Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Film

Film Art, cult and all that trash

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.09.2016., 01:08   #61
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Ok.Pretpostavljam da su to uradili jer im je on možda bil sponzor? No meni je to kaj se tiče filma bilo potpuno zadovoljavajuće odrađeno. Prikazan je ko neki lik koji ne preza ni pred čim da bi zaradio pare. Pa sad ti vidi da li je to baš tak loše prikazano ili je stvar percepcije gledatelja? Taj Buba mi je baš prikazan kao neki tragični i posebno interesantni lik i ne vidim gdje je tu uopće upitnik? Očito isto stvar percepcije. Ponavljam meni je karakterna razrada likova za jedan ovakav film fenomenalna. Pa naravno da se treba doživljavat kao parodija. Pa sama uopće pomisao da postoje navijači koji idu u neki drugi grad kako bi se tukli zbog nogometa je parodija sama po sebi.
Film direktno lažira stvarnost a njegovi autori su za tu laž koristili imena stvarnih ljudi koji su u to vrijeme, na tom mjestu živjeli i bili jako involvirani u ono što film prikazuje ali na posve suprotan način. Ne znam mogu li ti napisati jasnije što me smeta.

A ovo što si napisao o navijačima objašnjava pak to da ti se film sviđa. On je baš rađen za takve poput tebe, vjerojatno je i redatelj upravo takav. Nikad se nisi tukao, nikad nisi išao na gostovanje nogometne momčadi i nikad nisi bio u bordelu. Sve ti je zabavno, tvoja percepcija je namirena. Cool.
__________________
...
dim is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 01:34   #62
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
Film direktno lažira stvarnost a njegovi autori su za tu laž koristili imena stvarnih ljudi koji su u to vrijeme, na tom mjestu živjeli i bili jako involvirani u ono što film prikazuje ali na posve suprotan način. Ne znam mogu li ti napisati jasnije što me smeta.

A ovo što si napisao o navijačima objašnjava pak to da ti se film sviđa. On je baš rađen za takve poput tebe, vjerojatno je i redatelj upravo takav. Nikad se nisi tukao, nikad nisi išao na gostovanje nogometne momčadi i nikad nisi bio u bordelu. Sve ti je zabavno, tvoja percepcija je namirena. Cool.
Pa čekaj kaj je to zakonski dopušteno? Se trebaju tražiti dozvole za tak nekaj? Mogu li njih ti ljudi tužiti onda? Si ti bil tada u Beogradu? Pa kaj nije jasno da je to ipak sve u filmu fikcija i da je malo romantičarski prikaz tog vremena? Zakaj te tolko smeta kaj nije dokumentaristički prikaz? Pa to je rađeno za priproste ljude kao kaj sam ja. Ja zapravo ni nisam ljubitelj nogometnih navijača ali ovdje su mi prikazani baš nekak simpatičnima svi. Ne ne znam zakaj oni ne bi bili zadovoljni? Ono s bordelom je presmešno i naravno da nije logično kao i puno drugih stvari u filmu ali to je komedija,a ne egzistencijalna drama.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 10:02   #63
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
Film direktno lažira stvarnost a njegovi autori su za tu laž koristili imena stvarnih ljudi koji su u to vrijeme, na tom mjestu živjeli i bili jako involvirani u ono što film prikazuje ali na posve suprotan način. Ne znam mogu li ti napisati jasnije što me smeta.

A ovo što si napisao o navijačima objašnjava pak to da ti se film sviđa. On je baš rađen za takve poput tebe, vjerojatno je i redatelj upravo takav. Nikad se nisi tukao, nikad nisi išao na gostovanje nogometne momčadi i nikad nisi bio u bordelu. Sve ti je zabavno, tvoja percepcija je namirena. Cool.
I "Nemilosrdni gadovi" po toj logici falsificira stvarnost, jer je baziran na stvarnim likovima koji ne rade ono što su radili u stvarnosti
ecobarbarus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 10:25   #64
Izgleda je ipak, zbog finih i uvredljivih PC navijačkih guzica, trebalo staviti disclaimer: Inspirirano stvarnim događajima i ljudima, ALI neki su elementi dodani zbog dramaturškog učinka.

Mene samo zanima što će biti dalje, jer ako film uspije u kinima i njemu (redatelju) se otvore vrata, pitam se što će mu biti sljedeći uradak.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 12:12   #65
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
Zdravko Mamić je prodavao stiropor, ali ne u Beogradi i definitivno nije nikada bio ni u kakvoj tuči koja je podrazumijevala navijački kontekst. Buba je tek problem... no on je mrtav i neće se buniti, baš kao ni Mamić jer po ovom filmu ispada frajer a u stvari je bio sitni lopov i švercer. To nije iskrivljavanje, to je lažiranje.
Meni to i nije problem. Pjesnička sloboda. Bez obzira što sam već pisao da se redatelj koristi specifičnom narativnom metodom. Problem je što je taj film "Parada" ali glumi da je nešto više.
logoff is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 12:38   #66
Quote:
dim kaže: Pogledaj post
molotovljev koktel ti je značilo otprilike 20 godina zatvora. tada se to nije radilo, vjeruj mi.
mozda, ako te uhvate

Quote:
a bordel - sve. apsolutno svaka situacija je kretenska:

SPOILERI!

- nema šanse da uđu u njega jer ne otvara ženska već krkan
hm...pa ovisi. znaci i dan danas imas u srpskim novinama oglase za 'masazu', i frendovi koji su bili nisu spominjali nikakve likove. samo dodjes tamo, platis masazu ili seks, ovisno sta hoces, i ides van.

Quote:
nema šanse da prostitutke odu s njima
ok, ovo je preglupo, priznajem.

Quote:
- nema šanse da im oni daju lovu za ništa
iako kretenski, ipak im je lovu davao najpogubljeniji navijac, narkoman iz splita
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2016., 16:36   #67
Lik Iće Purgera je najveći promašaj. Prikazan je kao neka zbunjena i smušena budala kojoj ništa ne polazi za rukom. Ako je suditi po onom jednom youtube clipu, koji je nama koji ga nismo poznavali jedini način da steknemo neki dojam o njemu, lik je imao određenu karizmu. Nikad mi ne bi palo na pamet da ga onako prikažem. Kao da su prikazali nekog sasvim drugačijeg lika (osim onoga "kuiš").Još ga prijatelji više puta poklope sa "joj glupane splitski" ili tako nešto. Nije mi jasno čemu to, da se zg publika smije?
__________________
Samo priroda, ništa više
Teolog is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 00:21   #68
Nisam gledao film, ali ovo nemre biti veći trash od nekakvih Avengersa, Transformersa i ostalih CGI i komercijalnih američkih smeća koji se redovno štampaju 10 puta godišnje i rade se remakovi remakova i nastavci nastavaka.

Ovo je film da odeđ u kino sa frendovima, poslije filma ili prije (pa i za vrijeme možda) popijete koju pivicu i da se nasmijete. Nije za sve film, kao što nije ni komedija sa Sandrom Bullock za sve, kao što nije ni Terminator za svakoga.

Eto, ljudi idu gledati jer je naš film i onda kenjave po filmu, a sam film ih vjerojatno ne zanima uopće.
__________________
"Nije blago ni srebro ni zlato,već je blago što je srcu drago."
Dareedevil is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 01:09   #69
Quote:
log off kaže: Pogledaj post
Ali redatelj se koristi tehnikom pripovijedanja karakterističnom za film koji prati stvarne događaje, ili one koji se takvima žele prikazati. A istovremeno nije konzistentan s vremenom koje prikazuje. Bez obzira na komičnost, meni je to fejk. Još kad uz to dodaš i broj 80 u naslovu filma, samo još fali Igor Mirković na Marakani.

Ja nisam očekivao ozbiljan film. Daleko od toga. Ali nisam isto tako očekivao da cijela dvorana čeka klimaks kad će Bitorajac konačno prdnut.

U tome i je problem što je ovo Žikina dinastija. Što se mene osobno tiče i mog posta, evo ispravit ću se. Film nije loš. Meni je film loš.
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 01:28   #70
Quote:
593 kaže: Pogledaj post
@dim
mozes li mi objasniti zasto su molot. kokteli nemoguci u jugi? nisam 1980. bio ziv pa pitam.

nadalje, sto ti je smetalo u vezi bordela?
Ja sam 1989 godine imao 22 godine. Da si tada bacio molotoljev koktel progutao bi te mrak i dobio bi barem godinu robije, s time da milicija nije baš bila blagonaklona po gotovo ne prema HR navijačima. Na primjer jedan BBB ili Torcidaš baci koktel bilo na utakmici, ili na ulici čeka ga minimalno godina robije, dok deliju ili grobara uvjetna kazna, jebiga bila su takva vrimena, no svejedno nisu se bacali kokteli, nego bi se išlo na gostovanja, bilo je tuča sa milicijom, suparničkim navijačima, otimali su se transparenti, po koja razbijena glava i to je to...Puno normalnije nego danas, živija se taj pravi i istinski ulični život, nakon šta si proša sve to oženija si se zaminija navijačku-ultras tribinu za zapadnu i tu vodiš svoju dicu-nasljednike
Šta se bordela tiće to su čiste gluposti
Kad bi iša vlak iz ST-a put Beograda ili Zagreba da si iskrenija njih/nas naopako nismo imali novaca za tubu lipila-tigar (onda je bilo moderno gonganje)
Danas je ekipa na speedu, svi su obučeni u crno, navijaju ka roboti, mlate se ko roboti, uopče ne razumin ko je ko, po gotovo na nekakvim snimkama koje me sve manje zanimaju
Mene su 89 boysi dobro nalupali na ribnjaku, ali to je bila moja krivica, doša sam mrtav pijan i na srid parka pao na koljena i na sav glas graknija: Dalmacijo Zemljo Svih nas je posli pokupila murija, i nakon šta su nas pustili iz policijske stanice na Zrinjevcu, boysi su me otpratili do autobusnog kolodvora i kupili mi sendvić na kolodvoru
Davno je to bilo, ali lipa dobra stara vrimena !
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 09:05   #71
Quote:
odbij seal kaže: Pogledaj post
...
Nego reci ti meni jesi plakao kad je umro Tito?
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 00:06   #72
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Nego reci ti meni jesi plakao kad je umro Tito?
Vidim da si moderator, pa dragi moj "Hrvatino" po upisanom eventualno možeš bit troll moderator na index.hr s time da ti retard kličko održi lekciju trolanja..
ako već želiš srat po navijačima hajduka izvoli lekciju "hrvatstva" jer stanje na stadionu je uvik bilo i ostat će stanje kakvo je i u društvu kojem živimo, pa izvoli malu retrspektivu:

https://www.youtube.com/watch?v=l2XTaHsoJ0A

Evo i odgovor na tvoje priglupo pitanje

https://www.youtube.com/watch?v=NKSabQlI1YQ



Za Titom sam plakao kao i večina nas na svoj osebujan način, toliko si mi diga živce sada da bi bilo pametnije da ništa ne napišem, nadam se da se slažeš samnom, jel' de ?!

Dali si ti bio svjedok tog doba ?!

Zadnje uređivanje odbij seal : 10.09.2016. at 00:21.
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 10:55   #73
Referirala sam se na scenu iz filma gdje se navijače Hajduka optužuje za štovanje Tita, pretpostavljam da film nisi pogledao.

Quote:
odbij seal kaže: Pogledaj post
Za Titom sam plakao kao i večina nas na svoj osebujan način
Dobro, osebujno ste plakali, samo to i pitam
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 12:34   #74
Nisam još pogledao film, nekako mi se ne gleda... više zamjeraka ili dojmova ću napisat ako/kad ga pogledam, ali ona koju imam je sa trailera, kako su Bubu iskoristili... ako se već snimao takav film (na stranici ispred ima radio isječak vođen sa Bubom) onda Buba ne daje ruku mamiću koji je obučen u ciganski (kakva mu i duša) dres, već je Buba takve bubao u vugla....
ekeGlava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 14:17   #75
nisam pogledao film, cekam da neko stavi na filmovitu.
Selmer Smith is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 16:52   #76
Quote:
Selmer Smith kaže: Pogledaj post
nisam pogledao film, cekam da neko stavi na filmovitu.
strpljen, spasen!
__________________
Always be closing.
593 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 18:10   #77
Quote:
Teolog kaže: Pogledaj post
Lik Iće Purgera je najveći promašaj. Prikazan je kao neka zbunjena i smušena budala kojoj ništa ne polazi za rukom. Ako je suditi po onom jednom youtube clipu, koji je nama koji ga nismo poznavali jedini način da steknemo neki dojam o njemu, lik je imao određenu karizmu. Nikad mi ne bi palo na pamet da ga onako prikažem. Kao da su prikazali nekog sasvim drugačijeg lika (osim onoga "kuiš").Još ga prijatelji više puta poklope sa "joj glupane splitski" ili tako nešto. Nije mi jasno čemu to, da se zg publika smije?
Prikazan je kao narkoman.
Joshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:31   #78
Ovaj film nije dokumentarac, shvatite to. Svi komentari tipa "ali on je bio drukciji, ovo nije bilo tako, nego onako" su zesci promasaj. Cekam samo da na stranici o nekom iducem nastavku Supermana netko napise "ali ljudi ne mogu letjeti". No shit Sherlock.
kaeovo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 22:51   #79
Quote:
earthsea kaže: Pogledaj post
Referirala sam se na scenu iz filma gdje se navijače Hajduka optužuje za štovanje Tita, pretpostavljam da film nisi pogledao.



Dobro, osebujno ste plakali, samo to i pitam
Film nisam pogledao, niti me briga za isti, Pošto znam da se nešto takvo ne može kvalitetno snimiti, ja sam to ipak živio, pa onda vidim bitorajca i smijeh me uvati, pa čak i lagani prolijev...

Osebujno plakanje je bilo sarkastično, pa bi volija znati da ti kao moderatorica nikada nisi čula za jebeni srkazam ?

Dali ti uopče znaš koliko je članova ondašnjih navijačkih skupina pognjojilo ovu našu Hrvatsku zemlju, dali znaš da smo onda u patikama odlazili na bojišta, dali znaš koliko smo se smrzavali i bili gladni, dali znaš koliki je ushit pobjede...?!
Kako te nije sram spominjat partiju i Tita...lapačo...
S poptpunim pravom ti kažem da si lapača, 4 godine sam ponosno nosio grb 4. gardijske brigade.

Također dali imaš pojma koliko je tih momaka u doba komunizma zbog najobičnije zastave ili transparenta sa konotacijom na crven-bijeli-plavi završilo po zatvorima: čitaj uništena mladost ?

Zadnje uređivanje odbij seal : 10.09.2016. at 23:03.
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 10.09.2016., 22:54   #80
Quote:
josuha kaže: Pogledaj post
Prikazan je kao narkoman.
To je i bija, i tako je i završija...O mrtvima sve najbolje...ne želim komentirat pok. Iću imam svoje mišljenje o njemu koje držim samo za sebe..
odbij seal is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.