Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Pogledaj rezultate ankete: Najbolji glumac bez oskara za glumu je...
Albert Finney 1 0.74%
Bill Murray 2 1.47%
Brad Pitt 7 5.15%
Cary Grant 3 2.21%
Clint Eastwood 13 9.56%
Donald Sutherland 0 0%
Edward Norton 20 14.71%
Gary Oldman 20 14.71%
Harrison Ford 1 0.74%
Ian McKellen 1 0.74%
Joaqim Phoenix 10 7.35%
John Malkovich 6 4.41%
John Travolta 0 0%
Johnny Depp 6 4.41%
Leonardo Di Caprio 20 14.71%
Liam Neeson 4 2.94%
Max Von Sydow 4 2.94%
Nick Nolte 2 1.47%
Nick Nolte 1 0.74%
Ralph Fiennes 2 1.47%
Richard Burton 1 0.74%
Samuel L.Jackson 1 0.74%
Tom Cruise 2 1.47%
Will Smith 0 0%
Willem Dafoe 2 1.47%
netko drugi... 7 5.15%
Glasovatelji: 136. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2014., 13:24   #41
Ni Noris Čak ga nije dobio pa ne kukumavčimo...
Šabović Adis is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 15:24   #42
Charlie Sheen za ulogu u filmu Beyond the Law (1993)
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2014., 20:27   #43
Ja sam zbog ove teme opet pogledao American History X. Norton je stvarno vrhunski to odigrao, ona scena kad se posvadja sa obitelji je jedna od najjacih ikad.
__________________
we don't like things you do, and we will not remember you
babarej is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 00:30   #44
Richard Burton, Peter O`Toole ili naravno, obojica, za remek-djelo Becket (1964)
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 00:45   #45
Iako tu ima mnogo odličnih glumaca, moj glas ide Ralph Fiennesu kojega sam vidio u dosta uloga i sve je odglumio genijalno. Od psihopata Amona u Schindlerovoj Listi, preko agresivnog gada u In Bruges, pa do raznih dobrica, mislim da je jedan od rijetkih glumaca koje zbilja iznimno poštujem jer uvijek dojmljivo izvede sve. Zbilja se uživi katkad u ulogu do mjere da se zamalo usere čovjek dok ga gleda.

A nije mi baš jasno da Norton ima ovoliko glasova. Ok mi je glumac, al izgleda mi ko da mu je netko limun iscijedio u oči i ne sjeda mi baš tak.

Oldman mi je s druge strane odličan.
old-soul80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 00:48   #46
Norton, Di Caprio i Phoenix, te ostala generacijska banda još, naravno, stigne dobiti oscara i ono bitnije - izvući svoj maximum - koji, osobno mislim, nisu još izvukli iz sebe da bi dobili kipić.. Ono što me jako začuđuje jest Gary Oldman kojem sam dao svoj glas. Koji kuki čekaju s njim!? Za Tinker Tailor Soldier Spy sam bio uvjeren da je napokon Oscar njegov. Nick Nolte također..šta su točno čekali s njim..on vjerojatno više nikada neće ni imati priliku za tog šugavog Oscara.

Od ovih ostalih..nitko ne zaslužuje Oscara. Bar ne još.

Quote:
M@3X kaže: Pogledaj post
24 kandidata, Nick Nolte je naveden dva puta, jedno ispod drugog.
Nije to slučajnost moja ma3x. Nije. Postoje dva Nick Nolteja u stvarnosti, ne zna se koji je pravi, ali jedan od njih je http://www.imdb.com/name/nm0000997/?ref_=nv_sr_1
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 01:29   #47
Ja se ne mogu sjetit gdje Oldman igra glavnu ulogu?!

Po meni Oldmanove sporedne uloge koje su zaslužile bar nominaciju su:
Sid and Nancy(1986) , JFK(1991) , Leon(1994) , The Contender(2000) , The Dark Knight(2008).
Najžalosnije je to što svi u the dark knight spominju Ledgera,a oldman u najmanju ruku ravnopravan.
Nick Nolte - talent u rangu Pacina i DeNira ,ali previše whiskeya i speeda uništili mozak.
Najbolja gluma u The Affliction(1997).
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 01:34   #48
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Norton, Di Caprio i Phoenix, te ostala generacijska banda još, naravno, stigne dobiti oscara i ono bitnije - izvući svoj maximum - koji, osobno mislim, nisu još izvukli iz sebe da bi dobili kipić.. Ono što me jako začuđuje jest Gary Oldman kojem sam dao svoj glas. Koji kuki čekaju s njim!? Za Tinker Tailor Soldier Spy sam bio uvjeren da je napokon Oscar njegov. Nick Nolte također..šta su točno čekali s njim..on vjerojatno više nikada neće ni imati priliku za tog šugavog Oscara.

Od ovih ostalih..nitko ne zaslužuje Oscara. Bar ne još.



Nije to slučajnost moja ma3x. Nije. Postoje dva Nick Nolteja u stvarnosti, ne zna se koji je pravi, ali jedan od njih je http://www.imdb.com/name/nm0000997/?ref_=nv_sr_1
Ma nemoj zajebavat da nitko ne zaslužuje oskara. Čak ni Max Von Sydow, 85 ,ako ne sada kad?Pogledaj film Pelle the Conqueror. Jedna od top 10 izvedbi ikad.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 01:46   #49
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Ma nemoj zajebavat da nitko ne zaslužuje oskara. Čak ni Max Von Sydow, 85 ,ako ne sada kad?Pogledaj film Pelle the Conqueror. Jedna od top 10 izvedbi ikad.
Ne zajebavam. Nisam gledao taj film. Ali, sve koje sam gledao do sada s njim - u sporednim ulogama, nije to nikakva specijalna gluma i specijalna izvedba. Za mene je on samo simpatični starac, ništa više. S ovog popisa je eventualno 6-7 ljudi koji bi trebali i koji će vjerojatno dobiti kipić.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 02:01   #50
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Ne zajebavam. Nisam gledao taj film. Ali, sve koje sam gledao do sada s njim - u sporednim ulogama, nije to nikakva specijalna gluma i specijalna izvedba. Za mene je on samo simpatični starac, ništa više. S ovog popisa je eventualno 6-7 ljudi koji bi trebali i koji će vjerojatno dobiti kipić.
Ma gle poanta nije poanta u tome tko je bolji,nego tko je zaslužio oskara s obzirom na konkurenciju te godine. Ja i dalje tvrdim da je Sydow trebao imat 2 oskara jer jednostavno tih godina nije bilo boljih izvedbi. Exorcist i Pelle the Conqueror. Ralph Fiennes također Schindler's List i The English Pacient. Norton je imao jednu jedinu oskarovsku ulogu AHX. Primal Fear ok,ali tu bi William H.Macy i Steve Buscemi za Fargo i Bill Murray za Kingpin bili favoriti.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 02:11   #51
Tom Hanks - Philadelphia . Konkurencija te godine:

Liam Neeson , Daniel Day Lewis , Laurence Fishburne , Anthony Hopkins.
A još gdje su:
Clint Eastwood - In the Line on Fire , Harrison Ford - The Fugitive , Bill Murray - Groundhog Day.

IMO sve bolje od Hanksa. Al jeb'ga ovaj glumio mentalno hendikepiranog gay lika, i eto ti oskara..
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 02:23   #52
Talking

Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Ma gle poanta nije poanta u tome tko je bolji,nego tko je zaslužio oskara s obzirom na konkurenciju te godine. Ja i dalje tvrdim da je Sydow trebao imat 2 oskara jer jednostavno tih godina nije bilo boljih izvedbi. Exorcist i Pelle the Conqueror. Ralph Fiennes također Schindler's List i The English Pacient. Norton je imao jednu jedinu oskarovsku ulogu AHX. Primal Fear ok,ali tu bi William H.Macy i Steve Buscemi za Fargo i Bill Murray za Kingpin bili favoriti.
Naravno da nije poanta u tome tko je bolji(ali lista je jebački kontradiktorna i puna loših i osrednjih glumaca). Poanta je tko zaslužuje kipić ako se ne varam.

Moje mišljenje je da na ovoj listi ima 6-7 kandidata.

Gledaj, po toj logici Arnold Schwarzenegger je trebao dobiti par oscara.

Što tek reći na za redatelje? Redatelje poput Lumeta? Kramera? Wellesa? Hitchocka, Bergmana? Altmana? Leonea? Kubricka? Kurosawe? pa tek onda Lyncha, Finchera, Andersona?

TRAGEDIJA

Quote:
Clint Eastwood - In the Line on Fire , Harrison Ford - The Fugitive , Bill Murray - Groundhog Day.
Daj nemoj jebat. Nijedna od tih izvedbi nije za oscara. Ali nijedna.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 02:52   #53
Quote:
Klutz Noggin kaže: Pogledaj post
Naravno da nije poanta u tome tko je bolji(ali lista je jebački kontradiktorna i puna loših i osrednjih glumaca). Poanta je tko zaslužuje kipić ako se ne varam.

Moje mišljenje je da na ovoj listi ima 6-7 kandidata.

Gledaj, po toj logici Arnold Schwarzenegger je trebao dobiti par oscara.

Što tek reći na za redatelje? Redatelje poput Lumeta? Kramera? Wellesa? Hitchocka, Bergmana? Altmana? Leonea? Kubricka? Kurosawe? pa tek onda Lyncha, Finchera, Andersona?

TRAGEDIJA



Daj nemoj jebat. Nijedna od tih izvedbi nije za oscara. Ali nijedna.
Zato jer akademija gleda tko je iz najtežih uloga izvukao najviše. A ne tko je dao NAJUVJERLJIVIJU izvedbu. Jack Nicholson je za gotovu istu ulogu dobio oskara kao Murray.Tommy Lee Jones je te godine za ulogu kao Eastwood pobrao kip.
Travis Bickle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 03:00   #54
Quote:
Travis Bickle kaže: Pogledaj post
Zato jer akademija gleda tko je iz najtežih uloga izvukao najviše. A ne tko je dao NAJUVJERLJIVIJU izvedbu. Jack Nicholson je za gotovu istu ulogu dobio oskara kao Murray.Tommy Lee Jones je te godine za ulogu kao Eastwood pobrao kip.

Ti uspoređuješ Nicholsona i Murrayja! Najvećeg glumca ikad i čovjeka koji tokom cijelog svog glumačkog opusa zna složiti 2 face! Daleko od toga da on nije simpatičan i drag. Ali toliko je jebeno loš i zato nam je simpatičan i drag.

Tomy Lee Jones je jebena glumačka legenda. Taj čovjek može odglumiti šta želiš... od prokletog geologa, preko cajoša i tate do jebenog lovca na vanzemaljce. Respekt Eastwoodu, ali on je čovjek koji tokom svoje glumačke karijere ima jednu, JEDNU te istu facu. Ej. JEDNU. Čast i slava mu, ali on je prokleto loš glumac.
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 03:45   #55
Quote:
Prototype21c kaže: Pogledaj post
Murray loš? Izgleda meni da ćeš ti ubrzo opet na hlađenje...
Naravno da je loš ako ga uspoređuješ s Nicholsonom. Kada ga ne uspoređuješ s nikim. On je jednostavno glumac. Baš kao što je glumac i Adam Sandler. Samo Sandler nam nije drag i smiješan i simpatičan. Sandler je loš glumac.

Jesi ti za neko hlađenje?
Klutz Noggin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 05:45   #56
Gary Oldman po meni. Lik odlično odradi svakakve uloge, a neke su deffo bile za oscara!
Teeja is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 06:13   #57
za početak, gary oldman za draculu i leona, ian mckellen za gandalfa i apt pupil...
Ajutokintumi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 07:48   #58
Bome, neka imena su me iznenadila.

Ali kao što i Emmy daje istim humorstičnim serijama po 5 godina zaredom nagrade, tako rade i Oscari.

Leo je napravio vrhunsku ulogu u filmu koji ismijava Wall Street, naravno da ga neće dobiti, neka bolje prouči malo Oscar bait tropes i što se prdonjama iz Akademijer sviđa

http://tvtropes.org/pmwiki/pmwiki.php/Main/OscarBait
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 09:23   #59
Leo će dobiti honorarnog Oscara za jedno 30 godina i to će biti to.
__________________
I'm not crazy,my reality is just different from yours
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2014., 11:29   #60
Monty Clift za A Place In The Sun (1951)

Bio nominiran nekoliko puta, ali mislim da je već za ovu ulogu morao bit nagradjen.

Zaista je bio jedan jedini.
kvart99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:35.