Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2017., 23:44   #6401
U Dublinu je 350 eura otprilike cijena kreveta u sobi s 3 kreveta ako se radi o centru, a ne mnogo manje van centra. Jasno da se ne radi o Dublinu.

Irska je dobra tako za uštediti i posebice dobra za ljude bez struke i kvalifikacija, mislim da to nitko baš ne dvoji. Tj. nema bolje zemlje u Europi za ljude bez kvalifikacija.
Isto kao što je Njemačka trenutno top za ljude tehničke struke gdje su potrebne kvalifikacije.
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Generaliziraš.
U mojoj okolici ima dosta mladih koji ne pomišljaju na odlazak, iako imaju zanimanja s kojima bi mogli solidno vani zarađivati.
No, to je kraj u kojem Zločinačka nikad formalno (mada neformalno jeste) bila na vlasti.
Tamo gdje su uništili i pokrali sve do čega su gošli (Slavonija, recimo) malo je drugačija priča.
Ipak, nisi mi odgovorio, odakle novci za mirovine naših roditelja ako ćemo svi otići van?
Sve stoji. Ali generalno problem su i male plaće, ne samo pomanjkanje posla makar je to temeljni razlog.
Mislim ja osobno nikad ne bi otišao da sam mogao imat normalan posao bez veze. Novac ne smatram uzrokom svega već samo posljedicom dobrog rada, a ak nema rada nema ni novca. I zato generalno imam dojam da ljudi na sjeveru ne odlaze toliko jako prvo zbog ovog što si sam rekao, drugo jer su više vezani za kraj (pola Slavonije uopće ne potječe porijeklom iz Slavonije i ovaj faktor nikako ne treba ignorirati.....nije slučajan masovan egzodus recimo Poljaka iz sličnih razloga, emigracija je nešto što bi ja gotovo nazvao genetskom pojavom), treće jer ima više posla.

Mladi će odlazit i generalno tu nema ništa loše. Činjenica jest da nam već u nekim dijelovima zemlje sad već fali nekvalificirane radne snage ( sve donedavno se u Konzumu ni za blagajnu nije mogao dobiti posao bez brutalne žnore, a sad se plaća nekog da te tamo uvali- čisto primjer ) jer su oni prvi pobjegli, a već nam sad dijelom, a ubrzo će i više nam faliti kvalificirane radne snage, ali sve to ne treba uvijek gledati kao trajno zlo.
Ja sam prvi dosta nadrkan na sve što se kod nas dešava, ali ne znači da se svi mi ili većina neće vratiti.
Meni je frend u Irskoj 2 godine i isto radi svakakve pizdarije, radi 7 dana tjedno jer 5 dana radi nekakvo administraciju na njemačkom, a 2 dana konobari i cilj mu je uštediti pare da si kupi auto, a onda se vraća nazad i to uopće ne dvoji. Po meni nema tu ničeg tako strašnog, dosta ljudi otiđe, dosta će ih se brzo vratit, dosta jednog dana, a dio normalno neće nikad. Na državi je da se potrudi da se emigracija ipak donekle primiri i to se itekako može kad bi se stvarno htijelo. Uspjele su skoro sve zemlje istočnog bloka, zašto ne bi i mi ?

Zadnje uređivanje Inžinjer ekonom : 21.09.2017. at 23:59.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 23:54   #6402
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Kako oni mogu biti sigurni da se stanje ovdje neće promjeniti
Kakav saljivdjija
kradljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 00:25   #6403
Pa naravno da će se stanje promjenuti, biti će bolje ili lošije! ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 05:06   #6404
Quote:
kradljivac kaže: Pogledaj post
Kakav saljivdjija
2 500.
cijela zapadna europa u strasnoj ekonomskoj krizi...
hrvatska povoljnim kreditima pomaze staroj dami izlazak iz agonije...
slavonija poklanja viskove sa njiva...
slovenski,bosanski i hrvatski ribari pomazu izlovom ribe iz bogatog jadrana...

sve je tako daleko...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:20   #6405
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
2 500.
cijela zapadna europa u strasnoj ekonomskoj krizi...
hrvatska povoljnim kreditima pomaze staroj dami izlazak iz agonije...
slavonija poklanja viskove sa njiva...
slovenski,bosanski i hrvatski ribari pomazu izlovom ribe iz bogatog jadrana...

sve je tako daleko...
Zaboravio si da su se na izborima po 111 put redom mjenjali kao pobjednici HDZ i SDP. I da se još uvijek nabraja gdje su ti bili praci 1945., 1991., 2215. I 2418.?
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 13:35   #6406
Quote:
zalazak pameti kaže: Pogledaj post
2 500.
cijela zapadna europa u strasnoj ekonomskoj krizi...
hrvatska povoljnim kreditima pomaze staroj dami izlazak iz agonije...
slavonija poklanja viskove sa njiva...
slovenski,bosanski i hrvatski ribari pomazu izlovom ribe iz bogatog jadrana...

sve je tako daleko...
Povijest je učiteljica života.

Ne znam odakle ste dobili ideju da je sadašnje stanje nepromjenjivo.

Ali s druge strane, Habsburogvci su vjerovali da će biti vječni, kao i Burbonci, a ni Romanovi nisu očekivali da će skončati u pljesnivom podrumu prosutog mozga...
Da ne spominjemo WW2. Vjherojatni bi se u tridestima našli optimisti koji suvjerovali da će sve ostati jednako.
Just saying
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 15:47   #6407
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Povijest je učiteljica života.

Ne znam odakle ste dobili ideju da je sadašnje stanje nepromjenjivo.

Ali s druge strane, Habsburogvci su vjerovali da će biti vječni, kao i Burbonci, a ni Romanovi nisu očekivali da će skončati u pljesnivom podrumu prosutog mozga...
Da ne spominjemo WW2. Vjherojatni bi se u tridestima našli optimisti koji suvjerovali da će sve ostati jednako.
Just saying
A kak ti bas predvidjas da ce u hr biti bolje nego u Irskoj?
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:12   #6408
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
A kak ti bas predvidjas da ce u hr biti bolje nego u Irskoj?
Gle, realno, nikad se ne zna.
Sjeti se samo mađara i poljaka prije tridesetak godina.
Tko je mislio da će nas preletjeti u tom kratkom vremenu?

Možda se i kod nas desi neko čudo, aktualna garda političara pokrepa od misteriozne bolesti, oni koji dođu počinju RADITI i, voila!
Eto nas.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:56   #6409
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gle, realno, nikad se ne zna.
Sjeti se samo mađara i poljaka prije tridesetak godina.
Tko je mislio da će nas preletjeti u tom kratkom vremenu?

Možda se i kod nas desi neko čudo, aktualna garda političara pokrepa od misteriozne bolesti, oni koji dođu počinju RADITI i, voila!
Eto nas.
Da su hrvati za ista i oni bi kao poljaci ili madjari, ali proslo je to vrijeme. Dok su pametni narodi imali nornalne ljude na vlasti u hr su zasijeli kriminalci. Kad se jos moglo nesto napraviti blejali smo ko telad, sad ih se vise ne moze skinut. Jedine promjene ce ici prema dolje, do dna. I onda novi pocetak. Ali bez hrvata.
Taj narod dobiva si je izabrao. Ne treba to zaliti.
newone is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 17:17   #6410
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Quote:
newone kaže: Pogledaj post
A kak ti bas predvidjas da ce u hr biti bolje nego u Irskoj?


A cuj dok se sve okolo urusava i teoreticari hr najbogatije zemlje na svijetu moraju imati neku preostalu slamku samouvjeravanja da ce biti bolje Eto i sami su priznali da bi to bilo ravno cudu ali covjek mora imati neki nadu da izgura novi dan. To je zadnje sto im je ostalo dok bivaju napadani s novim porezicima i nameticima da se prehrane uhljebcici i kompenziraju egzodasi koje su sami prije toga omalovazavali. Dakle kako su sijali tako sad i zanju s opcim uplatnicama.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:22   #6411
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
A kak ti bas predvidjas da ce u hr biti bolje nego u Irskoj?
Eh, šzo da ti kažem, budi realan.

Na koncu HR je zemlja od samo 4 milijuna ljudi u srcu Europe
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 19:24   #6412
Quote:
newone kaže: Pogledaj post
Da su hrvati za ista i oni bi kao poljaci ili madjari, ali proslo je to vrijeme. Dok su pametni narodi imali nornalne ljude na vlasti u hr su zasijeli kriminalci. Kad se jos moglo nesto napraviti blejali smo ko telad, sad ih se vise ne moze skinut. Jedine promjene ce ici prema dolje, do dna. I onda novi pocetak. Ali bez hrvata.
Taj narod dobiva si je izabrao. Ne treba to zaliti.
Da se i pomisli napraviti ono što su napravili Poljaci i Mađari mi bi imali građanski rat. A u prvim redovima bi bio ti.

Poljska je dovukla iz vana su svoju emigraciju prepustila joj vođenje države, dok se Orban pretvorio u malog Putina.
Pogledj što je bilo kada se postavilo premijera iz emigracije a što misliš da se ide dalje tim putem?
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:51   #6413
Razlika nas, Poljaka i Mađara je što su Poljaci i Mađari ponosni narodi bogate prošlosti koji su ogroman dio proteklog milenija bili među najjačim karikama Starog kontinenta, dok su Hrvati otkad su nas ti isti Mađari pokorili ko telad, bili i ostali kmetovi. Prvo sa Mađarima, pa sa Mađarima i Austrijancima, pa sa Srbima, a onda sami sa sobom. I slavimo likove kao Franju Tuđmana (nazvan glavni hrvatski aerodrom po njemu), Jelačića (nazvan glavni trg po njemu) ili Ljudevita Gaja i Štefa Radića kao velike ličnosti naše prošlosti. A kad kažem da je plagijator Gaj među njima mila majka, sve je jasno. Prošlost imamo, ali kakvu ?

Poljaci i Mađari su nastradali u 20. stoljeću toliko koliko mi doduše nismo nikad i nadam se nećemo nikad. To ih je puno koštalo i obilježilo. Ruska čizma ih je toliko pokorila i ugnjetala da se to sa našim socijalizmom ne može staviti ni u istu rečenicu. Ali ne bez razloga oni se vraćaju svojim korijenima tako reći. Mađari nikad neće biti glavne baje EU (nisu nikad bili NAJVAŽNIJA karika Europe, ali su dobar dio prošlosti imali ogromnu i bitnu državu), ali se polako vraćaju na ulogu kakvu su oduvijek i imali. A to je da Europu drže za jaja, a to nijedan kmet ne bi nikad radio.
Tako i mi, sa Plenkovićem i ekipom vraćamo se na kmetovsku ulogu gdje dudlamo sve što nam se daje.

Što želim reći ? Da bi nama bilo bolje, potrebno je temeljito promijeniti mentalitet, a to je nešto što definitivno ne možemo preko noći, a vjerojatno niti tokom jednog stoljeća. Ovako ćemo uvijek biti kmetovi.

Osobno zato dajem kudikamo veće šanse Srbima ako ikada uđu u EU da procvatu. Beograd ima strašnog neiskorištenog potencijala sve dok nije dio EU.
Inžinjer ekonom is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 06:55   #6414
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Da se i pomisli napraviti ono što su napravili Poljaci i Mađari mi bi imali građanski rat. A u prvim redovima bi bio ti.

Poljska je dovukla iz vana su svoju emigraciju prepustila joj vođenje države, dok se Orban pretvorio u malog Putina.
Pogledj što je bilo kada se postavilo premijera iz emigracije a što misliš da se ide dalje tim putem?
Kada je Hrvatima ušlo ću krv da su oni iz vana neprijatelji, i stalno se spominje "nećemo da nam dijaspora odluciva o budućnosti" kada su izbori, a još nikada se to nije desilo, a nikoga ne smeta da skoro pola Hrvatske ne glasa?
Vidiš redovno i na temama ovdje kako se napada one koji su otišli ili koji promišljaju otići kao "izdajnike" te "nećemo mi vašim roditeljima plaćati penziju i njegu", nije tada više ni važno koliko su političari ukrali i razbacivali itd.
Dobro je imati univerzalnog krivca a to je evo za dio Hrvata, hrvatska dijaspora.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:53   #6415
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Gle, realno, nikad se ne zna.
Sjeti se samo mađara i poljaka prije tridesetak godina.
Tko je mislio da će nas preletjeti u tom kratkom vremenu?

Možda se i kod nas desi neko čudo, aktualna garda političara pokrepa od misteriozne bolesti, oni koji dođu počinju RADITI i, voila!
Eto nas.
kako se ne zna...
zna se...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:06   #6416
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Razlika nas, Poljaka i Mađara je što su Poljaci i Mađari ponosni narodi bogate prošlosti koji su ogroman dio proteklog milenija bili među najjačim karikama Starog kontinenta, dok su Hrvati otkad su nas ti isti Mađari pokorili ko telad, bili i ostali kmetovi. Prvo sa Mađarima, pa sa Mađarima i Austrijancima, pa sa Srbima, a onda sami sa sobom. I slavimo likove kao Franju Tuđmana (nazvan glavni hrvatski aerodrom po njemu), Jelačića (nazvan glavni trg po njemu) ili Ljudevita Gaja i Štefa Radića kao velike ličnosti naše prošlosti. A kad kažem da je plagijator Gaj među njima mila majka, sve je jasno. Prošlost imamo, ali kakvu ?

Poljaci i Mađari su nastradali u 20. stoljeću toliko koliko mi doduše nismo nikad i nadam se nećemo nikad. To ih je puno koštalo i obilježilo. Ruska čizma ih je toliko pokorila i ugnjetala da se to sa našim socijalizmom ne može staviti ni u istu rečenicu. Ali ne bez razloga oni se vraćaju svojim korijenima tako reći. Mađari nikad neće biti glavne baje EU (nisu nikad bili NAJVAŽNIJA karika Europe, ali su dobar dio prošlosti imali ogromnu i bitnu državu), ali se polako vraćaju na ulogu kakvu su oduvijek i imali. A to je da Europu drže za jaja, a to nijedan kmet ne bi nikad radio.
Tako i mi, sa Plenkovićem i ekipom vraćamo se na kmetovsku ulogu gdje dudlamo sve što nam se daje.

Što želim reći ? Da bi nama bilo bolje, potrebno je temeljito promijeniti mentalitet, a to je nešto što definitivno ne možemo preko noći, a vjerojatno niti tokom jednog stoljeća. Ovako ćemo uvijek biti kmetovi.

Osobno zato dajem kudikamo veće šanse Srbima ako ikada uđu u EU da procvatu. Beograd ima strašnog neiskorištenog potencijala sve dok nije dio EU.
Koliko ja znam, u svaku smo uniju ušli svojevoljno i sačuvali neki oblik samostalnosti. A dokaz da nam mentalitet nevalja je između ostalog i tvoj post, kojim se popišao na 1000 godina povijesti svojeg naroda.
Barem što se mene tiče. U datim okolnostima čisto sumnjam da bi ostali narodi napravili bolje.I ta maksima bi se zapravo mogla primjeniti na svih zadnjih 1000 godina ili barem zadnjih osamosto.

Baš me zanima na što bi ličile Mađarska Poljska i Austrija (a onda i zapadna Europa?) da nas nije bilo. Da nije bilo tih glupih hrvata graničara koje je Europa postavila kao branu između sebe i otomanskog carstva.
Poslije nakon toga prva jugoslavija i ubojstvo u parlamentu a kasnije zatvaranje iza željezne zavjese do 1990-tih.
Možeš ti mrziti Tuđmana, ali uz sve njegove mane čovjek je u datom trenutku napravio što je trebalo. I hvala Bogu da jest, jer bi ex Jugoslavija ličila na današnju Bosnu. Prostor svezan u nepoderivu luđaku košulju koja je svima tjesna.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:09   #6417
Quote:
MrsGahan kaže: Pogledaj post
Kada je Hrvatima ušlo ću krv da su oni iz vana neprijatelji, i stalno se spominje "nećemo da nam dijaspora odluciva o budućnosti" kada su izbori, a još nikada se to nije desilo, a nikoga ne smeta da skoro pola Hrvatske ne glasa?
Vidiš redovno i na temama ovdje kako se napada one koji su otišli ili koji promišljaju otići kao "izdajnike" te "nećemo mi vašim roditeljima plaćati penziju i njegu", nije tada više ni važno koliko su političari ukrali i razbacivali itd.
Dobro je imati univerzalnog krivca a to je evo za dio Hrvata, hrvatska dijaspora.
Hrvatima je za sranje uvijek netko drugi. Neki puta je to naravno točno. Neki puta naravno nije. Nekada se jako teško pogledati u zrcalo i priznati si krivnju.
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 15:29   #6418
Prava istina o "egzodusu Hrvata"?

Ma nema depresijice. Sad ce porezici na kucne ljubimce i mobitele koji ce ozariti srca gradjana i donijeti im domovinsku radost. Pravi blagdanski pokloncici uz poskupljenje strujice i vodice. Ho ho ho.

PS - voda u Irskoj je besplatna.
Richie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 19:55   #6419
Quote:
Inžinjer ekonom kaže: Pogledaj post
Meni je frend u Irskoj 2 godine i isto radi svakakve pizdarije, radi 7 dana tjedno jer 5 dana radi nekakvo administraciju na njemačkom, a 2 dana konobari i cilj mu je uštediti pare da si kupi auto, a onda se vraća nazad i to uopće ne dvoji. Po meni nema tu ničeg tako strašnog, dosta ljudi otiđe, dosta će ih se brzo vratit, dosta jednog dana, a dio normalno neće nikad. Na državi je da se potrudi da se emigracija ipak donekle primiri i to se itekako može kad bi se stvarno htijelo. Uspjele su skoro sve zemlje istočnog bloka, zašto ne bi i mi ?
Nemoj se ljutit, ali frend ti je majmun ako je otišao raditi samo da si kupi auto.

Kupit će auto i što onda, osiguranje, popravci, benzin, to je sve besplatno?
__________________
Through passion, I gain strength. Through strength, I gain power. Through power, I gain victory. Through victory, my chains are broken.
Ank.Skywalker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 04:20   #6420
Quote:
Richie kaže: Pogledaj post
Ma nema depresijice. Sad ce porezici na kucne ljubimce i mobitele koji ce ozariti srca gradjana i donijeti im domovinsku radost. Pravi blagdanski pokloncici uz poskupljenje strujice i vodice. Ho ho ho.

PS - voda u Irskoj je besplatna.
ponestalo supstance za nastavak domovinske pljacke...
pa se uvode socijalni porezi...
ne znam samo otkuda ljudima petlja usporedjivati hrvatsku sa ostatkom svijeta...
pa to sto je kod nas,toga nema nigdje...
los primjer na kojem uce svi pametni narodi...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:46.