Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo

Gospodarstvo Novac, profit, blagostanje. Kako doći do toga?
Podforumi: Kriptovalute, Dionice, Ostali oblici investiranja, Banke, osiguranja, krediti, Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 23:35   #11661
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
@Guud Ne znam na temelju čega si vukao poteze koje si vukao, ali si se zajebao u svemu. Ne znam jesi li svjestan toga...

Kao prvo, oadabrao si vjerojatno najskuplji grad u Evropi, ili jedan od najskupljih. Plus, što UK ima posebna pravila za imigrante iz RH. Dakle, ako nisi išao raditi na crno, morao si isposlovati blue registration certificate, IELTS, isusa boga...
Gomila vremena, truda, živaca, svega... Sa druge strane, neki masni seljo sa Sicilije iz nekog sela sjedne na avion, dođe u London i nitko ga ništa ne pita. Može raditi gdje god ga je netko voljan zaposliti.
Obzirom na potrebne papire čudno mi je da si ih uopće dobio. I na kraju si targetirao poslove kabliranja. Oprosti, ali gdje je tu jebena logika? Kabliranje i konfiguriranje tih sranja vjerojatno radi masa Indijaca koji su se naselili odavno i koji su super jeftini. Koja je svrha ići u London kablirat? I još očekivat visoku plaću za to???
To je bilo zamišljeno kao working holiday. Masni seljo s sicilije će prat wc-e, kao i hrpa španjolaca.

http://www.dailymail.co.uk/news/arti...ndon-cafe.html

U posljednjoj rečenici si u pravu, ali s druge strane većina ide s ciljem da nađe "neki posao", nebitno što. Čisti u hotelu, slaži, nosi, radi u dućanu, u fast food-u, što god naleti, samo da se radi.

Kad govorimo o pravoj financijskoj isplativosti isplati se otići onima koji imaju izgrađenu karijeru, ali takvi će i u Hr imati 15t kn. Ako uz to imaju i nekakvu nasljeđenu nekretninu pitanje je da li im se isplati ostaviti dom, prijatelje, roditelje itd.. zbog više para koje im neće nužno povećati kvalitetu života.
Guud is offline  
Old 20.09.2017., 23:42   #11662
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
Što ako taj nezamjeniv oboli od tumora i umre, firma će propast? Neće se više prodavat mobiteli/automobili/stolna računala/ugasit će se internet? Ne bih rekao.
pa naravno da ne. ali ako firma živi od tehnologije i bitno je da ona recimo bude up, očito će manje biti up (i stabilna) ako su primjerice IT-evce rastjerali.
jer su gnoj.
Pa ti isti IT-evci negdje drugdje "šarafe" da stvari budu up

dakle, pada kvaliteta. ne padaju biznisi, ali padaju kvalitete.
ne padaju marketšerovi...ali padaju na detaljima usluga...i na ekipi koja im želi radit....
potjeraju ljude u job hopping ili preko grane...jer se zajebavaju previše s krivima


edit: ako recimo imaš prosječni hrvatski manji grad gdje imaš bolnicu, i specijaliste...pa i njih rastjeraš retardiranim politikama vođenja zdravstva/bolnica, taj se grad može jebat bez njih....
i ljudi voze nekud u 3 pičke materine da obave jednostavne stvari...jer specijalista recimo nema....ili je jedan kojega čekaš pola godine


Rvati se zajebavaju.
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 21.09.2017., 00:48   #11663
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
@Grimko, imam frendove koji žive u Trstu, Milanu, itd...
Ne znam na što liči tvoj stan za taj iznos, a možda ni ne želim znati. Ispod €1000 nema ničeg normalnog (bez režija). Naravno, ima stanova po cijeni koju navodiš, ali nije to neka sreća za život, osim ako nemaš neizmjernu sreću.
Stan je fino sređen,moderan namještaj,50 kvadrata. 3 km od posla. Ok,12 km od centra grada je. Ali me za to zaboli ona stvar. Neznam za tvoje frendove,ali osobno si stan tražim lokacijski blizu posla i da je u blizini istog imam par stvari koje su mi bitne (ducan,ok restac,ok birtiju,kemijsku i tobacco). Ok imao sam i srece da mi je stan tražila firma. Cijena stana ovisi ponajviše o lokaciji i kvadraturi. To sto ti kazes da ispod 1000 e nema niceg kaj vrijedi,hm,pa sorry al ne slazem se. Ima. Ali nema dvosobnih i trosobnih stanova. I nema blizu centra.
Grimko is offline  
Old 21.09.2017., 02:54   #11664
Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Sorry,ali od 1600 eura se itekako može živjeti u gradu. Iznimke su jedino par gradova koji su ekstra skupi što se tiče rente jer su popularni i kao turistička odredišta (dosta ljudi stanove renta turistima radije nego u klasičan najam )npr Berlin ,Minhen,Rim,Milano,Salzburg(najskuplji grad u Austriji npr).No i tamo se da izdržati. Stan od 60 kvadrata ne uzimaš kao samac. To je normalan stan za dvije osobe. Kao samac gledaš garsonjeru ili jednosobni stan. Stan sa dvije sobe gledaš ako planiraš imati cimera,što ljudi vani normalno rade,odseliš sa frendom. Ili ga uzmeš sa curom/ženom. Živio sam i radio u At,It,Hu i Hr. I definitivno su cijene osnovnih stvari jako slične. Naveo sam i prije,Mađarska je čak i jeftinija i u prosjeku imaju čak i manje plaće u Budimpešti nego u Zg. Italija je mrvicu skuplja,ali je i standard viši,no slične su cijene kao u Austriji,s tim da Austrija ima mislim viši standard od Italije. Da i daš za stan i režije 800 eura (toliko nisam stan sa režijama plaćao nigdje,u Milanu ga sad plaćam sa režijama oko 700 i to jer sam uzeo stan s dvije sobe),sa drugih 800 normalno imaš za hranu,robu,neki izlazak i slično. Hrvatska je s obzirom na primanja zapravo skupa. Jedino šo je renta kod nas kolko tolko prihvatljiva,no i u Zagrebu ako oćeš kvalitetan stan rentati,platit ćeš ga.
Slažem se uglavnom, ali čisto za Budimpeštu....ne znam kako je nekad bilo, ali danas imaju skuplju stanarinu i režije kao i svaki drugi glavni grad gdje sve cvate od multinacionalki i posla (ujedno razlog zašto je Zagreb prepun praznih stanova, bez obzira što i u Zagrebu raste renta za lijepe stanove bliže centru). A plaće su od ove godine otprilike iste kao u Zagrebu po onome što se dade vidjet na netu. Ostalo jest jeftinije.

Veći je standard u Austriji nego u Italiji i posebno Budimpešti. Isto je više posla (makar Austriji isto nije strana nezaposlenost, Italija je sranje ko i mi), a u Beču sam taman čuo da je stanarina čak i vrlo prihvatljiva iz prve ruke. Problem je imati sreće pa naići na takav stan, ali generalno mi je Mađar pričao da je stanarina u centru za jedan i pol/dvosobni stan oko 600-700 eura , a za strance prve dvije godine je to još dosta umanjeno. Uz to Austrijanci imaju 14 , a Talijani osiguranih samo 13 plaća koja u prosjeku iznosi 400 eura više u Austriji.
Ti me slobodno ispravi oko ovoga sa 13 plaća, jer za Austriju sam siguran. Kao i za ukupan prosjek.

Dosta si dobro prošao u Milanu po meni, imam od tamo i iz Torina prijatelje i kolege. Za Torino sam stvarno svašta negativnog čuo po pitanju standarda i zaposlenosti, za Milan manje, ali su gradovi dosta blizu pa vjerujem da nije velika razlika.

Inače čisto privatno pitanje, di ti je bilo ili jest najbolje ? Ne mislim financijski.

Quote:
Grimko kaže: Pogledaj post
Stan je fino sređen,moderan namještaj,50 kvadrata. 3 km od posla. Ok,12 km od centra grada je. Ali me za to zaboli ona stvar. Neznam za tvoje frendove,ali osobno si stan tražim lokacijski blizu posla i da je u blizini istog imam par stvari koje su mi bitne (ducan,ok restac,ok birtiju,kemijsku i tobacco). Ok imao sam i srece da mi je stan tražila firma. Cijena stana ovisi ponajviše o lokaciji i kvadraturi. To sto ti kazes da ispod 1000 e nema niceg kaj vrijedi,hm,pa sorry al ne slazem se. Ima. Ali nema dvosobnih i trosobnih stanova. I nema blizu centra.
Okej je to i dalje, ali udaljenost objašnjava relativno nisku cijena.
Meni se apsolutno svi Talijani koje sam ikad upoznao žale da imaju najskuplju zemlju na svijetu u odnosu na plaće. Nitko se ne žali čak toliko na plaće, nego koliko je sve skupo pa treba stisnut remen.
Al opet dva soma eura je dva soma eura di god da živiš. Ako i imaš fiksne troškove od 1000 eura na stan i režije, opet ti ostane 1000 eura gdje se itekako može stisnut remen.
Inžinjer ekonom is offline  
Old 21.09.2017., 09:43   #11665
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Logika ti je nikakva.
Pozbrajaj vrijednost voznog parka i nekretnina. Ne zaboravi dodati sexy stuff tipa vile po Turks i Caicosu i sl...

Malo brojeva i logike.
Lik je težak barem 500M kn, a vjerojatno i više. Ako je istinita ta dobit i ako je bila konstantna, to bi značilo da barem zadnjih 20 godina nije kupio ni kruh, niti platio režije.

Ako ti nisi kapacitet za logiku, ne znači da je nema.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 21.09.2017., 09:47   #11666
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Recimo, Kempten (je li ti to dovoljno grad?), trosobni stan, grijano, ispod 1000 eura mjesečno.
Kempten? Vidim kuda ovo ide, fiškal trolanje. Da, Kempten ima status grada. Hej, ima i Pag.

Sad shvaćam zašto ti logika ne leži. Očito ti ni racionalno ne ide.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 21.09.2017., 10:04   #11667
Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Pozbrajaj vrijednost voznog parka i nekretnina. Ne zaboravi dodati sexy stuff tipa vile po Turks i Caicosu i sl...

Malo brojeva i logike.
Lik je težak barem 500M kn, a vjerojatno i više. Ako je istinita ta dobit i ako je bila konstantna, to bi značilo da barem zadnjih 20 godina nije kupio ni kruh, niti platio režije.

Ako ti nisi kapacitet za logiku, ne znači da je nema.
Niti znam niti mi se zbraja, iskreno, ti si govorio o prihodu i plaćama, a mi smo ti izračunali ono prijavljeno.

Ako imaš neka druga saznanja, slobodno javi, ali 2015. je prijavio 30 i nešto milijuna kuna dobiti. Prije je, ako se dobro sjećam, imao i 50 milijuna kuna dobiti.

Ti točno znaš koliko je težak? Ja ne znam, niti me on zanima, samo ti kažem, da su prihodi i rashodi jako blizu, tako da, realno, ne može povećati plaće radnicima. Može, ali nešto sitno.

Uglavnom, kakav posao, takva i plaća.

Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Kempten? Vidim kuda ovo ide, fiškal trolanje. Da, Kempten ima status grada. Hej, ima i Pag.

Sad shvaćam zašto ti logika ne leži. Očito ti ni racionalno ne ide.
Ti to ozbiljno uspoređuješ Pag i Kempten?

U Hrvatskoj bi bio 5. grad po veličini, koji ti je grad dovoljno dobar?

Bremen, Hamburg? Tamo imaš stanove za 700-800 eura, dvosobne. Samo što nijedan grad u Hrvatskoj nije usporediv ni s jednim od navedenih, tako da ne vidim s čime bi ga ti usporedio.
rocker1987 is offline  
Old 21.09.2017., 10:32   #11668
Problem porasta cijena stanova u Budimpešti je i to što je dosta ljudi pretvorilo stanove u apartmane,pa je automatski dobar dio stanova bolje kvalitete i na boljim lokacijama izvan tržišta rentanja. Smanjila se ponuda,a s druge strane,potražnja raste. Znam da je bio porast cjena,ali su i plaće rasle. Živio sam tamo do prije 2 mjeseca,stanarina 900 eura,ali sam živio sa frendom,imali ok stan sa dvije spavaće sobe. S time kad ga je on prvi put uzeo prije 5 godina (da,u istom stanu je već 5 godina) je taj stan bio 500 eura. Vjerovatno bi stanarina i veća bila,ali gazda je ok lik. Ali ako makneš stanarine,hrana,cuga,izlasci,sve je to slično kao Zagreb ili jeftinije.

Beč je priča za sebe. Dosta nekretnina u Beču je u vlasništvu samog grada i ima hrpa zaštićenih najmoprimaca. Računaj da sam tamo otišao u svojim ranim 20ima i kao studoš,tako da je to isto bila šema sa cimerima. Uzeli nas 3 s faxa trosobni stan izvan centra,ali blizu podzemne i kad se podjelila renta i računi,ispalo je ok. Kasnije preselio u manji stan solo za nikakve pare,no to je išlo preko kolege s posla,njegova baba je imala taj mali stan koji je prazan,ali na dobroj lokaciji,pa se dogovorili oko svote. S time da Beč nije najskuplji,Salzburg je skuplji od Beča. A Villach,Graz i slični gradovi su i jeftiniji od Beča.

U Zagrebu nisam unajmljivao stan. Imam vlastiti stan. Kojeg rentam. 350 eura+režije (ukupno nekih 470e),46 m2,lokacija ok,mikrolokacija super. Podstanari mladi par god-dvije mlađi od mene.

U Italiji sam tek 2 mjeseca,od toga 3 tjedna na godišnjem izvan nje. Stan je firma našla preko neke agencije s kojom radi. Prije mene je u njemu isto živio kolega iz firme. Je,lokacija nije bajna,na samom rubu grada je. Ali kao što rekoh,odgovara mi jer mi je posao blizu. To je dobra stvar toga kad si podstanar. Tražiš si stan koji ti je blizu onoga što te zanima,bilo posla,bilo faxa. Nisam pretjerano gledao kako se tu kreću cijene jer ne planiram seliti,ali da se žale da je skupo,je,žale se. Čujem to i od kolega. Pogotovo kad se traže veći stanovi koji su blizu vrtića,škole,doma zdravlja i sličnog (obteljski ljudi imaju drugačije prioritete).

Ukratko,ako želiš živjeti sam u većem stanu na dobroj lokaciji,to ćeš platiti i vani i u Zagrebu. Ja nisam mjerodavan kod stanova jer je meni jedino bitno da je stan u dobrom stanju i da je blizu posla,uz onih par stvari koje volim imati u blizini. A di je najbolje? Doma je doma,Zagreb je Zagreb. No Italija mi za sad najviše paše. Najljepše su cure i klopa je super,a i klima je više po mom guštu.
Grimko is offline  
Old 21.09.2017., 11:10   #11669
Grimko, a kolika su ti prosječno mjesečna primanja u čike Huawei-a?

jest da si već žešće sjebao anonimnost davajuć detalje toga gdje, šta i kako radiš ali jebiga..
rasturi diskreciju do kraja pa urbi et orbi navedi kakva su ti cca primanja

ili meni na pp
__________________
solve et coagula
Brogan is offline  
Old 21.09.2017., 11:44   #11670
Brogan,imaš pp. Prestajem sa oftopičarenjem.
Grimko is offline  
Old 21.09.2017., 15:36   #11671
Ova tema mi je čista enigma... koliko ste daleko u stanju ići s oftopičarenjem, čudo jedno...
A s druge strane, čim netko dođe s konkretnom cifrom koja njemu treba za normalni život... odmah slijedi kontranapad...

I onda me krenu uvjeravati da meni 8000 i nešto kuna nije dovoljno...

(jer mi "muž" - pardon - bivši - plaća jedno putovanje godišnje... ok, više neće plaćati... ali i dalje mislim da ću s prihodima od cca 6500kn, koji mi ostanu nakon što platim kredit za stan moći normalno živjeti... )

A s druge strane - evo vam realnije slike:

http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/k...aign=Box+share

Znam par (2 odraslih i dijete od 6 godina) koji trenutno maštaju o prihodima od 2500-3000 kn, jer su to - eto - procijenili da bi im bilo dosta... kažem, maštaju - jer trenutno žive od socijalne naknade i dječjeg doplatka.

Ja iskreno takav život ne želim ni zamišljati...
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.
Lillyrosee is offline  
Old 22.09.2017., 09:34   #11672
@lilarose poanta ti je u onom terminu "normalan život". Većina ljudi vjeruje Markovom trgu da imaš biti zadovoljan sa onim što dobiješ. I tako se očekivanja za "normalan život" smanjuju. Crkva također njeguje tu indoktrinaciju.

I tako imaš ove koji sanjaju o 2500kn, dok smrad sa Markovog trga toliko potroši na jednu butelju vina.
A opet, tu "trećinu" ne vidiš nigdje kad treba prosvjedovat, ili kad su izbori.
__________________
Do you know what "nemesis" means?
A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... me.
volatile is offline  
Old 24.09.2017., 00:04   #11673
Quote:
Brogan kaže: Pogledaj post
nije u RH pis of kejk ali u određenim firmama je pis of kejk.
Postoje tako te neke firme u kojima iz nikakvog konkretnog razloga prosjek plaća bude debelo iznad 10k kn.
a opet u većini drugih firmi je prosjek istih tih plaća znatno ispod 10k. A posao jednak ili čak i teži.
Jedino mjesto u RH gdje su plaće u pojedinim firmama bez konkretnog razloga brutalno veće od prosjeka je Zagreb
Pa naveo sam zasto je tako,radi CENTRAZLIMA...
to je jedini i gotovo iskuljcivi razlog.
Obzirom koliko je drzava centraliziranja ovo u ZG je jos bih rekao i "los rezultat"...

A osim toga,sto ti to znaci "bez konkretnog razloga"
ocito kada neki imaju te place da je razlog i vise nego konkretan,dapace..
nuzan je,
jer troskovi zivota u ZG su medju najvecima a sama kvaliteta zivota to ne prati,dapace srozava se godinama vec...
znam da netko tko dojde iz Gruda,Virovitice ili Krapine...Zagreb izgleda kao obecana zemlja,al vjeruj mi,nije to tako...
dapace,vecina ekipe su FOLIRANTI(koji su dosli tako) koji pokusavaju brijat pricu kak su u NYCu jer su dosli iz Zaboka,pa zele bit fensi...vanabi hipsteri..
a zive u vlazi periferije i furaju se 1h tramom..

Naravno ima i nekakav promil ili cak postotak onih untimativnih,
al kaj je najgore ti su najnormalniji i gotovo po nicemu ne odstakcu...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 24.09.2017., 00:12   #11674
hrvatska i poslovne knjige...hahahahahahahaha

Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
Ne, nije. Zapravo, profit po radniku u Sokol Maricu je smijesno mali.

Sokol Maric je imao cca 25 000 000 kn dobiti prosle godine. Sokol Maric zaposljava oko 3500 ljudi

25000000 / 3500 / 12 = 595kn / mjesec

Sokol Maric po radniku mjesecno zaradi 595kn, sto znaci da se svakom radniku placa poveca za 600kn brutto, on je u gubitku.

595kn po radniku je smjesna dobit za firmu, zato place nisu vece. Isto vrijedi i za Konzum.

DM ima vece marze i kod njih je druga stvar, zato djelatnici DM-a imaju vece place.
Joj daj molim te bar razmisli kada nesto pises,prije nego otipkas...
da ti se ne smije cijeli forum...

Ispricama se jos ak nisi zavriso srednju skolu,onda stignes jos naucit...

samo ukratko,ovdje na poslovnim knjigama valjda prva drzava VARA,onda si mozes mislit sto rade ostali poslodavci,bili oni veci ili manji...
Sve se bojim za Zlaju M. da je covjek na eto rubu bankrota..kao i jadni Ivaca iz Sestina..pa mu sada drzava mora uskocit..
Jbt,pa kod nas vozac taksija od zg sahista bolje zaradjue od Marica,

ili mozda da mu organiziramo kakvu gala/humanitarnu veceru za pomoc!?..
Covjek vise potrosi na poroke,
nego li ce vecina nas ikad zaradit kroz zivot...o cemu mi pricamo ovdje..

nemoj se molim te sramotit...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 24.09.2017., 00:22   #11675
veselje za kasne sate..hehe

Quote:
volatile kaže: Pogledaj post
Pusti ti New York, jer iskreno sumnjam da si ikad bio tamo. Tamo si na cesti i sa 3x većim iznosom.

Miješaš stvari, zajebi digresije sa nasljeđem. Recimo da nemaš ništa i da imaš plaću od €2000. Nemaju svi familiju koja će im nešto ostaviti, ili već je.

Ne padne nikome €2000 s neba. Jesi se ikad pitao zašto se u Njemačkoj osoblje svakog hotela sastoji uglavnom od imigranata iz istočnog bloka? Zato jer se Švabo ne želi zajebavat za tako male novce.

Odaberi grad (ne selo) u Njemačkoj i reci mi koliko te košta stan od 60m2 mjesečno? Dodaj režije i hranu i objasni formulu po kojoj sa €1300-1600 možeš živjeti. Izađi malo iz svog sela i pogledaj malo svijet oko sebe.
Lako je "reagirat" i srat kad nisi nikad živio vani.
Daj mi molim te reci jer ocito ti baratas dobro sa tim NYC i bila si tam,
pa koliko to treba bit da prezivis gore...kazes 3*vise i na cesti si,dakle sa 4500€/mj odnosno cca 5500$ si na cesti..?????


Moze malo detalnije,kak ti to uspjeva!?...

Nekak sam filinga da ti "nisi nikad iz svog sela izasla"

Pa misls da vani pare padaju sa kisom ili olujom...

Naravno da se razumijemo,ja sam prvi da se svatko mora za sebe izborit...
te da je kod nas takva pasivnost do zla boga i sa malo aktivnosti dalo bi se bolje preraspodijelit taj kolac dobiti sa poslodavcima,al etko kad nema kriticne mase...
pa pojedinac ostane kao govno u wcu da prostis...

Al opet ove licitarske price/zelje/mokri snovi ovdje su u najmanju ruku smijesni...
naravno da ima tih ljudi koji zgrcu pare,ali vrlo ogranicene kolicine...
kako kod nas tako i u svijetu razmjerno
al do njih se ne dolazi tako lako nit su voljni ustupit ta mjesta nekom NN luzerima koji tipkaju po forumu..
kod nas je problem sto se od naseg minimalca ne moze zivjet pa onda svi gledamo u tudji dzep,za razliku od vani...
__________________
2Pac Wonder Why They Call You Bitch--2Pac Pain--2Pac Dear Mama--2Pac Life Goes On--2Pac Do For Love-----2PacLil Homies(svi clanovi na forum.hr..)
comi1 is offline  
Old 24.09.2017., 06:50   #11676
ma nisi s 5500$, ali iskreno, nisi ni nešto baš uspješan
jer prosiječna renta jednosobnog je sada preko 3000$, bilo nedavno nas tu u Vancouveru tješili da eto nije nama kaj je preskočila 2000 tako strašno

ono što bi u hr bila normalna klopa je ovdje luksuzna, zato je bar svo sranje s tim svim dodacima kemiskima jeftino
KILLERDOG is offline  
Old 24.09.2017., 22:35   #11677
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
ma nisi s 5500$, ali iskreno, nisi ni nešto baš uspješan
jer prosiječna renta jednosobnog je sada preko 3000$, bilo nedavno nas tu u Vancouveru tješili da eto nije nama kaj je preskočila 2000 tako strašno

ono što bi u hr bila normalna klopa je ovdje luksuzna, zato je bar svo sranje s tim svim dodacima kemiskima jeftino




Pa nije bas prosjek $3000 , ima stanova i za manje ovi su recimo svi do $2500 i to (za mene ) super lokacija upper east side (doorman )

http://www.renthop.com/listings/east...eet/4g/9933587

Ako ces Downtown Manhattan
https://www.renthop.com/listings/clinton-st/4a/9892488

Ako ces midtown
https://www.renthop.com/listings/e-35-st/51/9962902

Ako ces Queens, Brooklyn jeftinije je naravno ,osim LIC koji je skuplji ali zato imas pogled boli glava .

Koliko sam skuzila prica se od 2k eura puta 3 to je nekih $6.3k pa ok si skroz ,single,,,,,,, to je nekih $95-100k brutto godisne ,to je sasvim dobro rekla bi po mom skromnom misljenju ,ali naravno za ekipu sa forum.hr to je sica
__________________
Zbog jedne ljubavi s kojom se rodimo .....
Zloba je neograničeno oružje ograničenih ljudi!
spalatinaS is online now  
Old 24.09.2017., 22:44   #11678
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post

Bremen, Hamburg? Tamo imaš stanove za 700-800 eura, dvosobne. Samo što nijedan grad u Hrvatskoj nije usporediv ni s jednim od navedenih, tako da ne vidim s čime bi ga ti usporedio.
U Hrvatskoj nema tako ružnih gradova... osim Rijeke naravno
Kaidos is offline  
Old 24.09.2017., 23:36   #11679
A ima li gradova sa takvom ponudom poslova?

Ops, vjerovatno više posla ima u polovici Hamburga nego u cojeloj HR. Mislim na posao u realnoj ekonomiji, ne državne i općinske uhljebe.
__________________
Jebeš ženu koja ne zna kuhati i muškarca koji ne zna promjeniti žarulju!

Agroseksualac otvorenih pogleda na život :)
zbunjenixx is offline  
Old 24.09.2017., 23:41   #11680
Kako za koga...
Kaidos is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.