Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.01.2017., 13:12   #381
Traži naknadu, nemaš kaj samo opisivat. Pa ne pišeš im pismo radi druženja.
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2017., 19:19   #382
Ok, hvala.
Meni je taj let platila firma.
Da li kad trazim naknadu oni gledaju ko je platio let ili bilo sta pošalju osobi koja je bukirala ili sve samo sa mnom komuniciraju??
E sad da ne gubim inozemnu dnevnicu ja cu svoj izvjestaj firmi napisat kao da nije bilo kašnjenja pa da ne bi bilo da ih ovi nesto kontaktiraju... ne znam :O
mass11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 07:43   #383
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Naravno, uspio sam dati i zahtjev za kompenzaciju. Sumnjam da će ići jer su u pitanju extraordinary circumstances, ali uspio sam predati zahtjev preko Airhelp.
Oni uzimaju 80 EUR provizije.
Ništa od kompenzacije.
Za extraordinary circumstances nema kompenzacije.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 15:52   #384
da se javim ja sa mojom Croatiom airlines- poslali su mail da će mi isplatiti 250 eur na račun kroz 3-4 tjedna... tako da uspjela sam sama sve srediti
mass11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2017., 19:34   #385
Quote:
nukac kaže: Pogledaj post
Ništa od kompenzacije.
Za extraordinary circumstances nema kompenzacije.
Nema kompenzacije ali ostaje "right to care". Trebao si poizmišljati nekih troškova tipa taksi, ručak...pa to tražiti. Ja sam dobio 200€ a bile su extraordinary circumstances.

Quote:
mass11 kaže: Pogledaj post
da se javim ja sa mojom Croatiom airlines- poslali su mail da će mi isplatiti 250 eur na račun kroz 3-4 tjedna... tako da uspjela sam sama sve srediti
Čestitamo! Eto nije bilo teško.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 14:50   #386
Quote:
Zeta83 kaže: Pogledaj post
Javio se Eurowings, traže da im se pošalju potvrde o dodatnim troškovima od tog dana i IBAN te da će se nakon toga ponovo javiti.
Od troškova i nema nešto puno, autobusna karta od aerodroma do grada, nešto za pojesti, popiti, sve skupa 30-tak EUR.
Bas me zanima razmišljaju li vratiti samo to.
Javim rasplet.


Javio se eurowings i sad kažu da ne mogu ponuditi nikakvu nadoknadu jer su razlog kašnjenja bili vremenski uvjeti.
Lažu jer smo tada gledali kakvo je vrijeme bilo i nikakvih posebnih loših uvjeta nije bilo.
Ima li netko ideju gdje bi mogla provjeriti kakvo je vrijeme bilo mjesec dana unazad? Ne uspijevam ništa pronaći
Zeta83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:12   #387
Pozdrav!
Imao sam kasnjenje leta Zagreb - Bangkok via Doha 2 sata tako da sam propustio konekcijski let u Dohi za Bangkok. Preusmjeren sam na iduci let koji sam cekao 5 sati tako da sam na finalnu destinaciju dosao s 7 sati kasnjenja! Pisao sam Qatar Airways-u no odbili su refund jer je bio tehnicki kvar!
Jel se isplati dalje traziti refund?
Tnx.
Obvestilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 13:09   #388
pitanje za iskusne letace... avion na povratku u hr. je kasnio nesto vise od 3 sata. rijec je o letu iz barcelone za zagreb, direktan let croatie. ima li tu ikakve sanse trazit nekakvo obestecenje zbog kasnjenja? avio je trebao sletiti u zg u 20:20, a sletio je oko 3 sata kasnije. iz bcn je poletio oko 21:35, a trebao je u 18:20

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 15:09   #389
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
pitanje za iskusne letace... avion na povratku u hr. je kasnio nesto vise od 3 sata. rijec je o letu iz barcelone za zagreb, direktan let croatie. ima li tu ikakve sanse trazit nekakvo obestecenje zbog kasnjenja? avio je trebao sletiti u zg u 20:20, a sletio je oko 3 sata kasnije. iz bcn je poletio oko 21:35, a trebao je u 18:20

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk


Nije bitno kad je poletio nego kad si ti došao u ZG. Ako je više od 3h poslije planiramog dolaska. Tipa planirani dolazak je bio u 20:20 a vi sletili u 23:40 onda da jer je 3+h no ako ste sletjeli u 23:15 onda nista.

A opet treba vidjeti koji je razlog kasnjenja


Informacije za put u Tajland
http://thaimer.net

Facebook page
www.facebook.com/thaimerr
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2017., 18:32   #390
sad sam pogledao slubenu statistiku... avion je stigao u 23:13, a trebao je u 20:20.. 7 minuta manje od 3 sata...

razlog - kasnili su iz minhena pa dubrovnika i na kraju iz zagreba, a onda jos nekakav "tehnicki" kvar...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 15:14   #391
Quote:
genius_one kaže: Pogledaj post
sad sam pogledao slubenu statistiku... avion je stigao u 23:13, a trebao je u 20:20.. 7 minuta manje od 3 sata...
Obično tako i naštimaju službeno vrijeme ukoliko je iole blizu potrebnome. U ovom slučaju je manje od 3 sata, dakle ne možeš im ništa.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:34   #392
zato je pilot stisnuo gas... trebalo mu je sat i 40, a sluzbeno treba 2 i nesto sitno

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 17:39   #393
sad citam ovo:
http://www.croatiaairlines.com/hr/pr.../prava-putnika
prema tom linku, avion je kasnio jer se kasnjenjem smatra kasnjenje u polijetanju od 2 sata ili vise za letove do 1500km (ovaj ima nesto vise od 1200km). prema tom istom linku, putnici su imali pravo na besplatno pice i hranu dok cekaju, a nisu dobili nista. ne spominje se nekakva novcana naknada za kasnjenje polijetanja...

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2017., 18:34   #394
Da, imaš pravo, kašnjenje smije biti do 2 sata za let do 1.500km, piše to sve u prvom postu. Traži odštetu, ne košta ništa, probaj sam predati zahtjev.
__________________
www.tripologia.com
gileg is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 05:55   #395
savjet - je bi bolje tražiti kompenzaciju od kompanije direktno (Lufthansa) ili preko Airhelp?

Kasnio mi je let iz LOndona za Frankfurt, pa sam fulala konekciju za zg i spavala u Fr.
__________________
Carpe diem
bug_lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:23   #396
Nama je Royal Air Maroc kasnio cca 5h u travnju. Evo od tad od ClaimAira čekamo novce. S time da smo spušili rent a car, smještaj tu noć.... Iz Royal Air Maroc se jednostavno uopće ne javljaju i to je to
ribic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 08:50   #397
Quote:
What if I have booked a flight only with Monarch?

If you have booked a flight only with Monarch, it is unlikely you will be Atol-protected. However, if you paid with a credit card and the cost was more than £100, the credit card company is liable and you can claim the money back.
Što točno znači claim? Preko banke ili putem nekog zahtjeva na stranici Monarcha?

Hvala
deniKID is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 09:03   #398
Quote:
deniKID kaže: Pogledaj post
Što točno znači claim? Preko banke ili putem nekog zahtjeva na stranici Monarcha?

Hvala
Evo i ja doznala jutros da su mi otkazana 2 leta sa Monarchom, kažu na stranici da se za refund direktno obratimo kartičnoj kući.
Platila sam Amexom, 2 transakcije za 2 leta, ukupno oko 120 GBP, poslala sam mail PBZ cardu, za sad nema odgovora oko refunda. Na My account stranici ne vidim mogućnost da sami claimamo refund?
Ima li još tko sa sličnim problemom?
Sakura is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:49   #399
Ja samo ove godine imao slična problem sa rentacar agencijom koja je bankrotirala, rjesio sve preko banke
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 10:51   #400
Moj racun je manji od 100 funti. Jos nisam dobila mail od njih. Trebala sam ici za 2 tjedna.

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Bezveze is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:15.