Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.04.2012., 18:24   #1
Najbolji grad za život u Hrvatskoj

Što mislite, koji je grad najbolji odabir za život u lijepoj našoj?
Završila sam fakultet i dečko i ja planiramo otići živjeti na more. On bi u Zadar, no kad se uzme u obzir (ne)zaposlenost, troškovi života i stanovanja, noćni život i sl., koji bi vi grad izabrali kao najpogodniji za život?
lalalend9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2012., 22:33   #2
Quote:
lalalend9 kaže: Pogledaj post
Što mislite, koji je grad najbolji odabir za život u lijepoj našoj?
Završila sam fakultet i dečko i ja planiramo otići živjeti na more. On bi u Zadar, no kad se uzme u obzir (ne)zaposlenost, troškovi života i stanovanja, noćni život i sl., koji bi vi grad izabrali kao najpogodniji za život?
Poslušaj dečka Dobro nam došli
107 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 02:44   #3
Sve ovisi o tome koliko imaš novca i o tome koliko ti je potrebno da bi bio zadovoljan/na.

Da imam novca bilo koji grad na moru jer mi je predivno osjetiti miris mora.

Kako nemam novca svaki grad mi je dobar.
Lozimka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 10:20   #4
Definitivno Split -Dalmatinska je metropola...i ima sve
Lyte-as-a-rock is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 10:43   #5
Ako ti je bitno samo more i sunce oda sve južnije od Svetog Roka ti je dobro.Al nije Zadar ni do koljena Rijeci recimo.Nema tu ničeg za normalnog čovjeka.Osim sunca i mora.Al u njima možeš uživat samo ako si penzioner ili nezaposlen.Te kave vikendom su precjenjene.Uostalom u njima mogu uživat danas i ljudi iz Zagreba kad ih dijeli put od 1.5 sati vožnje.
Malo je budala poput mene da se vrate u Zadar nakon što su otišli.Jednostavno nije to to.Jedino je klima vrhunska.
Bepo1606 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2012., 18:51   #6
Thumbs up

Split je najbolji,ima sve,grad 200-250 tisuća stanovnika,odlična klima.Jednog dana, pojavit će se i pametni političari i posložit stvari u red.
gallina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 01:58   #7
osobno neki gradić u istri. blizina europe, dosta dobra uređenost gradova i super klima.
a opet bi najdraže u opatiju. uspomene iz mladosti tamo navratim često, jedino što je postala penzionerski grad.

za zadar se slažem da je super ali previše sunca, ja volim i zimu doživjet, snijeg za božić. zagreb mi je definitivno dosadio.

nebi htio živit u vojniću, šibeniku koji je doslovce katastrofa prema zadru, sisak je očaj. južnije od splita nisam išao pa ne mogu komentirati.

inače odlična tema!
silvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 12:52   #8
Također pohvaljujem temu!
Vjerojatno je većini ljudi najdraži grad ili mjesto gdje su odrasli i proveli djetinjstvo ili mladost. Za bilo kakav objektivan stav nisam siguran koliko možemo biti mjerodavni jer putujući ili samo boraveći neko vrijeme negdje drugdje, ne možemo steći pravu sliku o tom mjestu, ljudima i njihovom mentalitetu.
Osobno, kad bih imao mogućnost izbora i ponovo proživjeti svoje mlađe dane, ne bih imao ništa protiv Varaždina ili Koprivnice. Čini mi se da su to gradovi u punom smislu te riječi, sa svim sadržajima kojih u manjim mjestima nema, a opet su u odnosu na primjerice Zagreb zadržali svoju posebnost, prepoznatljivost, tj. imaju svoj identitet. U njima se sigurno živi smirenije i opuštenije. Kulturnih sadržaja im ne nedostaje, a opet "famozni" Zagreb nije predaleko pa da se ode na kakav dobar koncert, predstavu ili utakmicu.
icebaj is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2012., 18:30   #9
Ma Opatija je odavno penzionerska!
zacky is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.05.2012., 17:12   #10
Zar nije Split po zadnjem brojanju < 200k ljudi??

BTW, znam dvoje visoko obrazovanih mladih ljudi, koji su prvo Zagreb zamjenili Zadrom, zbog mora, klime, sunca i bla bla...nakon 8 mjeseci su se vratili u Zagreb
pero21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 13:04   #11
Ja sam rođena u Puli gdje i dalje živim i super mi je. Naravno, sve ovisi o tome što želite u životu.
OrnelaD is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:25   #12
Split je među najboljima ako imaš puno para. Ako ne,onda i nije baš

Pogotovo šta su stanovi nenormalno skupi. Prosječna cijena m2 je oko 2200€..
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:59   #13
Tko ima puno love i ne treba mu posao u gradu, Split definitivno
__________________
Sunt facta verbis difficiliora
Offshore is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:08   #14
:-()

Quote:
dead-as-a-rock kaže: Pogledaj post
Definitivno Split -Dalmatinska je metropola...i ima sve
Da su Split , Zadar i ostali gradovi u dalmaciji tako dobri zasto onda 90% dalmatinaca ostaje u Zagrebu... Nemojte mješati ljeto(godišnji) i cjelogodišnji život u dalmaciji.... Ja u dalmaciji nikad nisam bio u zimi kad puše orkanska bura.... :-)

Meni su VŽ i ČK sasvim ok, samo ako ste diplomirali npr. grčki i turski onda će te u ČK i Vž teže naći posao :-)
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 16:16   #15
Iz VŽ i ČK za 1h15min si u zg -ako bas trebas KBC Rebro ili nest tak, inace 90% stvari možeš riješit i tu.... Granica je na 15tak km pa ove stvari koje su u sloveniji jeftinije :-) .... Inace cijena m2 novogradnje u VŽ i ČK je 1200-1500eura, 10tak godina stari stan ide od 800 - 1100eura... U Prigradskim naseljima(cca 5km od centra grada) VŽa i ČKa mogu se kupit novi stanovi za 900Eura po kvadratu. Ako nemate posao a zelite ga :-), definitivno najbolji grad u sjevernoj HR je Prelog - grad od 5000stanovnika sa 2industrijske zone sa približno toliko radnih mijesta, a u blizini je i mjesto D.Kraljevec koji ima cca2000stanovnika i industrijsku zonu sa cca 3000radnih mijesta :-)

Zadnje uređivanje KH5 : 24.05.2012. at 16:27.
KH5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2012., 17:16   #16
Sto se tice Dalmacije ili Zadar ili Split. Sibenik nije bas nesto kako cujem a Dubrovnik je na kraju svijeta, jos uvijek.

Split je veci i ima vise izbora, Zadar je bolje prometno povezan a i puno je manje guzve po gradu, ima vise ''mjesta'' da to tako nazovem i ima onaj neki svoj mir ako zelis.
Ljudi su slicni, nazalost previse je raznoraznih seljaka ali ima i ok ekipe.

Rijeka je zanimljiva ali meni je nekako tmurna, kisovita, zbijena i previse industrijski nastrojena(dobro, puno je te industrije propalo ali ipak).

Vodi se za tim gdje ces naci bolji posao, lako se preseliti ako se nesto ne svidi
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is online now  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 16:22   #17
Novi Zagreb!
__________________
Moja prodaja
Big Al is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 17:08   #18
Izmedu Dalmaciji i Zagreba sigurno je bolji Zagrebu, u Dalmaciji ne mozes posteno niti kupiti jedan DVD jer ti prodaju neku kopiju...... isto tako gradski prijevoz je katastrofaln i ne moze se usporediti sa Zagrebom gdje ipak imas tramvaj svakih 5 minuta. Pitanje je odakle ste.Ako ste iz Zagreba,onda ostanite u Zagrebu. Samo je pitanje gdje zivjeti u Zagrebu. Sigurno ne juzno od Save........
Klipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2012., 23:49   #19
između zagreba i dalmacija ja bi odabrala Liku! ee koji je to raj na zemlji. prijateljica mi odselila u liku i oduševljena je. treba joj sat i pol do zg a sat do zd. Predivna klima, predivni ljudi.
__________________
TRETIRAJ ŽENU KAO KRALJICU I BIT ĆEŠ NJEN KRALJ....TRETIRAJ JE KAO IGRU I POKAZAT ĆE KAKO SE IGRA..............
plavokosa555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2012., 02:27   #20
Ljudi cilo vrime spominjete te malo vece gradove.Npr. Zivim u Solinu i mogu reci da je puno bolje nego u Splitu.Imas sve sta ti triba i nije daleko.Za sve ostalo Split je blizu.Jedino su ljudi malo ludasti vise neg sta bi tribali bit al eto.
EZEL94 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:37.