. I da, kad odredite koja ste sezona onda guglate make up, bila je jedna stranica na kojoj su napisali tocne ruzeve, rumenila, sjenila za svaki tip. AKo nadem stavim, mozda nekom pomogne.
Ta stranica bi bila zanimljiva
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 23.09.2017., 23:32   #8088
Kupim neki dan afroditinu kremu za lice i danas u sastojcima vidim i "aluminum stearate". I nije mi jasno, čemu sluši aluminij u kremi za lice?? Zna li netko?
TheAria is offline  
Old 23.09.2017., 23:39   #8089
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Kupim neki dan afroditinu kremu za lice i danas u sastojcima vidim i "aluminum stearate". I nije mi jasno, čemu sluši aluminij u kremi za lice?? Zna li netko?
To nije aluminij kao aluminij nego aluminijeva sol odnosno stearična kiselina, služi kao stabilizator proizvoda, dobar sastojak, nije iritans niti išta drugo.
ElsaStarfire is offline  
Old 24.09.2017., 09:50   #8090
Da li je neko koristio one Catrice kapi za puder? Može li to posvijetliti već vrlo svijetlu BB kremu?
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 24.09.2017., 19:03   #8091
Žene koje ste naručivale s Harvey Nicholsa, jel se može platiti preko paypala?
Meni ne da tu opciju pa ne znam dal se i inače ne može ili ja nešto krivo radim.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"She needed a hero, so that's what she became."
UniqueAlfa is offline  
Old 24.09.2017., 19:09   #8092
Quote:
Nikita Durango kaže: Pogledaj post
Da li je neko koristio one Catrice kapi za puder? Može li to posvijetliti već vrlo svijetlu BB kremu?
Catriceove nisam jos isprobala, stoje mi u ladici ali jesam alverdeov pigment i najsvijetliji puder je posvijetlio

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Old 24.09.2017., 19:38   #8093
meni je alverde mijenjao strukturu i svojstva pudera
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Old 24.09.2017., 20:15   #8094
Meni s jednim isprobanim nije, bar koliko sam kuzila. Moram catrice isprobati kakve su

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
__________________
#nedamise
Aeon+ is offline  
Old 24.09.2017., 23:10   #8095
Ja sam negdje pročitala da taj Alverde promijeni puder pa sam zato mislila probati ovaj Catrice.
__________________
Svako zašto ima svoje jbg....
Nikita Durango is offline  
Old 25.09.2017., 05:48   #8096
Mogu li prije bha staviti tonik s glikolnom (koja je aha) kao pripremu i za spustanje ph koze?

Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk

Zadnje uređivanje XenaRatnica : 25.09.2017. at 06:04.
XenaRatnica is offline  
Old 25.09.2017., 14:42   #8097
Opet ti s kiselinama!!

Načelno možeš staviti tonik s AHA prije BHA. Ali pravilo stavljanja prvo BHA pa AHA se primjenjuje iz razloga što BHA prodire u kožu, pa prvo se stavi ona da odradi, a zatim AHA koja pilingira površinu. Meni je priprema za kiseline ili umivanje s blagim gelom nizak ph ili čekanje nakon umivanja. Isto tako ima masa proizvoda (u pravilu krema) koje imaju i BHA i AHA u sebi pa se prilikom korištenja ne ponište međusobni učinci. Ne znam koji tonik AHA i što s BHA misliš koristiti, ali bi problem mogao biti različiti ph proizvoda, sastojci u AHA toniku koji bi mogli napraviti film na površini lica i spriječiti prodiranje BHA i brzina nanošenja (odmah jedno pa drugo).

Koji BHA, a koji AHA si mislila koristiti?
Little lioness is offline  
Old 25.09.2017., 16:50   #8098
Quote:
Little lioness kaže: Pogledaj post
Opet ti s kiselinama!!

Načelno možeš staviti tonik s AHA prije BHA. Ali pravilo stavljanja prvo BHA pa AHA se primjenjuje iz razloga što BHA prodire u kožu, pa prvo se stavi ona da odradi, a zatim AHA koja pilingira površinu. Meni je priprema za kiseline ili umivanje s blagim gelom nizak ph ili čekanje nakon umivanja. Isto tako ima masa proizvoda (u pravilu krema) koje imaju i BHA i AHA u sebi pa se prilikom korištenja ne ponište međusobni učinci. Ne znam koji tonik AHA i što s BHA misliš koristiti, ali bi problem mogao biti različiti ph proizvoda, sastojci u AHA toniku koji bi mogli napraviti film na površini lica i spriječiti prodiranje BHA i brzina nanošenja (odmah jedno pa drugo).

Koji BHA, a koji AHA si mislila koristiti?
Boldano: a kad sam mali mujo

Vidis, ovo s prodiranjem unutra da bi se onda pilingirala povrsina meni uopce nema logike. Moja logika kaze da bi se prvo trebalo maknuti mrtve stanice s povrsine, kako bi se otvorio put prema unutra. Al to je moja logika

Mislila sam cosrx bha, a prije toga
https://hr.iherb.com/pr/Reviva-Labs-...oz-118-ml/5068
Ili ako ga nemam
http://www.ratzillacosme.com/skin/me...-white-lotion/

I znas me zbunjuje?
Cosrx aha/bha clarifying toner ima i glikolnu i salicilnu kiselinu, kak to moze ici skupa...


Poslano sa mog GT-N8020 koristeći Tapatalk
XenaRatnica is offline  
Old 25.09.2017., 17:30   #8099
Ovi proizvodi koji imaju i AHA i BHA su tako napravljeni da budu djelotvorni i da kiseline djeluju sinergijski, bitan je dobar ph i dovoljna koncentracija kiselina. Ovaj Reviva tonik izgleda jako zanimljivo. Što se tiče Melano cc losiona ja ne vidim kiseline tu. Koji sastojak bi bio kiselina? Ako misliš na ascorbic acid ili c vitamin njega ne ubrajam u kiseline. Ima acid u nazivu i ph je zavisan sastojak, ali ne radi ono što klasične kiseline rade. I ne bi stavljala c vitamin na lice i odmah poslije BHA. Ili ćeš čekati između Melana i BHA bar 20 minuta ili ćeš ih razdvojiti jedno ujutro, jedno uvečer.

Ako sam dobro shvatila tebi treba ph adjusting toner da možeš odmah nakon čišćenja lica staviti BHA, jel tako? Ukratko rješenje je: 1. ili nježan čistač pa BHA može odmah, ili 2. čistač pa čekanje 20 min, pa BHA ili 3. čistač, pa ph adjusting toner (npr. Mizon AHA/BHA toner), pa BHA. Nakon BHA može još nešto s AHA kiselinama. C vitamin bi onda stavljala u drugoj rutini npr. jutarnjoj, a kiseline večernjoj. COSRX ima odlične i BHA i AHA proizvode. Uglavnom to s aktivnim sastojcima je prava križaljka dok sve posložiš kako treba, da proizvodi rade a da ne pretjeraš. Još ako u križaljku ubaciš retinol tada postaje veselo.

Moje iskustvo s kiselinama, a isprobala sam masu proizvoda kroz niz godina, je da se mora probati na vlastitoj koži. Neki proizvodi koji su drugima odlični meni nisu ništa radili npr. Bioderma sebium serum. Uglavnom moraš isprobati na svojoj koži.
Little lioness is offline  
Old 25.09.2017., 18:08   #8100
Kako bi ti onda poslozila aha/bha (obje u jednom proizvodu), c vitamin i retinol kada bi ih stavljala samo navecer?
Maria Flores is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:38.