Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Audio i video tehnika

Audio i video tehnika HiFi, TV, HD, satelitska, kamere i ostala potrošačka elektronika
Podforum: Sam svoj elektroničar

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2016., 07:55   #6881
Svi vi koji naručujete beelink GT1 bacite malo oko na njihov forum i pročitajte kakvih sve problema box ima , pa da poslije nebude nismo znali.

link:

http://www.bee-link.com/Beelink-forum-88-1.html
popo1 is offline  
Old 12.11.2016., 08:28   #6882
Zato sam ja kupio MINIX i sada zapeo s vrazjim kablom
Angelbyu is offline  
Old 12.11.2016., 09:16   #6883
@angelblu: pa jesi pročitao moj post? Jesi napravio kako sam napisao?

@popo: a čuj, svi imaju problema... Recimo, problem koji se navodi za GT1 s pretamnom slikom ima većina s905x boxova, to je prijavljeno i na nexboxu i na sunvell t95x... Samo je najveća vjerojatnost da će beelink to riješiti a ovi drugi ne...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
MytByte is offline  
Old 12.11.2016., 09:29   #6884
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Mislim da je trenutno Beelink mini mxiii ii bolja opcija za istu ili manju lovu, sad na akcijama s kuponima...2+16 GB, ac wireless, sjajna izrada, robustan...

samo se moramo usuglasiti je li riječ o nexboxu a95x s s905 ili s905x i je li riječ o beelinku mini mxIII ili mini mxIII II
A95X sa S905X, ne znam koliko je Beelink robusniji ali ni ovo ne izgleda loše.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is offline  
Old 12.11.2016., 09:31   #6885
Mene zanima radi li fire tv stick kod nas, i moze li se instalirat kodi, vlc i es browser na njega?
chuspy is offline  
Old 12.11.2016., 09:38   #6886
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
@angelblu: pa jesi pročitao moj post? Jesi napravio kako sam napisao?

@popo: a čuj, svi imaju problema... Recimo, problem koji se navodi za GT1 s pretamnom slikom ima većina s905x boxova, to je prijavljeno i na nexboxu i na sunvell t95x... Samo je najveća vjerojatnost da će beelink to riješiti a ovi drugi ne...

Sent from my GM 5 Plus d using Tapatalk
Da je to bar jedini problem sa tim boxom...
Btw, kad i AKO riješe taj problem GT1 ću staviti na listu za kupnju.
popo1 is offline  
Old 12.11.2016., 09:58   #6887
Quote:
popo1 kaže: Pogledaj post
Da je to bar jedini problem sa tim boxom...
Btw, kad i AKO riješe taj problem GT1 ću staviti na listu za kupnju.
S obzirom da nisam zahtjevan korisnik, meni je box taman. Imao sam stari mk808b+ koji jednostavno nije dovoljno brz niti ima dovoljno memorije za ugodan rad. Ovaj mi je za sad dobar ali se nisam još detaljno poigrati s njim.
Kodi mi se ne čini previše taman, nemam green flickering. Bitno mi je da mogu streamati nba utakmice preko browsera bez zastoja, pustati video s youtubea i pogledati poneku seriju ili film.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
.
NooKie is offline  
Old 12.11.2016., 10:30   #6888
Quote:
popo1 kaže: Pogledaj post
Da je to bar jedini problem sa tim boxom...
Btw, kad i AKO riješe taj problem GT1 ću staviti na listu za kupnju.
Ako neće biti dobar ide u prodaju
Quote:
popo1 kaže: Pogledaj post
Svi vi koji naručujete beelink GT1 bacite malo oko na njihov forum i pročitajte kakvih sve problema box ima , pa da poslije nebude nismo znali.

link:

http://www.bee-link.com/Beelink-forum-88-1.html

Sent from my SM-G935F
rkoren5 is offline  
Old 12.11.2016., 11:39   #6889
Evo, ovaj moj novi beelink mxIII II nema problema s pretamnom slikom, nema zelenih ekrana, ali ima problema s konverzijom HDR u SDR...crna je presvijetla, dok je istovremeno gamma prezabijena u crno...aplicirao sam najnoviji OTA update (prva tri puta nije prošlo, error kod reboota, sad kad sam ga skinuo preko wifi-ja umjesto LAN-om je prošlo ) ali nije se popravilo to s HDR-om...nažalost ne radi konverziju iz BT.2020 u BT.709 osim kad je spojen na UHD TV, tada to radi TV (mora se uključiti "deep color" što nazivno nema veze s tim zapravo) - to je prihvatljivo, HDMI self-adaptation ne radi, "change refresh rate" u Kodiju ne radi ...ono što me također ljuti je da OPET Amlogic nema podršku za DTS/DD dekodiranje u hardveru...s druge strane, wifi dere (50 mbps kad boxu ništa ne stoji a putu prema routeru, 30 mbps kad se ispriječi komoda)...zašto taj a ne GT1 jer sam prvo pikirao njega?...zato jer za 905x postoji libreelec instalacija, za 912 ne, također 912 je slabiji u single core opercijama a koliko znam, jako malo softvera koristi multicore, eventulano za neki multitasking što za video box ne znam koliko je potrebno...S912 je jači u grafičkom podprocesoru (za igre, kome to ne treba, ali za video ne)...

ova moja prošla smijurija od boxa s rk3229, ma koliko bio nazivno inferioran, podržava DTS/DD, ima verziju Kodija koja podržava promjenu "refresh-ratea", pleja Hi10...

mislim da mi je ovo zadnji kinez, a vjerojato i zadnji media player na duže vrijeme - previše je tu nepoznavanja materije kod kineza kad je u pitanju video...to stalno tupim i kad su u pitanju televizori...

Zadnje uređivanje MytByte : 12.11.2016. at 11:51.
MytByte is offline  
Old 12.11.2016., 11:59   #6890
Evo još malo o onom testnom videu. Danas sam stavio izlaznu rezoluciju na 720p i 1080p i naravno sve OK samo što su točke 2 ili 4 puta uvečane, ali se vide i nema kockica niti bilo kojih drugij artefakata, ali na 4K definitivni problemi, točkice se vide ali i sve nuz pojave.
krekre is offline  
Old 12.11.2016., 12:03   #6891
Nego gledam malo 4K materijale na Youtube i ima dosta novog video 4K materijala i spotova sa ovih naših prostora.

No moram primjetiti da se radi skoro o 99% produkcije sa istoka, ovi naši ovdje zaspali ništa od domaćih kvalitetnih video spotova u 4K!

Pa zar su te 4K kamere tako skupe i sama produkcija, a ova sirotinja sa istoka navalila sa 4K produkcijom!

"IDJVIDEO" za primjer sve iz ove godine počeli snimati u 4K, a ovi naši se uljuljkali na staru slavu!
krekre is offline  
Old 12.11.2016., 12:07   #6892
Ja imam HD ready tv i ne trebaju mi opcije kao što je hdr i slično. Isto tako, poštujem izbor drugih koji traže nešto više od tehnike koju kupuju. Za ove novce je GT1 vrlo dobra investicija.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
__________________
.
NooKie is offline  
Old 12.11.2016., 12:09   #6893
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Evo, ovaj moj novi beelink mxIII II nema problema s pretamnom slikom, nema zelenih ekrana, ali ima problema s konverzijom HDR u SDR...crna je presvijetla, dok je istovremeno gamma prezabijena u crno...aplicirao sam najnoviji OTA update (prva tri puta nije prošlo, error kod reboota, sad kad sam ga skinuo preko wifi-ja umjesto LAN-om je prošlo ) ali nije se popravilo to s HDR-om...nažalost ne radi konverziju iz BT.2020 u BT.709 osim kad je spojen na UHD TV, tada to radi TV (mora se uključiti "deep color" što nazivno nema veze s tim zapravo) - to je prihvatljivo, HDMI self-adaptation ne radi, "change refresh rate" u Kodiju ne radi ...ono što me također ljuti je da OPET Amlogic nema podršku za DTS/DD dekodiranje u hardveru...s druge strane, wifi dere (50 mbps kad boxu ništa ne stoji a putu prema routeru, 30 mbps kad se ispriječi komoda)...zašto taj a ne GT1 jer sam prvo pikirao njega?...zato jer za 905x postoji libreelec instalacija, za 912 ne, također 912 je slabiji u single core opercijama a koliko znam, jako malo softvera koristi multicore, eventulano za neki multitasking što za video box ne znam koliko je potrebno...S912 je jači u grafičkom podprocesoru (za igre, kome to ne treba, ali za video ne)...

ova moja prošla smijurija od boxa s rk3229, ma koliko bio nazivno inferioran, podržava DTS/DD, ima verziju Kodija koja podržava promjenu "refresh-ratea", pleja Hi10...

mislim da mi je ovo zadnji kinez, a vjerojato i zadnji media player na duže vrijeme - previše je tu nepoznavanja materije kod kineza kad je u pitanju video...to stalno tupim i kad su u pitanju televizori...
Jedno pitanjce u vezi Android video igara na TV boxu?

Instalirao par komada, ali je problem što za igranje očito treba Gamepad! Nije to za mene već za bratića. Naručio sam jučer 1 i danas drugi!

Dali se nešto takvo samoregistrira kod instalacije ili dolazi uz to neki softwer?

Npr. za tipkovnicu nije trebalo instalirati ništa i sve radi, jedino što to nije za Android igre, jer ne radi sa njima.
krekre is offline  
Old 12.11.2016., 12:16   #6894
Ma isto ti je i za gamepadove, jedino ako je bluetooth a ti nemaš bluetooth na boxu, bi moglo biti problem...

Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
...ono što me također ljuti je da OPET Amlogic nema podršku za DTS/DD dekodiranje u hardveru..
Samo da se nadopunim, DTS i DD rade u Kodiju, u vjerojatno i s DTS pluginom za MXplayer - nisam još probao, samo da ne bi bilo nesporazma da je potpuno neupotrebljivo

Zadnje uređivanje MytByte : 12.11.2016. at 12:30.
MytByte is offline  
Old 12.11.2016., 12:21   #6895
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ma isto ti je i za gamepadove, jedino ako je bluetooth a ti nemaš bluetooth na boxu, bi moglo biti problem...
Na jednom od ova dva ne treba, jer radi drugačije ide preko USB odašiljača!

https://www.aliexpress.com/item/Univ...608.0.0.D2qmym

Naravno cijena je niža jer je kupljen danas prije 9 ujutro za vrijeme akcije!
krekre is offline  
Old 12.11.2016., 12:36   #6896
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Evo, ovaj moj novi beelink mxIII II nema problema s pretamnom slikom, nema zelenih ekrana, ali ima problema s konverzijom HDR u SDR...crna je presvijetla, dok je istovremeno gamma prezabijena u crno...aplicirao sam najnoviji OTA update (prva tri puta nije prošlo, error kod reboota, sad kad sam ga skinuo preko wifi-ja umjesto LAN-om je prošlo ) ali nije se popravilo to s HDR-om...nažalost ne radi konverziju iz BT.2020 u BT.709 osim kad je spojen na UHD TV, tada to radi TV (mora se uključiti "deep color" što nazivno nema veze s tim zapravo) - to je prihvatljivo, HDMI self-adaptation ne radi, "change refresh rate" u Kodiju ne radi ...ono što me također ljuti je da OPET Amlogic nema podršku za DTS/DD dekodiranje u hardveru...s druge strane, wifi dere (50 mbps kad boxu ništa ne stoji a putu prema routeru, 30 mbps kad se ispriječi komoda)...zašto taj a ne GT1 jer sam prvo pikirao njega?...zato jer za 905x postoji libreelec instalacija, za 912 ne, također 912 je slabiji u single core opercijama a koliko znam, jako malo softvera koristi multicore, eventulano za neki multitasking što za video box ne znam koliko je potrebno...S912 je jači u grafičkom podprocesoru (za igre, kome to ne treba, ali za video ne)...

ova moja prošla smijurija od boxa s rk3229, ma koliko bio nazivno inferioran, podržava DTS/DD, ima verziju Kodija koja podržava promjenu "refresh-ratea", pleja Hi10...

mislim da mi je ovo zadnji kinez, a vjerojato i zadnji media player na duže vrijeme - previše je tu nepoznavanja materije kod kineza kad je u pitanju video...to stalno tupim i kad su u pitanju televizori...
Moram se osvrnuti na ovo!

S obzirom da je hardwer u većini slučajeva kod kineza isti a problem je softwer, vjerojatno netko tko se bolje razumije u hardwer i zna pisati drajvere vjerojatno bi to napravio kako se spada i sve bi radilo.

Zašto to mislim. Pa na bazi zvučne kartice od jedne poznate zapadne kompanije. Dosta toga im nije radilo kako treba, pa je jedan korisinik javno prozvao razvojne inženjere i one koji pišu drajvere da zašto to ne naprave da radi i ovo i ono, a ovi mu odgvorili da to nije moguće.

Nakon toga korisnik je sam doradio tvorničke drajvere i gle čuda sve radi o čemu je pričao čak i ono za što su mu tvrdili de je nemoguće napraviti da to radi. Čovjek je besplatno djelio te prerađene drajvere korisnicima, a ovi iz kompanije ga nakon toga tužili za povredu autorskih prava i tražili da prestane sa distribucijom prerađenih drajvera.

Živio zakon o zaštiti autorskih prava!

Naravno kompanija danas više ne postoji, jer kako su radili nisu ništa bolje niti zaslužili!

Primjer drugi je nekadašnji prvi 8 bitni kolor monitori su podržavali 16 boja. 20 godina kasnije nova ekipa je uz pomoć softverskih drajvera uspjela natjerati te iste monitore na prikaz 256 boja. Stari inženjeri koji su razvijali te monitore danas se dive ovoj novoj ekipi kako su se elegantno dosjetili rješenju i kako su postigli prikaz toliko boja na hardweru koji u načelu nije projektiran za prikaz toliko boja!

Ovo samo pokazuje koliko je važno znanje i poznavanje materije.

Zadnje uređivanje krekre : 12.11.2016. at 12:47.
krekre is offline  
Old 12.11.2016., 13:10   #6897
Sunvell T95m. OK je, brz je, zna se srušiti Play Store. Kodi se isto zna srušiti prilikom traženja sadržaja. Instalirao sam Osijek build u Kodi u i poprilično sam razočaran koliko sporo radi na njemu. Isprobat ću Mosquito i Wookie wizard. Uglavnom nadam se da će doći neki update u vezi tog rušenja, jer mi to nije pojmljivo za taj rang. Imam Lg Ub850v, znači Uhd TV. Slika na 1080p je super, WiFi uređaja je odličan. Imam doma 20 mbs i toliko mi speedtest pokazuje, mada nemam prepreka i udaljenost od routera je oko 3 metra.

Sent from my SM-G935F
rkoren5 is offline  
Old 12.11.2016., 13:15   #6898
Quote:
rkoren5 kaže: Pogledaj post
Sunvell T95m. OK je, brz je, zna se srušiti Play Store. Kodi se isto zna srušiti prilikom traženja sadržaja. Instalirao sam Osijek build u Kodi u i poprilično sam razočaran koliko sporo radi na njemu. Isprobat ću Mosquito i Wookie wizard. Uglavnom nadam se da će doći neki update u vezi tog rušenja, jer mi to nije pojmljivo za taj rang. Imam Lg Ub850v, znači Uhd TV. Slika na 1080p je super, WiFi uređaja je odličan. Imam doma 20 mbs i toliko mi speedtest pokazuje, mada nemam prepreka i udaljenost od routera je oko 3 metra.

Sent from my SM-G935F
Ajmo reci da je cijena ista ili nebitna; jel bolje uzeti za kodi gt1 ili mxiii ii?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
DankoBananko is offline  
Old 12.11.2016., 13:23   #6899
Quote:
DankoBananko kaže: Pogledaj post
Ajmo reci da je cijena ista ili nebitna; jel bolje uzeti za kodi gt1 ili mxiii ii?

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
To ti može objasniti samo netko tko je koristio oba dva uređaja, sve ostalo su naklapanja

Sent from my SM-G935F
rkoren5 is offline  
Old 12.11.2016., 14:03   #6900
Quote:
MytByte kaže: Pogledaj post
Ma isto ti je i za gamepadove, jedino ako je bluetooth a ti nemaš bluetooth na boxu, bi moglo biti problem...



Samo da se nadopunim, DTS i DD rade u Kodiju, u vjerojatno i s DTS pluginom za MXplayer - nisam još probao, samo da ne bi bilo nesporazma da je potpuno neupotrebljivo
Jel možeš potvrditi da DD i DTS u Kodiju rade preko optičkog izlaza bez prekidanja ?
Zahvaljujem
popo1 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:54.