Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Rekreacija > Planinarenje

Planinarenje Po šumama i gorama

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.01.2010., 22:32   #261
Quote:
ssnjoff kaže: Pogledaj post
...osim garmonta...ti rade najružnije, a kako se more vidjet, i najskliskije gojze...
nema najskliskijih kada svi imaju isti đon.. vibram.. nego nešto drugo je kod Garmonta ... u stvari je moja greška.. glupa greška, ali nije mi palo napamet da se to može dogoditi.. odaberem ja sebi gojze probam i paše sve super, odmah rodila se ljubav, a da DRUGU nisam ni probao... da skratim, ispalo je da desna čizma ima feler još iz tvornice.. uža je u prstima, unutra je materijal naboran.. čak kad ju se gleda izvana se da primjetiti, a iznutra - pakao za stopalo, bacio sam 900 kuna u vjetar.
ali lijeva je fakat udobna

zaključak držati se proizvođača sa tradicijom i po mogućnosti onih koji imaju i vojni program recimo Haix, Hanwag, Lowa
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 16:34   #262
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
nema najskliskijih kada svi imaju isti đon.. vibram.. nego nešto drugo je kod Garmonta ..

To što svi imaju VIBRAM, ne znači da jednako drže!! Digni deset modela i vidjet češ deset različitih uzoraka....... VIBRAM je ime zbog sastava materijala što ne znači da neki model dobro drži podlogu je su ripne krivo projektirane...... ili nisu za tu namjenu......
del23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:19   #263
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
nema najskliskijih kada svi imaju isti đon.. vibram..
Kad tak gledas onda se to cini logicnim no osim ripne ko sto veli Del23 u postu iznad pitanje je jos tko sve i na koji nacin proizvodi te donove, kaj je tu vibram, a kaj nije te kak se oni raspodjeljuju na trzistu izmedu proizvodaca jer danas se radi sve i svasta, nedavno kupih alpinine niske cipele Mont low, na kutiji pise proizvedeno u EU, Slovenija, a na unutrasnjoj strani same cipele made in Romania...inace imam jedne garmontice, ja sam s njima prezadovoljan, moje ne sklizu

Zadnje uređivanje nicola : 07.01.2010. at 18:27.
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:25   #264
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
da skratim, ispalo je da desna čizma ima feler još iz tvornice.. uža je u prstima, unutra je materijal naboran.. čak kad ju se gleda izvana se da primjetiti, a iznutra - pakao za stopalo, bacio sam 900 kuna u vjetar.

Nemoj mi samo rec da nemas ni racun, takvu cipelu bi trebao zamjenit bez problema
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:35   #265
Quote:
del23 kaže: Pogledaj post
To što svi imaju VIBRAM, ne znači da jednako drže!! Digni deset modela i vidjet češ deset različitih uzoraka....... VIBRAM je ime zbog sastava materijala što ne znači da neki model dobro drži podlogu je su ripne krivo projektirane...... ili nisu za tu namjenu......
upravo sastav materijala igra ulogu u klizanju ne/klizanju
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2010., 18:36   #266
Quote:
nicola kaže: Pogledaj post
Nemoj mi samo rec da nemas ni racun, takvu cipelu bi trebao zamjenit bez problema
dao sam polovici njoj pašu
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2010., 17:42   #267
Interesura me dali netko ima iskustva s Alpina model Anapurna gojzericama?
biokovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 17:15   #268
Mene zanima jel ima netko iskustva s La Sportiva Nepal Extreme/Evo GTX što se tiče hodanja,zimskih uspona. Za penjanje znam da su dobre,a čitao sam po netu,dosta ljudi piše da su i za visokogorske ture dobre....pa ako ih je ko možda isprobao ili koristi redovito...

U Iglu Sportu u Sloveniji su na finom popustu,pa razmišljam da kupim....ali neću bacat lovu ako su neudobne za planinarenje...
niko2387 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2010., 18:22   #269
Quote:
biokovac kaže: Pogledaj post
Interesura me dali netko ima iskustva s Alpina model Anapurna gojzericama?
Prije par dana uzeh Teton (model vrlo sličan Anapurni):


Anapurna imaju čeličnu šipku u potplatu i vrlo dobre su za smrznute podloge, a Teton su bez šipke, što ih čini puno pogodnijim za hodanje. Oba modela imaju nastavke za dereze i puno dublje ripne nego većina ostalih modela. Anapurna su nešto lakše od Teton (koji je 1,2 kg).

Sutra ih 'vodim van' na 'krštenje' pa javim kakvo je stvarno iskustvo...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 13:46   #270
Quote:
shunkyman kaže: Pogledaj post
Prije par dana uzeh Teton (model vrlo sličan Anapurni):


Anapurna imaju čeličnu šipku u potplatu i vrlo dobre su za smrznute podloge, a Teton su bez šipke, što ih čini puno pogodnijim za hodanje. Oba modela imaju nastavke za dereze i puno dublje ripne nego većina ostalih modela. Anapurna su nešto lakše od Teton (koji je 1,2 kg).

Sutra ih 'vodim van' na 'krštenje' pa javim kakvo je stvarno iskustvo...
Hvala na informaciji.
Gledao sam i model Teton, ali su mi se učinile pretežke i glomazne za razliku od Anapurne. One su ionako kompromis između treking cipela i plastičnjaka. Upravo zato bih ih i kupio, jer sam nedavno ostao bez Kkoflachica, a za 1-2 dnevne ture po Biokovu, Vranu i Čvrsnici bi mogle poslužiti.
biokovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 22:15   #271
Quote:
biokovac kaže: Pogledaj post
Hvala na informaciji.
Gledao sam i model Teton, ali su mi se učinile pretežke i glomazne za razliku od Anapurne. One su ionako kompromis između treking cipela i plastičnjaka. Upravo zato bih ih i kupio, jer sam nedavno ostao bez Kkoflachica, a za 1-2 dnevne ture po Biokovu, Vranu i Čvrsnici bi mogle poslužiti.
Danas sam ih isprobao na različitim podlogama - blato & raskvašeni snijeg, smrznuti snijeg, sklisko kamenje (ledenom kišom prekriveno kamenje), kamenje u potoku i zaleđene drvene grede... (slučajno sam sve imao 'na okupu').

I samo mogu reći:

Čvrst i siguran korak, gotovo bez proklizavanja (pažljivo hodanje je uvijek najbitnije), ripne se fino 'ubadaju' i punim stopalom se dobiva oslonac bez osjeta istezanja ili iskrivljavanja gležnja. Ugodno me iznenadila gibljivost potplata, jer mi se to ranije činilo kao jedini 'nedostatak' i bio sam radije sklon uzeti Tibet. No Tibet nije baš za zamrznute podloge i šteta mu je uništavati gornjište s derezama. Po gibljivosti potplata Teton je negdje između Anapurne i Tibeta.

Ono što je prednost nad Tibeticama, Teton su nešto više (zbog ripni) i imaju visoko postavljenu gumu, pa nema 'šutanja' blata koje se prelijeva sve do vezica (doma sam došao s čistim gornjim dijelom). Za prvi puta nisam odabrao neku zahtjevniju rutu, jer sam očekivao (a na kraju i dobrano osjetio) krutost u gornjem dijelu (iznad gležnja)... pa ih moram malo po malo razgaziti.

Ako ih budeš išao uzeti, računaj na to da su kalupi manji i svakako isprobaj po pola broja (veće i manje nego što trebaš). Ja nosim 42, a na kraju sam uzeo 44 (onaj mali prostor ispred prstiju je jako bitan). Vjerujem da imaš iskustva, no za svaki slučaj... Svakako ih u trgovini probaj imati obuvene i hodati u njima što duže, lupkaj po špicu što više i probaj osjetiti da li ti prsti udaraju u sam špic gojze, da li ti stopalo čvrsto stoji sa strane ili ti kliže (ili steže).

Već ima dosta kako sam odustao od želje da si kupim jedne gojze za cijelu godinu (jer takvih zapravo i nema). To sam 'želio' dok nisam imao nešto iskustva. Tako da su ove samo za zimske uvjete. Zbog toga cijena od 832kn (s popustom) i nije tako velika, jer ih nemam namjeru 'derati' po svim vremenskim uvjetima. Pa se nadam da bi mogle i malko potrajati...
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2010., 23:01   #272
Quote:
shunkyman kaže: Pogledaj post
Danas sam ih isprobao na različitim podlogama - blato & raskvašeni snijeg, smrznuti snijeg, sklisko kamenje (ledenom kišom prekriveno kamenje), kamenje u potoku i zaleđene drvene grede... (slučajno sam sve imao 'na okupu').

I samo mogu reći:

Čvrst i siguran korak, gotovo bez proklizavanja (pažljivo hodanje je uvijek najbitnije), ripne se fino 'ubadaju' i punim stopalom se dobiva oslonac bez osjeta istezanja ili iskrivljavanja gležnja. Ugodno me iznenadila gibljivost potplata, jer mi se to ranije činilo kao jedini 'nedostatak' i bio sam radije sklon uzeti Tibet. No Tibet nije baš za zamrznute podloge i šteta mu je uništavati gornjište s derezama. Po gibljivosti potplata Teton je negdje između Anapurne i Tibeta.

Ono što je prednost nad Tibeticama, Teton su nešto više (zbog ripni) i imaju visoko postavljenu gumu, pa nema 'šutanja' blata koje se prelijeva sve do vezica (doma sam došao s čistim gornjim dijelom). Za prvi puta nisam odabrao neku zahtjevniju rutu, jer sam očekivao (a na kraju i dobrano osjetio) krutost u gornjem dijelu (iznad gležnja)... pa ih moram malo po malo razgaziti.

Ako ih budeš išao uzeti, računaj na to da su kalupi manji i svakako isprobaj po pola broja (veće i manje nego što trebaš). Ja nosim 42, a na kraju sam uzeo 44 (onaj mali prostor ispred prstiju je jako bitan). Vjerujem da imaš iskustva, no za svaki slučaj... Svakako ih u trgovini probaj imati obuvene i hodati u njima što duže, lupkaj po špicu što više i probaj osjetiti da li ti prsti udaraju u sam špic gojze, da li ti stopalo čvrsto stoji sa strane ili ti kliže (ili steže).

Već ima dosta kako sam odustao od želje da si kupim jedne gojze za cijelu godinu (jer takvih zapravo i nema). To sam 'želio' dok nisam imao nešto iskustva. Tako da su ove samo za zimske uvjete. Zbog toga cijena od 832kn (s popustom) i nije tako velika, jer ih nemam namjeru 'derati' po svim vremenskim uvjetima. Pa se nadam da bi mogle i malko potrajati...
Hvala na iscrpnim informacijama.
Zanimljivo, i moj broj je 42, a probao sam broj 9 i taj mi najviše odgovara. Nikad ne nosim dvoje čarape i nikad ne dobijem žuljeve. Probao sam i Anapurnu, ali bih trebao broj 9,5. Drugačiji kalup. Još te molim kako su iskalkulirali cijenu od 832 kn? U Mercatoru u Solinu je cijena bez 5% popusta na planinarsku iskaznicu 1289 kn za gotovinu? To je ogromna razlika 457 kn ili 35%. Ne mogu vjerovat?
biokovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 00:59   #273
Quote:
biokovac kaže: Pogledaj post
Hvala na iscrpnim informacijama.
Zanimljivo, i moj broj je 42, a probao sam broj 9 i taj mi najviše odgovara. Nikad ne nosim dvoje čarape i nikad ne dobijem žuljeve. Probao sam i Anapurnu, ali bih trebao broj 9,5. Drugačiji kalup. Još te molim kako su iskalkulirali cijenu od 832 kn? U Mercatoru u Solinu je cijena bez 5% popusta na planinarsku iskaznicu 1289 kn za gotovinu? To je ogromna razlika 457 kn ili 35%. Ne mogu vjerovat?
1.289 kn je cijena Anapurna modela, a Tetona 1.039 kn - koje su popustom od 20% 831,20 kn. Gojze sam uzeo u Alpina trgovini (u Ilici, Zagreb). Popust bi trebao trajati do 18.01..

Na ovu cijenu s popustom se ne primjenjuje dodatnih 10% po osnovi članstva u HPS-u. Cijene i popuste za sve trgovine u Hrvatskoj određuje predstavništvo Alpine, gdje su stvarno susretljivi u informacijama i provjerit će da li se primjenjuje popust u konkretnoj trgovini.

Jedini 'popust' koji bi se još mogao izvući je odlazak u BIH (iz Solina najbliže inozemstvo) i povrat poreza, za kojeg ne znam da li se isplaćuje (i pod kojim uvjetima). Ovdje iz Zagreba je najlakše otići u Sloveniju, gdje je za povrat poreza minimalni iznos od 50€, a njihov porez 20%. Povrat poreza je barem u 3/4 iznosa poreza. U Sloveniji (u Brežicama) nije bilo brojeva, pa sam zato uzeo kod nas.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 09:57   #274
Quote:
shunkyman kaže: Pogledaj post
U Sloveniji (u Brežicama) nije bilo brojeva, pa sam zato uzeo kod nas.
gdje si tražio u brežicama ako smijem piat?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 14:22   #275
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
gdje si tražio u brežicama ako smijem piat?
Nazvao sam ih (evo broja s weba). Osim Alpine u Novom Mestu, čini mi se da nema bližih trgovina u kojima bi bilo isplativo otići.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 21:09   #276
Fala.
Nadal sam se kakvom intersportu ili iglu sportu u Brežicama, ali nisam takve sreće
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2010., 23:35   #277
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Fala.
Nadal sam se kakvom intersportu ili iglu sportu u Brežicama, ali nisam takve sreće
Imaš Intersport u Krškom (svega nekih 8-9km od Brežica, ako se ne varam), a do njega se može lokalnom cestom (bez vinjete) - od Zaprešića preko Dobove, ili preko 'male' Bregane.

Intersportova trgovina često ima i bolji izbor nego u Zg. Malo južnije, kojih 150-200m se nalazi trgovački centar i Hervis.
shunkyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 12:59   #278
Gdje u Zg kupiti gležnjače za planinarenje i koliko novca izdvojiti s tim da ću u njima samo ići na Sljeme, nije mi neophodno da budu super skupa sportska marka jer nisam planinar ali hoću čvrstu cipelu baš za tu namjenu.
Čitam da su neki kupovali u Alpini, valja li to ičemu, to jest gdje da pogledam gdje ima veći izbor modela a800 kn mi je maksimum za dati.
Libertango is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 13:52   #279
Alpina je zakon

Pogledaj u hervisu i intersportu, oni bi trebali biti jeftiniji od iglu sporta i vrhunca (jer nude najkvalitetnije proizvode na našem tržištu). Iako nekad i tamo se nađe jeftinijih stvari na sniženjima.
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2010., 18:31   #280
Alpinine su gojzerice sasvim ok i za malo više od ovog kaj ti tražiš, a do spomenute cijene imaš bar šest, sedam modela u rasponu od nekih 600-900 kuna na što računaj trenutni popust od 20%
nicola is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:26.