Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.03.2014., 21:19   #41
Cekao 12 sati, pa potom ponovno bukirao taj
let i platio.

Nije još prošlo 24 sata, jesu tebi automatski
vratili novac ili s ih kontaktirao putem maila
ili telefona.?Jel moguća uopće komunikacija
na engleski s njima?
Fugonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 22:19   #42
Imam čak i jedan confirmation number koji mi ne prolazi kod Ryana, a kaže:
Numero di prenotazione: YM9Mxxxx. Richiedi la tua Carta d'imbarco per il tuo volo Ryanair.

Probao sam na Ryanu i mauna.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...

Zadnje uređivanje Toma Sawyer : 05.03.2014. at 22:31.
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2014., 23:59   #43
to kupujete karte s onim kodom za popust od 15e?
sehic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 00:58   #44
Nakon što mi ovo izbacuje:

Il passeggero XXXX XXXX ha già una prenotazione confermata per il volo:

Ibiza (IBZ) 01:45 - Londra (LON) 03:10 del 16/05/2014

gdje mogu vidjeti na easyjetu da je to ok?
Naravno, nemam confirmation email.
Ne mogu ući u easyjet booking: https://www.easyjet.com/mylogin/en-G...53a41.7257504Z jer nemam confirmation email. Probao sam se logirati s emailom koji je naveden kod bookinga i ima samo moja rezervacija, ali ne i one druge osobe.
Molim pomoć.
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 08:04   #45
Ako imaš CN pričekaj, ali s obzirom da ne vidiš na svom računu kod Easyja, vjerojatno nije naplaćeno. A možda je u pitanju trenutni kvar u sistemu.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 08:08   #46
Voloteini letovi za 0€ su pomaknuti, a zauzvrat su mi opet poslali kodove od 25€. Ako kome trebaju...
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 08:45   #47
Još noćas si dobio PM u vezi toga.

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 10:24   #48
Poslao sam ti 4 koda x 25€
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 12:09   #49
Imaš PM

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 12:23   #50
Quote:
mrsevecina1 kaže: Pogledaj post
Sad sam naletila na ovaj razgovor o Etihadu i samo sam htjela javiti o iskustvu. Kupila sam 3 karte za let do Rima i naknadno saznala iz novina da nece biti nikakvih letova. Kupila sam kartu preko airtickets. com i preporucam vam da se zalite i na [email protected] ,[email protected], [email protected] te na email edremsa. Nama su prvo odgovorili sa [email protected] i tek nakon toga nam je netko iz Etihad Regionala odlucio odgovoriti na mail. Nemojte se obracati samo edreamsu jer su oni samo posrednici. Vas argument je izdana karta za nepostojeci let, a to je cista prevara.
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post
Da, već mi je palo na pamet da "poguram" na obje strane. I to ne samo mailovima nego i telefonski, ako imam na koje brojeve.
Quote:
Fugonja kaže: Pogledaj post
Cekao 12 sati, pa potom ponovno bukirao taj
let i platio.

Nije još prošlo 24 sata, jesu tebi automatski
vratili novac ili s ih kontaktirao putem maila
ili telefona.?Jel moguća uopće komunikacija
na engleski s njima?
E, sad, ovako, ne znam odakle da počnem osim od zaključka:

Znam da su svi ti online "posrednici" poprilično "ljigavi" i zahebani i da ih se "ne može uhvatiti ni za glavu ni za rep", ali ovi su daleko najgori.

Prvo sam nazvao Customer Service od Darwina/Etihad Regionala. Neopravdana je ljutnja prema njima forumašice iz prvog gore citiranog upisa jer oni nisu dužni izravno refundirati ni meni ni njoj, nego edreamsu/airticketsu, a oni nama.

Razlog zbog kojeg sam uopće nazvao D/ER je da provjerim onaj čudan navod iz prvog maila kojeg sam dobio od ED o tome kako ću morat na refundaciju čekat više od 4 mjeseca i kako je to zbog "aviokompanije". (Nije u tom mailu bilo navedeno ni ime aviokompanije iz čega sam isčitao kako se radi o špranca-mailu najvjerojatnije poslanom od kakvog robota.)

Naravno, u Etihadu su mi vrlo ljubazno objasnili kako je krajnji rok za refundaciju 3 mjeseca, ali samo u slučaju da je (izravno njima) plaćeno kreditnom karticom, ali da se to najčešće rješava puno brže. A za slučajeve kupnje preko neke od posredničkih agencija, kako se izrazio, "preko sistema", refundacije su vrlo brze, najčešće praktički trenutačne.

Dao mi je i email njihovog odjela za refundacije ([email protected]) od kojeg mogu saznat konkretno za svoj slučaj je li njihova refundacija prema edreamsu izvršena i ako nije, kada će biti.

Držte se dobro, sad slijedi najbolji dio priče, sad zovem edreams.

Dakle, situacija je slijedeća: edreams.it ima nekoliko kontaktnih telefonskih brojeva navedenih na stranici:

http://www.edreams.it/edreams/italiano/call_center/

Jednog od njih može se nazvati samo iz Italije.

Tog križam.

Kod drugog piše slijedeće:

Quote:
(6€/chiamata - accessibile con carta di credito VISA o MASTERCARD).
Vjerovali ili ne, to znači da ako imate ikakve žalbe, pritužbe, pitanja, promjene rezervacije i sl. - morate platiti međunarodne impulse za cijelo vrijeme trajanja poziva plus 6€ po pozivu kreditnom karticom.

To izgleda ovako: Nazvao sam taj broj i ženski glas s automata me je prvo na engleskom jeziku savjetovao koju tipku za stisnem, ovisno o jeziku na kojem želim razgovor. Stisnuo sam 1 za engleski. Tada je druga snimljena poruka istog tog ženskog glasa zatražila da utipkam šesnaestoznamenkasti broj kreditne kartice kako bi mi mogli skinuti 6€ za razgovor koji je u biti žalba mene kao kupca.

Naravno, poklopio sam.

Onda sam nazvao i treći broj s dna gore linkane stranice, taj bi u stvari trebao i formalno biti za "Reclami". (To su valjda reklamacije na talijanskom.)

Nisam dobio doslovce ni živu dušu, samo se smjenjivalo nekoliko različitih nasnimljenih glasova koji su na talijanskom nešto žlabrali, u jednom sam trenutku skužio da i jedan od njih spominje kreditnu karticu, pretpostavljam i to glede plaćanja?

Nakon toga sam uspio doći i do četvrtog broja, ali taj broj nije od talijanske podružnice edreamsa, nego od njihove (barcelonske) centrale:

http://www.edreams.com/edreams/english/call_center/

Tu sam vrlo brzo i bez ikakvih automata odmah dobio neku žensku s kojom je razgovor tekao po prilici kao u kakvom filmu kad glavni lik uđe u kupleraj, a tamo nekih 5-6 ofucanih ostarjelih kurvi koje s nezainteresiranim izrazima lica naglašeno žvaču kaugume i jako loše glume zainteresiranost.

Moje pitanje: "Do you speak English?"

Njezin odgovor (u formi kontrapitanja): ""Do you speak English?"



I tako dalje.

Uglavnom, od nje sam, na njezinom "indijanskom engleskom", dobio vrlo neuvjerljiva uvjeravanja da će mi lova biti refundirana za tjedan ili dva.

Kak bi Ameri rekli, "I won't hold my breath ..."
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 12:49   #51
Quote:
nvnk kaže: Pogledaj post

Naravno, poklopio sam.

Onda sam nazvao i treći broj s dna gore linkane stranice, taj bi u stvari trebao i formalno biti za "Reclami". (To su valjda reklamacije na talijanskom.)

Nisam dobio doslovce ni živu dušu, samo se smjenjivalo nekoliko različitih nasnimljenih glasova koji su na talijanskom nešto žlabrali, u jednom sam trenutku skužio da i jedan od njih spominje kreditnu karticu, pretpostavljam i to glede plaćanja?

Nakon toga sam uspio doći i do četvrtog broja, ali taj broj nije od talijanske podružnice edreamsa, nego od njihove (barcelonske) centrale:

http://www.edreams.com/edreams/english/call_center/

Tu sam vrlo brzo i bez ikakvih automata odmah dobio neku žensku s kojom je razgovor tekao po prilici kao u kakvom filmu kad glavni lik uđe u kupleraj, a tamo nekih 5-6 ofucanih ostarjelih kurvi koje s nezainteresiranim izrazima lica naglašeno žvaču kaugume i jako loše glume zainteresiranost.

Moje pitanje: "Do you speak English?"

Njezin odgovor (u formi kontrapitanja): ""Do you speak English?"



I tako dalje.

Uglavnom, od nje sam, na njezinom "indijanskom engleskom", dobio vrlo neuvjerljiva uvjeravanja da će mi lova biti refundirana za tjedan ili dva.

Kak bi Ameri rekli, "I won't hold my breath ..."
Pa tebi bude račun za telefon došao veći nego karta koju si platio
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:07   #52
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Pa tebi bude račun za telefon došao veći nego karta koju si platio
Na jednom od nekoliko topica otvorenih o edreamsu na Tripadvisoru jedan Australac priča kako mu se upravo to i dogodilo.

Naravno, dogodilo bi se i meni da sam bio naivan i platio tih 6€. Osobito s obzirom da sumnjam da je sve riješeno tim jednim mojim razgovorom u kojem mi je ona kuj ... ovaj ... žemska obećala lovu za dva tjedna. Tak je i onaj Australac zvao i zvao ... Sve dok nije shvatio u kojem smjeru sve to ide.

BTW, nisam siguran je li naplata tih 6€ legalna u okviru EU zakona i propisa o zaštiti prava potrošaća.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:17   #53
Ja sam pisao službi za klijente, ali ništa od odgovora. Imaju još par dana za odgovor. Nek si zadrže što su mi duzni. Samo da mi daju novu kupovinu.

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 14:43   #54
Moja prognoza: Niš' ti ne buju ni odgovorili.

Lako je tebi reć "nek si zadrže", ti ne letiš za preko 2 ojra po karti.

Meni su dužni "malo" više.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 15:00   #55
Vezano za vouchere ( popust 15 - 25 E ) koje dobijete od Volotee ako vam promijene let, stvar je slijedeća. Kod stvarno umanji cijenu za nominalni iznos, ali nova karta mora biti na isto ime i cijena leta mora biti barem za 0,1E veća od vrijednosti vouchera. U protivnom, javlja da je nevažeći.
Dakle ništa od međusobnog dijeljenja.
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 16:12   #56
Gamad digićko-hamonska.
Btw, jučer ubo besplatnu kartu Lamezia-Rim onako iz fore. Ni lipe provizije.

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:50   #57
Sa kodom za 0 E ( Ryanair ):
1.05. Rome Fiumicino - Palermo
5.05. Catania - Rome Fiumicino

Ima i drugih datuma
maky09 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 19:55   #58
Razumijem sebe. To mi je fetiš.
A koji je tvoj izgovor?

Sent from my HTC One using Tapatalk now Free
__________________
brošić što se teško pribada... da me može oduvati najblaži nemirac... moj je šešir šatra pomična.. da je nebo moja livada...
Toma Sawyer is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2014., 23:19   #59
Uh vidim negativna iskustva sa edreamsom. Jer to samo za .it ili općenito?
Našla sam na edreams.co.uk jeftiniju kartu nego na stranicama aviokompanije, a nemam iskustva s njima.
Jel imaju kakvih skrivenih naknada i kakvim se vi to vaučerima razbacujete?

Unaprijed se zahvaljujem
Nikta Nox is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2014., 08:21   #60
Šta znači "Quota di gestione", to mi se sad pojavilo kos plaćanja a do prije par dana kod pretraživanja nije bilo togaa... :/
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:16.